Hoşgeldiniz!

buzul

Kaydedilmiş En Büyük Buzul Kırılması 04:41
Kaydedilmiş En Büyük Buzul Kırılması 14.743 izlenme - 1 yıl önce Bu güne kadar kaydedilmiş en büyük buzul kırılmasıymış. manhattan adası büyüklüğünde olduğu gösteriliyor. Manhattan adası yüz ölçümü yaklaşık 59,1 km kareymiş..video ingilizce şimdiden özür dilerim ama anlaşılıyor..
Şok Eden Buzul Tsunamisi 02:27
Şok Eden Buzul Tsunamisi 45.799 izlenme - 4 yıl önce Kutuplarda buzullların parçalanmasıyla oluşan tsunamiyi en yakın noktadan böyle kaydetti. Tsunami üzerine gelirken tekneyle bakın nasıl kaçtı.
Minecraft BUZUL ÇAĞI! - KORKUNÇ UÇAK KAZASI! : Bölüm 1 16:51
Minecraft BUZUL ÇAĞI! - KORKUNÇ UÇAK KAZASI! : Bölüm 1 11.322 izlenme - 2 yıl önce Kanalımıza Abone OL : http://goo.gl/wcwC5x 5000+ Like Gelirse Gaza Geliyorum ve Hemen Yeni Video Çekiyorum Haa Yorumda Atmayı unutmayın.. Mobil Uygulamamı İndirmek için -https://goo.gl/ehtVva Çok ucuza orijinal Minecraft - https://minecraftity.com Facebook Sayfası : https://goo.gl/RcNyc7 Google+ Sayfası : https://goo.gl/Zm1qAS İzlesene Kanalım : http://goo.gl/hAKH4o Beğenmeyi ve Paylaşmayı Lütfen Unutmayın! ------------------BUNLARADA GÖZ ATMAYI UNUTMAYIN------------------ Komik Montaj Videoları : https://goo.gl/sBsaLu Minecraft Açlık Oyunları : https://goo.gl/0CzAQq Minecraft Buz Çağı : https://goo.gl/zyLMdQ Minecraft Savaşlar : https://goo.gl/iINpAh Minecraft Hapisten Kaçış Maceralarım : https://goo.gl/cf5jZk Minecraft Hayvan Saklambacı : https://goo.gl/TDfLFG Minecraft Yumurta Savaşları : https://goo.gl/ufE6Zh Minecraft Yatak Savaşları : https://goo.gl/0fCTk5 Minecraft Sky Element : https://goo.gl/7H4ZqJ Minecraft Buz Devri : https://goo.gl/Tv5u4Y Minecraft Şanslı Bloklar : https://goo.gl/AibCz7 Minecraft Sky Wars : https://goo.gl/fub9s5 Minecraft Farm Hunt : https://goo.gl/UFmleR Minecraft Hexxit : https://goo.gl/j5s0kp Minecraft Silahlı Açlık Oyunları : https://goo.gl/CKg8G9 İLK VİDEOM : https://goo.gl/LWbO3N İKİNCİ VİDEOM : https://goo.gl/9WyztW ÜÇÜNCÜ VİDEOM : https://goo.gl/6SmxAn
Küresel İsınma Kader Değil... [ Slayt : Nursel Kil 05:16
Küresel İsınma Kader Değil... [ Slayt : Nursel Kil 18.335 izlenme - 9 yıl önce küresel isınma kader değil... [ slayt : nursel kiliçsoy ] clubbers_enjoy
Dünyanın En Soğuk Bölgesi Yakutsk  Eksi 48 Derece (Sıradan Bir Gün) 05:06
Dünyanın En Soğuk Bölgesi Yakutsk Eksi 48 Derece (Sıradan Bir Gün) 4.275 izlenme - 3 yıl önce Yakutsk, dünyanın en soğuk kenti olarak sayılır. Bu Sibirya kentinde -40 °C normal olarak sayılır ve çocuklar sadece dereceler -45 °C altına düştüğünde okula gitmez. Yakutsk çevresinde bulunan 800 insanın yaşadığı Oimyakon köyünde ise sıcaklık 71.2 °C ölçülmüş ve burası dünyanın en soğuk yerleşim yeri olarak sayılmıştır. Sıcaklığın -48 dereceye kadar ulaştığı şehirde, kaskatı kesilmiş balıklar ekmek gibi yan yana diziliyor. güneş ışınlarının dondurucu sis tabakasını delmekte bile zorlandığı şehirde, şaşırtıcı şekilde tam 270 bin kişi yaşıyor. Ocak ayında -48 derece yakutsk’taki hayatı fotoğraflamak isteyen isviçreli steeve luncker, 1 dakikadan kısa bir süre içinde işaret parmağını hissetmemeye başladığını, kamerasının da donarak çalışmayı durdurduğunu belirtiyor. Donmuş göllerin üzerinden ren geyikleri vasıtasıyla boydan boydan geçmek yapilacak sayılı aktivitelerden biriymiş.
Grönland'da Bir Gün 04:20
Grönland'da Bir Gün 1.477 izlenme - 2 yıl önce
2012: Ice Age (Buzul Çağı) Fragmanı 01:22
2012: Ice Age (Buzul Çağı) Fragmanı 4.916 izlenme - 4 yıl önce İzlanda'da bir Volkanik patlama olur ve Kuzey Amerika'ya doğru savrulup bir buzul kütlesi gider,bir aile buzul çağından kurtulma savaşı verir
Memenin Küresel Isınmaya Katkısı 00:44
Memenin Küresel Isınmaya Katkısı 2.743 izlenme - 3 yıl önce yaa noldu bu küresel ısınma olayları, bir ara pek bir gündemdeydi. neyse biz çevre bilincimizi yitirmeyelim ve de memenin küresel ısınma üzerindeki etkisi ne imiş gözlemleyelim. bir buzul olmasa da buz parçasını gayet eritebilmekte gibi gözüküyor.
Volkanik Kül ile Kaplı Buzul Parçasının Altından Çıkan Işıl Işıl Mavi Renk 03:23
Volkanik Kül ile Kaplı Buzul Parçasının Altından Çıkan Işıl Işıl Mavi Renk 793 izlenme - 2 yıl önce İzlanda'nın Svinafellsjokull buzulunda şanslı bir adamın kaydettiği bu görüntüler oldukça etkileyici görünüyor. Yeni videolar için kanalıma abone olun
Sokak Röportajları - Küresel Isınma Sizi Nasıl Etkiledi? 02:10
Sokak Röportajları - Küresel Isınma Sizi Nasıl Etkiledi? 1.542 izlenme - 3 yıl önce Sıcaktan bunaldık mı, yoksa yaz gelmek mi bilmedi? Kimi artan sıcaklıklardan memnun, kimi buzulların erimesini çok ciddiye alıyor!
Kutup Ayısının Fok Balığına Yaptığı Sürpriz 00:59
Kutup Ayısının Fok Balığına Yaptığı Sürpriz 336 izlenme - 11 ay önce Buzullar üzerinde karnını doyurmak için besin arayan kutup ayısının fok balığına yaptığı sürpriz kameralara böyle yansıdı.
oyun hamuru penguen yapımı 01:18
oyun hamuru penguen yapımı 488 izlenme - 2 yıl önce Bu videomda sizler için oyun hamurundan buz üzerinde yalnız başına kalmış penguen yapıyorum. Videolarımın devamını takip edebilmek için kanalıma abone olmayı unutmayın. Çocuklar İçin Herşey. İyi seyirler...
Komik Penguenler 03:38
Komik Penguenler 651 izlenme - 4 yıl önce Komik Penguenler
Buzul Ezreal Oyun İçi Görünümü - Efsaneler Meydanı 01:35
Buzul Ezreal Oyun İçi Görünümü - Efsaneler Meydanı 627 izlenme - 4 yıl önce Buzul Ezreal Oyun İçi Görünümü - Efsaneler Meydanı
Buzulun Oluşturduğu Tsunami 02:27
Buzulun Oluşturduğu Tsunami 416 izlenme - 3 yıl önce Ecnebicede Glacier Calving Tsunami denilen, bizde Buzul Parçalanması diyebileceğimiz olayın yarattığı dev dalgalar.50.saniyeden sonra gerçekleşen olay cidden insanı yusuflatıyor.Para yok ki gidip canlısını yaşayalım anca Şile sahillerinde dalga kovala!
Şehir Büyüklüğündeki Buzulun 75 Dakikada Erimesi  00:59
Şehir Büyüklüğündeki Buzulun 75 Dakikada Erimesi 88 izlenme - 1 yıl önce Şehir Büyüklüğündeki Buzulun 75 Dakikada Erimesi james balog isminde bir fotoğrafçının buzulların fotoğraflarını çekerken tanık olduğu tarihi an
Kuzey Kutbu'ndan Kopup Okyanusa İnen Dev Buzul Parçası 05:00
Kuzey Kutbu'ndan Kopup Okyanusa İnen Dev Buzul Parçası 108 izlenme - 11 ay önce Kanada'nın Ferryland kentinde yaşayanlar büyük bir sürprizle karşılaştı. Kuzey Kutbu'ndan kopan dev buzul kütlesi sürüklenerek okyanusa indi.
Sorki - Crunk Beat (Canlı Performans 2) 18:28
Sorki - Crunk Beat (Canlı Performans 2) 1.261 izlenme - 9 yıl önce www.flstudio.biz sorki@flstudio.biz
Antarktika’daki Çatlak Hızla İlerliyor 01:09
Antarktika’daki Çatlak Hızla İlerliyor 104 izlenme - 1 yıl önce Antarktika’daki Çatlak Hızla İlerliyor Antarktika’daki durumu inceleyen araştırmacılar çatlağın hızla ilerlemesinden kaygı duyuyor.
Kamerayı Devirip Selfie Çeken Penguenler 01:01
Kamerayı Devirip Selfie Çeken Penguenler 3 izlenme - 1 hafta önce Eddie Gault isimli araştırmacının yerleştirdiği kamerayı deviren sevimli penguenler, buzulların ortasında sımsıcak anların kaydedilmesine neden oldular.
Penguenlerin Buzula Çıkma Çabası 01:26
Penguenlerin Buzula Çıkma Çabası 244 izlenme - 3 yıl önce Antartika'da penguenlerin deniz sefası sonrası buzula çıkma çabaları görülmeye değer. Genelde üşengeç tavırlarıyla tanıdığımız penguenlerin bu çabası sizi şaşırtacak.
5 milyar tonluk kırılma için geri sayım başladı 04:02
5 milyar tonluk kırılma için geri sayım başladı 1.081 izlenme - 9 yıl önce
Kuzey Kutbu'nda Yüzen Buzula Atladılar 00:58
Kuzey Kutbu'nda Yüzen Buzula Atladılar 383 izlenme - 4 yıl önce Rus paraşütçüler tarihte ilk defa Kuzey Kutbu'ndaki bir yüzen buzula indirme yaptı. Murmansk bölgesindeki Olenya hava üssünden IL-76 tipi uçaklarla havalanan 98'inci Hava İndirme Birliği'ne bağlı 90 paraşütçü komando, aşırı hava koşullarında arama-kurtarma tatbikatı çerçevesinde yüzer buzul üzerindeki bir istasyonun yakınlarına indi. Tarihte ilk defa yapılan indirme harekatı çerçevesinde Rus komandolarının aşırı soğuk hava koşullarında giymesi için tasarlanan yeni üniformalar da denendi.
Sorki - Crunk Beat (Canlı Performans 1) 18:03
Sorki - Crunk Beat (Canlı Performans 1) 843 izlenme - 9 yıl önce www.flstudio.biz sorki@flstudio.biz
250 Yıl Sonra Harekete Geçen Kambalny Yanardağı 01:05
250 Yıl Sonra Harekete Geçen Kambalny Yanardağı 62 izlenme - 12 ay önce Rusya'da Yuzhno-Kamchatsky yaban hayatı koruma alanında Kambalny yanardağı, yaklaşık 250 yıldır ilk kez aktif hale geldi. Bölgeye patlamanın olasılığını belirten turuncu bir uyarı verildi.
Kdrk 14 Şenlik 20:30
Kdrk 14 Şenlik 347 izlenme - 6 yıl önce Rize KDRK 14.Uluslararası Dağcılık Şenliği
Kayıtlara Geçen Gelmiş Geçmiş En Büyük Buzul Kırılması 04:41
Kayıtlara Geçen Gelmiş Geçmiş En Büyük Buzul Kırılması 50 izlenme - 1 yıl önce Bu güne kadar kaydedilmiş en büyük buzul kırılması olduğu bilinen buzul parçasının büyüklüğü yaklaşık olarak Manhattan kadar olduğu söyleniyor.
Buzulların Komiklikleri 02:38
Buzulların Komiklikleri 358 izlenme - 11 yıl önce çoooooooooook komik ya bu arkadaş
İçinizi Donduracak Dünyadaki En Mükemmel 10 Buzul 07:04
İçinizi Donduracak Dünyadaki En Mükemmel 10 Buzul 142 izlenme - 3 yıl önce Genel Kültürünüze Hergün Biraz Yatırım Yapmak ve Bunu Yaparken Eğlenmek İçin Abone Olun.Abone olmak için Tıklayın http://www.youtube.com/user/AlfaninDunyasi?sub_confirmation=1 Facebooktan Takip Edin ; http://goo.gl/S5k5z5 Müzik:Deef - nostalgia of an ex-gangsta rapper
127 Saat Filmi Gerçek Oldu! 01:09
127 Saat Filmi Gerçek Oldu! 145 izlenme - 4 yıl önce Keşif için buzullara giden bilim adamı buzul yarığının içine düştü. Düştüğü yerde bu görüntüleri kaydetti.