Hoşgeldiniz!

Cabir Bülent Hoca

Cabir Bülent Hoca Bakara Suresi Amerre Sulü 03:50
Cabir Bülent Hoca Bakara Suresi Amerre Sulü 242 izlenme - 2 yıl önce Bakara Suresi Amerresulü 285 Peygamber, Kendisine Rabbinden İndirilene İman Etti, Mü'minler De. Tümü, Allah'a, Meleklerine, Kitaplarına Ve Peygamberlerine İnandı."o'nun Peygamberleri Arasında Hiç Birini (diğerinden) Ayırdetmeyiz. İşittik Ve İtaat Ettik. Rabbimiz Bağışlamanı (dileriz). Varış Ancak Sana'dır" Dediler. 286 Allah, Hiç Kimseye Güç Yetireceğinden Başkasını Yüklemez.338 Kazandığı Lehine, Kazandırdıkları Da Aleyhinedir. "rabbimiz, Unuttuklarımızdan Ya Da Yanıldıklarımızdan Dolayı Bizi Sorumlu Tutma. Rabbimiz, Bizden Öncekilere Yüklediğin Gibi Bize De Ağır Yük Yükleme. Rabbimiz, Kendisine Güç Yetiremeyeceğimiz Şeyi Bize Taşıtma. Bizi Affet, Bizi Bağışla. Bizi Esirge, Sen Bizim Mevlamızsın. Kâfirler Topluluğuna Karşı Bize Yardım Et."
Cabir Bülent Hoca - İntifar Suresi 02:00
Cabir Bülent Hoca - İntifar Suresi 185 izlenme - 2 yıl önce Cabirbülenthoca İnfitar Suresi 1 1- Gök Yarıldığı Zaman. 2- Yıldızlar Saçıldığı Zaman. 3- Denizler Patladığı Zaman. 4- Kabirlerin İçi Dışına Çıktığı Zaman. 5- Herkes Neyi Öne, Neyi Geriye Aldığını Öğrenir. 6- Ey İnsan, Seni Engin Kerem Sahibi Rabbine, Karşı Aldatan Nedir 7- O, Seni Yaratan, Belini Doğrultan Ve Seni Dengeli Kılan. 8- Dilediği Biçimde Sana Şekil Veren Rabbine. 9- Hayır! Aksine Siz Dini Yalanlıyorsunuz. 10-şüphesiz Başınızda Bekçiler Vardır. 11- Şerefli Katipler. 12- Yaptıklarınızı Bilirler. 13- Şüphesiz İyiler Cennettedirler. 14- Kötüler De Cehennemdedirler. 15- Din Günü Oraya Sürülürler. 16- Oradan Bir Daha Çıkamazlar. 17- Din Gününün Ne Olduğunu Bilir Misin Sen? 18- Hem Din Gününün Ne Olduğunu Sen Nereden Bileceksin? 19- O Gün Kimsenin Kimseye Faydası Olmaz. O Gün Yetki Sadece Allah'ındır.
Cabir Bülent Hoca - Mevlid Kandili Sohbeti 12:20
Cabir Bülent Hoca - Mevlid Kandili Sohbeti 100 izlenme - 2 yıl önce Cabirbülenthoca Mevlid Kandili Sohbetinden Bir Bölüm
Kadir Gecesi Sohbet 36:20
Kadir Gecesi Sohbet 50 izlenme - 2 yıl önce Bu ay Kuran ayıdır,bu gece Kuran gecesidir. Bu gecenin kıymeti Kuran yeryüzüne inmeye o gece başladığı içindir. Kuran anlaşıldığı zaman fayda verir. Kuranın manasına inmediğimiz ve günlük yaşantımızda uygulamadığımız için ümmetin diğer toplumlar arasında bir ağırlığı yoktur...ve daha fazlası...
Cabir Bülent Hoca - İntifar Suresi 02:00
Cabir Bülent Hoca - İntifar Suresi 45 izlenme - 2 yıl önce İnfitar Suresi-1 rahman Rahim Olan Allah'ın Adıyla 1 Gök, Çatlayıp-yarıldığı Zaman, 2 Yıldızlar, Dağılıp-yayıldığı Zaman, 3 Denizler, Fışkırtılıp-taşırıldığı Zaman, 4 Ve Kabirlerin İçi 'deşilip Dışa Atıldığı' Zaman; 5 (artık Her) Nefis, Önceden Takdim Ettiklerini Ve Ertelediklerini Bilip-öğrenmiştir. 6 Ey İnsan, 'üstün Kerem Sahibi' Olan Rabbine Karşı Seni Aldatıp-yanıltan Nedir? 7 Ki O, Seni Yarattı, 'sana Bir Düzen İçinde Biçim Verdi' Ve Seni İtidal Üzere Kıldı. 8 Dilediği Bir Surette Seni Tertib Etti. 9 Asla, Hayır; Siz Dini Yalanlıyorsunuz; 10 Oysa Gerçekten Sizin Üzerinizde Koruyucular Var, 11 'şerefli-üstün' Yazıcılar. 12 Her Yapmakta Olduğunuzu Bilirler. 13 Hiç Şüphesiz Ebrar Olanlar, Elbette Nimetler(le Donatılmış Cennetler) İçindedirler. 14 Ve Hiç Şüphesiz Facir (kötü) Olanlar Da, Elbette Çılgınca Yanan Ateşin İçindedirler. 15 Onlar, Din Günü Oraya Yollanırlar. 16 Ve Kendileri Ondan Ayrılıp-kaybolacaklar Değildirler. 17 Din Gününü Sana Bildiren Şey Nedir? 18 Ve Yine Din Gününü Sana Bildiren Şey Nedir? 19 Hiç Bir Nefsin Bir Başka Nefse Herhangi Bir Şeye Güç Yetiremeyeceği Gündür; O Gün Emir Yalnızca Allah'ındır.
Cabir Bülent Hoca - Regaip Gecesi 15:06
Cabir Bülent Hoca - Regaip Gecesi 33 izlenme - 2 yıl önce Cabir Bülent Hoca - Regaip Gecesi-2.BÖLÜM
Cabir Bülent Hoca - Miraç Gecesi Sohbet 01:16:28
Cabir Bülent Hoca - Miraç Gecesi Sohbet 26 izlenme - 2 yıl önce Cabir Bülent Hoca - Miraç Gecesi Hakkında Konuşuyor.Miraç gecesi nedir, neler yapılmalıdır?
Cabir Bülent Hoca - Siyaset Ve Ona Karşı Tutumumuz 58:49
Cabir Bülent Hoca - Siyaset Ve Ona Karşı Tutumumuz 22 izlenme - 2 yıl önce Siyaset İnsan Yönetme Sanatıdır. Siyasetsiz Bir Hayat Düşünülemez. Hepimiz Aynı Vatanda Yaşıyoruz Bu Nedenle Bu Ülkede Yaşanan Her Şey Bizi İlgilendiriyor. Oy Kullanmanın Dinimizdeki Yeri.
İslam Ve Irkçılık - 1.bölüm 27:00
İslam Ve Irkçılık - 1.bölüm 22 izlenme - 2 yıl önce İslam Ve Irkçılık - 1.bölüm - Cabir Bülent Hoca
İslamda Irkçılık - 2.bölüm 30:32
İslamda Irkçılık - 2.bölüm 13 izlenme - 2 yıl önce İslamda Irkçılık- Cabir Bülent Hoca -2.bölüm
Beraet Gecesi 01:13:09
Beraet Gecesi 18 izlenme - 2 yıl önce Cabir Bülent Hoca Beraet Gecesi Sohbet
Cabir Bülent Hoca - İnfitar Suresi 2 02:00
Cabir Bülent Hoca - İnfitar Suresi 2 16 izlenme - 2 yıl önce İnfitar Suresi 2
140711 121103 -RAMAZAN SOH.3 36:28
140711 121103 -RAMAZAN SOH.3 10 izlenme - 2 yıl önce Ramazan soh.3 CABİR BÜLENT HOCA İnanma hissi İnsanların fıtratında vardır. İnsan, inanmadığını söylese dahi bu, inandığının ispatıdır. Allahu teala ilk ve son din İslamı göndermiştir. Hz.Ademle başlayan tevhit dini Hz Muhammedle kemale ermiş, kıyamete kadar geçerli olacak olanda budur. yol ikidir:firavunların, nemrutların, ebuleheb ve ebu cehillerin yolu; birde Resüllerin hassaeten Hz.Muhammed efendimizin yolu
Müminlerin Vasıfları 59:24
Müminlerin Vasıfları 9 izlenme - 2 yıl önce Müminlerin vasıflarını insanlar değil, Allah ve Resulü belirler. 1- Elif Lâm-Mim 2- Doğru olduğu kuşkusuz olan bu kitap, takva sahipleri için hidayet kaynağıdır. 3- Onlar görmediklerine inanırlar, namazı kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıktan başkalarına verirler. 4-Yine onlar gerek sana ve gerekse senden önce indirilen kitaplara inanırlar ve Ahiretten hiç kuşku duymazlar. 5- İşte onlar Rabblerinden gelen hidayet yolundadırlar ve kurtuluşa erenlerdir.