Hoşgeldiniz!

çağımızın hastalığı

Depresyon Tedavisi Nasıl Yapılır? 01:31
Depresyon Tedavisi Nasıl Yapılır? 284 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/depresyon-tedavisi-nasil-yapilir/ Dr. Nedim Havle depresyon ile ilgili sorularımızı yanıtlamaya devam ediyor. Çağımızın hastalığı depresyonun büyük küçük herkesin başına gelebileceğinden bahsetmişyik. Peki, Depresyon tedavisi nasıl yapılır? Cevabı şimdi MigrosTV’de!
Depresyonun Etkileri Nelerdir? 01:10
Depresyonun Etkileri Nelerdir? 281 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/depresyonun-kadin-ve-erkek-uzerinde-etkileri-nelerdir/ Her yönü ile depresyonu incelemeye devam ediyoruz. Dr. Nedim Havle’ye “Depresyonun kadın ve erkek üzerindeki etkileri nelerdir?” sorusunu sorduk. Çağımızın hastalığı ile ilgili bilinmeyenler ve merak edilenler şimdi MigrosTV’de! Dr. Nedim Havle, depresyon ile ilgili pek çok sorumuzu yanıtladı. İçlerinden birkaçını sizin için listeledik; depresyon nedir, belirtileri nelerdir, tedavi sürecinde antidepresanların önemi nedir?
Depresyon Nedir? 01:12
Depresyon Nedir? 163 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/depresyon-nedir/ Özellikle kış aylarında üzerimize çöken rehavet depresyon belirtisi olabilir mi? Peki, depresyon nedir? Çağımızın hastalığı depresyon ile ilgili akıllara takılanları Dr. Nedim Havle sizin için yanıtlıyor.
yalnızlık çağımızın hastalığı 04:46
yalnızlık çağımızın hastalığı 281 izlenme - 6 yıl önce herkesin iğneyi kendine batırması çok mu zor
Depresyon Tedaviden Sonra Tekrar Ortaya Çıkar mı? 01:03
Depresyon Tedaviden Sonra Tekrar Ortaya Çıkar mı? 166 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/depresyon-tedaviden-sonra-tekrar-ortaya-cikar-mi/ Rahatlıkla “çağımızın hastalığı” diyebiliriz depresyon için. Depresyon atakları büyük küçük herkesin karşısına çıkabiliyor. Fakat çeşitli yöntemler ile tedavisi de mümkün. Peki, depresyon tedaviden sonra tekrar ortaya çıkar mı? Hastalığın tekrarlama ihtimalini Dr. Nedim Havle‘ye danıştık. Cevabı şimdi MigrosTV’de!
Kişiye Depresyon Teşhisi Nasıl Konur? 00:41
Kişiye Depresyon Teşhisi Nasıl Konur? 110 izlenme - 3 yıl önce Çağımızın hastalığı depresyonu işlemeye devam ediyoruz. Peki, kişiye depresyon teşhisi nasıl konur? Bunun için belli bir yöntem var mıdır? Dr. Nedim Havle‘ye sizin için sorduk. http://www.migrostv.com/kisiye-depresyon-teshisi-nasil-konur/ Sağlık, eğitim ve daha pek çok konuda uzman görüşleri MigrosTV'de; http://migrostv.migros.com.tr/
Çağımızın Hastalığı İnternet Bağımlılığı 13:35
Çağımızın Hastalığı İnternet Bağımlılığı 72 izlenme - 6 yıl önce çağımızın hastalığı internet bağımlılığı
Çağımızın Hastalığı Depresyon 06:04
Çağımızın Hastalığı Depresyon 7 izlenme - 10 ay önce Toplumumuzda Hastalık gibi algılanmasa da çağımızın en büyük ruhsal sorunlarından biri, Depresyon. İnsanların istenmeyen ya da hayal kırıklığına neden olan olaylar karşısında sıkıntı üzüntü gibi verdiği duygusal tepkilere depresif duygular denir. Ve bu tepkiler her insan için gayet doğaldır. Fakat bunların çoğalması insanı depresyona sürükler. Depresyon Kişiyi fiziksel olarak etkilemese de içten içe kemiren, hayattan koparan bir hastalık. Peki grip, nezle gibi herhangi bir dış etken olmaksızın insan kendi içinde böyle karanlık bir dünyayı nasıl oluşturuyor? İlk olarak depreson insanda hiçbir şey yapmama isteği olarak başlıyor. Bir süre sonra bu öyle bir hal alıyor ki kişi evden çıkmadığı için günlerce duş yapmıyor ve hatta yemek yemeye bile üşeniyor. Ya da tam tersi aşırı yemek yiyor. Gece yaşayan bireylerin Önce uyku bozukluğunu düzeltmesi gerekiyor. Yani normal bir insan gibi sabah kalkmanız ve akşam çok geç saatlere kalmadan yatmalısınız. Böylelikle sosyal hayatın bir parçası olarak ilk adımı atabilirsiniz. Fakat bu söylemesi kadar kolay bir şey değil, bu yüzden spor gibi aktiviteler yaparak bedeninizi gerçekten yormalı ve bunları yaparken de yeni insanlarla tanışıp zamanınızı dolu dolu geçirmelisiniz. Kafanızı kötü düşünceler ile değil yeni aktivitelerle meşgul edin, kendinize yeni hobiler bulun, puzzle çözmek, kitap okumak, resim yapmak gibi daha önce hiç yapmadığınız şeyler yapın. Hüzünlü şarkılara bir süreliğine ara verip, sizi duygusallaştıracak herhangi bir melodiden uzak durun. Onun yerine sizi motive edecek, hareketli yada dinlendirici şarkılar dinlemeyi seçin. Düzenli ve sağlıklı beslenmeye çalışın. Ayrıca su içmeyi ihmal etmeyin. Az su tüketilmesi durumunda vucütta yorgunluk, odaklanmakta problem ve zararlı maddelerin atılamaması gibi bir takım olumsuzluklar gerçekleşir. Günde 1.5 lite su içerek bunun önüne geçebilirsiniz. Ayrıca karşı cins ile ilişki kurmayı deneyin. Hayatınıza girecek yeni bir arkadaş sizin kafanızı ve zamanınızı bir hayli meşgul edecektir. Belkide bir anda karanlık dünyanızın yerini tozpembe hayaller alacaktır. İşin özeti sizi iyi hissettirecek şeyler yapın. Bu dünyada sayılı günümüz var ve bu günler boşa geçirilmeyecek kadar değerli. Sizce de yeteri kadar boşa zaman geçirmediniz mi?