Hoşgeldiniz!

çaldıran

Zinet Sali Rüya 03:41
Zinet Sali Rüya 6.760 izlenme - 7 yıl önce sana aşığım
  Van'da baltayla buz kırıp hayvanlarını besliyorlar 03:35
Van'da baltayla buz kırıp hayvanlarını besliyorlar 3.533 izlenme - 4 yıl önce Van’ın Çaldıran ilçesine bağlı Oruçlu köyü sakinleri, baltayla buzları kırıp hayvanlarını eksi 35 derecede besliyor. Kaz Gölü’nde eksi 35 derecede 50 santimetrelik buzlar kıran vatandaşlar, çıkartılan otlarla hayvanlarını besliyor. Daha çok manda yetiştiren köylüler, köye 3 kilometre uzaklıktaki Kaz Gölü'ne hayvanlarını getirerek taze ot yemelerini sağlıyor. Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 35, gündüz ise eksi 15 ile 20 dereceye kadar düştüğü bölgede, vatandaşlar adeta kış şartlarına meydan okuyor. İlçe merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Oruçlu köyünde yaşayan Kamuran Demir, gölde baltalarla kırdıkları buzların altında bulunan otları hayvanlarına yedirdiklerini belirtti. Kamuran Demir, “Mandaları içeride besleyemiyoruz. Eğer mandalar içeride 3 günden fazla kalırlarsa vücutlarında su kaybı oluşuyor. Zaten mandalar suya, soğuğa alışkın hayvanlardır. Mandalar suda otlarken suya giremeyen sığırlar için ise biz kendi yaptığımız sallarla kırdığımız buzlara yapışan otları kenarda bekleyen sığırlara veriyoruz. Ancak bu yıl kar azdır ama kuru soğuk çok fazla. Parçalar halinde kırdığımız buzları kanca ile kenara çekip kırıyoruz. Bunlara yapışan otları sökerek hayvanlara veriyoruz. Bu maceramız nisan ayına kadar devam ediyor” dedi.
Ali Metin & Engin Çaldıran - Kör Kuyuda Bir Yusuf'um (Canlı) 02:41
Ali Metin & Engin Çaldıran - Kör Kuyuda Bir Yusuf'um (Canlı) 1.813 izlenme - 2 yıl önce Ali Metin & Engin Çaldıran - Kör Kuyuda Bir Yusuf'um (Canlı) Şarkı Sözleri: Çekilmeyen der yazılmaz ;Ben yazdım yar dinle nolur Bir selamın cana şifa ; Ben yandım sen yakma nolur Göz yaşımdır tek sermayem ; Ben döktüm sen dökme nolur Firakina can dayanmaz ; ben öldüm sen gelme nolur. Cahil bilmez halimizden ; Ben söyleyim dinle nolur Aşıklara çöl de neymiş ; Ben aştım sen kalma nolur Visalindir tek dileğim ; Ben gelem yar durma nolur Kör kuyuda bir Yusuf'um ; Ben düştüm sen düşme nolur.
TSK'dan Donan Bayrak Videosu - Şanlı Bayrağımız 00:27
TSK'dan Donan Bayrak Videosu - Şanlı Bayrağımız 569 izlenme - 1 yıl önce Van Çaldıran Uzunyol Hudut Karakolu'nda, soğuk hava şartlarından dolayı donan şanlı bayrağımız ve görev yapan kahraman Mehmetçiklerimiz. ... Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder Gölgende bana da, bana da yer ver! Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar. Yurda ay yıldızın ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün. Kızıllığında ısındık, Dağlardan çöllere düşürdüğü gün. Gölgene sığındık. ... Arif Nihat ASYA
Küçük Mahsun 02:02
Küçük Mahsun 1.775 izlenme - 7 yıl önce küçük mahsun mehmet'in hazin aşk öyküsü ve şarkısı
Çaldıran Tanıtım Videosu 11:33
Çaldıran Tanıtım Videosu 622 izlenme - 5 yıl önce Çaldıran Tanıtım Videosu
Parasını Çaldıran Kız 01:24
Parasını Çaldıran Kız 962 izlenme - 7 yıl önce
Aygün Kazımova feat. Sinan Akçıl - İkinci Sen (Batu Çaldıran Remix) 04:37
Aygün Kazımova feat. Sinan Akçıl - İkinci Sen (Batu Çaldıran Remix) 985 izlenme - 4 yıl önce Aygün Kazımova feat. Sinan Akçıl - İkinci Sen (Batu Çaldıran Remix)
Aygün Kazımova Ft. Sinan Akçıl, Batu Çaldıran - İkinci Sen Remix (Yeni Klip) 04:37
Aygün Kazımova Ft. Sinan Akçıl, Batu Çaldıran - İkinci Sen Remix (Yeni Klip) 1.074 izlenme - 5 yıl önce Aygün Kazımova ft. Sinan Akçıl, Batu Çaldıran - İkinci Sen Remix (Yeni Klip)
Yıldız Tilbe - Sevdiğime Hiç Pişman Olmadım (Selim Çaldıran Vers.) 03:24
Yıldız Tilbe - Sevdiğime Hiç Pişman Olmadım (Selim Çaldıran Vers.) 724 izlenme - 5 yıl önce
Ali Metin & Engin Çaldıran - Kör Kuyuda Bir Yusuf'um (Canlı) 02:41
Ali Metin & Engin Çaldıran - Kör Kuyuda Bir Yusuf'um (Canlı) 261 izlenme - 2 yıl önce Resmi Site : http://www.alimetin.net Resmi Fan : http://www.facebook.com/arsizbelaorjinall Resmi Twitter : http://www.twitter.com/alimetinorjnall Resmi Forum : http://forum.alimetin.net
Engin Çaldıran - Odasına Vardım 02:28
Engin Çaldıran - Odasına Vardım 312 izlenme - 3 yıl önce Kanal 58 - Odasına Vardım - Engin Çaldıran
Çaldıran Savaşı 00:06
Çaldıran Savaşı 212 izlenme - 4 yıl önce Tamamen Eğlence Amaçlı Bir Videodur. izlediğiniz İçin Teşekkürler
Ağaçlar Buz Tuttu 01:13
Ağaçlar Buz Tuttu 156 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'nin en soğuk yerleşim yerlerinden biri olan Van'ın Çaldıran ilçesinde etkisini gösteren soğuk hava nedeniyle Ayrancılar Mahallesi'ndeki ağaçlar buz tuttu.
van valisi sayın münir karaloğlu'nun konuşması 04:56
van valisi sayın münir karaloğlu'nun konuşması 227 izlenme - 6 yıl önce van valisi sayın münir karaloğlu'nun konuşması
Nur Ertürk - Çaldıran Hanları 03:01
Nur Ertürk - Çaldıran Hanları 209 izlenme - 5 yıl önce
Çaldıran Savaşı 00:06
Çaldıran Savaşı 153 izlenme - 4 yıl önce Tamamen Eğlence Amaçlı Bir Videodur. izlediğiniz İçin Teşekkürler
Lara-Alişan-Tuba Ekinci-Selim Çaldıran-Tarık Mengüç-Nükhet Duru-Emirkan- - Bir Sen Varsın 03:38
Lara-Alişan-Tuba Ekinci-Selim Çaldıran-Tarık Mengüç-Nükhet Duru-Emirkan- - Bir Sen Varsın 137 izlenme - 5 yıl önce
Djzalimo 03:15
Djzalimo 96 izlenme - 8 yıl önce djzalimo
plaket takdimi ve çalıştay afişi'nin imzalanması 03:13
plaket takdimi ve çalıştay afişi'nin imzalanması 56 izlenme - 6 yıl önce plaket takdimi ve çalıştay afişi'nin imzalanması
Çaldıranda Soğuk Hava 04:59
Çaldıranda Soğuk Hava 29 izlenme - 2 yıl önce Çaldıran'da soğuk hava Çetin kış şartlarının yaşandığı Çaldıran ilçesinde, gece sıfırın altında 30 dereceye kadar düşen hava hayatı olumsuz etkiliyor.
Işın Karaca - Ben İnsan Değil Miyim ( Remix By Selim Çaldıran ) 03:30
Işın Karaca - Ben İnsan Değil Miyim ( Remix By Selim Çaldıran ) 43 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Arabesque II Geçmiş Bize Yakışıyor Çıkış Tarihi: 01.07.2011 Arabesk
10'dan Sonrası - 2 Eylül 2016 01:51:28
10'dan Sonrası - 2 Eylül 2016 7 izlenme - 11 ay önce Ahu Özyurt “10’dan Sonrası”nda, sabahın en taze haberlerini, Ankara kulislerinde konuşulanları, ekonomide günün nabız atışlarını, uzman yorumcular, köşe yazarları ve CNN TÜRK editörlerinin bakış açıları ile ele alıyor.