Hoşgeldiniz!

çalıştı

köpek köpeği kurtarmaya çalıştı 00:47
köpek köpeği kurtarmaya çalıştı 10.857 izlenme - 9 yıl önce insanlık ayıbı;biraz düşünme zamanı niçin yaşadımızı unutmamalıyız insanlık ölmüş arkdaşlar!
Trabzonspor Tam Kadro Çalıştı 02:29
Trabzonspor Tam Kadro Çalıştı 474 izlenme - 2 yıl önce Süper Lig'in 28'inci haftasında Medipol Başakşehir le karşılaşacak olan Trabzonspor, öğle saatlerinde yaptığı antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü.
kaç sene çalıştı bilinmez 00:52
kaç sene çalıştı bilinmez 955 izlenme - 7 yıl önce
belediye başkanı yatırımcıların üzerine yürüdü 01:28
belediye başkanı yatırımcıların üzerine yürüdü 847 izlenme - 8 yıl önce amasra belediye başkanı emin timur bartın valiliği tarafından organize edilen "termik santral kurulması" ile ilgili toplantıda söz alan ingiliz ve türk ortak yatırımcıların üzerine yürüyüp yumruk sallamaya çalıştı.
Otomobili Motosikletle Çekmeye Çalışmak 00:56
Otomobili Motosikletle Çekmeye Çalışmak 126 izlenme - 2 yıl önce Denizlide arızalanan otomobili çekmeye çalışan motosikletin çabası başarılı olamasa da taktirle karşılandı.
Dünyanın İlk Pili Nasıl Çalıştı 03:10
Dünyanın İlk Pili Nasıl Çalıştı 14 izlenme - 3 ay önce 18. yüzyıla kadar elektriğin üretilip kullanılması bir gizemdi. Ta ki 1780 yılında İtalyan fizikçi Luigi Galvani hayvansal elektrik teorisini ortaya atana kadar. Tesadüfen ölü bir kurbağanın bacağındaki sinirlerine neşter değdirmesiyle kurbağanın bacağının hareket ettiğini söyledi. Ona göre bunun sebebi kurbağanın hücrelerinde elektrik olmasıydı. Oysa gerçek bu değildi. Kurbağanın bacağının kasılmasının nedeni iki farklı metalden ve hücrelerinin sıvı içermesinden kaynaklanıyordu. Yani aslında kimyasal enerji, elektrik enerjisine dönüşüyordu. Bunu keşfedense 1800 yılında Alessandro Volta oldu. O da İtalyandı ve Luigi Galvani’nin arkadaşıydı. Volta, bakır ve çinko madenlerinin arasında tuzlu suya batırılmış süngerleri yerleştirerek elektrik akımını, yani voltaik pil denen dünyanın ilk pilini icat etmiş oldu. Merak etmeyin, Luigi Galvani ile arkadaşlıkları bozulmadı. Artık ilk kez kullanılabilir elektrik akımı kaynağı keşfedilmişti. Alessandro Volta meşhur olmuştu. Öyle ki Napolyon bile kendisine hayrandı. Hatta sadece hayran olmakla kalmayıp Alessandro Volta’yı senatör daha sonra da kont ilan etmişti. Volta’nın şöhreti ölümünden sonra da devam etti. Ölümünden 54 yıl sonra elektrik potansiyeli birimine volt adı verildi. Onu bu kadar onurlandırmakta da haklılardı. Ampüller, elektrik jeneratörleri, elektrikli motorlar ve daha pek çok elektrikle çalışan alet elektrik akımının keşfine dayanıyor.
İntihar etmeye çalıştı dayak yedi 00:38
İntihar etmeye çalıştı dayak yedi 225 izlenme - 6 yıl önce
Valizin İçinde Gürcistan'a Kaçmaya Çalıştı 00:46
Valizin İçinde Gürcistan'a Kaçmaya Çalıştı 21 izlenme - 1 yıl önce Valize girerek Artvin'in Hopa ilçesindeki Sarp Sınır Kapısı'ndan Gürcistan'a geçmeye çalışan şüpheli yakalandı.
Wesley Sneijder'in kardeşi Rodney Sneijder çok sert! 00:23
Wesley Sneijder'in kardeşi Rodney Sneijder çok sert! 44 izlenme - 2 yıl önce Galatasaray'ın 10 numarası Wesley Sneijder'in kardeşi Rodney Sneijder evinin bahçesinde boks çalıştı.
Aslan çocuğu zebra sandı! Yemeye çalıştı! 00:35
Aslan çocuğu zebra sandı! Yemeye çalıştı! 92 izlenme - 5 yıl önce Aslan çocuğu zebra sandı! Yemeye çalıştı!
taraftarlar futbolcuları linç etmeye çalıştı 03:03
taraftarlar futbolcuları linç etmeye çalıştı 56 izlenme - 7 yıl önce
Vatandaş Polise Vuran Zanlıyı Linç Etmeye Çalıştı 01:42
Vatandaş Polise Vuran Zanlıyı Linç Etmeye Çalıştı 3 izlenme - 1 yıl önce Vatandaş Polise Vuran Zanlıyı Linç Etmeye Çalıştı
Gaziantep Emniyet'i Önünde Çatışma Canlı Bomba İçeri Girmeye Çalıştı 01:09
Gaziantep Emniyet'i Önünde Çatışma Canlı Bomba İçeri Girmeye Çalıştı 1 izlenme - 1 yıl önce Gaziantep Emniyet'i Önünde Çatışma! Canlı Bomba İçeri Girmeye Çalıştı