Hoşgeldiniz!

camus

İnsanlıktan Uzakta (Far From Men) Türkçe Altyazılı Fragman 01:41
İnsanlıktan Uzakta (Far From Men) Türkçe Altyazılı Fragman 88.543 izlenme - 2 yıl önce 21 Ağustos 2015'te sinemalarda! https://www.facebook.com/wearefabula https://twitter.com/wearefabula Albert Camus’nun Misafir adlı kısa öyküsünden uyarlanan ve Venedik’te Altın Aslan için yarışan film, 1950’li yıllarda bağımsızlık mücadelesi veren Cezayir’de geçmesine rağmen atmosferiyle klasik western filmlerinden izler taşıyor. Daru (Viggo Mortensen) ufak bir köyde öğretmendir. Cezayir’de doğmuştur fakat aslen İspanyol olduğu için hem etnik Cezayirliler hem de Fransız koloniciler tarafından ‘yabancı’ etiketiyle hor görülmektedir. Daru’ya, bir muhalifi garnizona kadar götürmesi emri verilir. Bir dönem Fransız ordusuna da hizmet etmiş olan Daru, bu yolculukta kendi sadakatini sorgulamaya başlar. İki kaçağı Atlas Dağları’nda zorlu ve nefes kesici bir kaçış serüveni beklemektedir. Filmin müziklerinde Nick Cave ve Warren Ellis imzası bulunuyor.
Bir Filozofun Portesi- Albert Camus 11:02
Bir Filozofun Portesi- Albert Camus 980 izlenme - 3 ay önce 2000 yılında TRT 2 AKŞAMA DOĞRU programı için Canan Ekici'nin araştırıp, yazıp,hazırladığı; dönemin teknolojisi ve olanakları ile yapılmış çağımızın ünlü düşünürlerinden ALBERT CAMUS'un bilinmeyen yönlerini anlatan mini portre belgesel.
Dj Zehir Ft Nakris Tripkolik Sonu Gelmez 03:29
Dj Zehir Ft Nakris Tripkolik Sonu Gelmez 7.818 izlenme - 8 yıl önce aşkımm seninn içinnn
Diyar Pala Anla 04:30
Diyar Pala Anla 1.122 izlenme - 6 yıl önce
Şimdi Musa Kardeş - Yazgı (Küfür İçerir) 04:26
Şimdi Musa Kardeş - Yazgı (Küfür İçerir) 920 izlenme - 2 yıl önce Zeki Demirkubuz imzalı Yazgı (2001) adlı filmden; hayatı pek iplemeyen, hiçbir şeyin nedenini sonucunu merak etmeyen, öylesine yaşayan Musa (Serdar Orçin) ve komşusu, az pezevenk olmayan, aynı zamanda zampara Necati'nin (Engin Günaydın) sohbetini izletmek istedim. Böyle oyunculukları izletmek lazım. Serdar Orçin'in bu filmdeki oyunculuğunu izlemesem Behzat Ç'deki Serdar Orçin'i izlemekten o kadar da zevk almazdım sanırım. Psikopat tiplemelere ne kadar da yakışıyor. Engin Günaydın yoruma gerek bırakmamış. Nev-i şahsına münhasır filmleri ile kendine özgü izleyici kitlesine sahip Zeki Demirkubuz'un kendi standartlarında olağanüstü filmidir. Senaryosu kendisine ait olmakla birlikte hikayeyi Albert Camus'n Yabancı adlı eserinden esinlendiği zaten filmin sonunda belirtilmiştir. Film tavsiye olunur.
küçük yılanla oyun 02:10
küçük yılanla oyun 1.374 izlenme - 8 yıl önce çok gusel çanlı izlee
Kymatica - Belgesel 01:23:45
Kymatica - Belgesel 140 izlenme - 11 ay önce 2009 yapımı Kymatica belgeselde insanlık tarihinde anlatılagelen sembollerin zaman içinde anlam değişimine uğraması ile çağımızda çözülmesi gereken şifreler haline gelmiş ortak efsanelerin özüne iniliyor. Kısaca Kymatica dünyanın ruhunu anlatıyor... "Başkalarını ve başka şeyleri suçlamaya son verin. Küresel yıkım ve doğal afetler için telaşlanmayı bırakın ve dinleyin, çünkü dünya size bir şeyler anlatmaya çalışıyor; tam olarak sorununuzun ne olduğunu ve onu nasıl düzelteceğinizi söylüyor." iyi seyirler.
Sagopa Kajmer Gölge Haramileri 04:27
Sagopa Kajmer Gölge Haramileri 371 izlenme - 6 yıl önce
Sisyphus (Animasyon) 01:17
Sisyphus (Animasyon) 245 izlenme - 2 yıl önce Sisifos (Yunanca ; İngilizce: Sisyphus), Yunan Mitolojisinde, Yeraltı Dünyasında sonsuza kadar büyük bir kayayı bir tepenin en yüksek noktasına dek yuvarlamaya mahkûm edilmiş bir kraldır. Sisifos ismi geleneksel olarak sophos (bilge) sözcüğüyle ilişkilendirilir; fakat bu ilişkilendirme bazı etimolojik problemler içermektedir. http://tr.wikipedia.org/wiki/Sisifos Şimdi animasyonumuza dönebilirsiniz.
Türk Sineması'nda Varoluşçuluk 06:04
Türk Sineması'nda Varoluşçuluk 283 izlenme - 2 yıl önce Necip Fazıl Kısakürek'in "Bir Adam Yaratmak" isimli tiyatro oyununun aynı isimli filminde geçen monolog. Her ne kadar söylenenler afaki olsada aslında hepimizin içinden geçen sorular hepimizin aklını tırmalayan şeyler. Ahmet Mekin'in mükemmel oyunculuğu ile güzel bir film çıkmış ortaya.
sagopa kajmer cümle mühendisi 03:54
sagopa kajmer cümle mühendisi 265 izlenme - 6 yıl önce
Dj Akkaya 02:11
Dj Akkaya 799 izlenme - 8 yıl önce o_z_oz@hot..sutaşılı sergen oz eklemiştir
Okuma Saati - Yabancı 04:07
Okuma Saati - Yabancı 90 izlenme - 2 yıl önce Albert Camus denilince akla Yabancı gelir. 1942'de yayımlandığında, işgal altındaki Fransa'da varoluşçuluk tartışması çıkarır. Ben Veba'yı daha çok tavsiye ederim.
Bilinçaltı - 55 Otobüsüne Yolculuk 03:13
Bilinçaltı - 55 Otobüsüne Yolculuk 21 izlenme - 2 yıl önce Dürüst olmak gerekirse bu videonun ham hali dişe dokunur bir amaçla çekilmedi. Yüzüne bir daha bakmayacağınız bir veri kaybıydı. Sıradan bir eğlendikten sonra İstiklal Caddesinden evlere dönüş yolculuğu anında kaydedilen olayların bendeki yansımasını kurguladım. Aynen beynimizde gördüğümüz olayları/görüntüleri öğrendiğimiz ya da bilinçaltına ittiğimiz parçalarla eşleştirdiğimiz gibi bir şey çıktı ortaya. Buyrun.