Hoşgeldiniz!

cannes film festivali

Geliyorum Reyiz - Cannes Ödüllü Kısa Film 00:30
Geliyorum Reyiz - Cannes Ödüllü Kısa Film 712.357 izlenme - 2 yıl önce Bu paylaşımda Cannes Film Festivalinin en iyi kısa film ödülünü almış ''Geliyorum Reyiz'' adlı eseri izleyeceksiniz. İyi seyirler.
Mavi En Sıcak Renktir Fragmanı 01:44
Mavi En Sıcak Renktir Fragmanı 84.367 izlenme - 4 yıl önce Cannes Film Festivali'nde düzenlenen ödül töreninde altın palmiyeyi kazanan Mavi En Sıcak Renktir (Blue is The Warmest Color - La vie d'Adèle) filminin resmi fragmanı. Kendisinden yaşlı bir kadına aşık olduktan sonra hayatı değişen 15 yaşındaki bir genç kızı anlatan 2013 yapımı Abdellatif Kechiche filmi.
Nuri Bilge Ceylan'ın Cannes Film Festivali'nde Konuşması 02:31
Nuri Bilge Ceylan'ın Cannes Film Festivali'nde Konuşması 37.794 izlenme - 3 yıl önce 2014 Cannes Film Festivali ödül töreninde Nuri Bilge Ceylan 'Kış Uykusu' filmiyle Altın Palmiye ödülünün sahibi oldu. "bu ödülü son bir yılda hayatını kaybeden gençlere ve Somada hayatını kaybeden maden işçilerine adıyorum" Nuri Bilge Ceylan ödülü Quantin Tarantino ve Uma Thurman'ın elinden alırken, salonda oldukça duygusal anlar yaşandı. Bu ödülün kendisi için müthiş bir sürpriz olduğunu söyleyen Ceylan, "Bu ödülü geçen sene Türkiye'de hayatını kaybeden gençlere adıyorum" dedi. Director: Nuri Bilge Ceylan Writers: Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan Stars: Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Demet Akbag 67. Cannes Film Festival (2014) The Golden Palm (Palme d'Or) Candidate
Altın Palmiye Ödülü Nuri Bilge Ceylan'ın Kış Uykusu (Cannes Film Festivali) 01:37
Altın Palmiye Ödülü Nuri Bilge Ceylan'ın Kış Uykusu (Cannes Film Festivali) 29.308 izlenme - 3 yıl önce 2014 Cannes Film Festivali ödül töreninde Nuri Bilge Ceylan ‘Kış Uykusu’ filmiyle Altın Palmiye ödülünün sahibi oldu. Nuri Bilge Ceylan ödülü Quantin Tarantino ve Uma Thurman’ın elinden alırken, salonda oldukça duygusal anlar yaşandı. Bu ödülün kendisi için müthiş bir sürpriz olduğunu söyleyen Ceylan, “Bu ödülü geçen sene Türkiye’de hayatını kaybeden gençlere adıyorum” dedi. Director: Nuri Bilge Ceylan Writers: Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan Stars: Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Demet Akbag 67. Cannes Film Festival (2014) The Golden Palm (Palme d'Or) Candidate
Sürü - Yılmaz Güney - Türk Filmi ( İngilizce Altyazılı ) 01:57:27
Sürü - Yılmaz Güney - Türk Filmi ( İngilizce Altyazılı ) 2.897 izlenme - 10 ay önce
Uzak Filmi Tartışma Sahnesi (Nuri Bilge Ceylan - 2002) 04:31
Uzak Filmi Tartışma Sahnesi (Nuri Bilge Ceylan - 2002) 2.172 izlenme - 1 yıl önce Uzak, Nuri Bilge Ceylan'ın 2002 tarihli filmidir. 2003 yılı Cannes Film Festivali ödüllerinde "en iyi erkek oyuncu" ve "jüri özel ödülü"nü almıştır. En iyi erkek oyuncu ödülü bu sahnede yer alan iki oyuncuya(Muzaffer Özdemir, Mehmet Emin Toprak) ortak verilmiştir. Mehmet Emin Toprak, Nuri Bilge Ceylan'ın yeğenidir ve film çekildikten kısa bir süre sonra trafik kazasında vefat etmiştir.
Monica Bellucci Herkesin Aklını Aldı! 00:38
Monica Bellucci Herkesin Aklını Aldı! 224 izlenme - 2 ay önce Defalarca dünyanın en seksi kadını seçilen Monica Bellucci, Cannes Film Festivali açılışında herkesin aklını başından aldı. Bellucci, birlikte sunuculuk yaptığı Alex Lutz'u tutkulu bir şekilde dudaklarından öptü.
Sahte Psy Cannes Film Festivali’ne Katılırsa 01:25
Sahte Psy Cannes Film Festivali’ne Katılırsa 1.844 izlenme - 4 yıl önce 66. Cannes Film Festivali'ne 'sahte Psy' damgasını vurdu! Gangnam Style adlı şarkısıyla dünyayı kasıp kavuran Psy'ı taklit eden bir kişi Cannes Film Festivali'ne katılan herkesi ünlü şarkıcı olduğuna inandırdı.
Yılmaz Güney - Cannes Film Festivali (1982) 00:34
Yılmaz Güney - Cannes Film Festivali (1982) 777 izlenme - 2 yıl önce Yılmaz Güney'in Cannes Film Festivalinde 1982 yılında aldığı Altın Palmiye sonrasındaki görüntüler.
Fahriye Evcen Kırmızı Halıda Yürüdü (Cannes Film Festivali) 01:40
Fahriye Evcen Kırmızı Halıda Yürüdü (Cannes Film Festivali) 708 izlenme - 2 yıl önce Fahriye Evcen Kırmızı Halıda Yürüdü (17 Mayıs 2015) Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen 68.Cannes film festivalinde Fahriye Evcen Kırmızı Halıda Yürüdü
Nuri Bilge Ceylan Ödül Konuşması - Cannes 2014 00:57
Nuri Bilge Ceylan Ödül Konuşması - Cannes 2014 973 izlenme - 3 yıl önce 67. Cannes Film Festivali sona erdi. Yönetmen Nuri Bilge Ceylan 'Kış Uykusu' filmiyle Altın Palmiye'yi kazandı. Ödülünü geçen yıldan bu yana Türkiye'de yaşanan olaylarda hayatını kaybeden gençlere adayan Ceylan, ödülün Türk sinemasının 100. yıldönümünde kazanılmasının da hoş bir sürpriz olduğunu belirtti.
Kış Uykusu -Fragman (Nuri Bilge Ceylan) 01:37
Kış Uykusu -Fragman (Nuri Bilge Ceylan) 664 izlenme - 2 yıl önce Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışacak son filmi ‘Kış Uykusu’nun fragmanı yayınlandı. Haluk Bilginer, Melise Sözen ve Demet Akbağ’ın başrollerini paylaştığı film, Kapadokya’da inzivaya çekilen emekli bir oyuncunun hikayesini anlatıyor.
Ceylan'dan Yılmaz Güney Pozu 02:32
Ceylan'dan Yılmaz Güney Pozu 1.139 izlenme - 3 yıl önce Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye kazanan Nuri Bilge Ceylan, Yılmaz Güney'in 1982'de aynı ödülü alırken verdiği pozu verdi.
Cannes Film Festivali 03:38
Cannes Film Festivali 746 izlenme - 4 yıl önce Bu yıl 66. düzenlenen Cannes Film Festivali 15 Mayıs'da başlıyor.
Cannes Film Festivalinde Neler Yaşandı? 08:19
Cannes Film Festivalinde Neler Yaşandı? 28 izlenme - 2 ay önce 70. Cannes Film Festivali'nde ana kategoride Altın Palmiye ve diğer ödüller için yarışacak yönetmenler arasında Fatih Akın'ın yanı sıra, en büyük ödül olan "Altın Palmiye"yi kazanmış yönetmen Haneke ve Oscar ödüllü yönetmen Michel Hazanavicius da yer alıyor. Cannes Film Festivali Komitesi yöneticilerinin Paris'te düzenlediği basın toplantısında, festivalde gösterilecek ve yarışacak filmler açıklandı. Sofia Coppola'nın "The Beguiled" büyük ödül için yarışacak 18 film arasında yer aldı. Altın Palmiye ödülü için yarışacak filmler Buna göre, Fatih Akın'ın "Solgun" isimli filmiyle birlikte "Altın Palmiye" ve ana kategorideki diğer ödüller için yarışacak diğer 17 film şöyle: - Noah Baumbach'ın "The Meyerowitz Stories" filmi - Bong Joon-Ho'nun "Okja" filmi - Robin Campillo "120 beats per minute" filmi - Sofia Coppola'nın "The Beguiled" filmi - Jacques Doillon'ın "Rodin" filmi - Michael Haneke'nin "Happy End" filmi - Todd Haynes'in "Wonderstruck" filmi - Michel Hazanavicius'un "The Redoutable" filmi - Hong Sangsoo'nun "Geu-Hu (The Day After)" filmi - Naomi Kawase'nin "Hikari (Radiance)" filmi - Yorgos Lanthimos'un "The Killing Of A Sacred Deer" filmi - Sergei Loznitsa'nın "A Gentle Creature" filmi - Kornel Mandruczo'nun "Jupiter's Moon" filmi - François Ozon'un "L'Amant double" filmi - Lynne Ramsay'ın "You Were Never Really Here" filmi - Benny Safdie ve Josh Safdie'nin "Good Time" filmi - Andrey Zvyagintsev'in "Nelyubov (Loveless)" filmi Türk asıllı Alman yönetmen, senarist ve yapımcı Akın, 2007 yılında Cannes Film Festivali'nde "Yaşamın Kıyısında" adlı filmiyle en iyi senaryo ödülünü almıştı. Pek çok uluslararası ödülü bulunan Akın, "Duvara Karşı" filmiyle de 2004 yılında Berlin Film Festivali'nde "Altın Ayı" ödülüne layık görülmüştü. Festivalin jüri başkanlığını, yaşayan en ünlü İspanyol yönetmen ve senaryo yazarı kabul edilen ve melodramatik filmleriyle bilinen 67 yaşındaki Pedro Almadovar yapacak. Cannes Film Festivali 17-28 Mayıs'ta düzenlenecek.
Cannes Film Festivali'nin En Seksi Kadınları! 01:56
Cannes Film Festivali'nin En Seksi Kadınları! 652 izlenme - 4 yıl önce 66. Cannes Film Festivali'ne ünlü isimler giydikleri birbirinden ünlü markaların kıyafetleriyle göz doldurdu
Cannes Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu 02:16
Cannes Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu 26 izlenme - 2 ay önce 70.si düzenlenen Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülü, "The Square-Kare" isimli filmiyle İsveçli yönetmen Ruben Östlund'un oldu. Hiciv ve dramanın aynı sahnede birleştiği eserde bir müze küratörünün etrafında sanat, ticaret, siyaset ve kimlik konuları işleniyor.
Kapitalizm 1974 09:47
Kapitalizm 1974 "Cannes Film Festivali" Kısa Film 608 izlenme - 4 yıl önce Kapitalizm 1974 Cannes Film Festivali-En İyi Kısa Film ödülünü alan "Ada" isimli kısa filmi... 1974 Cannes Film Festivali "En İyi Kısa Film Ödülü" olan bu animasyon insanın insandan nasıl da uzaklaştığının tek başına anlatımı olarak görülebilir. Toplum olmaktan çıkıp birey olma sarhoşluğu içinde çürüyenin yine insanın kendisi olduğu gerçeğini göremeyen "bireyseltoplumcu" zihniyetin sistemi getirdiği nokta bu animasyonda gayet açık bir dille anlatılmış. Toplumcu olmak birey olmaktan caymak anlamına gelmez bu konuda V for Vendetta (2006) güzel bir karşı koyma ve birey olma, fikir sahibi olma konusunda izlenebilir bir altyapıya sahiptir. Bireyseltoplumcu kavramı da kendini bu sistem de avutmanın, çark olma zorunluluğun kaçınılmaz sonucu gibi gözükse de, her zaman başka bir seçenek vardır. İnsan olanı, insandan olanı seçme şansı. Kapitalizm (1974) Bu da Die fetten Jahre sind vorbei / Eğitmenler (2004) Alman yapımı filmden bir sahne. Ayrıca film de izlenmeye değer ölçüdedir.
Ceylan'dan Yılmaz Güney Pozu 02:32
Ceylan'dan Yılmaz Güney Pozu 705 izlenme - 3 yıl önce Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye kazanan Nuri Bilge Ceylan, Yılmaz Güney'in 1982'de aynı ödülü alırken verdiği pozu verdi.
Cannes Film Festivali'nin En Seksi Kadınları! 01:56
Cannes Film Festivali'nin En Seksi Kadınları! 481 izlenme - 4 yıl önce 66. Cannes Film Festivali'ne ünlü isimler giydikleri birbirinden ünlü markaların kıyafetleriyle göz doldurdu
Canlı Yayında Silah Sesleri! 00:44
Canlı Yayında Silah Sesleri! 299 izlenme - 4 yıl önce Cannes Film Festivalinde Canal Televizyonunun Çekim Yaptığı Platformda Silah Sesleri Duyuldu
L’Oréal Paris ile #CannesdaGuzellik Başrolde! 00:30
L’Oréal Paris ile #CannesdaGuzellik Başrolde! 191 izlenme - 2 yıl önce Cannes Film Festivali'nin ışıltısı L'Oréal Paris ile 14 Mayıs'ta İstanbul'da yaşanıyor! Tanıtım videomuzu izle, #CannesdaGuzellik senin için ne ifade ediyor, bir cümle ile anlat. L'Oréal Paris etkinliğine ünlü isimlerle birlikte katılacak 3 şanslı kişiden biri ya da Cannes Makyaj seti kazanan 20 kişiden biri ol!
Brad Pitt Kırmızı Halıda Yumruklu Saldırıya Uğradı 01:23
Brad Pitt Kırmızı Halıda Yumruklu Saldırıya Uğradı 168 izlenme - 3 yıl önce Saldırgan Pitt'in suratına yumruk atarken, ünlü oyuncu da karşılık verdi. 25 yaşındaki saldırgan, Cannes Film Festivali'nde de gündeme gelmişti.
68. Cannes Film Festivali'nin İlk Ödülleri 01:27
68. Cannes Film Festivali'nin İlk Ödülleri 103 izlenme - 2 yıl önce Bu yıl 68.si düzenlenen Cannes Film Festivali’nde sona gelindi. Yarın gece Altın Palmiye sahibi bulacak. Festival, ünlü İngiliz yazar Shakespeare’in eserinden beyaz perdeye uyarlanan ‘Macbeth’ filmi ile kapanışı yapıyor. Justin Kurzel imzalı filmin yıldızları Michael Fassbender ve Marion Cotillard gösterimden önce kırmızı halıdaydı. Yarınki büyük törenden önce, uluslararası kısa filmlerin yarıştığı La Cinéfondation Ödülleri’ni kimin kazandığı bugünden açıklandı. ‘Share’ (Paylaş) adlı kısa filmi ile Amerika Birleşik Devletleri’nden katılan Pippa Bianco, genç yeteneklere verilen ödüle layık görüldü. ‘Lost Queens’ (Kayıp Kraliçeler) kısa filmi ile Ignacio Juricic Merillán ise ikincilik ödülünü kaptı. Bu yıl ilk kez festivale eklenen ve belgesel dalında verilen L’Oeil d’Or ödülünün sahibi ise ‘Beyond My Grandfather Allende’ adlı yapıtın yönetmeni Marcia Tambutti Allende’ın oldu. Sıra, bu gece jüri üyelerinin belirleyeceği ve yarın açıklanacak büyük ödüllerde.
Ünlü Pilot Hamilton, Sevgilisinin Dekoltesini Dikizledi 00:25
Ünlü Pilot Hamilton, Sevgilisinin Dekoltesini Dikizledi 146 izlenme - 3 yıl önce Formula 1 pilotu Lewis Hamilton, katıldığı galada şarkıcı sevgilisi Nicole Scherzinger'in göğüs dekoltesine bakarken objektiflere yakalandı.
Sahte Psy Herkesi Kandırdı 01:25
Sahte Psy Herkesi Kandırdı 99 izlenme - 4 yıl önce Cannes Film Festivali'ne katılan sahte PSY iki gün boyunca VIP partilere katıldı, herkesin ilgi odağı oldu. Olayın aslı PSY'ın resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamayla ortaya çıktı.
Ünlü Pilot Hamilton, Sevgilisinin Dekoltesini Dikizledi 00:25
Ünlü Pilot Hamilton, Sevgilisinin Dekoltesini Dikizledi 93 izlenme - 3 yıl önce Formula 1 pilotu Lewis Hamilton, katıldığı galada şarkıcı sevgilisi Nicole Scherzinger'in göğüs dekoltesine bakarken objektiflere yakalandı.
Cannes’ın Kazananları  01:04
Cannes’ın Kazananları 3 izlenme - 2 ay önce Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’nin sahibi Ruben Östlund’un ‘’The Square’’ filmi oldu. İlk kez büyük bir Alman prodüksiyonunda yer alan ünlü aktris Diane Krüger de Fatih Akın’ın ‘’Aus dem Nichts’’ filmi ile en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü.
Cannes'dan 32 Yıl Sonra Gelen Ödül 00:48
Cannes'dan 32 Yıl Sonra Gelen Ödül 68 izlenme - 3 yıl önce Nuri Bilge Ceylan'ın, "Kış Uykusu" filmiyle elde ettiği ödülü daha önce Şerif Gören, 1982 yapımı "Yol" filmi ile kazanmıştı.
Cannes'dan 32 Yıl Sonra Gelen Ödül 00:48
Cannes'dan 32 Yıl Sonra Gelen Ödül 59 izlenme - 3 yıl önce Nuri Bilge Ceylan'ın, "Kış Uykusu" filmiyle elde ettiği ödülü daha önce Şerif Gören, 1982 yapımı "Yol" filmi ile kazanmıştı.