Hoşgeldiniz!

cansu uğurlu

Dijital İşler Bölüm 4 06:23
Dijital İşler Bölüm 4 186 izlenme - 5 yıl önce Dijital İşler program dizimizin dördüncüsüne QR kod uygulamaları damgasını vurdu. Özellikle ‘sosyal sorumluluk’ tarafı da bulunan ‘bar giriş damgası’ fikrinin, işletmeye beklemediği ölçüde biliinirlik kazandırdığını söyleyelim. Heineken’in Facebook uygulaması da kullanıcıyı keyiflendiren türden. Seçenekleri işaretleyerek şablon sözlerini belirlediğiniz şarkıyı, sevdiğiniz kişinin adını da ekleyerek özelleştirebiliyor, duvarına gönderip duygularınızı ya da teklifinizi kendisine iletmiş oluyorsunuz. Sizin adınıza ilan-ı aşk eden müzik grubu ise evlere şenlik. Devamı için sizi videomuza alalım.
Dijital İşler Bölüm 57 04:52
Dijital İşler Bölüm 57 78 izlenme - 5 yıl önce Dijital İşler Bölüm 57
Dijital İşler Bölüm 56 03:58
Dijital İşler Bölüm 56 56 izlenme - 5 yıl önce Dijital İşler Bölüm 56
Dijital İsler 53. Bölüm 03:34
Dijital İsler 53. Bölüm 48 izlenme - 5 yıl önce Dijital İsler 53. Bölüm
Dijital İşler Bölüm 5 06:38
Dijital İşler Bölüm 5 43 izlenme - 5 yıl önce Çarpıcı dijital kampanya videolarının yer aldığı Dijital İşler program dizimizin beşincisini sunuyoruz. Philips Türkiye’nin ‘Işığımız Hiç Sönmesin’ adıyla geçtiğimiz yılbaşında gerçekleştirdiği ‘sosyal’ yılbaşı ağacı, Mercedes’in Berlin’de bir metro istasyonunda Viano ticari araç modeli için gerçekleştirdiği interaktif reklam uygulaması ve Uluslararası Af Örgütü İsveç Bürosu’nun Guantamano askeri üssünde pek çok kişinin ABD tarafından ‘şüpheli’ sıfatıyla yıllardır tutulmasını protesto için düzenlediği dijital imza kampanyası bu bölümün konuları.
Dijital İşler Bölüm 12 05:56
Dijital İşler Bölüm 12 35 izlenme - 5 yıl önce Dijital İşler program dizimizin bu bölümü Smart Argentina için ASCII kodları kullanılarak hazırlanan eğlenceli animasyonla başlıyor. Cisco’nun mağazada giysi denerken kullanılabilecek akıllı ayna prototipi için hazırladığı tanıtım ve online videolardaki zoraki izlettirilen reklamların atlanmasına imkan veren ücretli SkipIt programdaki diğer dijital kampanyalar.
Dijital İşler Bölüm 10 06:23
Dijital İşler Bölüm 10 30 izlenme - 5 yıl önce Dijital kampanyalara yer verdiğimiz dizimiizin 10. bölümünde yine ilginç videolarımız var: Google Maps’in 1 Nisan şakası olarak yayına verdiği 8-bit’lik harita servisi, Snapdragon işlemcinin tutumluluğuna ilişkin bir ‘gezgin’ videosu ve Galaxy Note kullanan sevimli bir fil. Severek izleyeceğinizi umuyoruz.
Dijital İşler Bölüm 9 06:18
Dijital İşler Bölüm 9 28 izlenme - 5 yıl önce Çikolata üreticisi Anton Berg, bir kutu çikolata karşılığında para yerine ‘iyilik sözü’ alıyor. Bu sözü de, ödeme için kasaya gittiğinizde Facebook’a bağlanıp iyiliği yapacağınız kişiye taahhüt olarak iletiyor. Beğendiğimiz bu kampanyanın videosu ile birlikte Kotex ve Muse Amsterdam’ın yaratıcı dijital kampanyalarını Dijital İşler’in dokuzuncu bölümünde iletiyoruz
Dijital İşler Bölüm 3 05:07
Dijital İşler Bölüm 3 31 izlenme - 5 yıl önce Dijital İşler adlı program dizimizin üçüncüsüne Scandinavian Airlines, Mini ve PlayStation3 projelerini konu ettik. Scandinavian Airlines’ın QR kodlarını kullanarak çiftleri bir araya getirip indirimli koltuk satışı yaptığı kampanyanın videosunu, Mini’nin Facebook’taki ‘Like’ butonunu kullanarak gerçekleştirdiği ödüllü kampanya izliyor. Son videomuz, Sony PlayStation3 tanıtımı için hazırlanan ve ‘projection mapping’ ile kotarılan muhteşem görselli işe ait.
Dijital İşler Bölüm 13 05:39
Dijital İşler Bölüm 13 25 izlenme - 5 yıl önce Dijital pazarlama kampanyalarında cazibe unsuru olarak ’oyun’ kullanmak yeni değil. Dolayısıyla artık eğlence katsayısı ve viral gücü yüksek yaratıcı uygulamalar öne çıkıyor. Bu hafta Smart Fourtwo’nun Pong oyununda raket olarak kullanıldığı kampanya ile Ford’un ‘en kötü park eden sürücü’ yarışması oldukça ilginç geldi. Bir dijital yarışma da Magnum’dan geliyor.
Dijital İşler Bölüm 6 06:27
Dijital İşler Bölüm 6 25 izlenme - 5 yıl önce Dijital işler’in altıncı bölümü, Coca-Cola’nın Sevgililer Günü’nde Kanyon’a yerleştirdiği Sevgililer Günü Otomatından çekilen görüntüler ile başlıyor. Ziyaretçilerin ilginç tepkilerinin görüntülendiği videoda işin fikirsel güzelliği öne çıkıyor. Bu haftaki ikinci videomuzda ise Autism Speaks‘in Microsoft Kinect kullanarak hazırladığı dijital panoya yer verdik. Hazırlanan pano, otizm hakkında ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla düzenlenen bir kampanyanın içinde yer verilmiş. Son videomuzda ise Intel’in Ultrabook’un tanıtımı için 60 kişilik flashmob grubu ile hazırladığı kampanyaya yer veriyoruz. Eğlenceli videoyu beğeneceğinizi umuyoruz.
Dijital İşler Bölüm 54 04:10
Dijital İşler Bölüm 54 25 izlenme - 5 yıl önce Dijital İşler Bölüm 54
Dijital İşler Bölüm 11 07:18
Dijital İşler Bölüm 11 23 izlenme - 5 yıl önce Açık alandaki pano ve duvarlarda dijital uygulamalara sıkça rastlanıyor artık. Doodlr adlı yaratıcı ekip, demo olarak hazırladıkları farklı bir projeyle sokaktan gelip geçenlere mağaza vitrinindeki ekrana resimler yapma eğlencesi sağlıyor. Dijital İşler dizimizin bu haftaki diğer videoları IKEA’nın ‘farklı gözlerden mutfak’ kampanyası ile MyForum’un dijital ortamlarda yürütülen yetenek yarışmasına ait.
Dijital İşler Bölüm 55 04:01
Dijital İşler Bölüm 55 23 izlenme - 5 yıl önce Dijital İşler Bölüm 55
Dijital İşler Bölüm 8 04:42
Dijital İşler Bölüm 8 15 izlenme - 5 yıl önce Dijital İşler program dizimizin bu haftaki bölümü, IKEA’nın Norveç’te uyguladığı ancak bütün dünyada ses getiren bir kampanyasıyla başlıyor. IKEA uygulamasını App Store’da anında bir numaraya yükselten kampanya aslında sadece bir iplik ve iğneden oluşan, küçük kutulu yeni bir ürün. American Express’in Twitter üzerinden yönettiği indirimli ürün kampanyası ve Domino’s Pizza’nın Avustralya’da ‘crowdsourcing’ ile tarifini belirlediği ‘Social Pizza’ diğer ilgi çekici dijital işler.
Dijital İşler Bölüm 7 06:13
Dijital İşler Bölüm 7 14 izlenme - 5 yıl önce Haftanın ilgi çeken dijital kampanyalarından seçtiğimiz üç örnekle yine karşınızdayız. Ponk oyunuyla interaktifliğin başarıyla harmanlandığı Kinect Ponk, boş park alanlarını işaretleyip tweet’leyen Mercedes-Benz Tweet Fleet ve ‘dört boyutlu’ multimedya uygulamalarının benzersiz kıldığı Live Park 4D sanat parkına ilişkin videoları ilgiyle izleyeceğinizi düşünüyoruz.