Hoşgeldiniz!

caretta

Tek Isırıkla Ananasın İcabına Bakan Kaplumbağa 01:20
Tek Isırıkla Ananasın İcabına Bakan Kaplumbağa 4.908 izlenme - 9 ay önce Konuşmasından japon olduğunu anladığımız, ne iş yaptığı konusunda bir fikir yürütemediğim arkadaş, ananasla kaplumbağanın çenesinin gücünü gösteriyor.
400 Kiloluk Caretta'nın Saldırdığı Kadın   00:58
400 Kiloluk Caretta'nın Saldırdığı Kadın 3.760 izlenme - 9 ay önce Bodrum'da 400 kg'lık carettanın saldırıya uğrayan kadın adeta büyük şok yaşamışcasına dehşet vari olayı anlatıyor
Caretta Caretta'ların İnsanlara Saldırması 03:28
Caretta Caretta'ların İnsanlara Saldırması 3.999 izlenme - 2 yıl önce 9 ayrı caretta caretta saldırısında 2’si çocuk 5 kişi yaralandı. Uzmanlar “İnsanlar elle besleyince caretta’lar avlanmayı bıraktı, beklenti içine girdi. Yem bulamadıklarında ise saldırganlaştı” dedi. Bodrum’a 8 mil mesafedeki, Yalı Mahallesi’nin karşısındaki, her gün onlarca yatın uğrak yeri olan ve Bodrum’un ’Hawaii’si olarak adlandırılan Orak Adası’nda, son bir haftadır caretta caretta’lar, denize giren turistlere saldırmaya başladı. Son üç günde caretta caretta’ların 9 ayrı saldırısı yaşanırken, 5 kişi çeşitli yerlerinden yaralanarak, hastaneye kaldırıldı. Son olarak, yüzmek için tekneden suya atlayan 1’i çocuk 4 kişinin caretta caretta’ların saldırısına uğraması saniye saniye görüntülendi. Deniz kaplumbağaların saldırısı sonucu İstanbul’dan tatile geldikleri öğrenilen 10 yaşındaki bir kız çocuğu ile Hande Akgül, Bodrum’da yaşayan Nur Çiçek (32) ve ismi öğrenilemeyen bir kişi yaralandı. Caretta caretta tarafından sağ kolu ısırılan kız çocuğunun acı içinde tekneye alınması da diğer tatilciler tarafından görüntülendi. Yaralanan üç kişiye kaldırıldıkları Bodrum Devlet Hastanesi’nde tetanoz aşısı yapıldı. Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi (DEKAMER), tatilcileri caretta caretta’ları beslememeleri için uyarıp, saldırgan deniz kaplumbağalarını toplayıp, rehabilete edeceklerini söyledi. Caretta’ları beslemeyin DEKAMER alan sorumlusu Ahmet Yavuz Candan, yaptığı açıklamada, “Doğal ortamda yaşayan ve vahşi olarak nitelendireceğimiz bu hayvanlar insanların elle beslemesi sonucu sürekli beklenti içinde oluyorlar. Karnı acıkan deniz kaplumbağaları insanlara yaklaşıp yiyecek beklentisi içine giriyor. Umduklarını bulamayınca da saldırıyorlar. Saldırgan caretta’ları caretta’ları yakalayıp, merkezimize getireceğiz ve rehabilite ettikten sonra tekrar doğal ortamlarına bırakacağız. Caretta carettalar’ın ısırmasından çok önemli bir şey olmaz. Isırılan yere biraz buz konulup, bir doktora başvurulabilir. Bölgemizde, ilimiz genelinde şu ana kadar bu tür olaylara rastlamamıştık. Günlük tura çıkanlar caretta caretta’ları gördüklerinde kesinlikle yiyecek vermesinler” dedi.
Caretta Carettanın Yaşam Mücadelesi 00:55
Caretta Carettanın Yaşam Mücadelesi 1.114 izlenme - 7 ay önce İzmir Alsancak sahilinde kıyıya vuran caretta caretta pisliğin içinde ölüm mücadelesi verdi. Dalgıç ekiplerine haber verilmesiyle olay yerine gelen ekipler pis suda caretta caretta'yı kurtarmaya çalıştı. Bir yandan sudaki pislikler temizlenirken kaplumbağa da kurtarılıp, veteriner teslim edildi.
Balıkesir'de Caretta Caretta'yı Kurşunladılar 02:51
Balıkesir'de Caretta Caretta'yı Kurşunladılar 3.078 izlenme - 3 yıl önce Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde silahla vurulan bir carette caretta kıyıya vurdu. Altınova bölgesinde Kazan Sitesi sakinleri, sabah saatlerinde deniz kenarında ölü bir caretta caretta buldu. Dev deniz kaplumbağasının göğüs kısmındaki kurşun yarasını fark eden vatandaşlar, durumu Ayvalık İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bildirdi. Zabıta ekipleriyle olay yerine gelen yetkililer, yaklaşık 1 metre 40 santim boyunda 50 kilogramlık dişi kaplumbağayı bir süre inceledi. Nesli tükenmekte olan caretta carettanın, balık yemek için ağlara zarar vermesi üzerine bir balıkçı tarafından kurşunlanarak itlaf edildiği sanılıyor. Vatandaşlar, nesli tükenmekte olan kaplumbağanın hunharca öldürülmesine tepki gösterdi. `CARETTA CARETTA`YI KURŞUNLADILAR Yaralı caretta carettayı kurtarma seferberliği caretta carettayı kurşunladılar
Belek'te Bir Kaplumbağa Terbiyecisi 01:24
Belek'te Bir Kaplumbağa Terbiyecisi 1.944 izlenme - 2 yıl önce Yüksek lisans öğrencisi Fatih Polat, Akdeniz ülkeleri arasında 2 bin 500 yuva ile caretta carettaların en fazla yuvalama alanına sahip olan Belek Turizm Bölgesi'nde, 5 yıldır yaz aylarında gönüllü çalışıyor.
Bodrum'da Caretta Caretta Saldırısı 06:01
Bodrum'da Caretta Caretta Saldırısı 228 izlenme - 9 ay önce Muğla'nın Bodrum ilçesinde bulunan Orak adasında denize giren tatilciler caretta caretta kaplumbağalar tarafından saldırıya uğradı. Kaplumbağaların ısırması sonucu 2 tatilci yaralanarak hastanelik oldu. Bodrum'da günübirlik tekneyle denize açılan ve Orak adasına giden 6 kişilik bir aile denizde yüzükleri sırada caretta carettaların saldırısına uğradı. Bir anda neye uğradıklarını şaşıran tatilcilerden 2 kişi kaplumbağaların ıssırması sonucu vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. İstanbul'dan ailesiyle Bodrum'a tatile gelen Zuhal Tursun günübirlik tur teknesiyle denize açılarak Orak adasında 10 yaşındaki yeğeni Cabirhan Akten'le denize girdi. Biranda Akten'in yanına yaklaşan caretta carettalar küçük çocuğu ısırmaya başladı. Durumu fark eden Tursun yeğeninin yanına giderek caretta carettaları uzaklaştırmaya çalıştı. Yeğenini kurtarmaya çalışırken elinden ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Tursun ve yeğeni teknedekilerin müdahalesiyle zodyak bota alınarak hastaneye götürüldü. Hastanede yaralarına müdahale edilen tatilcilere tetanoz ve kuduz aşısı yapıldığı öğrenildi. Beni boğmaya çalıştı Yaşadığı korku dolu anları anlatan Zuhal Tursun şu sözlere yer verdi "Bir anda yeğenimin elini bir şeyin kaptığını gördüm. Bir kafa ve dişlerini gördüm sadece. O arada ben onun ağzını itip yeğenimi kurtardım, bu kez bana saldırdı. Yeğenime sadece yüz ve kaç diyebildim. Ondan sonra yüzgeciyle benim başımı aşağı indirip, beni boğmaya çalıştı. Ağzıyla şah damarımın olduğu yerden ısıracaktı, ben elimle ittim, o esnada da elimi kaptı ve beni sürüklemeye çalıştı. Boğuşmaya başladık. Hiçbir şekilde kurtulamadım ondan. Çığlıklar attım, bağırdım. En sonunda hiç gücüm kalmadı. O esnada beyaz bir botla bir adam geldi ve beni bota çekmeye çalıştı. Adam beni bota çekerken kaplumbağa kolumu ısırdı. Daha sonra bir adam daha gelip kaplumbağanın kafasına vurdu zannedersem, kolumu bıraktı. Bota binerken arkadan gelip kaba etimi yakaladı. Bizi oradan hastaneye götürdüler ve bize tetanoz ve kuduz aşısı yapıldı. Sakinleştirici bir iğne de yaptılar."ded. 10 yaşındaki Cabirhan Akten ise kaplumbağanın bir anda üzerine geldiğini söyleyerek; “Ben suya bakıyordum bir anda kaplumbağa üzerime saldırdı. Teyzem beni kurtardı. Kaplumbağa bu seferde teyzeme saldırmaya başladı” ifadelerini kullandı. Öte yandan 1 ay içerisinde Kaplumbağanın bir çok insana saldırdığı öğrenildi.
Caretta Caretta'ya Parke Taşı Bağlayıp Boğmak 00:50
Caretta Caretta'ya Parke Taşı Bağlayıp Boğmak 1.321 izlenme - 4 yıl önce Bu nasıl bir şerefsizliktir!
Caretta Carettanın Fırça Keyfi 01:19
Caretta Carettanın Fırça Keyfi 480 izlenme - 2 yıl önce Bir caretta caretta temizlik sırasında bakıcısının kabuğunu fırçalamasının keyfini çıkarıyor. Video İztuzu Plajı'nda yapılaşmaya karşı çıkan halkın sosyal medyada kullandığı @iztuzudayanisma adlı Twitter hesabından alınmıştır.
Gölette Mahsur Kalan Caretta Caretta Kurtarıldı 02:54
Gölette Mahsur Kalan Caretta Caretta Kurtarıldı 424 izlenme - 2 yıl önce ANTALYA'nın Manavgat İlçesi'nde denize bağılantısı olan gölette mahsur kalan caretta caretta, belediye ekipleri tarafından kurtarılarak denize bırakıldı.
caretta caretta yavrusu 00:59
caretta caretta yavrusu 1.584 izlenme - 9 yıl önce yumurtadan çıktıktan sonra denize ulaşamamış yavru caretta'nın denize bırakılması.
su kaplumbağaları(carette caretta) 03:05
su kaplumbağaları(carette caretta) 2.531 izlenme - 10 yıl önce mersİn/anamur-silifke yolundaki mamure kalesi'nin önündeki deredeki carette carettaları (su kaplumbağalarını) sizler için görüntüledim.. İyi seyirler dilerim....
 Caretta Caretta'ya Parke Taşı Bağlayıp Boğdular 01:07
Caretta Caretta'ya Parke Taşı Bağlayıp Boğdular 574 izlenme - 4 yıl önce Mersin'in Erdemli İlçesi'nde, sahile yüzgecine parke taşı bağlanmış olarak ölü Caretta Caretta vurdu. Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (DOHAYKO) Temsilcisi Semih İğdigül ile kaplumbağayı bulan balıkçılar, nesli tükenmekte olan ve koruma altına alınan Caretta'ya yapılanın vicdansızlık olduğunu söyledi.
Antalya’da 10 Kişiyi Caretta Caretta Isırdı 06:31
Antalya’da 10 Kişiyi Caretta Caretta Isırdı 108 izlenme - 11 ay önce Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Gökoğlu, öğleden sonra güneş ışınlarının eğik yansıması ve denizin ters rüzgar sonucu bulanması nedeniyle açlık dürtüsü olan caretta carettaların denizanası zannettiği beyaz tenli kişilerin tenine dokunduğunu belirtti. Korkulacak bir durumun olmadığını söyleyen Doç. Dr. Gökoğlu, caretta carettaların üreme alanında 15.00 ile 16.00 arasında denize girilmemesi tavsiyesinde bulundu. Haziran ayının gelmesiyle birlikte üreme için Antalya sahillerine gelen caretta carettaların Lara-Kundu sahilinde bazı yerli ve yabancı turistleri ısırdıkları iddia edildi. Yerli ve yabancı 10 turistin ısırık şikayetiyle hastanelere başvurduğu öğrenildi. Caretta carettaların bu hareketinin nedenini ise Akdeniz kıyılarında yaptığı araştırmalarla bilinen Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Gökoğlu açıkladı. Doç.Dr. Gökoğlu, caretta caretta kaplumbağalarının ısırma vakalarının, Lara, Belek ve Side sahillerinde gerçekleştiğini kaydetti. Kayalık ve derinliği olan kıyılarda bu vakaların yaşanmadığının altını çizen Doç. Dr. Gökoğlu, "Bunun nedeni ise şuanda kaplumbağalar üreme dönemine girdiler. Kıyıda popülasyon yoğunlaştı. Su ısısı artınca, hayvanın beslenme fizyolojisi de arttı. Antalya’da sabah denize doğru, öğleye doğru ise denizden kıyıya doğru bir esinti başlar. Bu esinti nedeniyle sığ olan sahillerimiz bulanıyor. Caretta carettaların beslenme prosedürünün içinde denizanaları var. Öğleden sonra güneş ışınları eğik gelmeye başladığı zaman, karşıda insan vücudu özellikle beyaz tenliler ısırılıyor. Parlama sonucu canlı beyaz tenli kişinin hareket eden bölgesini denizanası zannediyor ve ısırıyor" dedi.
Caretta Caretta'ya Parke Taşı Bağlayıp Boğmak 00:50
Caretta Caretta'ya Parke Taşı Bağlayıp Boğmak 558 izlenme - 3 yıl önce Orospu çocukluğunda level atlayan insan davranışı. Hayır götünüze mi battı o hayvan da böyle birşey yaptınız. Ne sizin derdiniz, bu dünyada neden yaşıyorsunuz. Umarım yanarak can verirsiniz.
Çuvalla Caretta Caretta Kaçırmak 01:27
Çuvalla Caretta Caretta Kaçırmak 334 izlenme - 3 yıl önce Bu kafası güzel abimiz enselenince "ben zaten jandarmaya götürecektim yea" diyerek sıyrılmaya çalışmış ama niyetinin ne olduğunu az çok tahmin edebiliriz herhalde. Denize salınca "ölüme terkettik" demesi de trajikomik herhalde.
Maydanoz Network Caretta Kontamineatık 02:06
Maydanoz Network Caretta Kontamineatık 581 izlenme - 8 yıl önce maydanoz network caretta kontamineatık
Tekeli'de Caretta Caretta 00:28
Tekeli'de Caretta Caretta 249 izlenme - 4 yıl önce Tekelihabertv
Dondurma Gaymak - Caretta Carettalar 01:11
Dondurma Gaymak - Caretta Carettalar 188 izlenme - 3 yıl önce Gerçek sosyalist olma yolunda adım adım.. Ders 1. Gerçek sosyalist herkesin özgürlüğünü korur, karetta karettaların bile..
Caretta Carettaları Gönüllü Gençler Koruyor 03:27
Caretta Carettaları Gönüllü Gençler Koruyor 29 izlenme - 9 ay önce DURMUŞ GENÇ / OSMAN AKÇA - Türkiye'nin ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen öğrenciler, önemli üreme alanlarının başında gelen Ortaca'daki İztuzu Plajı'nda yumurtlayan caretta carettaların korunması için nöbet tutuyor.
yeşil kaplumbağa ve yavruları 02:39
yeşil kaplumbağa ve yavruları 229 izlenme - 7 yıl önce kaplumbağa yavruları daha yeni doğmuşken her birinin ne yapacağını daha önceden bilerek denize doğru ilerlemesi ve yıllar sonra büyüyünce tekrar aynı kumsala gelerek yumurtalarını bırakması kuşkusuz allah'ın onlara bu davranışları ilham etmesiyledir ve kesinlikle tesadüf değildir.
İnci Akü | Mavi Deniz Özgür Caretta 00:39
İnci Akü | Mavi Deniz Özgür Caretta 167 izlenme - 4 yıl önce İnci Akü'nün Başlattığı Mavi Deniz Özgür Caretta Projesi'yle Dalyan'daki Tekneler, Egzoz Salınımı Olmayan, Denizi Ve Doğayı Kirletmeyen, Ekonomik Ve Performanslı Elektrikli Motora Dönüşüyor.
Dünyada ilk defa bir caretta carettaya 3D çene protezi takıldı 01:23
Dünyada ilk defa bir caretta carettaya 3D çene protezi takıldı 61 izlenme - 3 yıl önce Pamukkale Üniversitesi Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Temmuz ayından bu yana tedavi gören ve çenesinin üçte biri parçalanan bir deniz kaplumbağası teknolojinin faydalı kullanımıyla tedavi edildi.
caretta (scuba dalışlar) 00:25
caretta (scuba dalışlar) 240 izlenme - 10 yıl önce caretta (kaŞ/antalya) www.underwatertr.com
Caretta caretta 00:32
Caretta caretta 86 izlenme - 6 yıl önce Caretta
Yeşil Doğa 17 Aralık 2015 37:07
Yeşil Doğa 17 Aralık 2015 56 izlenme - 3 yıl önce "İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
yaşlı caretta bitkin halde bulundu 04:26
yaşlı caretta bitkin halde bulundu 51 izlenme - 8 yıl önce yaşlı caretta bitkin halde bulundu
İzmir Ölü Caretta Caretta Güzelbahçe Sahiline Vurdu 04:42
İzmir Ölü Caretta Caretta Güzelbahçe Sahiline Vurdu 19 izlenme - 2 yıl önce İzmir'de balık avlamak için sahile inen Muhsin Alaca, ölmüş halde kayalıklara vuran 'Caretta Caretta' buldu.
Caretta (Scuba Dalışlar) 00:18
Caretta (Scuba Dalışlar) 95 izlenme - 10 yıl önce caretta (kaŞ/antalya) www.underwatertr.com
Caretta Caretta'ların İnsanlara Saldırması 00:51
Caretta Caretta'ların İnsanlara Saldırması 12 izlenme - 2 yıl önce Bodrum yakınlarındaki Orak Adası’nda caretta carettalar, tekne turlarıyla geldikleri bölgede denize girmek isteyen tatilcilerin kabusu olmaya başladı. Son üç gün içinde yaşanan 9 ayrı caretta caretta saldırısında yaralanan 2’si çocuk 5 kişi hastaneye kaldırıldı.