Hoşgeldiniz!

Caretta Caretta

Caretta Caretta'ların İnsanlara Saldırması 03:28
Caretta Caretta'ların İnsanlara Saldırması 3.585 izlenme - 11 ay önce 9 ayrı caretta caretta saldırısında 2’si çocuk 5 kişi yaralandı. Uzmanlar “İnsanlar elle besleyince caretta’lar avlanmayı bıraktı, beklenti içine girdi. Yem bulamadıklarında ise saldırganlaştı” dedi. Bodrum’a 8 mil mesafedeki, Yalı Mahallesi’nin karşısındaki, her gün onlarca yatın uğrak yeri olan ve Bodrum’un ’Hawaii’si olarak adlandırılan Orak Adası’nda, son bir haftadır caretta caretta’lar, denize giren turistlere saldırmaya başladı. Son üç günde caretta caretta’ların 9 ayrı saldırısı yaşanırken, 5 kişi çeşitli yerlerinden yaralanarak, hastaneye kaldırıldı. Son olarak, yüzmek için tekneden suya atlayan 1’i çocuk 4 kişinin caretta caretta’ların saldırısına uğraması saniye saniye görüntülendi. Deniz kaplumbağaların saldırısı sonucu İstanbul’dan tatile geldikleri öğrenilen 10 yaşındaki bir kız çocuğu ile Hande Akgül, Bodrum’da yaşayan Nur Çiçek (32) ve ismi öğrenilemeyen bir kişi yaralandı. Caretta caretta tarafından sağ kolu ısırılan kız çocuğunun acı içinde tekneye alınması da diğer tatilciler tarafından görüntülendi. Yaralanan üç kişiye kaldırıldıkları Bodrum Devlet Hastanesi’nde tetanoz aşısı yapıldı. Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi (DEKAMER), tatilcileri caretta caretta’ları beslememeleri için uyarıp, saldırgan deniz kaplumbağalarını toplayıp, rehabilete edeceklerini söyledi. Caretta’ları beslemeyin DEKAMER alan sorumlusu Ahmet Yavuz Candan, yaptığı açıklamada, “Doğal ortamda yaşayan ve vahşi olarak nitelendireceğimiz bu hayvanlar insanların elle beslemesi sonucu sürekli beklenti içinde oluyorlar. Karnı acıkan deniz kaplumbağaları insanlara yaklaşıp yiyecek beklentisi içine giriyor. Umduklarını bulamayınca da saldırıyorlar. Saldırgan caretta’ları caretta’ları yakalayıp, merkezimize getireceğiz ve rehabilite ettikten sonra tekrar doğal ortamlarına bırakacağız. Caretta carettalar’ın ısırmasından çok önemli bir şey olmaz. Isırılan yere biraz buz konulup, bir doktora başvurulabilir. Bölgemizde, ilimiz genelinde şu ana kadar bu tür olaylara rastlamamıştık. Günlük tura çıkanlar caretta caretta’ları gördüklerinde kesinlikle yiyecek vermesinler” dedi.
Balıkesir'de Caretta Caretta'yı Kurşunladılar 02:51
Balıkesir'de Caretta Caretta'yı Kurşunladılar 2.960 izlenme - 2 yıl önce Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde silahla vurulan bir carette caretta kıyıya vurdu. Altınova bölgesinde Kazan Sitesi sakinleri, sabah saatlerinde deniz kenarında ölü bir caretta caretta buldu. Dev deniz kaplumbağasının göğüs kısmındaki kurşun yarasını fark eden vatandaşlar, durumu Ayvalık İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bildirdi. Zabıta ekipleriyle olay yerine gelen yetkililer, yaklaşık 1 metre 40 santim boyunda 50 kilogramlık dişi kaplumbağayı bir süre inceledi. Nesli tükenmekte olan caretta carettanın, balık yemek için ağlara zarar vermesi üzerine bir balıkçı tarafından kurşunlanarak itlaf edildiği sanılıyor. Vatandaşlar, nesli tükenmekte olan kaplumbağanın hunharca öldürülmesine tepki gösterdi. `CARETTA CARETTA`YI KURŞUNLADILAR Yaralı caretta carettayı kurtarma seferberliği caretta carettayı kurşunladılar
Antalya’da 10 Kişiyi Caretta Caretta Isırdı 06:31
Antalya’da 10 Kişiyi Caretta Caretta Isırdı 90 izlenme - 4 hafta önce Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Gökoğlu, öğleden sonra güneş ışınlarının eğik yansıması ve denizin ters rüzgar sonucu bulanması nedeniyle açlık dürtüsü olan caretta carettaların denizanası zannettiği beyaz tenli kişilerin tenine dokunduğunu belirtti. Korkulacak bir durumun olmadığını söyleyen Doç. Dr. Gökoğlu, caretta carettaların üreme alanında 15.00 ile 16.00 arasında denize girilmemesi tavsiyesinde bulundu. Haziran ayının gelmesiyle birlikte üreme için Antalya sahillerine gelen caretta carettaların Lara-Kundu sahilinde bazı yerli ve yabancı turistleri ısırdıkları iddia edildi. Yerli ve yabancı 10 turistin ısırık şikayetiyle hastanelere başvurduğu öğrenildi. Caretta carettaların bu hareketinin nedenini ise Akdeniz kıyılarında yaptığı araştırmalarla bilinen Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Gökoğlu açıkladı. Doç.Dr. Gökoğlu, caretta caretta kaplumbağalarının ısırma vakalarının, Lara, Belek ve Side sahillerinde gerçekleştiğini kaydetti. Kayalık ve derinliği olan kıyılarda bu vakaların yaşanmadığının altını çizen Doç. Dr. Gökoğlu, "Bunun nedeni ise şuanda kaplumbağalar üreme dönemine girdiler. Kıyıda popülasyon yoğunlaştı. Su ısısı artınca, hayvanın beslenme fizyolojisi de arttı. Antalya’da sabah denize doğru, öğleye doğru ise denizden kıyıya doğru bir esinti başlar. Bu esinti nedeniyle sığ olan sahillerimiz bulanıyor. Caretta carettaların beslenme prosedürünün içinde denizanaları var. Öğleden sonra güneş ışınları eğik gelmeye başladığı zaman, karşıda insan vücudu özellikle beyaz tenliler ısırılıyor. Parlama sonucu canlı beyaz tenli kişinin hareket eden bölgesini denizanası zannediyor ve ısırıyor" dedi.
Belek'te Bir Kaplumbağa Terbiyecisi 01:24
Belek'te Bir Kaplumbağa Terbiyecisi 1.920 izlenme - 11 ay önce Yüksek lisans öğrencisi Fatih Polat, Akdeniz ülkeleri arasında 2 bin 500 yuva ile caretta carettaların en fazla yuvalama alanına sahip olan Belek Turizm Bölgesi'nde, 5 yıldır yaz aylarında gönüllü çalışıyor.
Gölette Mahsur Kalan Caretta Caretta Kurtarıldı 02:54
Gölette Mahsur Kalan Caretta Caretta Kurtarıldı 407 izlenme - 8 ay önce ANTALYA'nın Manavgat İlçesi'nde denize bağılantısı olan gölette mahsur kalan caretta caretta, belediye ekipleri tarafından kurtarılarak denize bırakıldı.
Caretta Carettanın Fırça Keyfi 01:19
Caretta Carettanın Fırça Keyfi 471 izlenme - 1 yıl önce Bir caretta caretta temizlik sırasında bakıcısının kabuğunu fırçalamasının keyfini çıkarıyor. Video İztuzu Plajı'nda yapılaşmaya karşı çıkan halkın sosyal medyada kullandığı @iztuzudayanisma adlı Twitter hesabından alınmıştır.
Caretta Caretta'ya Parke Taşı Bağlayıp Boğmak 00:50
Caretta Caretta'ya Parke Taşı Bağlayıp Boğmak 1.314 izlenme - 4 yıl önce Bu nasıl bir şerefsizliktir!
caretta caretta yavrusu 00:59
caretta caretta yavrusu 1.581 izlenme - 8 yıl önce yumurtadan çıktıktan sonra denize ulaşamamış yavru caretta'nın denize bırakılması.
 Caretta Caretta'ya Parke Taşı Bağlayıp Boğdular 01:07
Caretta Caretta'ya Parke Taşı Bağlayıp Boğdular 565 izlenme - 4 yıl önce Mersin'in Erdemli İlçesi'nde, sahile yüzgecine parke taşı bağlanmış olarak ölü Caretta Caretta vurdu. Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (DOHAYKO) Temsilcisi Semih İğdigül ile kaplumbağayı bulan balıkçılar, nesli tükenmekte olan ve koruma altına alınan Caretta'ya yapılanın vicdansızlık olduğunu söyledi.
Caretta Caretta'ya Parke Taşı Bağlayıp Boğmak 00:50
Caretta Caretta'ya Parke Taşı Bağlayıp Boğmak 388 izlenme - 3 yıl önce Orospu çocukluğunda level atlayan insan davranışı. Hayır götünüze mi battı o hayvan da böyle birşey yaptınız. Ne sizin derdiniz, bu dünyada neden yaşıyorsunuz. Umarım yanarak can verirsiniz.
Çuvalla Caretta Caretta Kaçırmak 01:27
Çuvalla Caretta Caretta Kaçırmak 267 izlenme - 3 yıl önce Bu kafası güzel abimiz enselenince "ben zaten jandarmaya götürecektim yea" diyerek sıyrılmaya çalışmış ama niyetinin ne olduğunu az çok tahmin edebiliriz herhalde. Denize salınca "ölüme terkettik" demesi de trajikomik herhalde.
Dondurma Gaymak - Caretta Carettalar 01:11
Dondurma Gaymak - Caretta Carettalar 170 izlenme - 2 yıl önce Gerçek sosyalist olma yolunda adım adım.. Ders 1. Gerçek sosyalist herkesin özgürlüğünü korur, karetta karettaların bile..
Tekeli'de Caretta Caretta 00:28
Tekeli'de Caretta Caretta 247 izlenme - 3 yıl önce Tekelihabertv
Dünyada ilk defa bir caretta carettaya 3D çene protezi takıldı 01:23
Dünyada ilk defa bir caretta carettaya 3D çene protezi takıldı 57 izlenme - 2 yıl önce Pamukkale Üniversitesi Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Temmuz ayından bu yana tedavi gören ve çenesinin üçte biri parçalanan bir deniz kaplumbağası teknolojinin faydalı kullanımıyla tedavi edildi.
İnci Akü | Mavi Deniz Özgür Caretta 00:39
İnci Akü | Mavi Deniz Özgür Caretta 146 izlenme - 3 yıl önce İnci Akü'nün Başlattığı Mavi Deniz Özgür Caretta Projesi'yle Dalyan'daki Tekneler, Egzoz Salınımı Olmayan, Denizi Ve Doğayı Kirletmeyen, Ekonomik Ve Performanslı Elektrikli Motora Dönüşüyor.
Caretta caretta 00:32
Caretta caretta 86 izlenme - 5 yıl önce Caretta
Marmaris Sahiline Ölü Caretta Caretta Vurdu 00:37
Marmaris Sahiline Ölü Caretta Caretta Vurdu 4 izlenme - 2 ay önce Marmaris sahiline ölü caretta caretta vurduMUĞLA - Muğla'nın Marmaris ilçesinde sahile vurmuş ölü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağası bulundu.
Yeşil Doğa 17 Aralık 2015 37:07
Yeşil Doğa 17 Aralık 2015 55 izlenme - 3 yıl önce "İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
İzmir Ölü Caretta Caretta Güzelbahçe Sahiline Vurdu 04:42
İzmir Ölü Caretta Caretta Güzelbahçe Sahiline Vurdu 11 izlenme - 11 ay önce İzmir'de balık avlamak için sahile inen Muhsin Alaca, ölmüş halde kayalıklara vuran 'Caretta Caretta' buldu.
Caretta Caretta'ların İnsanlara Saldırması 00:51
Caretta Caretta'ların İnsanlara Saldırması 8 izlenme - 11 ay önce Bodrum yakınlarındaki Orak Adası’nda caretta carettalar, tekne turlarıyla geldikleri bölgede denize girmek isteyen tatilcilerin kabusu olmaya başladı. Son üç gün içinde yaşanan 9 ayrı caretta caretta saldırısında yaralanan 2’si çocuk 5 kişi hastaneye kaldırıldı.
Mersin'de Sahile Ölü Caretta Vurdu 03:17
Mersin'de Sahile Ölü Caretta Vurdu 3 izlenme - 8 ay önce Mersin'in Erdemli İlçesi'nde sahile, koruma altında bulunan 50 kiloluk bir ölü Caretta Caretta kaplumbağası vurdu.