Hoşgeldiniz!

çeken akıntı

Çeken Akıntı / Rip Akıntısı 03:06
Çeken Akıntı / Rip Akıntısı 4.302 izlenme - 2 yıl önce Bu akıntı konusunda insanların bilinçlenmesi gerekiyor zira yöntem bilmedikten sonra profesyonel yüzücüler bile kurtulamayabiliyor. Denizlerdeki ölümlerin büyük nedeni yüzmeyi bilmemek değil rip akıntısı. Ülkemiz sahillerinde ve özellikle dalgası bol Karadeniz sahillerinde sıkça görülüyor ve her sene yüzlerce insanın ölümüne sebep oluyor. Akıntının özelliği sizin yüzebileceğiniz hızdan daha büyük bir hızla açıklığa sürüklemesi yani kıyıya doğru yüzmeye çalışırsanız kıyıdan uzaklaşarak hem geri geri sürüklenmeye devam ediyor hem de kendinizi yoruyorsunuz. Kurtulmanın yolu ise kıyıya paralel yüzüp akıntının alanından çıkmaya çalışmak veya su üzerinde panik yapmadan kalıp akıntının sürükleyebildiği kadar sürüklemesine izin verdikten sonra akıntı olmayan taraftan kıyıya yüzmek imiş.
AKUT Var Hayat Var - Çeken Akıntı Nedir? Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 02:26
AKUT Var Hayat Var - Çeken Akıntı Nedir? Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 1.092 izlenme - 4 yıl önce Çeken Akıntı Nedir? Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
karadenizin cilvesi çeken akıntı 12:01
karadenizin cilvesi çeken akıntı 724 izlenme - 8 yıl önce sahil güvenlik komutanı karadenizdeki boğulma olaylarının nedeni çeken akıntı için hazırlattığı belgesel ile vatandaşları uyardı
Sahil Güvenlik Komutanlığı - Çeken Akıntı 11:29
Sahil Güvenlik Komutanlığı - Çeken Akıntı 369 izlenme - 3 yıl önce Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın hazırlamış olduğu bu öğretici kesitte Karadeniz'in cilvesi çeken akıntıyı öğrenmekteyiz. Lütfen bilinçlenelim.