Hoşgeldiniz!

cemil özeren

Grup Ayna - Kiziroğlu Mustafa Bey 03:45
Grup Ayna - Kiziroğlu Mustafa Bey 1.333 izlenme - 3 yıl önce Kiziroğlu Mustafa Bey hakkında baya bir hikaye anlatılır, kimine göre Köroğlu'nu alt etmiş Köroğlu can havliye bu türküyü çadırında hemen söylemiş kelleyi kurtarmış,kimine göre at üzerinde baya bir çarpışmışlar ama galip gelen olmamış falan filan... Ayna grubunun 98 yılında çıkan Dön Bak Ayna'ya isimli albümünde yer alan kendi tarzlarıyla yorumladıkları akıllarlarda kalan güzel şarkı ..
Ayna - Gittiğin Yağmurla Gel 05:13
Ayna - Gittiğin Yağmurla Gel 758 izlenme - 3 yıl önce Ayna hakkinda cok fazla soylenek birsey yok aslinda. Hepsimizin 90'larda dilimizden dusmeyen ve hatta yillar gecmesine rahmen hic eskimeyen Ayna sarkilari olmustur. Cemil Ozeren'i kaybettigimiz bugunde bu sarkiyi dinlemek istedim ama sitemizde yokmus, yuklemek istedim. Hepsimizin basi sagolsun. Nur icinde yat Cemil Ozeren..
1998 Kral Tv Ödülleri En İyi Grup - Ayna 10:11
1998 Kral Tv Ödülleri En İyi Grup - Ayna 1.289 izlenme - 3 yıl önce 1994 yılından bu yana her sene yapılan Kral Tv Video Müzik Ödülleri'nden 1998 yılına ait bu ödül töreninde En İyi Grup ödülünün 1998 yılında Akdeniz,Kiziroğlu ve Sen Unutma Beni şarkılarıyla muhteşem bir çıkış yapmış Ayna grubunun kazandığı ödüldür. Diğer grup adayları ise Destan,Athena,Kim Bunlar ve Kargo'dur.Ayrıca videoya başlamadan önce diğer gruplar hakkında bilgi verelim ki belki hatırlayamayan arkadaşlara hatırlatırız. Destan : 1998 yılının aralık ayında Cilveloy klipleri bomba gibi çıkış yapmışlardı.Öyle ki daha ilk aydan albümleri 280 bin satmıştı.Ayna grubuna rakip olarak gösterilen grubun ilk albümünde Atabarı,Nalına Da Vur ve Hanım Hey türküleri de baya ilgi çekmeyi başarmıştı.İlk albüm 450 bin satmıştı fakat Burak Uçkun'un gruptan ayrılmasıyla grup bir süreliğine dağıldı.Daha sonra ikinci albüm için gruba büyük insan virtüöz sevgili Gür Akad katıldı.Destan grubu Gür Akad'ın katılmasıyla daha bir güçlenmiş olsa da ne yazık ki ikinci albümde ilk albüm kadar başarı yakalanamadı.Ancak albümde bulunan Annem,İstanbul ve Tophane Rıhtımı şarkıları yine de ilgi görmeyi başardı.İkinci albümleri 280 bin sattı fakat ardından grup arasında yaşanan anlaşmazlıklarla grup dağıldı.Daha sonra 3.albümde de farklı grup oluşturulsa da eskisi gibi ilgi çekmedi.En son sevgili Cemil Özeren'in gruba dahil olmasıyla dördüncü albümleri çıkmıştı fakat ne yazık ki albüm yok denecek kadar az satmış ve bu efsane grup unutulmaya yüz tutmuştur. Athena : 1998 yılının Nisan ayında Tarlaya Ektim Soğan şarkısına ilk kliplerini çekmişlerdi.İlk klipleriyle pek ses getirmeseler de asıl çıkışları Skalonga ile oldu.Ardından peş peşe gelen Holigan ve Senden Benden Bizden klipleriyle 300 bin gibi büyük bir satış yakalamışlardı.Daha sonra ardı sıra gelen albümlerle Athena grubu hala devam etmektedir. Kargo : 90'ların en iyi rock grubuydu şüphesiz Kargo grubu.Özellikle Mehmet Şenol Şişli'nin efsane söz yazarlığı sayesinde unutulmaz şarkılara imza atmıştı Kargo grubu.İşte bu ödülde çalan Kalamış Parkı şarkısının olduğu Yalnızlık Mevsimi albümü Türk Rock müzik tarihinin en iyi albümlerinden biri olmayı başardı.Ancak daha sonra grup arasındaki anlaşmazlıklar ve Koray Candemir'in bencil hareketlerinden dolayı grup dağıldı.Şimdilerde farklı bir grup görünümüyle devam etseler de eskisi gibi popüler değil Kargo grubu. Kim Bunlar : 1998 yılının Aralık ayında Grup Destan'dan bir hafta sonra piyasaya çıkmışlardı.Çakma Beatles imajları ve taklitçi hareketleriyle çoğunluk kesimin antipatisini kazanmışlardı.Öyle ki albümleri 100 bin gibi satmış ve unutulmaya yüz tutmuşlardı.Fakat bu Çakma Beatles imajlarından kurtulup 2001 yılında Flört adıyla devam etmektedirler.Şu anda çok iyi şarkılar yapmaktadırlar ve Kim Bunlar'daki hallerinden eser kalmamıştır. Nostaljik bir değer olur diye paylaşmak ve 90'lara dönüş yapmak istedim. İyi nostaljiler.
Ayna Grubunun Solisti Cemil Özeren Hayatını Kaybetti! 03:54
Ayna Grubunun Solisti Cemil Özeren Hayatını Kaybetti! 1.067 izlenme - 5 yıl önce Yaklaşık bir yıldır karaciğer tedavisi gören Ayna grubu üyelerinden müzisyen Cemil Özeren hayatını kaybetti.
Ayna - Severek Ayrılanlar 04:57
Ayna - Severek Ayrılanlar 353 izlenme - 3 yıl önce Erhan Güleryüz ve geçen sene kaybettiğimiz Cemil Özeren tarafından 1996 yılında kurulmuş Rock müzik grubudur. 2002 yılında çıkarılan Bostancı Durağı albümünün en güzel şarkılarından biridir.Keyifle dinliyoruz Grup üyeleri; Erhan Güleryüz: Akustik ve elektro gitar, vokal Cemil Özeren: Vokal Orçun Çolak: Klavyeler Murathan Araz: Bas gitar Bülent Akbay: Davul
Ayna - Ölünce Sevemezsem Seni (Videoklip - 1996) 04:40
Ayna - Ölünce Sevemezsem Seni (Videoklip - 1996) 377 izlenme - 3 yıl önce Çok tartışıldı baştan söylüyorum kimse kendini kasmasın klipteki hanım kızımız İclal Aydın..1996 yılında kurulan ve 'rock' olarak bilinse de hala tam olarak tarzları belli olmayan 'Ayna' grubunun ilk albümleri olan 'gittiğin yağmurla gel' albümünden en çok sevilen ve sevgiliyle beraber canlı olarak dinlenildiğinde inanılmaz etkileşimler yaratan şarkısı..tecrübeyle sabittir.Şarkının asıl sözleri Karacaoğlan'a aittir,ayna tarafından bazı sözleri değiştirilmiştir,90'ları bilenlerin bu şarkıyla aklına çook şey gelecektir.evet...gidin sevgilinizi bi alın bak saat kaç hah git bi al dışarı çıkar ayna'yı bulamasan da herhangi bi kafedeki gitariste söyle o hem söyler hem çalar sana. gözgöze dinle sevdiceğinle hadi beni de unutma. toprağından dönsün yüzüm ölünce sevemezsem seni kan ağlasın iki gözüm ölünce sevemezsem seni hak rahmetin görmeyeyim gonca gülün dermeyeyim muradıma ermeyeyim ölünce sevemezsem seni yaşamak yıldızlarda seninle olmak istiyorum sevişmek hüner değil yanında kalmak istiyorum yaşamak hüner değil seninle ölmek istiyorum ben bu yerde ölsem de ay yüzlüm yine elde muhtaç olayım namerde ölünce sevemezsem seni... ölünce.. sevemezsem.. seni..
Mustafa Çiftci ve Ayna Müzik Grubu Erhan Güleryüz 13:45
Mustafa Çiftci ve Ayna Müzik Grubu Erhan Güleryüz 1.021 izlenme - 8 yıl önce Mustafa Çiftci’nin Ayna Grubu Eşliğindeki Fotoğrafları
Cemil Özeren'in Kendi Sesinden Şarkıları (39 Dk) 39:30
Cemil Özeren'in Kendi Sesinden Şarkıları (39 Dk) 286 izlenme - 3 yıl önce 90'larda Ayna'nın Kel'i olarak tanıdığımız,çocukluğumuzun ve gençliğimizin idolü olmuş ve 2012 yılında hayatını kaybetmiş büyük insan sevgili Cemil Özeren'in kendi sesinden söylediği şarkılardır. Nostaljik bir değer olur diye paylaşmak ve sevgili Cemil Özeren'i huzurunuzda bir kez daha anmak istedim. İyi dinlemeler.
Ayna Solisti Cemil Özeren Yaşam Savaşı Veriyor! 02:25
Ayna Solisti Cemil Özeren Yaşam Savaşı Veriyor! 309 izlenme - 5 yıl önce Ayna Solisti Cemil Özeren Yaşam Savaşı Veriyor!
Ayna'daki Kel Adam -  Cem-i Cümle - Cemil Özeren 04:21
Ayna'daki Kel Adam - Cem-i Cümle - Cemil Özeren 201 izlenme - 3 yıl önce Grup Ayna'nın kırılan büyük parçası Cemil Özeren"in ilk solo çalışması, yorumculuğunun daha önde olduğu bu şarkı da, sanatçımız mükemmel bir oyunculukta sergiliyor. Bu renkli kişiliği ve klibi keyifle izleyiniz efenim...
Ayna - Beni Köyümün Yağmurlarında Yıkasınlar 04:07
Ayna - Beni Köyümün Yağmurlarında Yıkasınlar 154 izlenme - 3 yıl önce Ayna grubunun en güzel parçalarından birisinin sitede bulunmadığını fark ettim ve yükledim. Bu şarkı vesilesiyle Cemil Özeren'i de rahmetli anmış olalım.
Ayna - Arzu Kızım (1999) 03:59
Ayna - Arzu Kızım (1999) 202 izlenme - 3 yıl önce 1996 yılından bu yana bir çok kaliteli şarkılara,konserlere ve işlere imza atmış,Türkiye'de albüm satışı 1 milyonu geçen tek rock grubu (Gittiğin Yağmurla Gel albümü) olma özelliğini kazanmış sevgili Ayna grubunun 1998 yılın Haziran ayında çıkmış Dön Bak Aynaya albümünün 1999 yılının Şubat ayında çekilmiş beşinci klibi olan Arzu Kızım'ın klibidir. Ayrıca 1998 yılında çıkmış ve 1 milyona yakın bir satış yakalamış Dön Bak Aynaya albümünün tamamı sitede aşağıdaki linkte bulunmaktadır : http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/225269/ayna-don-bak-aynaya-albumu-1998-50-dk Ayrıca Sevgili Cemil Özeren'in de mekanı cennet olsun ve ruhu şad olsun. Nostaljik bir değer olur diye paylaşmak istedim. İyi izlemeler.
Ayna ile Röportaj (Kanal D - Spor Magazin Programı) 07:08
Ayna ile Röportaj (Kanal D - Spor Magazin Programı) 173 izlenme - 3 yıl önce 1996 yılından bu yana bir çok kaliteli şarkılara , konserlere ve işlere imza atmış , Türkiye'de albüm satışı 1 milyonu geçen tek rock grubu (Gittiğin Yağmurla Gel albümü) olma özelliğini kazanmış sevgili Ayna grubunun Kanal D ile yaptığı eğlenceli bir röportajdır. Nostaljik bir değer olur diye paylaşmak istedim. İyi izlemeler.
Ayna Konseri - 1997 Altın Güvercin Ödül Töreni 22:11
Ayna Konseri - 1997 Altın Güvercin Ödül Töreni 145 izlenme - 3 yıl önce 1996 yılının Kasım ayında Ceylan şarkısıyla büyük bir çıkış yakalamış , Gittiğin Yağmurla Gel ve Ölünce Sevemezsem Seni şarkılarıyla daha ilk albümden efsane bir grup olmuş ve ilk albümleriyle Türkiye'de albüm satışları 1 milyonu geçen tek rock grubu olma özelliğini de kazanmış Ayna grubunun Altın Güvercin Ödül Töreni'nde vermiş olduğu konserdir . İyi izlemeler . Ayrıca Rahmetli Cemil Özeren'i de saygıyla anıyoruz . Mekanı cennet olsun , huzur içinde yatsın Cemil Abi'miz . Onun yaptığı Ölünce Sevemezsem Seni , Topraktan Ötesi Yok gibi şarkıları hep yaşayacak , biz hep yaşatacağız .
Ayna - Ahu Gözlüm (2001) 03:47
Ayna - Ahu Gözlüm (2001) 105 izlenme - 3 yıl önce Ayna'nın çayımın şekeri albümünün son klip parçasıdır.bence albümün en güzel parçası klip çok renkli 01:28- 01:35 deki abimizin kafasını herkesin yaşaması dileği ile bu arada sevgili cemil özeren i unutmayalım mekanı cennet olsun...
Ayna - Kadınım (2001) 04:37
Ayna - Kadınım (2001) 68 izlenme - 3 yıl önce Çocukluğumuzun ve 90'ların efsane grubu Ayna'nın 2000 yılındaki Çayımın Şekeri albümünde bulunan Kadınım şarkısının 2001 yılında çekilmiş klibidir.
Ayna - Bostancı Durağı Kaseti (2002 - 50 Dk) 49:59
Ayna - Bostancı Durağı Kaseti (2002 - 50 Dk) 112 izlenme - 3 yıl önce Sene 2002.O zamanlar Çayımın Şekeri,Ceylan,Sen Unutma Beni,Ölünce Sevemezsem Seni,Gelincik,Leyla,Gittiğin Yağmurla Gel,Anlatmalıymış Meğer,Dön Bak Aynaya ve Akdeniz şarkılarıyla kasıp kavuran ve klasik şarkılara imza atmış Ayna'nın şimdikilerdeki gibi para için değil müzik için şarkılar yaptıkları dönemlerde çıkardıkları 2002 yazına damgasını vurmuş Bostancı Durağı kasetidir. Bu şarkıları dinlerken şimdiki Ayna değil de eski Ayna'yı özledik diyesi geliyor insanın.Müzik için şarkılar yapan Ayna grubunu özlemek geliyor. İşte bu içeriği paylaşmanın nedeni de eski Ayna'yı hatırlatmak,Severek Ayrılanlar,Tırtıl,Adı Konmuş Ayrılığın,Seyyah ve Bostancı Durağı gibi unutulmaz şarkıların olduğu bu efsane albümü sizlere paylaşmak istedim. Ayrıca bu albüm 2002 senesinin en çok satan 10.albümü olmakla birlikte Severek Ayrılanlar,Tırtıl,Bostancı Durağı,Adı Konmuş Ayrılığın ve Seyyah şarkılarıyla 2002 yazına damgasını vurmuştur. Nostaljik bir değer olur diye paylaşmak ve Ayna'nın o eski kaliteli dönemlerini hatırlatmak istedim. İyi dinlemeler.
Ayna - Çayımın Şekeri Kaseti (2000 - 45 Dk) 45:11
Ayna - Çayımın Şekeri Kaseti (2000 - 45 Dk) 106 izlenme - 3 yıl önce 1996 yılından bu yana bir çok efsane şarkılara imza atmış ve hala da atmakta olan sevgili Ayna grubunun Türkiye'de 1 milyon satışını geçen tek grup olma özelliğini kazandığı ilk albümleridir.Albümde en çok ön plana çıkan şarkılar olarak Ceylan,Gittiğin Yağmurla Gel,Ölünce Sevemezsem Seni ve Fesleğen bulunmaktadır. Ayrıca sevgili Cemil Özeren'in de mekanı cennet olsun,ruhu şad olsun.Kendisi Topraktan Ötesi Yok,Ölünce Sevemezsem Seni ve Uyandım gibi bir çok efsane şarkılarıyla kalbimizde hep yaşayacak. Nostaljik bir değer olur diye paylaşmak istedim. Ayrıca albümün kapağı da budur : http://www.gokceada.com/turkce/turizm/ayna_cayimin_sekeri.jpg İyi dinlemeler.
Ayna - Topraktan Ötesi Yok 04:33
Ayna - Topraktan Ötesi Yok 46 izlenme - 3 yıl önce 90'lı yılları çok özlüyorum, o dönemin şarkılarını,sanatçılarını çok seviyorum. 90'lı yıllarda yaşadığım o küçük şehire hiç gelmezler dediğimiz sevdiğimiz sanatçılar geldi ki, konser gününe kadar uyuyamazdık heyecandan, sevinçten. Ayna ilk albümünü çıkarmıştı ve bizim küçük şehire konser vermeye geldiler. İnsanların ölümü mü üzüyor bizi, çocukluğumuzun bitişimi, bilmiyorum her türlü sinirimin bozulduğu kesin sayın site sakinleri daha fazla uzatmıycam. Ayna'nın 98 yılında çıkardığı şarkıyı paylaşmak istiyorum sizlerle, şarkı yarıda kesiliyor, çünkü hiç bir sitede tam bulamadım! Ümit Yaşar Oğuzcan'ın sözlerini yazdığı şarkının müziği Cemil Özeren'e ait. Toprağı bol olsun.
İlker Çakar - Sadece Kırgın 02:57
İlker Çakar - Sadece Kırgın 212 izlenme - 9 yıl önce söz-müzik : uğur gökmenoğlu hicazz