Hoşgeldiniz!

Cengiz Durmuş

Türk tenisinin yıldızları İzmir Cup'ta yetişecek 06:54
Türk tenisinin yıldızları İzmir Cup'ta yetişecek 241 izlenme - 3 yıl önce Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Başkanı Cengiz Durmuş, bu yıl 8'incisi düzenlenen Folkart İzmir Cup ATP Challenger Tenis Turnuvası'nda Türk tenisinin gelecekteki yıldızlarını yetiştirdiklerini söyledi
Cengiz Durmuş: 'Tenis tarihinde bir ilki başardık' 03:37
Cengiz Durmuş: 'Tenis tarihinde bir ilki başardık' 95 izlenme - 2 yıl önce Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Fransa Açık'ta ana tabloda mücadele etmeye hak kazanan Türk tenisçiler Çağla Büyükakçay, İpek Soylu ve Marsel İlhan'ın tarihi bir başarı elde ettiğini söyledi. AA muhabirine konuşan Durmuş, İpek ve Çağla'nın ilk kez katılacağı grand slam'de 3 oyuncuyla mücadele edeceklerini ve bu sonuçlarla birçok ülkeyi geride bıraktıklarını belirterek, "Tenis tarihinde bir ilki başardık. Birçok ülkeyi geride bıraktık. ABD elemelere 8 sporcuyla katılırken 2 kişi ana tabloya yükseldi. Biz 3 sporcumuzla Fransa Açık'ta ana tabloda mücadele edeceğiz. Tenisçilerimizle gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı. Türkiye'de tenisin bilinen ve oynanan bir spor haline geldiğini belirten Cengiz Durmuş, "Bu başarıların hiçbiri tesadüf değil. Hepsi projelerin eseri. Başta Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığı, Spor Toto Teşkilatının desteklerini alarak bugünlere geldik. Yaşanan başarılar tesadüf değil, ciddi bir eğitimin ve sistemin eseri. Sporcularımız kortta puana odaklanırken biz de onların doğru yapılanmalarını sağlamak zorundaydık." diye konuştu.
Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş 02:58
Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş 81 izlenme - 3 yıl önce Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş.... Daha fazlası www.izlesene.com/sondakikacom kanalında...
Teb Bnp Paribas Istanbul Cup'a Doğru - Istanbul 05:01
Teb Bnp Paribas Istanbul Cup'a Doğru - Istanbul 5 izlenme - 1 yıl önce Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, TEB BNP Paribas İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda dünyanın en iyi sporcularını ağırlayacakları için mutlu olduklarını söyledi.
Tenise İlgi Artıyor 02:41
Tenise İlgi Artıyor 5 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sokak tenisi oynayan çocukların görüntüsü- Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş'un açıklamaları- Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş'un sokak tenisi oynaması Tenise ilgi artıyor- Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Durmuş: - "Tenisi halk sporu haline getirmek istiyoruz.
Tenis: Teb İzmir Cup 02:11
Tenis: Teb İzmir Cup 1 izlenme - 2 yıl önce Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, ATP Challenger Tur takviminde yer alan 9. TEB İzmir Cup'ın dünyada prestiji yüksek turnuvalar arasında yer aldığını söyledi.