Hoşgeldiniz!

Cern Videoları İzle

Can Dündar'ın Alman Televizyonlarında Aslı Erdoğan'ın Mektubunu Okuması 04:54
Can Dündar'ın Alman Televizyonlarında Aslı Erdoğan'ın Mektubunu Okuması 5.049 izlenme - 2 ay önce CERN'de çalışan ilk Türklerden biri olan büyük fizikçi Aslı Erdoğan'ın cezaevinde yazdığı mektubu Alman televizyonlarından Can Dündar okuyor.
Fake Olduğu Söylenen Cern'deki İnsan Kurban Etme Videosu 00:40
Fake Olduğu Söylenen Cern'deki İnsan Kurban Etme Videosu 4.474 izlenme - 5 ay önce İsviçre'de bulunan CERN laboratuvarlarında çekildiği iddia edilen bir video gündeme bomba gibi düşmüştü. Söz konusu videoda CERN kampüsünde bazı kişiler bir 'insan kurban etme' töreni gerçekleştiriyordu. CERN'den konuyla ilgili açıklama yapıldı ve iç soruşturma başlatıldığı duyuruldu. Söz konusu videoyla ilgili açıklama CERN'in resmi internet sitesinden yapıldı. Açıklamada videonun CERN'de çekildiği doğrulanırken bir insan kurban etme töreninin ise söz konusu olmadığı belirtildi. Videoyu çekenlerin kimliği bilinmezken şaka amaçlı yapılan 'tören' hakkında bir iç soruşturma açıldığı belrtildi.
Cern'de Atomu Parcalamak 25:35
Cern'de Atomu Parcalamak 1.817 izlenme - 6 ay önce Türkiye'den kalkıp Büyük Hadron Çarpıştırıcısını yerinde görmek icin Cenevre'ye giden bilim aşıgı bir Türk dostumuzun cektigi 25 dakikalık mini belgeseli izleyecegiz ... İyi seyirler. Kanali takip etmek için ; https://www.youtube.com/channel/UC6-w7W05grnaPubg8kKa_hg
CERN ve Higgs Bozonu'nun 25 Asırlık Hikayesi (2. Bölüm) 47:32
CERN ve Higgs Bozonu'nun 25 Asırlık Hikayesi (2. Bölüm) 2.327 izlenme - 1 yıl önce Boğaziçi Üniversitesi'nden Doç. Dr. Veysi Erkcan Özcan'ın konuşmacı olarak yer aldığı "CERN ve Higgs Bozonu'nun 25 Asırlık Hikayesi" konulu etkinliğimiz 13 Aralık Pazar günü gerçekleşti. #FizikistBilimKonuşmaları
Evren Nasıl Oluştu ? Evrenin Başlangıcı (ODTÜ CERN Sergisi) 05:22
Evren Nasıl Oluştu ? Evrenin Başlangıcı (ODTÜ CERN Sergisi) 3.573 izlenme - 3 yıl önce CERN Sergisi ODTÜ'de! 2 Nisan - 8 Temmuz 2012 Serginin birinci odası evrenin başlangıcını ve gelişimini anlatıyor. http://www.metu.edu.tr/tr/cern-sergisi Seslendiren: Levent Alptekin
CERN ve Higgs Bozonu'nun 25 Asırlık Hikayesi (1. Bölüm) 31:44
CERN ve Higgs Bozonu'nun 25 Asırlık Hikayesi (1. Bölüm) 1.973 izlenme - 1 yıl önce Boğaziçi Üniversitesi'nden Doç. Dr. Veysi Erkcan Özcan'ın konuşmacı olarak yer aldığı "CERN ve Higgs Bozonu'nun 25 Asırlık Hikayesi" konulu etkinliğimiz 13 Aralık Pazar günü gerçekleşti. #FizikistBilimKonuşmaları
CERN - Varoluşun Keşfine Son Adım 03:53
CERN - Varoluşun Keşfine Son Adım 1.315 izlenme - 1 yıl önce Efendim, izleyeceğiniz haberimiz ne Adana'dan, ne de Yozgat'taki mobese görüntülerinden, olayımız Cern'de geçiyor, bu yılın ilk yarısına ait bir haber. Görüntüler ise 2014, Deutsche Welle'den. Artık sitede görmeye alıştığımız haber videolarına bir tane de ben eklemek istedim. Malumunuz, haberleri artık buradan takip ediyoruz. Atom altı parçacıkların yapısını incelemeyi hedefleyen Büyük Hadron Çarpıştırıcısı, insanlığın bugüne kadar yaptığı en büyük deneylerden. Mart ayı sonunda çalıştırılması planlanan çarpıştırıcı, dev elektromıknatıslarının kısa devre yapmasından ötürü çalıştırılamamıştı. İsviçre'deki CERN'de (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) bulunan, dünyanın en büyük ve en güçlü parçacık hızlandırıcısı olan Büyük Hadron Çarpıştırıcısı, iki yıllık modernizasyonun ardından yeniden çalıştırıldı. Proton ışınları, 27 kilometrelik bir halka şeklinde tasarlanan tünelde yeniden dönmeye başladı. Çarpıştırıcı, yapılan yeniliklerin ardından, protonları daha hızlı çarpıştırabilecek. Protonların yeterli hıza ulaşarak çarpışmaya başlamalarının bir ayı bulması bekleniyor. Büyük Hadron Çaprıştırıcısı ilk kez Eylül 2008'de, 14 milyar yıl önce evrenin oluşumunu hazırlayan "Büyük Patlama"nın mini versiyonlarını üreterek, evrenin oluşumu sırasındaki sırların anlaşılmasını sağlaması amacıyla çalıştırılmıştı. CERN'de yapılan deneyler sonucunda Mart 2013'te uzmanlar, evrenin oluşumu hakkındaki en büyük sırlardan biri olduğu kabul edilen atom altı parçacık 'Higgs Bozonu'nu bulduklarını açıklamıştı. Deneyin sonucu, elle tutulamaz bir fiziksel olayın maddelere kütle ve hacim verdiğini bize göstermiş oldu. Çalışma İngiliz bilim adamı Peter Higgs ve Belçikalı bilim adamı François Englert'e 2013 yılında Nobel Fizik Ödülü kazandırmıştı. Kurucu ülkeler: (1954'ten) Belçika Danimarka Almanya Fransa Yunanistan İtalya Norveç İsveç İsviçre Hollanda Birleşik Krallık Yugoslavya (1961 yılına kadar) Sonradan katılan ülkeler: Avusturya 1959 İspanya 1961 Portekiz 1985 Finlandiya 1991 Polonya 1991 Macaristan 1992 Çek Cumhuriyeti 1992 Slovakya 1993 Bulgaristan 1999 İsrail 2014 Ortak (asosiye) üyeler: Türkiye 2015 Katılım süreci devam eden ülkeler:[9][10] Romanya 2008 Sırbistan 2010 (tam üyelik yolunda asosiye üye)
Cern Ve Yapılan Hızlandırıcı Deney 06:15
Cern Ve Yapılan Hızlandırıcı Deney 2.965 izlenme - 7 yıl önce www.fizikist.com tarafından eklendi
komik deney 03:44
komik deney 2.213 izlenme - 8 yıl önce cern deneyinin mahalle versiyonudur ayrıca çooooook komiktir hadi kolay gelsin
Ağır Çekim Süpet (Tadaocern Blow Job) 01:37
Ağır Çekim Süpet (Tadaocern Blow Job) 1.165 izlenme - 2 yıl önce Tadao Cern ilginç çalışmalar yapan bir foroğrafçı. Bu videosuna Blowjob ismini vermiş nedense. Olm bu blowjob nedir diye arama yaptım. Türkçesi süpetmiş, cahillik işte. Son olarak bir ingiliz atasözü der ki "Blowjob is better than no job". Türkçesi aylak aylak dolaşacağına saksofon çal demek. Saksafon ile saksofon da aynı şeymiş.
Cern Tartışmasında Stüdyoyu Terkeden Fizikçi 03:47
Cern Tartışmasında Stüdyoyu Terkeden Fizikçi 608 izlenme - 2 yıl önce Programda "Cern Deneyi Neyi Değiştirecek?" sorusunun cevabı aranırken din ve bilim eksenli bir tartışma neticesinde Fizikçi Bey programı terk ediyor. Karşımızdakine tahammül edip dinleme ve anlamaya çalışma erdeminde bulunduğumuz gün mutlu bir ülke olacağımızı düşünüyorum.
Lvnt - Big Bang (121205) 04:08
Lvnt - Big Bang (121205) 2.314 izlenme - 8 yıl önce Müzik&Klip lVnt
Melodi, Kuantum ile Beyin Sulandırma Operasyonu 2 02:51
Melodi, Kuantum ile Beyin Sulandırma Operasyonu 2 208 izlenme - 2 yıl önce Kuantum'un geleceği, insanlığa kazandırabileceği faydaları tartışıladursun, yan etkilerini şimdiden gözlemleyebiliyoruz. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/59483/melodi-schrodinger-kuantum-ve-kedi-ile-beyin-sulandirma operasyonuna parmak ısırtacak kuantum gerçekleri ile baş döndürücü bir maceraya, tabii ki yine Melodi hanım kızımızla çıkmaya hazırlanın.
Cern'deki İnsan Kurban Etme Videosu  00:40
Cern'deki İnsan Kurban Etme Videosu 29 izlenme - 5 ay önce İsviçre'de bulunan CERN laboratuvarlarında çekildiği iddia edilen bir video gündeme bomba gibi düşmüştü. Söz konusu videoda CERN kampüsünde bazı kişiler bir 'insan kurban etme' töreni gerçekleştiriyordu. CERN'den konuyla ilgili açıklama yapıldı ve iç soruşturma başlatıldığı duyuruldu.
Cern 3 Minutes 01:25
Cern 3 Minutes 374 izlenme - 7 yıl önce
Brian Cox CERN'in Süper Çarpıştırıcısı Üzerine - TED (Altyazılı) 14:56
Brian Cox CERN'in Süper Çarpıştırıcısı Üzerine - TED (Altyazılı) 79 izlenme - 1 yıl önce Brian Cox CERN'in süper çarpıştırıcısı üzerine konuşması. İngiliz bilim adamı Brian cox aynı zamanda aranan higgs bozonunu, standart modeli, atom altı tanecikleri kusursuz bir sunumla bizlere anlatıyor. İzleyelim bilgilenelim. Ve lütfen teist-ateist kavgalarına girmeyelim. Fikirden önce bilgi edinelim. Sonra fikir üretelim. iyi seyirler.
Sahildeki Özgürlüğün Fotoğrafları 02:42
Sahildeki Özgürlüğün Fotoğrafları 153 izlenme - 2 yıl önce Sahile uzanıp güneşin, kumun, denizin tadını çıkarmak, telaşlı günlerini stresini atmak yaz aylarının vazgeçilmezlerinden. Sıcak havanın etkisiyle uyuyakalanlar, denize girenler, güneşlenenler... İnsanların sahilde görmeye alışık olduğu bu görüntüler artık Münih'teki bir fotoğraf sergisinin de parçası. Deniz kenarındaki özgürlüğü ölümsüzleştirmeye çalışan Litavnayalı Fotoğrafçı Tadao Cern ilginç detaylar yakalamış:
Ceren 01:15
Ceren 180 izlenme - 7 yıl önce kızımız ceren
Higgs Bozonu Nedir - Kerem Cankoçak 03:30
Higgs Bozonu Nedir - Kerem Cankoçak 84 izlenme - 2 yıl önce Higgs bozonu, son zamanlarda televizyonda yada internette karşılaştığımız kelimelerden.Peki higgs bozonu nedir? İyi seyirler Higgs bozonu hakkında Kerem Cankoçak(Cern'de ki deneylere katılan tek türk) Hocamızın verdiği bilgileri konu alan bir videodur. Müzik : Cinematic Audio - Breath of Life (Relaxing Music)
CERN deneyi ve Higgs bozonu / 06:03
CERN deneyi ve Higgs bozonu / "Kuantum ve atomun sırları" belgeselinden. 29 izlenme - 11 ay önce "Kuantum ve atomun sırları" belgeselinden. http://www.a9.com.tr/izle/216188/Belgesellerden-Secme-Bolumler/CERN-deneyi-ve-Higgs-bozonu A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Cern - Varoluşun Keşfine Son Adım 03:52
Cern - Varoluşun Keşfine Son Adım 51 izlenme - 3 yıl önce CERN deneyi kapsamında kilit nokta olan 'karanlık madde'nin keşfi için mevcut dedektörlerin geliştirilmesiyle son aşamaya yaklaşıldı.
Yüzyılın Deneyinin Başkanı TRT'ye Konuştu 01:15
Yüzyılın Deneyinin Başkanı TRT'ye Konuştu 29 izlenme - 5 yıl önce Cern'ün başkanı prof. rolf heuer türkiye'nin cern'e tam üye olacağını söyledi.