Hoşgeldiniz!

Cerrahi Yöntem Videoları İzle

Bel Kaymasında Cerrahi Yöntem Nasıl Uygulanır? 02:15
Bel Kaymasında Cerrahi Yöntem Nasıl Uygulanır? 97 izlenme - 2 yıl önce Bel kaymasında bazen iki omur, bazen birkaç tane omur birbirinin üstünde kayar. Kaymanın derecesine göre omurların sağına ve soluna vida takarak platinle omurları birbirine tutturmak ve sabitlemek gerekir. Bu vidalar insan bedeniyle en uyumlu metal olan titanyumdan yapılır. Yapılan bu operasyonun adı da stabilasyon yani sabitleme cerrahisi. Operasyonun amacı omurların birbirinin üzerinden kayarak siniri harap etmesini engellemek.
Bel Fıtığı Tedavisinde Cerrahi Yöntem Nasıl Uygulanır? 03:01
Bel Fıtığı Tedavisinde Cerrahi Yöntem Nasıl Uygulanır? 67 izlenme - 2 yıl önce Bel fıtığı operasyonları insanları korkutabiliyor. Ancak gelişen medikal teknolojiler sayesinde bu operasyonlar çok kolaylaştı. Bel fıtığı ameliyatlarında omurların arasına çok küçük bir delikten girilerek sinire batan kıkırdak dokusu alınıyor. Bu ameliyat yaklaşık 20-30 dakika sürüyor. Dikişe ya da pansumana ihtiyaç duyulmuyor. Hasta ameliyattan iki saat sonra ayağa kalkabiliyor, üç saat sonra da evine gidebiliyor. Ameliyat sonrası hastanın felç olması gibi bir risk yok, en büyük risk enfeksiyon ihtimali. Fakat bu da çok düşük bir ihtimal.
Hangi durumlarda mide fıtığının tedavisinde cerrahi yönteme başvurulur? 01:15
Hangi durumlarda mide fıtığının tedavisinde cerrahi yönteme başvurulur? 41 izlenme - 2 yıl önce İlaç tedavisine rağmen yemek borusundaki yaraların geçmemesi ya da ilaç tedavisinin hemen ardından şikayetlerin yeniden başlaması, yemek borusunda hücre bozulması ve reflü tedavisine rağmen yemeklerin geri gelmesi sorunu yaşayan hastalara cerrahi tedavi uygulanır.
Epilepsi nasıl tedavi edilir? 01:06
Epilepsi nasıl tedavi edilir? 44 izlenme - 2 yıl önce Epilepsi tedavisi yapabilmek için öncelikle kesin tanının koyulması gerekir. Kuşkulu bir durum varsa tanı kesinleşinceye kadar beklenmelidir. Tanı kesinleştikten sonra uzun yıllar süren bir ilaç tedavisine başlanır. İlaç tedavisi yeterli olmuyorsa doz artırılabilir, yeni ilaçlar eklenebilir. Bu da yeterli olmuyorsa cerrahi yönteme başvurulabilir ya da beyin pili takılması önerilebilir.
Omurilik tümöründe cerrahi yöntem dışında hangi tedaviler uygulanabilir? 01:18
Omurilik tümöründe cerrahi yöntem dışında hangi tedaviler uygulanabilir? 15 izlenme - 2 yıl önce Omurilik tümörü tedavisinde cerrahi yöntemin beraberinde ışın tedavisi de uygulanır. Kötü huylu tümörlerin tekrarlama olasılığı olduğu için hastanın doktor tarafından yakından takip eidlmesi gerekir.
Kasık fıtığında cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 00:56
Kasık fıtığında cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 14 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığı ameliyatları hastaya genel anestezi vermeden de yapılabilir. Gelişen teknolojiler sayesinde, laparaskopi gibi yöntemler kullanılarak hastanın mümkün olduğunca az psikolojik gerginlik yaşayarak ve hızlıca normal hayatına geri dönecek şekilde operasyonu atlatması sağlanıyor.
Epilepsi tedavisinde cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 02:14
Epilepsi tedavisinde cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 16 izlenme - 2 yıl önce Epilepsi tedavisinde cerrahi yöntem her hastaya uygulanmaz. Öncelikle beş sene kadar ilaç tedavisinin sürdürülmesi ve bundan sonuç alınıp alınmadığının değerlendirilmesi gerekir. Epilepsi cerrahisinde nöbete yol açan odağın ortadan kaldırılması hedeflenir. Ya da yayılmasını önlemek amacıyla iki beyin arasındaki bağlantıların ortadan kaldırılmasına çalışılır. Psikolojik şikayetlerle devam eden epilepsilerde amigdala gibi beyin bölgelerinin çıkarılmasına yönelik epilepsi cerrahileri de vardır. Bu konuda hastaya göre karar vermek gerekir.
Kıl dönmesi cerrahi yöntemle nasıl tedavi edilir? 01:24
Kıl dönmesi cerrahi yöntemle nasıl tedavi edilir? 9 izlenme - 1 yıl önce Kıl dönmesi açık ve kapalı cerrahi yöntemle tedavi edilebilir. Açık yöntemde, o bölgedeki kist ciltteki açıklıktan çıkartılır ve hasta, açık yara pansumanıyla iyileşir. Kapalı yöntemde ise açıklık dikişlerle kapatılır. Tercih edilen yöntem kapalı cerrahidir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Mitral kapak hastalıkları nasıl tedavi edilir? 01:26
Mitral kapak hastalıkları nasıl tedavi edilir? 11 izlenme - 2 yıl önce Mitral kapak hastalıkları, medikal yöntemlerle tedavi edilemez. İlaçlar, yalnızca hastalığın belirtilerinin azalmasını sağlar. Balonla kapağın açılması sağlanabilir veya cerrahi yöntemlere başvurulabilir.
Aort kapak hastalıkları nasıl tedavi edilir? 01:56
Aort kapak hastalıkları nasıl tedavi edilir? 11 izlenme - 2 yıl önce Aort kapak hastalıkları, ilaçla tedavi edilemez. Medikal tedavi yalnızca hastalığın yol açtığı belirtilerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Hastalık, cerrahi yöntemlerle tedavi edilebilir. Kapakların değiştirilmesi veya tamir edilmesi gerekir.
Diz kireçlenmesinde cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 00:45
Diz kireçlenmesinde cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 13 izlenme - 2 yıl önce Diz kireçlenmesine sebep olan bacakta bir şekil bozukluğu söz konusuysa, erken dönemlerde eklem tamamen bozulmadan önce bu bozukluğun düzeltilmesi için cerrahi müdahaleler yapılabilir. Bu cerrahi müdahalelere tıpta osteotomi adı verilir. Eğer hasta osteotomi yapılacak dönemi geçirmişse, yani eklemdeki kıkırdak tamamen kaybolmuşsa o zaman sadece cerrahi protez uygulanır.
Boyun fıtığı tedavisinde cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 01:03
Boyun fıtığı tedavisinde cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 13 izlenme - 2 yıl önce Boyun fıtığı ameliyatında boynun ön kısmında ufak bir delik açılır. Sinire baskı yapan kıkırdak alınır ve yerine kafes denilen bir malzeme takılır. Hasta ameliyattan iki-üç saat sonra ayağa kalkabilir.
Kanal darlığının tedavisinde cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 03:41
Kanal darlığının tedavisinde cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 12 izlenme - 2 yıl önce Kanal darlığının cerrahisi tıkanıklığın yerine, durumuna ve hastanın yaşına göre değişir. Birkaç tip ameliyat vardır. Bunlardan biri deliklerde oluşan kireçlerin temizlenmesi. Ancak bazı hastalarda kanal darlığının sebebi kireçlenmenin yanı sıra omurilik hareketliliği de olabilir. Bu durumlarda operasyon esnasında omurgadaki hareketlilik platin takılarak sabitlenir.
Parkinson tedavisinde cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 01:02
Parkinson tedavisinde cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 10 izlenme - 2 yıl önce Parkinson hastalığının ileri evrelerinde ilaçların etki süreleri çok kısalır ve yan etkileri de hastanın hayat kalitesini ciddi anlamda düşürür. Bu durumlarda derin beyin stimülasyonu denilen cerrahi uygulamaya başvurulur. Beyin pili olarak da bilinen uygulama hastanın kullandığı ilaç sayısını yüzde 70 oranında azalatarak hayat kalitesini yükseltmekte önemli rol oynar.
Karpal tünel sendromunun tedavisinde cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 02:08
Karpal tünel sendromunun tedavisinde cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 11 izlenme - 2 yıl önce Karpal tünel sendromu cerrahi aşamaya geldiğinde bilekten 4-5 mm'lik bir kesiyle girilerek siniri sıkan karpal tünel kesilerek genişletilir. Bu yöntem yaklaşık 3-4 dakika süren risksiz bir süreçtir. Narkoz almadan lokal anestezi altında uygulanır ve hasta aynı gün taburcu edilir.
Parkinson tedavisinde cerrahi yöntem hangi durumlarda uygulanır? 00:58
Parkinson tedavisinde cerrahi yöntem hangi durumlarda uygulanır? 9 izlenme - 2 yıl önce Parkinson hastalarında cerrahi yöntem ileri evredeki hastalara uygulanır. Derin beyin stimülasyonu uygulanacak kişilerin 70 yaşından genç olmaları, artık ilaç tedavisinde çok zorlanıyor olmaları ve bilişsel fonksiyonlarının yerinde olması gerekir.
Obezite cerrahisinin yöntemleri nelerdir? 02:22
Obezite cerrahisinin yöntemleri nelerdir? 9 izlenme - 2 yıl önce Obezite cerrahisinin farklı yöntemleri var. Mide kelepçesi ameliyatları son yıllarda çok nadir uygulanıyor. Artık daha çok gastrik bypass ameliyatları ile obezite tedavisi yapılıyor.
Safra kesesi taşlarının tedavisinde cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 01:05
Safra kesesi taşlarının tedavisinde cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 8 izlenme - 2 yıl önce Safra kesesi taşlarının tedavisinde kullanılan cerrahi yöntem laparaskopidir. Kalem benzeri aletler aracılığıyla safra kesesine ulaşılır ve bir kamera yardımı ile içerisi hem görüntülenir hem de operasyon gerçekleştirilir. Hastanın vücudunda aletlerin girebilmesi için açılan delikler dışında herhangi bir açık yara bulunmaz. Çok özel durumlar dışında açık cerrahiye gerek duyulmaz.
Robotik Kalp Ameliyatı Riskli Mi? 00:42
Robotik Kalp Ameliyatı Riskli Mi? 7 izlenme - 2 yıl önce Robotik cerrahi yönteminin öğrenilme süresi standart ameliyatlara göre daha uzun olur. İşlemi bu konuda gerçekten uzman olan kişilerin gerçekleştirmesi gerekir. Gerekli şartlar sağlandığında risk, standart ameliyatlara göre daha düşük olabilir.
Omurilik tümörlerinin tedavisinde cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 02:40
Omurilik tümörlerinin tedavisinde cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 2 izlenme - 2 yıl önce Omurilik tümörünün tedavisinde cerrahi yöntemi uygularken tümörün bulunduğu yer çok önemli. Beyin sapındaki tümörlere müdahale etmek zordur. Operasyon sırasında sinir iletimini ölçen teknolojiler kullanılır.