Hoşgeldiniz!

Churchill Videoları İzle

Tarihe Yön Veren Efsane Konuşmalar 05:47
Tarihe Yön Veren Efsane Konuşmalar 2.263 izlenme - 3 ay önce Tarihe yön veren, etkileyici konuşmaları ve hitabetleriyle efsaneleşmiş liderlerin en etkili konuşmaları.
Sunay Akın - Davetiye Düellosu (Küp) 01:45
Sunay Akın - Davetiye Düellosu (Küp) 809 izlenme - 3 ay önce İrlandalı oyun yazarı Bernard Shaw, gecesini gündüzüne katar ve yeni bir tiyatro oyunu kaleme alır. Gösterinin prömiyerine davet edilecekler listesinin en başında dönemin İngiltere başkanı Winston Churchill'in ismi yazmaktadır. Ancak Shaw, Churchill'den nefret etmektedir...
Churchill İnönü Gizli Vagon Görüşmesi (1943) 01:13
Churchill İnönü Gizli Vagon Görüşmesi (1943) 3.124 izlenme - 2 yıl önce Efendim şimdi nette gezinirken gördüm ve Churchill ile İsmet paşanın gizli mi yoksa basına açık mı olan bir görüşmesini sizlerin takdirine sunuyorum ve ben ingilizce bilmiyorum tercüman arkadaşlardanda tercüme bekliyoruz...
Nüremberg Duruşması - Ünlü Savunma Sahnesi 03:55
Nüremberg Duruşması - Ünlü Savunma Sahnesi 4.203 izlenme - 2 yıl önce Dr.Ernst Janning (Franz Schlegelberger) Almanya 3. Reich'ın hakimlerinden biridir. ve Nüremberg Duruşmasında ana suçlularından biridir, İnsanlığa karşı savaş suçları ve suç işlemek için komplo kurmaktan ömür boyu hapse mahkûm edildi Bu sahnede ise Franz Schlegelberger'in savunma avukatının "Hitler" tanımına şahit olacağız.
Nazi Almanyası - Londra Bombardımanı 05:20
Nazi Almanyası - Londra Bombardımanı 1.376 izlenme - 1 yıl önce The Blitz, II. Dünya Savaşı sırasında Birleşik Krallık'ın Almanya tarafından 7 Eylül 1940 ile 16 Mayıs 1941 tarihleri arasında aralıksız bombalandığı döneme verilen ad. Blitz Birleşik Krallık çapında birçok kent ve kasabayı etkiledi. Ancak asıl saldırı başkent Londra'yı hedef aldı. 1941 yılının Mayıs ayı sonunda 40 bini aşkın sivil ölürken bir milyondan fazla kişi evsiz kaldı.
Winston Churchill'in Savaş Konuşması 01:22
Winston Churchill'in Savaş Konuşması 1.669 izlenme - 1 yıl önce 2 Dünya Savaş'ı görüp,ikisini de kazanan Winston Churchill Almanya'nın yükselen Führer'i Adolf Hitler'in İngiltere'ye savaş açtığını açıklamasından sonra halkına sesleniyor. Savaşı Adolf kazansaydı dünya daha basit bir hal alabilirdi.
Adolf Hitler - 30 Ocak 1940 Konuşması 08:52
Adolf Hitler - 30 Ocak 1940 Konuşması 1.024 izlenme - 2 yıl önce Hitler'in, Polonya savaşından 4 ay sonra yaptığı konuşma. İçinde bu tarihten sonra başlayacak savaşların da ipuçlarını vermektedir. http://tr.wikipedia.org/wiki/Polonya_Seferi
ABD'nin Gizli Tarihi - 4. Bölüm (58 dk) 57:58
ABD'nin Gizli Tarihi - 4. Bölüm (58 dk) 998 izlenme - 2 yıl önce Ünlü yönetmen Oliver Stone bu kez objektifini ABD’nin gizli kalmış dosyalarına çeviriyor. Tarih eğitimi alan yönetmen, ABD tarihine yoğunlaşarak tamamladığı eğitimini hiç sorulmayan soruları sorarak pekiştiriyor. Sadece ABD değil, dünya tarihini şekillendiren büyük olayları 10 bölümle yeniden mercek altına alıyor. Denklem değişir: Soğuk Savaş’ın doğuşunun ay ay incelenişi; üstelik bu süreci kimin başlattığı da tamamen net değil. Bu bölüm Churchill’in Demir Perde konuşmasını, Yunanistan’daki iç savaşı ve Joseph McCarthy’nin yükselişine neden olan Komünizm Korkusu’nu, Amerikan Karşıtı Faaliyetleri İzleme Komitesi’ni ve FBI’ı ele alıyor.
İkinci Dünya Savaşı Belgeseli - Inside 02:16:00
İkinci Dünya Savaşı Belgeseli - Inside 628 izlenme - 2 yıl önce Inside: 2. Dünya Savaşı, savaşın en kanlı dönemine tanıklık etmiş gazi ve vatandaşların yaşadıklarını, onların gözüyle saniye saniye sizlerle buluşturuyor. Savaşın soğuk yüzünü, tüyler ürperten çatışma sahnelerini, hayal kırıklıklarını ve yıkımı en gerçek haliyle izleyeceksiniz. İlgi çekici grafikler ise çatışma bölgelerini ve savaş stratejilerini hikayeyi anlaşılır bir şekilde izleyiciye aktarmayı başarıyor.
Churchill (2017) Fragman 02:15
Churchill (2017) Fragman 138 izlenme - 3 ay önce 2017 yapımı Churchill filminin fragmanı. Filmde Brian Cox, Miranda Richardson ve John Slattery oynuyor.
Girit Savaşı 1941 - Renkli Görüntüler 03:35
Girit Savaşı 1941 - Renkli Görüntüler 504 izlenme - 2 yıl önce Girit Muharebesi II.Dünya Savaşı’nda 20 Mayıs 1941 sabahında Alman Paraşütçüleri Girit Adası’na havadan indirilmesi ile başlamıştır. İşgal amaçları bağlamında başarıya ulaştıysa da, Alman tarafının verdiği kayıpların büyüklüğü nedeniyle, Alman ordusu bir daha hava indirme operasyonu yapmamıştır. Girit Muharebesi dünya tarihindeki en büyük hava indirme operasyonu olarak nitelenmekte olup ve tüm dünyada hava indirme tümenlerinde taktik açıdan öğretilen önemli bir muharebedir. 25 Nisan 1941’de Girit Adası’nın işgali,adadaki İngiliz varlığını yoketmek amacıyla kabul edildi.Girit adasındaki İngiliz kontrolünün hava indirme birlikleriyle kırılabileceği fikri, Alman Hava İndirme Birlikleri komutanı general Student'e adfedilmektedir. Hitler 'in de bu fikre olumlu bakması olağandır. Hitler, Romanya petrol tesislerine, Girit’teki İngiliz üslerinden yapılabilecek hava akınları dolayısıyla tedirgindir. 3000 Alman paraşütçünün indiği tarih olan 20 Mayıs 1941’de adada 28.600 İngiliz, Yeni Zelandalı ve Avustralyalı askerin yanı sıra iki de Yunan tümeni bulunmaktaydı. Almanlar paraşütle, planörlerle ilk dalgada 2 bin askeri adanın kuzey batısındaki Maleme plajına indirdi ve hemen ardından bu küçük birliği kısa sürede takviye etti. Adaya indirilen Alman askerleri kısa sürede 22.000’i buldu.Plana göre paraşütçülerin havalanını ele geçirmesi gerekiyordu.Almanlar başta yoğun bir direnişle karşılaşsalar da aynı günün gecesi havaalanı Alman paraşütçülerce ele geçirilir. Harekatın ikinci gününde Churchill, Avam Kamarası’nda, adadaki Alman birliklerinin yok edildiğini bildirdiği saatlerde, adadaki müttefik birlikler, yetersiz eğitim ve teçhizata ve Yunanistan’dan güç bela tahliye edilmiş olmalarının moral bozukluğuna rağmen savaşarak, yoğun Alman saldırılarına direnmeye çalışmaktaydılar. 26 Mayıs günü general Freyberg, durumun umutsuz olduğunu, direnme güçlerinin kalmadığını rapor etti. Müttefik unsurların tahliyesi 28 Mayıs gecesi başlatıldı. 31 Mayıs gecesine gelindiğinde ise tahliye tamamlanmıştı. 23 Mayısta, yoğun Luftwaffe saldırılarına dayanamayan İngiliz donanması Mısır’daki limanlarına çekilmişken, “Orduyu göz göre göre ölüme bırakamayız” diyen Amiral Cunningham, donanmasıyla bu tahliyeyi sağlamıştır. Yine Alman uçaklarının yoğun saldırısı altında gerçekleştirilmek zorunda kalınan tahliye, İngiliz donanmasına üçü kruvazör, altısı destroyer olmak üzere dokuz gemiye mal olmuştur. Üç zırhlı ve bir uçak gemisi, ki Akdeniz’deki tek İngiliz uçak gemisidir, olmak üzere on beş gemi de ağır hasar görmüştür.
Kahire Konferansi 1945 (İsmet İnönü İçerir) 03:34
Kahire Konferansi 1945 (İsmet İnönü İçerir) 297 izlenme - 2 yıl önce Kahire konferansı, II. Dünya Savaşı sonra Uzak Doğu'daki gelişmeleri değerlendirmek amacıyla Roosevelt, Churchill ve Çan Kay Şek arasında; 22-26 Kasım 1943 tarihleri arasında Kahire'de yapılan toplantıdır. Kesin bir sonuca varılamayan konferansın yapılmasında Moskova Konferansı'nda görev alan dış işleri bakanlarının üç devletin liderlerinin de bir görüşmede bulunmaları gerektiğine karar vermesi etkili oldu. Josef Stalin'in isteği üzerine Tahran seçilse de, düzenlenen konferansta Uzak Doğu meselelerinin de görüşülmesi planlandığı için Çin Cumhuriyeti'ni temsilen Çan Kay Şek'in de yapılacak görüşmelere davet edilme teklifinin Stalin tarafından kabul edilmemesi üzerine, Churchill ile Roosevelt hem Çan Kay Şek ile görüşmek hem de Tahran'da yapılacak konferansa birlik içinde katılmak amacıyla Kahire'de bir araya geldiler. Churchill'in konferans boyunca Balkanlar'da bir cephe açılması konusunda ısrarına karşın bu isteği, Roosevelt tarafından kabul edilmedi. Ayrıca bu konferansta Türkiye'nin üslerini İngiltere'ye açarak savaşa girme durumu da görüşüldü ancak Numan Menemencioğlu'nun Türkiye'nin henüz bir savaşa giremeyecek olmasını gerekçe göstermesinden ötürü sonuç alınamadı. Kaynak:wikipedia goruntulerde bugun (24 ocak) olum yildonumu olan churchill, Rossevelt ve Ismet Inonu'yu gorebiirsiniz.
Yalta Konferansı - Stalin & Roosevelt & Churchill 02:25
Yalta Konferansı - Stalin & Roosevelt & Churchill 355 izlenme - 2 yıl önce Yalta Konferansı II. Dünya Savaşı sırasında 4 Şubat 1945 - 11 Şubat 1945 tarihleri arasında SSCB'nin önde gelen tatil yeri Yalta'nın 3 kilometre güneyinde bulunan Livadia Sarayı'nda düzenlenen ve Churchill ,Roosevelt ve Stalin olmak üzere "Üç Büyük"ün katıldığı konferans. Konferansın başlıca konuları, Polonya topraklarının değişimi, Almanya'nın bölünmesi ve SSCB'nin Japon İmparatorluğu'na savaş ilan etmesi idi. Birleşmiş Milletlerdeki veto yetkisi de bu konferansta kararlaştırıldı. Bunun haricinde gizli oturumlarla özellikle İsrail yanlısı toprak paylaşımlarının yapıldığı yeni bir dünya düzeninin temellerinin atıldığı ifade edilmektedir.
Generaller ve Muharebeler: Singapur 47:09
Generaller ve Muharebeler: Singapur 65 izlenme - 2 yıl önce Bu heyecan verici yeni programda İkinci Dünya Savaşı'nda meydana gelen büyük savaşlara farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor, onları her iki tarafın komutanlarına ait kararlar, ikilemler ve felaketler çerçevesinde inceliyoruz.
Churchill ve İnönü Adana Görüşmesi 1943 01:13
Churchill ve İnönü Adana Görüşmesi 1943 12 izlenme - 4 ay önce İngiltere Başbakanı Churchill'in 1943 yılında Türkiye'yi 2. Dünya Savaşına girmeye ikna etmek için yaptığı Adana görüşmeleri. Başbakan İsmet İnönü ve Churchill o görüşmesi...
Bisküvi'nin Binbir Hali (Püskevit İçerir) 00:31
Bisküvi'nin Binbir Hali (Püskevit İçerir) 68 izlenme - 2 yıl önce “Ben insanlara yalnız anadillerini bilmedikleri zaman dayak atılmasına taraftarım.” Winston Churchill
George Bush’un Bulunduğu Yerlerde De Churchill Büstü Olması İngiliz Derin Devletinin İzini Göstermek 01:18
George Bush’un Bulunduğu Yerlerde De Churchill Büstü Olması İngiliz Derin Devletinin İzini Göstermek 6 izlenme - 5 ay önce Adnan Oktar’ın 22 Ocak 2017 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/240963/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/George-Bush’un-bulundugu-yerlerde-de-Churchill-bustu-olmasi-Ingiliz-derin-devletinin-izini-gostermektedir A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Churchill Savaşı Sevdiğini Ve Her Saniyesinden Zevk Aldığını Söylüyor. İngiliz Derin Devletinin Fels 00:40
Churchill Savaşı Sevdiğini Ve Her Saniyesinden Zevk Aldığını Söylüyor. İngiliz Derin Devletinin Fels 8 izlenme - 6 ay önce Adnan Oktar’ın 15 Aralık 2016 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/238511/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Churchill-savasi-sevdigini-ve-her-saniyesinden-zevk-aldigini-soyluyor-Ingiliz-derin-devletinin-felsefesi-budur A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Churchill, İngiliz Ajanlar Gertrude Bell Ve Arabistanlı Lawrance 1921 Yılında Ortadoğu’nın Sınırları 02:55
Churchill, İngiliz Ajanlar Gertrude Bell Ve Arabistanlı Lawrance 1921 Yılında Ortadoğu’nın Sınırları 6 izlenme - 7 ay önce Adnan Oktar’ın 20 Ekim 2016 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/235221/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Churchill-Ingiliz-ajanlar-Gertrude-Bell-ve-Arabistanli-Lawrance-1921-yilinda-Ortadogu’nin-sinirlarini-cizdiler- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Iron Maiden - Aces High (1984 Orijinal Klip) 05:10
Iron Maiden - Aces High (1984 Orijinal Klip) 30 izlenme - 2 yıl önce Winston Churchill 'in efsanevi 2.dünya savaşı BBC konuşmasıyla başlayıp sonrasında inanılmaz Iron Maiden riffleriyle devam eden , Bruce Dickinson'In eşsiz yorumuyla tadından yenmez bir hale dönüştürdüğü 1984 çıkışlı Powerslave albümünün baba şarkılarından "Aces High" alkışlarla yaşıyor efendim !
Churcill’in Türkleri Aşağılayan Sözleri İngiliz Derin Devletinin Etkisidir. / Adnan Oktar 00:29
Churcill’in Türkleri Aşağılayan Sözleri İngiliz Derin Devletinin Etkisidir. / Adnan Oktar 23 izlenme - 1 yıl önce Adnan Oktar’ın 11 Ocak 2016 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/214721/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Churcill’in-Turkleri-asagilayan-sozleri-Ingiliz-derin-devletinin-etkisidir- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Churchill, Roosevelt Ve Stalin İngiliz Derin Devletinin Kontrolü Altındaydı. 00:49
Churchill, Roosevelt Ve Stalin İngiliz Derin Devletinin Kontrolü Altındaydı. 5 izlenme - 6 ay önce Adnan Oktar’ın 17 Aralık 2016 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/238776/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Churchill-Roosevelt-ve-Stalin-Ingiliz-derin-devletinin-kontrolu-altindaydi A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Churchill Anglo Sakson Irkını Üstün Gören Diğer Irkları İse Adeta Hayvan Gibi Aşağı Gören Bir Kişidi 03:09
Churchill Anglo Sakson Irkını Üstün Gören Diğer Irkları İse Adeta Hayvan Gibi Aşağı Gören Bir Kişidi 2 izlenme - 2 ay önce Adnan Oktar’ın 25 Mart 2017 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/245951/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Churchill-Anglo-Sakson-irkini-ustun-goren-diger-irklari-ise-adeta-hayvan-gibi-asagi-goren-bir-kisidir A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Churchill, İngiliz ajanlar Gertrude Bell ve Arabistanlı Lawrence 1921 yılında Ortadoğu’nın sınırlar 02:55
Churchill, İngiliz ajanlar Gertrude Bell ve Arabistanlı Lawrence 1921 yılında Ortadoğu’nın sınırlar 1 izlenme - 2 ay önce Churchill, İngiliz ajanlar Gertrude Bell ve Arabistanlı Lawrence 1921 yılında Ortadoğu’nın sınırlarını çizdiler.
Churchill Çanakkale Savaşında Türkler İnsan Değil Zehirli Gaz Kullanalım Demiştir. / A9 Tv 01:09
Churchill Çanakkale Savaşında Türkler İnsan Değil Zehirli Gaz Kullanalım Demiştir. / A9 Tv 9 izlenme - 1 yıl önce Adnan Oktar’ın 12 Ocak 2016 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/215091/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Churchill-Canakkale-savasinda-Turkler-insan-degil-zehirli-gaz-kullanalim-demistir- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
 Churchill, derin devlete bağlılığını açıklamıştır 02:03
Churchill, derin devlete bağlılığını açıklamıştır 6 izlenme - 1 yıl önce Adnan Oktar’ın 7 Ocak 2016 tarihli A9 TV röportajından   http://www.a9.com.tr/izle/214597/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Ingiltere-Basbakani-Churchill-derin-devlete-bagliligini-aciklamistir A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Churchill gizli Müslüman mıydı? 03:49
Churchill gizli Müslüman mıydı? 1 izlenme - 2 yıl önce A9TV Televizyonu Adnan Oktar Harun Yahya Sohbetler Belgeseller A9 TV Yeni Frekansımız: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/196635/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Churchill-gizli-Musluman-miydi A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo