Hoşgeldiniz!

Cihan Haber Ajansı

Kuzey Kore'nin Hidrojen Bombası Patlatması 01:55
Kuzey Kore'nin Hidrojen Bombası Patlatması 11.281 izlenme - 2 yıl önce Kuzey Kore'deki nükleer tesislerin yakınlarında meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremin ardından açıklama yayınlayan merkezi televizyon kanalı, sabah saatlerinde hidrojen bombası testi gerçekleştirildiğini duyurdu.
İstanbul Üniversitesi - Sağ - Sol Kavgası 03:02
İstanbul Üniversitesi - Sağ - Sol Kavgası 14.019 izlenme - 2 yıl önce İstanbul Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında meydana gelen kavga güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.
Esenler Otogarı'nda silahlı-sopalı kavga 04:50
Esenler Otogarı'nda silahlı-sopalı kavga 12.812 izlenme - 3 yıl önce Esenler’deki Büyük İstanbul Otogarı’nda taksiciler arasında müşteri kapma tartışması kanlı bitti Abone ol / Subscribe: http://goo.gl/lQeMwH cihan.com.tr facebook.com/cihanhaber twitter.com/cihan_haber twitter.com/cihan_video plus.google.com/CihanHaberAjansi tumblr.com/cihanhaber pinterest.com/cihanhaber
Türkiye Markası Tanıtım Filmi 00:49
Türkiye Markası Tanıtım Filmi 2.079 izlenme - 2 yıl önce Evet Başbakan Ahmet Davutoğlu Türkiye markası lansmanı’na katılıp tanıtım filmini katılımcılarla beraber izleyen Davutoğlu Türkiye markası adı altında bu tanıtım filmini yurt dışı ve ülkemizde milyonlarca kişi ile buluşacakmış.
Petrol ve Doğalgaz Fiyatları Türkiye'de Neden Ucuzlamıyor 05:19
Petrol ve Doğalgaz Fiyatları Türkiye'de Neden Ucuzlamıyor 2.527 izlenme - 2 yıl önce Havaların soğumasıyla birlikte vatandaşın ısınma giderleri arttı. Türkiye'de kullanım oranı yüzde 85'i bulan doğalgaza peş peşe gelen zamlar vatandaşın bütçesini zorluyor.
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Yapılan Cami 01:10
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Yapılan Cami 2.767 izlenme - 3 yıl önce Atatürk Orman Çiftliği'ne yapılan Ak Saray yerleşkesinde bulunan caminin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan caminin isminin Beştepe Millet Camii olduğunu söyledi. Caminin açılışında konuşan Erdoğan'ın konuşmasından şunlara vurgu yaptı. Beştepe Millet Camii milletimize hayırlı olsun. Bu caminin gerek mimarisi hem de konumu itibariyle ülkemize çok önemli katkılar sağladığına inanıyorum. İnşa edilen her cami bu topraklara vurduğumuz bir mühürdü. Her mühür bu coğrafyadaki tapu senetlerimizdir. Büyük bir mücadele sonunda yeniden tarihimizin kültürümüzün yeni bir sentezle ihya etmeyi, ayağa kaldırmayı başardık.Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni ana ve yardımcı binalarıyla en seçkin, en ihtişamlı örneklerinden biri olduğunu düşünüyorum. Günde beş vakit namaza işte o kubbelerin altında durulur. Camilerimin büyüklüğü ve güzelliği iftar kaynağıdır.İstanbul deyince Yeditepe aklımıza geliyorsa Ankara’yı da aynı özelliğe kavuşturuyoruz. Kocatepe ve Beştepe… Çevremizde bambaşka bir manzara var maalesef… Mısır ve Suriye’de yaşananlar tüm şiddetiyle devam ediyor. Orucun ve namazın yasaklandığı yerlerde sıkıntı çektiklerini biliyoruz. Hastalığını pençesinde olan kardeşlerimizi bildiğimizde sahur yapmak iftar açmak ağır geliyor. Camilerimizde evlerimizde yapılan ibadetlerin bereketiyle tüm Müslümanlar yaşadıkları sıkıntılardan kurtulacaklardır. Camini oturumu 5377 metrekaredir. Ana kubbe ve 4 yarım kubbeyle örtülüdür. Yarım kubbelerin bitiminde iki şerefe olan yüksekliği 60 metreyi bulan 4 adet minare mevcuttur. Ana kubbe iç çapı 21 metredir. Zeminden yüksekliği içten yaklaşık 30 metredir. Yarım kubbelerin iç çapı 8 metredir Taç kapı 2.80 genişliğindedir. Kapı mermer kapı ve metal süslemeler. Giriş yazısı. Rad suresi 24. Ayet ile taçlandırılmıştır. Toplam abdesthaneler 138 kişiye aynı anda hizmet vermektedir. (*Rad Suresi 24. Ayet: “Sabretmenize karşılık selâm sizlere. Dünya yurdunun sonucu (olan cennet) ne güzeldir!”) Ayetler devlet, hak, hukuk, doğruluk üzerine seçilmiştir. Yan cephelerde ve kubbelerde kullanılan bol miktardaki pencerelerde daha çok ışık kullanılması hedef edildi. Cami pencereleriyle vitraylarla kaplandı. Taç Kapısı ibadete gelenleri iç mekan doğru yönlendiriyor. Hat sanatı ve içeriğindeki mesajlarla cemaatin dikkatini kıbleye yönlendiriyor. Hemen karşımda kongre merkezinin inşaatı devam ediyor, yıl sonuna kadar tamamlanacak. Kamu kurumlarımız, bakanlıklarımız toplantılarını burada yapabilecek. 5 milyon cilt eser alabilecek şekilde cumhurbaşkanlığı kütüphanesinin de projesi bitiyor, 2 sene içinde tamamlanacak. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi de böylece tamamlanmış olacaktır dedi.
87'lik Dedenin Salıncak Keyfi 01:46
87'lik Dedenin Salıncak Keyfi 2.222 izlenme - 3 yıl önce Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yaşayan 87 yaşındaki Mustafa Sevim'in salıncak keyfi sosyal medyada tıklanma rekorları kırıyor. 60 sene sonra tekrar salıncağa bindiğini söyleyen Sevim'in görüntüsü görenleri şaşırtıyor.
Issız istasyonların yalnız bekçileri 03:30
Issız istasyonların yalnız bekçileri 2.243 izlenme - 2 yıl önce Dağların arasında ilerleyen uzun ince tren yollarının yalnız adamları onlar. Bir zamanlar sevinçlere, hasretliklere tanık olan ara istasyonlar, artık sessiz. Ne geleni var ne de gideni... Son yıllarda ekonomik kaygılarla boşalan köyler, trenlerin ara istasyonlarını da yalnızlığın kollarına bırakmış. Bazılarının kapısına kilit vurulmuş, bazılarında sadece bir memur var. Sinyalizasyon sistemlerinin gelişmesiyle insanların yerini teknolojik aletler almış. Daha önce yüzlerce yolcuya bilet kesen gişeler kepenklerini indirmiş. Yalnız duraklarda çalışan hareket memurları artık özleyenleri değil, trenleri buluşturuyor.
 Sel ile Deniz ve Yol Birleşen İstanbul 2 02:19
Sel ile Deniz ve Yol Birleşen İstanbul 2 1.163 izlenme - 3 yıl önce İstanbul'da etkili olan sağanak yağış bazı ilçelerde hayatı olumsuz etkiledi. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/198180/sel-ile-deniz-ve-yol-birlesen-istanbul
15 Temmuz Şehidinin Cep Telefonunda Darbenin Videosu 03:15
15 Temmuz Şehidinin Cep Telefonunda Darbenin Videosu 357 izlenme - 2 yıl önce Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin darbe girişiminin ilk saatlerinde Ankara’da tepki gösterirken, helikopterden açılan ateş sonucu şehit düşen Malatyalı Fuat Bozkurt’un cep telefonunda darbe girişiminin sokaklardaki ilk anları ve uçakların sortileri yer alıyor.
Gazianteplileri Tedirgin Eden Suriyeliler (Sokak Ropörtajları) 04:10
Gazianteplileri Tedirgin Eden Suriyeliler (Sokak Ropörtajları) 605 izlenme - 3 yıl önce Gaziantep Ticaret Odası tarafından hazırlanan raporda, şehirdeki Suriyeli sayısının resmi olarak 150 bin gözüktüğünü, ancak gerçek rakamın 200 binin üzerinde olduğu belirtildi.
İstanbul'a Gelen Suriyeli Aileler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz - Röportaj 05:50
İstanbul'a Gelen Suriyeli Aileler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz - Röportaj 241 izlenme - 3 yıl önce Suriye'deki savaş nedeniyle İstanbul'a gelen Suriyeli aileler ve yaşadıkları zorluklarla ilgili ne düşünüyorsunuz? diye ropörtaj yapmışlar şimdi bu soruların cevaplarına bakalım yorum sizde alkışlarlayaşıyorum.com.
AK Parti Seçim Aracı İle Cumhurbaşkanı'nın Miting Duyurusu Yapmak 00:45
AK Parti Seçim Aracı İle Cumhurbaşkanı'nın Miting Duyurusu Yapmak 176 izlenme - 3 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun mitingi için duyurular AK Parti seçim araçları tarafından yapılırken, İl Başkanlığı da miting ile ilgili çalışmaların teşkilatların her kademesinde sürdüğünü açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pazartesi günü toplu açılış adı altında yapacağı miting için AK Parti Samsun İl Başkanlığı seferber oldu. Milletvekili adaylarının tanıtımı için hazırlanan araçlardan bir haftadır Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın miting anonslarının yapılması vatandaşların dikkatini çekti. AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Samsun’a gelişi nedeniyle yazılı açıklama yaptı. Miting ile ilgili çalışmaların teşkilatların her kademesinde sürdüğünü belirten Göksel açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Türkiye'nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı ve AK Parti'nin Kurucu Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mayıs 2015 Pazartesi günü toplu açılış törenine katılmak üzere Samsun’a geliyor. Biz AK Parti Samsun İl Başkanlığı ve teşkilatlarımızın tüm kademeleriyle hazırlıklarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Miting tarihimiz belli olduktan sonra teşkilatımızın bütün kademeleri büyük bir titizlikle hazırlıklarına başladı ve yoğun bir şekilde devam ediyor. Mitinge gelecek hemşehrilerimizin, miting alanına rahat giriş ve çıkışlarının sağlanması için güvenlik güçlerimiz ile yaptığımız istişareler devam ediyor."
Açlık Sınırı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? 03:18
Açlık Sınırı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? 114 izlenme - 3 yıl önce Türk-İş'in araştırmasında, Ekim ayında dört kişilik bir ailenin açlık sınırı bin 205 TL olduğunu hesaplamış. Siz bu rakamı nasıl buluyorsunuz? diye bir soru sorulmuş halkımız cevaplamış cevap sizde alkışlarlayaşıyorum.com ?
Sadaka Kutusu Hırsızlığı 00:54
Sadaka Kutusu Hırsızlığı 76 izlenme - 3 yıl önce Bağcılar’da bir işyerine giren hırsız, sadaka kutusunu çaldı. İçinde yaklaşık 400 lira bulunduğu tahmin edilen sadaka kutusunun çalınma anı, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.
Akrabaların Dışladığı Hdp Rize Adayının Babası Kızına Sahip Çıktı 04:31
Akrabaların Dışladığı Hdp Rize Adayının Babası Kızına Sahip Çıktı 93 izlenme - 3 yıl önce Rize HDP'den 2. sıra milletvekili adayı olduğu için yakın akrabaları tarafından reddedilen Selda Karafazlı Kurşun'un babası Gençağa Karafazlı, akrabaları hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
Lice'de PKK'lı Heykelinin Dikilmesi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz - Ropörtaj 02:37
Lice'de PKK'lı Heykelinin Dikilmesi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz - Ropörtaj 94 izlenme - 3 yıl önce Lice'de Mahsum Korkmaz isimli PKK'lı teröristin heykelinin dikilmesini vatandaş böyle yorumladı. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/213249/licede-pkk-mezarligindaki-heykel-yikildi-catismasi http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/197654/tokatta-lice-protestocularina-linc-girisimi
Ajansların Farklı Haberleri, Kafa Karıştırdı 09:54
Ajansların Farklı Haberleri, Kafa Karıştırdı 26 izlenme - 4 yıl önce Ajansların, Aziz Yıldırım'ın Yeniden Yargılanmasına Yönelik Haberleri Farklı Şekilde Geçmesi Nedeniyle Habertürk Tv'de Kısa Süreli Kriz Yaşandı.