Hoşgeldiniz!

çim saha

Club Brugge-Beşiktaş maçının ortasında çimler sulandı. 00:05
Club Brugge-Beşiktaş maçının ortasında çimler sulandı. 2.107 izlenme - 3 yıl önce Club Brugge-Beşiktaş maçı 8. dakikada durdu. Otomatik çim sulama sistemi devreye girdi. Daha fazlası http://www.izlesene.com/futbolarena kanalında..
Krampon Takılınca Kırmızı Kart Görmek 00:45
Krampon Takılınca Kırmızı Kart Görmek 996 izlenme - 3 yıl önce 26 Ocak tarihinde ADO Den Haag ile Roda JC takımları karşı karşıya geldi. Maçın 49. dakikasında ev sahibi takımın fovet oyuncusu Sanharib Malki ile misafir takımın forvet oyuncusu Mike Van Duinen'in kramponları birbirlerine takılınca olanlar oldu, ortam gerildi ve hakem hiç tereddüt etmeden kırmızı kartı gösterdi. Evet efenim izliyoruz
Muhteşem Futbol Takımı 02:57
Muhteşem Futbol Takımı 1.756 izlenme - 8 yıl önce
Ronaldo Ronaldinho 01:27
Ronaldo Ronaldinho 206 izlenme - 4 yıl önce Ronaldo Ronaldinho
Rizespor’un Stadında Yatır mı Var - Necati Hoca 02:50
Rizespor’un Stadında Yatır mı Var - Necati Hoca 176 izlenme - 2 yıl önce Rizespor’un 280 gündür kendi sahasında galip gelememesi, stadyumun altında yatır olduğu iddialarına neden olunca, Rize’nin sevilen simalarından Necati Hut hoca devreye girdi.
Club Brugge-Beşiktaş maçının ortasında çimler sulandı. 00:05
Club Brugge-Beşiktaş maçının ortasında çimler sulandı. 105 izlenme - 3 yıl önce Club Brugge-Beşiktaş maçı 8. dakikada durdu. Otomatik çim sulama sistemi devreye girdi. Daha Fazlası http://www.izlesene.com/bahisanaliz kanalında..
Sandalye Kapma Yarışması-23.04.2010 00:49
Sandalye Kapma Yarışması-23.04.2010 120 izlenme - 7 yıl önce döğer kasabası çim saha İHSANİYE-AFYONKARAHİSAR
Fifa 98 Cup Of Life 04:54
Fifa 98 Cup Of Life 41 izlenme - 2 yıl önce Zamanında Gol Gol diye söylediğimiz şarkı yıllar sonra Go Go olduğunu öğrendiğimde dumur olmuştum.
Halı Saha Maçı Sonrası Tatlı Sohbet İddia Transfer ve Yorumlar 00:43
Halı Saha Maçı Sonrası Tatlı Sohbet İddia Transfer ve Yorumlar 2 izlenme - 8 ay önce Halı Saha Maçı Sonrası Tatlı Sohbet İddia Transfer ve Yorumlar halı saha maçı,çim saha,futbol,zorlu mücadele,maç kritik,maç yorumları Futbolun Çekirdeği Halı Sahalar Halı sahalar, temel olarak minyatür futbol sahalarıdır. Ülkemizde 20 – 25 yıl önce ortaya çıkan ve hızla yaygınlaşmaya başlayan bu futbol tesisler, tamamen amatör olarak bu sporu yapmak isteyenlerin, aralarında 6’şar 7’şer kişilik takımlar kurarak 1 saat boyunca maç yapmaları için inşa edilmiş, zemini sentetik çimden üretilen yerlerdir. Halk arasında bu yapay çime halı dendiği için bu tesislerin adı da böyle ortaya çıkmıştr. Saat başı ücret verilerek kiralanan bu komplekslerin ebatları genelde 20x40=800 m2, 25x40=1000 m2 ve 25x45=1125 m2’dir. Ancak istenilen ölçülerde de inşa edilmesi mümkündür. Her sahanın üstü, topun kaçmaması için file ile kaplıdır. Hepsinde ışıklandırma sistemi vardır. Gündüz ve gece karşılaşmalarının ücretleri değişiklik gösterir. Günümüzde özellikle çalışan erkekler, akşamları 6’dan sonra takım oluşturarak buralarda maç yapmaktadır. Müsabakalar saat başı olup, gece 1’e 2’ye kadar oynanır. Profesyonellik isteyen bu halı saha yapımları açık ve kapalı olmak üzere iki farklı şekilde kullanılır. Bunları incelersek; Açık halı sahalar özellikle yaz aylarında çoğunlukla erkeklerin spor yapmasına imkan sağlayan alanlardır. Tel çitlerle çevrilen sahalar büyük spot aydınlatma sistemleri ile gece kullanımlarına olanak sağlamaktadır. Kış aylarında kullanımı zor olan açık halı sahaların bu mevsimde bakımı da zor olmaktadır. Soğuktan korunması gereken çimlerin üzeri genellikle brandalar ile örtülür. Yaz aylarında ise gecenin geç saatlerine kadar açık olan alanlar üyelik sistemi ile kullanıcılarının yıl boyunca istedikleri zaman spor yapmalarına olanak tanıyor. Kapalı Halı Sahalar Özellikle kış aylarında çok fazla tercih edilmektedir. Yağan yağmurdan, kardan, soğuktan etkilenmeden maç oynamak isteyenler, kapalı halı sahaları kullanırlar. Klasik sahaların aksine buraların üstü ve çevresi brandayla kapalıdır. Rüzgarı da geçirmediği için futbol kalitesi yüksek müsabakalar yapılabilir. Küçük spor tesisleri ile büyük komplekslerin talep ettiği halı sahaların tavan file ağ ya da branda gibi ürünlerle kapatılarak doğal koşullardan etkilenme riski azaltılır ve her mevsimde futbol karşılaşmalarına olanak tanınır. Brandanın yüksekliği genelde 11 metredir. Havalandırma, ışıklandırma, soyunma odaları, tribün ve diğer hizmetlerin maliyetleri saha yapımlarına dahil olarak gerçekleştirilse de daha net bilgiler firmalardan elde edilebilir. Bunun için halı saha yapım firmalarından bilgi almanız mümkündür. Sayfamızın ilgili bölümlerinden bu kurumlara ulaşabilirsiniz.