Hoşgeldiniz!

cinsel istismar

Cinsel İstismar Zanlısının Rahatlığı: Sizin Torununuza Mı Yaptılar 02:41
Cinsel İstismar Zanlısının Rahatlığı: Sizin Torununuza Mı Yaptılar 4.723 izlenme - 2 ay önce Adana'da 11 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunduğu ileri sürülen zanlı tutuklandı. Zanlı adliyeye sevk edilirken basın mensuplarının soruları üzerine küfürler savurarak "Sizin torununuza mı yaptılar" diye cevap verdi. Çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan zanlının 6 yıl önce de cinsel istismar suçlamasıyla yargılandığı öğrenildi.
Tuğba Özay'ın Cinsel İstismar Önergesine Sert Tepkisi 03:50
Tuğba Özay'ın Cinsel İstismar Önergesine Sert Tepkisi 7.192 izlenme - 11 ay önce Türkiye'yi ayağa kaldıran AKP'nin skandal 'cinsel istismar' önergesine tepkiler çığ gibi büyüyor. Eski manken Tuğba Özay da sosyal medya hesabından paylaştığı videoda 'siz hiç çocuk olmadınız mı?' diyerek isyan etti.
Cinsel İstismar Kanununun Kısa Özeti 00:36
Cinsel İstismar Kanununun Kısa Özeti 6.044 izlenme - 11 ay önce Kapıcı İsmail'in ne kadar zamanın ötesinde, ileri görüşlü, elinden tutanı olsa bakan bile olabilecek bir kişilik olduğunun ibretlik videosu.
Bülent Ersoy Cinsel İstismar Önergesine Tepkili 01:46
Bülent Ersoy Cinsel İstismar Önergesine Tepkili 2.758 izlenme - 11 ay önce Gloria Park'ta programa çıkmadan önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ersoy, çok tartışılan cinsel istismar suçunda mağdur ile failin evlenmesi halinde hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin önergeye tepki gösterdi. Yasayı çok anlamadığını kaydeden Bülent Ersoy, kadının tecavüzcüsüyle evlendirilmesini kabul etmediğini ifade ederek şunları söyledi: "BEN O İNSANDAN ZEVK Mİ ALDIM DA EVLEN"EYİM "Yasayı pek anlamıyorum. Örneğin ben, bana cinsel istismarda bulunan biri. Ben o insandan zevk mi aldım? Zevk almış olsaydım, zaten o kişiyle beraber olurdum. O benle evlenecek tabi kendisini kurtarmak için, hapis yatmamak için. Ama ben bakalım kabul edecek miyim? Evlenmeyi. Ben ona sordum mu? Aman ben senden hoşlanıyorum dedim mi? Benim gönlümde başka biri var. Tanımadığım biri, nasıl böyle bir şey yapabilir. Ben evlenmeyi kabul etmemekle o zaman, o kendini kurtaracak. Ben de bu şekilde bir istismara layık olmuş ya da başımdan böyle bir şey geçmiş olarak kalacağım. Böyle bir şeyi kabul etmiyorum"
Aleyna Tilki, ''Cinsel İstismar''a mı Maruz Kalıyor? - Söylemezsem Olmaz 16:22
Aleyna Tilki, ''Cinsel İstismar''a mı Maruz Kalıyor? - Söylemezsem Olmaz 773 izlenme - 10 ay önce Fulin’in bu açıklaması üzerine avukat Osman Taşdemir, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Dilekçesinde “2 yıl önce 14 yaşında olan Aleyna Tilki’ye karşı ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçunun işlendiği anlaşılmaktadır” denildi.
Ukrayna'yı ayağa kaldıran tecavüz 01:17
Ukrayna'yı ayağa kaldıran tecavüz 1.701 izlenme - 4 yıl önce Ukrayna'yı ayağa kaldıran tecavüz
Çocuk Cinsel İstismarı - Kulaktan Kulağa 01:46
Çocuk Cinsel İstismarı - Kulaktan Kulağa 245 izlenme - 2 yıl önce Çocuğun cinsel istismarı ailesi, öğretmeni, polis, savcı, hâkim tarafından yok sayılıyor. 1.5 dakikanızı ayırarak izlemenizi ve paylaşmanızı rica ediyoruz.
Çocuklarımıza Mahremiyet Nasıl Anlatılır? Mutlaka İzleyin! 06:25
Çocuklarımıza Mahremiyet Nasıl Anlatılır? Mutlaka İzleyin! 262 izlenme - 3 yıl önce Çocuklarımıza mahremiyet nasıl öğretilir Çocuklarımıza mahremiyet nasıl anlatılır. Her anne-baba, öğretmen, yetişkin izlemeli... Mükemmel anlatım... Çocuklarımızı tehlikelerden korumak için izleyelim, izletelim... Lütfen paylaşın ki daha çok çocuk bilinçlensin...
Cinsel İstismar Nedir? 01:33
Cinsel İstismar Nedir? 83 izlenme - 11 ay önce Cinsel istismar, bir yetişkinin çocuğu kendi cinsel doyumu için ikna ederek ya da zorla kullanmasıdır. Cinsel istismarda rıza ya da çocuğun istemesi diye bir şey yoktur. Cinsel istismar en çok kızların başına geliyor. Fakat yapılan araştırmalarda, erkeklerin cinsel istismarlarının bildirilme oranının Türkiye’de çok düşük olduğu görülüyor. Daha çok kız çocuklarının cinsel istismarının bildirilmesi nedeniyle en çok kız çocukları cinsel istismara uğruyormuş gibi görünüyor. Fakat erkek çocuklarının da cinsel istismara uğradığı bilinen bir gerçek. Cinsel istismar, temas içeren ve temas içermeyen cinsel istismarlar olarak ikiye ayrılıyor. Temas içeren cinsel istismarda sürtünme yoluyla cinsel ilişki ya da anal seks, oral seks gibi cinsel ilişki türlerinden bahsedilebilir. Çocuk pornografisi, çocuğun teşhiri, röntgenciliği ya da çocuğa sözel olarak imalarda bulunmak temas içermeyen cinsel istismarlardır. Sözel taciz yoluyla çocuğu cinsel doyum için kullanma da temas içermeyen cinsel istismar türüdür.
Ne Oluyor'da Cinsel İstismar Tartışması - Cnn Türk 03:08
Ne Oluyor'da Cinsel İstismar Tartışması - Cnn Türk 116 izlenme - 11 ay önce CNN TÜRK'te yayınlanan 'Şirin Payzın ile Ne Oluyor?' programına katılan yazar Vahdettin İnce ile programın diğer konukları CHP Bursa Milletvekili Nurhayat A. Kayışoğlu ve Prof. Bahadır Erdem arasında tartışma yaşandı. Vahdettin İnce'nin 'başka kültürlerde oluşmuş algılar evrensel hukuk olarak dayatılıyor. Öyle bir şey yoktur, 18 yaş falan, kanunen böyle bir sınırlandırma getirilmiş olabilir ama bu doğru değil. Neden 18 yaşına kadar beklesin ki?" sözleri stüdyoda tansiyonun bir anda yükselmesine neden oldu. Programın konukları Vahdettin İnce'ye sert tepki gösterdi.
Kadın Olmak 02:32
Kadın Olmak 425 izlenme - 5 yıl önce Kadın olmanın zorluğu, Women life for a day...
Sakarya'daki Vahşi Cinayetin Zanlılarından Biri Daha Önce de Cinsel İstismardan Tutuklanmış 00:57
Sakarya'daki Vahşi Cinayetin Zanlılarından Biri Daha Önce de Cinsel İstismardan Tutuklanmış 25 izlenme - 3 ay önce
Cinsel İstismar Gören Çocuk Ailesine Söyler Mi? 00:53
Cinsel İstismar Gören Çocuk Ailesine Söyler Mi? 62 izlenme - 11 ay önce Cinsel istismara uğrayan çocuklardan bazıları bunu aileleriyle paylaşırken bazıları da paylaşmamayı tercih ediyor. Paylaşmamanın nedeni aile ile ilişkilerinin kopuk olmasıdır. Çocuk yaşadığı şeyden dolayı kendisinin cezalandırılacağından korkabilir ve bu yüzden bunu ailesi ile paylaşmayabilir. Ya da çocuk yaşadığı suçluluk duygusu ile “bu benim başıma geldiyse nedeni benim” gibi düşünmesine neden olur ve bu durum ailesi ile paylaşmasına engel olabilir. Bunu önlemek için ailenin yapacağı en önemli şey, aile ilişkilerini kuvvetlendirmektir. Böylece çocuğunuzun başına herhangi bir olumsuz olay geldiği zaman bundan daha kolay haberdar olabilirsiniz.
Çocuklar Cinsel İstismara Karşı Kendilerini Nasıl Korumalı? 06:25
Çocuklar Cinsel İstismara Karşı Kendilerini Nasıl Korumalı? 60 izlenme - 12 ay önce Aamir Khan'dan çocukların cinsel istismara karşı kendilerini korumaları adına çok güzel bir anlatım. Benzer bir konuşmayı çocuklarınıza yapın!
Çocuklarda Cinsel İstismar 24:50
Çocuklarda Cinsel İstismar 194 izlenme - 3 yıl önce Beylikdüzünde faaliyet gösteren Bale kursunda Kursun faaliyet gösterdiği sitedeki kadınlar toplanarak Çocuklarda Cinsel istismar adı altında bir toplantı yaptılar Beylikdüzü Tv Kanalıda oradaydı.Toplantıda konuşmalar yapılırken çok önemli konular konuşuldu Beylikdüzü Yakuplu Metrebüs durağından akşam dönen kadınlara cinsel tacizde bulunulduğu Tecavüze kalkışıldığı hatta yaşlı bir kadına tecavüz girişiminde bulunulduğu ve yolun güvenli olmadığı konuşuldu
Horoza Sevgi Gösterisi 01:15
Horoza Sevgi Gösterisi 167 izlenme - 3 yıl önce Horoza Sevmek mi istiyor Yoksa Cinsel İstismar mı Anlamadım Sizin Ne düşündügünüz Benim için Önemli Olan.
Dilara Gönder, Cinsel İstismar Düzenlemesine İsyan Etti 01:53
Dilara Gönder, Cinsel İstismar Düzenlemesine İsyan Etti 60 izlenme - 11 ay önce Ünlü spor spikeri Dilara Gönder, "TecavüzMeşrulaştırılamaz" hashtagiyle yazdığı mesajda "Sesini çıkarmayan da imzasını atmış olur! Yok artık!" ifadelerine yer verdi.
Cinsel İstismara Uğrayan Çocukların En Yaygın Verdiği Cevap 02:59
Cinsel İstismara Uğrayan Çocukların En Yaygın Verdiği Cevap 14 izlenme - 4 ay önce Pedagog Adem Güneş Cinsel istismara uğrayan çocukların en yaygın verdiği cevap ; ''Korktum''. Aynı babam gibi bakıyordu.
Cinsel İstismarın Çocuk Üzerindeki Etkileri Neler? 02:09
Cinsel İstismarın Çocuk Üzerindeki Etkileri Neler? 41 izlenme - 11 ay önce Cinsel istismarın uzun ve kısa vadeli sonuçları vardır. Kısa vadede gözlemlediğimiz sonuçlar genel olarak fiziksel sonuçlardır. Mesela çocuğun yaralanması, iç organlarının hasar görmesi, kasık bölgesi ya da vajinal bölgenin tahriş olması ya da kanlı yaralanmalar, kısa vadede çocukta gördüğümüz fiziksel zararlardan bir kaçıdır. Bunun yanında, çocukta travma sonrası stres bozukluğu dediğimiz aşırı hassasiyet, rüyalarında sürekli kabuslar görme, olayı tekrar tekrar yaşama, insan ilişkilerinde yalnızlaşma, depresyon, çocukluk depresyonu çok sık gördüğümüz kısa vadeli sonuçlar arasındadır. Uzun vadede, hem erkekte hem kadında sıklıkla cinsel problemler görüyoruz. Özellikle kadınlarda vajinismus dediğimiz cinsel ilişkiden korkma ve cinsel ilişkiye girememe, erkekte ereksiyon problemlerine sıklıkla rastlanıyor. Bununla beraber kopuş, dünden, bugünden kopma eğilimleri, madde bağımlılığına yönelme, alkol ve uyuşturucu problemleri, depresyon, uzun süreli depresyonlar, fobiler, panik atak, anksiyete bozuklukları gibi bozukluklar uzun vadede cinsel istismarın sonuçları arasında değerlendiriliyor. Cinsel istismarın yaralarını sarmak hem uzun hem de kısa vadede mümkün. Mutlaka bir terapi ve tedavi sürecine girilmesi gerekiyor. Olayın üzerinden çok zaman geçmesine rağmen, küçük bir tetikleyici olayla etkiler yeniden görülebiliyor. Ama psikoterapi ile bu etkiler aza indiriliyor ve çocukluk yaraları sarılabiliyor.
Cinsel İstismardan Yargılanan Kadın Öğretmene O Görüntüler İzlettirildi 00:37
Cinsel İstismardan Yargılanan Kadın Öğretmene O Görüntüler İzlettirildi 18 izlenme - 4 ay önce
Doçent, 00:50
Doçent, "cinsel İstismar"dan Tutuklandı - Erzurum 214 izlenme - 3 yıl önce Doçent, "cinsel İstismar"dan Tutuklandı - Erzurum
İstismar Nedir İstismar Türleri Nelerdir? 00:31
İstismar Nedir İstismar Türleri Nelerdir? 36 izlenme - 11 ay önce İstismar, Dünya Sağlık Örgütü’nün tanımına göre, bir yetişkinin çocuklara bilerek ya da bilmeyerek yaptığı, onun fiziksel ya da psiko sosyal gelişimini geriletici hareketlerin bütünüdür. İstismarı; fiziksel, cinsel, ekonomik, duygusal istismar ve ihmal olarak beş kategoride değerlendirebiliriz.
Cinsel İstismar Nedenleri Nelerdir? 02:09
Cinsel İstismar Nedenleri Nelerdir? 33 izlenme - 11 ay önce Cinsel istismarın risk faktörleri arasında öncelikle ailesel faktörler geliyor. Özellikle sosyo ekonomik düzeyi düşük ailelerin cinsel istismar açısından risk faktörü olduğunu söylemek mümkün. Boşanmış veya eksik ebeveynli aileler, çok kalabalık aileler, aile içinde cinsel problemlerin gözükmesi, ailede psikolojik bir rahatsızlığın bulunması, madde ve alkol bağımlılığı, ailede üveylik etkeninin bulunması, üvey anne, üvey baba gibi faktörler çocuğun cinsel istismara uğramasında risk faktörüdür. Bireysel sorunlar da çocuğun cinsel istismarında risk faktörleri arasındadır. Bireysel sorunlardan çocuğun bir zeka geriliğine sahip olması çocuğu risk altında tutar. Zeka geriliği sonucu çocuğun temel gereksinimlerini sağlamak için başka birine ihtiyaç duyması, iletişim problemleri, kendini ifade etmesindeki zorluklar ve karşıdan gelebilecek tehlikeleri sezinleyememesi ya da yaptığı şeyin sonucunu düşünmemesi, gerekli cinsel bilgiyi almaması, çocuğu cinsel istismara uğramasına neden olan risk faktörleridir. Bununla birlikte dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan çocukların da risk altında olduğu biliniyor. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, temelinde dürtüsellik problemini barındıran bir sorundur. Dürtüsellik problemi ise çocuğun yaptığı şeyin sonucunu düşünmeden hareket etmesine neden olur. Bu tarz çocukların daha fazla risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber zeka geriliği olan bireylerin travmayı, normal zeka seviyesine sahip olan bireylerle aynı şekilde yaşadığı biliniyor. Genelde toplumda, “Ne de olsa zekasındaki problemden dolayı başına gelenleri anlayamaz ve bundan etkilenmez” algısı vardır. Halbuki bu çok yanlış bir bilgidir. O çocuk da diğer çocuklarla aynı şekilde travmanın etkisini yaşar.
Bekir Bozdağ: Geleceğe Yönelik Uygulanması Söz Konusu Değildir 05:17
Bekir Bozdağ: Geleceğe Yönelik Uygulanması Söz Konusu Değildir 33 izlenme - 11 ay önce Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP ve MHP'nin eleştirilerine ilişkin, “Onlar buradan bir maden kendilerine göre buldular. AK Parti çocuklara karşı cinsel istismarı himaye eden bir şey yaptı havası vermek istiyorlar ama gerçekten büyük bir çarpıtmayı burada yapıyorlar. Biz erken evlilikleri önlemek için Cumhuriyet tarihinde gerçekten en ciddi adımları atan partiyiz" dedi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türk Ceza Kanunu’nda, cinse istismar suçunda mağdur ile failin evlenmesi halinde fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılması veya cezanın ertelenmesine imkan veren düzenleme hakkında gazetecilerin sorularını cevapladı. Bozdağ, yapılan düzenlemenin konu hakkında farkındalık oluşmasına katkı sağladığını vurgulayarak, “Başkalarına ibret olsun diye bu küçük çocukların ailelerinin yaptığı yanlıştan dolayı birini içeride 16 yıl yatırıp diğerini de kucağında bir çocuk, öte yandan hamile bir vaziyette onları ayrı bir sıkıntı içerisinde tutmak doğru bir yaklaşım değildir. Biz bir yandan bu düzenlemeyle ortaya çıkan aile dramına son verirken öte yandan da bu konudaki farkındalığın da oluşmasına bu düzenlemeler büyük katkı yaptı. Bu suç, yine suç olmaya bundan sonra da aynı şekilde devam edecektir” ifadelerini kullandı. “3 bin civarında aileyi ilgilendiriyor” Şu anda bir oran vermenin kesin olarak mümkün olmadığını belirten Bozdağ, bakanlık olarak yaptırdıkları incelemede yaklaşık 3 bin civarında aileyi ilgilendirdiğini değerlendirdiklerini ifade etti. “AK Parti çocuklara karşı cinsel istismarı himaye eden bir şey yaptı havası vermek istiyorlar ama gerçekten büyük bir çarpıtmayı burada yapıyorlar” CHP ve MHP’nin konu hakkındaki eleştirilerini değerlendiren Bozdağ, “Tabi onlar buradan bir maden kendilerine göre buldular. AK Parti çocuklara karşı cinsel istismarı himaye eden bir şey yaptı havası vermek istiyorlar ama gerçekten büyük bir çarpıtmayı burada yapıyorlar. Biz erken evlilikleri önlemek için Cumhuriyet tarihinde gerçekten en ciddi adımları atan partiyiz. Eski TCK’nın 423 ve 434’üncü maddelerde erken evliliği teşvik eden, hatta tecavüz halinde evlenilmesi halinde dahi, zorla tecavüz halinde evlenmeyi dahi cezanın infazının ve davanın görülmesinin ertelenmesini vesile kılan düzenlemeler vardı. Bu düzenlemeleri biz kaldırdık. Aile rızasıyla dahi evlendirilmiş olsa önce 8 yıl hapis, sonrada 2014’te bu hapis 16 yıla yine biz çıkardık ve bu konuda tavizsiz bir yasal değişiklik yaptık. Adeta kadını yok sayıyordu. Adabı umumiye aykırı olduğu için, nizamı aileye aykırı olduğu için suç sayıyordu kanun. Biz oradan çıkardık bunu kişilere karşı suçlar ve vücut dokunulmazlığına karşı işlenen suçlar bölümü içerisinde ele alarak, kadına değer veren ve onu önemseyen bir yaklaşım ortaya koyduk ve bu da bir zihniyet değişimini getirip oraya koydu. 12 yıllık zorunlu eğitimi getirmek suretiyle de erken yaşta evliliklerin önüne geçen tarihi bir başka adımı yine biz attık. Bizim o noktada hükümet olarak büyük farkındalık oluşturduk. Erken evliliği engelleyen başka adımlar attık. Bütün bunları biz çocuklarımızı korumak için yaptık; hem erkek çocuklarımızı hem de kız çocuklarımızı korumak için yaptık. Bu yasalar hemen birden bir kültür oluşturmuyor. 70 yıllık, 50 yıllık, 100 yıllık toplumsal gelenekleri birden bire değiştirmiyor. Dolayısıyla yasanın yürürlüğe girdiği günden bugüne, bu farkındalık oluşmadı yeterince ve bu yasalar topluma yeterince anlatılamadığı için maalesef toplumsal bir gerçek olarak bu tür evlilikler bizim toplumumuzda var. Herkes bunu görüyor ve bunu biliyor. Öyleyse biz burada bu kadını, bu küçük kız çocuklarını ve erkek çocuklarını hem içeride hem dışarıda mağduriyetlerini, birileri alkış verecek veya birileri karşı çıkacak diye göz yummaya devam edersek gerçekten bu da büyük bir haksızlıktır. Biz toplum olarak yaşadığımız bu gerçekliği görüp, bu gerçekliğe bir çözüm bulmak lazım” şeklinde konuştu. “Milletimizin bu meseleyi iyi değerlendireceğine inanıyorum, attığımız adım doğru bir adımdır”
Başbakan Yıldırım: Cinsel İstismar Yasası, Tecavüze Af Değildir 06:47
Başbakan Yıldırım: Cinsel İstismar Yasası, Tecavüze Af Değildir 28 izlenme - 11 ay önce Başbakan Binali Yıldırım, cinsel istismar düzenlemesinin, tecavüze af olmadığını belirterek, mağduriyetleri gidermek istediklerini fakat konunun saptırıldığını söyledi.
Çocuk Kendini Cinsel İstismardan Koruyabilir Mi? 02:19
Çocuk Kendini Cinsel İstismardan Koruyabilir Mi? 29 izlenme - 11 ay önce Cinsel istismar çocuklarımızı korumak istediğimiz tehlikelerden biridir. Çocuğun kendini cinsel istismardan koruma yolları nelerdir?
Çocukları Cinsel İstismardan Korumak İçin Neler Yapmalı? 03:03
Çocukları Cinsel İstismardan Korumak İçin Neler Yapmalı? 26 izlenme - 11 ay önce Çocuk istismarı, çocuğun bedenine yönelik haz almaya yönelik her türlü davranış ve söz olarak tanımlanır. Çocuğa bedeninin çok değerli ve kendine ait olduğunu öğretmek gerekir. Çocuğun kendi bedenine yönelik algısının bu şekilde gelişmesi istismardan korunma konusunda büyük önem taşır. Bunun yanı sıra çocuğa 'hayır' diyebilmeyi öğretmek gerekir. Çocuğun hayatının her alanında bunu yapabilmesi gelişimi açısından belirleyici bir rol oynar. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Köpeğe Cinsel İstismarda Bulunan Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı 01:43
Köpeğe Cinsel İstismarda Bulunan Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı 21 izlenme - 8 ay önce Beşiktaş'ta sokak köpeğine cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen şüpheli, hayvanseverlerin şikayeti üzerine gözaltına alındı. Şüpheli hakkında işlem yapıldı.
Mahalle Sakinleri Evlerin İçin Gözetleyip Cinsel İstismarda Bulunan Şahsı Yakaladı 01:39
Mahalle Sakinleri Evlerin İçin Gözetleyip Cinsel İstismarda Bulunan Şahsı Yakaladı 7 izlenme - 4 ay önce Mahalle sakinleri evlerin için gözetleyip cinsel istismarda bulunan şahsı yakaladıADANA - Adana'da, evlerin penceresinden içeriyi gözetleyip cinsel istismarda bulunan 40 yaşındaki A.Ö mahalle sakinleri tarafından yakalanarak, polise teslim edildi.
Çocuk Cinsel İstismardan Nasıl Korunur? 02:19
Çocuk Cinsel İstismardan Nasıl Korunur? 19 izlenme - 11 ay önce Bu çok önemli bir konu. Bununla ilgili hem toplumsal hem de bireysel olarak önlemler almak mümkün. Toplumsal önlemler için; bilgilendirme çalışmaları, seminerler, sempozyumlarla halkın bilgilendirilmesi, anne babaların eğitilmesi çok önemli. Bireysel olarak alacağımız önlemler ise, öncelikle çocuğa çok iyi bir cinsel eğitim verilmesi gerekiyor. Cinsel eğitimin sadece bir kere verilip daha sonra hiç konuşulmayan bir eğitim olmaması gerekiyor. Yaşına, gelişimine uygun bir şekilde sürekli tekrarlanan cinsel eğitimlerle çocuğu cinsel açıdan eğitmek çok önemli. Çocuğu cinsel istismardan korumak için genellikle yapılan en büyük hataların başında çocuğu korkutmak geliyor. Çocuğu korkutmak yerine ona doğru ve düzenli cinsel bilgi vererek, zaten onun kendisini cinsel istismara karşı koruması konusunda önlem almış oluruz. Çocuğa verilecek cinsel eğitimde üzerinde durulması gereken en önemli nokta ise “mahremiyet” eğitimidir. Çocuğa mahremiyet eğitimini verirken, ona mahrem bölgelerini göstermek ama bu konuda örnek olmak da çok önemli. Toplumda sıklıkla gördüğümüz en önemli yanlışlardan biri de çocuğu dudağından öpmek. Bu davranışla çocuğun dudağından öpülmesini normalleştiririz, bu da dışarıdan herhangi biri çocuğu dudağından öptüğünde, bunu bir istismar olarak değil bir sevgi gösterisi olarak algılamasına neden olur ve çocuğu tehlikelere daha da açık hale getirir. Bununla beraber eş ilişkilerinde de mahremiyete önem verilmeli. Çocuğun yanında anne ve babanın fazla cinsel temasta bulunması, yine çocuğun bu davranışları normalleştirmesine neden oluyor. Cinsel eğitimi çocuğa verirken ilk olarak çocuğun yaşına uygun ve onun istediği bilgileri vermeliyiz. Bu bilgileri çocuğa utanmadan, sıkılmadan vermek gerekir, bunun normal bir bilgi olduğunu çocuğa anlatmak cinsel eğitimde çok önemli.