Hoşgeldiniz!

cırcır böceği

Böcekli Ekmek Raflardaki Yerini Aldı 01:07
Böcekli Ekmek Raflardaki Yerini Aldı 1.360 izlenme - 4 ay önce Finlandiya'da gıda ürünlerinde böcek kullanılmasına izin veren yasanın çıkmasının ardından, önümüzdeki günlerde böcekli ekmek raflardaki yerini alacak. Finlandiya'da böcekli ekmek satışa sunulacak. CUMA GÜNÜ SATIŞTA Ülkenin önde gelen gıda şirketlerinden Fazer grubu unlu mamuller bölümü başkanı Markus Hellstrom, 70 kadar kurutulmuş cırcır böceği içerecek ekmeğin cuma günü Finlandiya'nın büyükşehirlerindeki fırınlarda satılmaya başlanacağını açıkladı. YÜZDE 3'Ü BÖCEK OLACAK Hellstrom, kurutulmuş cırcır böceklerinin bir somon ekmeğin yüzde 3'ünü oluşturacağını belirterek satışların nasıl olacağı konusunda, "Finliler, yeni şeyler denemeye hevesli olmalarıyla tanınır." yorumunu yaptı. Ekmeğe katılacak böceklerin, protein, doymuş yağ asitleri, kalsiyum, demir ve B12 vitamini açısından zengin olduğuna vurgu yapıldı. FİNLİLER BÖCEKLERE KARŞI OLUMLU Yapılan araştırmaların, İskandinavya'da Finlilerin böceklere karşı en olumlu yaklaşıma sahip toplum olduğunu gösterdiği de belirtildi. Finlandiya'da böceklerin gıda ürünü olarak satışına 1 Kasım'dan itibaren izin verilmişti. Suomessa tehdään historiaa: maailman ensimmäinen hyönteisleipä tulee myyntiin ympäri maan Fazer tuo maailman ensimmäisenä leipomona hyönteisleivän ruokakauppoihin. Kyseessä on käsin leivottu artesaanileipä. Tarih, Finlandiya'da yapıldı: Dünyanın ilk böcek ekmeği ülke çapında satılacak Bugün 9: 10'da Fazer, böcek fırıncısının bakkallarında dünyanın ilk pişmesini sunuyor. Elle pişmiş zanaat ekmeğidir. Dünyanın ilk elle pişirilen Sirkkaleivi Böcek Ekmeği, 24 saat önce Helsinki metropol bölgesinde 11 Fazer unlu mamül perakende mağazasına satılacak . Kasım . Sirkaleiva'da yetiştirilen tavuk et suyu, kurutulur ve toz haline getirilir ve diğer unlara ilave edilir . Sirkkaleiva ile birlikte 70 tane cırcır var . Kesimler hafiftir, bu nedenle protein bakımından zengin ekmeğin ağırlığı sadece yüzde 3'tür . Gıdaya yönelik böcek satışları Kasım ayının ilk gününde bu sonbaharda Finlandiya'da beklenmedik bir şekilde serbest bırakıldı . Fazer Fırınlarına diyet devrimi yapan ilklerden biri olmak istedikleri söylendi . Fazer, bakkallarda yaz aylarından bu yana mağaza fıçı çeşitleri için böcek bisküvi hazırlıyor . Böcek yemelerinin, Finlandiya'ya da inen önemli bir küresel fenomen olduğuna inanıyorlar . Sircake ekmeğinin gelişmesinde tadı var . Rendelenmiş hamur ekmeğin tadına katkıda bulunur ve ağzı düzleştirir . Şu anda, sığır filizi unu ülke çapında satışlar için yeterince elverişli değildir, bu nedenle yenilik yavaş yavaş pazara sunulmaktadır . Amaç, Fazer Sirkkaleipa'yı Finlandiya'daki 47 Fin Fazer Ekmeği'ndeki bir sonraki dalgada satmaktır .
Caillou Türkçe - Caillou'nun Cırcır Böceği 22:10
Caillou Türkçe - Caillou'nun Cırcır Böceği 1.595 izlenme - 1 yıl önce Caillou Türkçe HD - Caillou'nun Cırcır Böceği | kayu cizgi filmi 501 Caillou'ya Abone Olmak için Tıklayın : http://bit.ly/2bilPIr Caillou, vahşi hayvanların doğal çevrelerine ait olduğunu, eve kazayla bir cırcır böceği getirdiğinde öğrenir. Muhteşem bir hayal gücüne sahip 4 yaşındaki sevimli Caillou ile tanışın! Caillou, tüm dünyadaki izleyicilerin bağ kurabileceği, çocuk olmanın tüm güzelliklerini deneyimlemektedir; okulun ilk günü, evcil hayvan bakımı, yeni bir spor dalı öğrenme veya aile ile birlikte geçirilen vakit. Okul öncesi çocuklar, güvenilir dostları Caillou, kızkardeşi Rosie, tüm aileleri ve arkadaşları ile çocukluğun günlük maceralarını deneyimlerken, kendilerini yuvalarında hissedecekler. Caillou, annesine tavan arasını temizlemede yardım ediyor. Eski bir sandığa rastlayıp açtıklarında, görürler ki içi pek para etmese de yine de hazine sayılabilecek beklenmedik şeylerle dolu. Aile, haftasonunda ormanda kamp yapmaya gider. Caillou, göldeki balık O'nu gıdıkladığında şaşırır. Babası ile birlikte dağa tırmanır ve eve dönme vakti gelmeden bir geyik görmek tek isteğidir. Caillou, Sarah'ların evinde akşam yemeğine gider ve yeni yemekler ve yeni bir yemek yeme usûlü öğrenir. Yemek çubukları ile yemeyi öğrenirken o kadar eğlenir ki, tatlıyı bile onlarla yemek ister! Caillou ve Annesi, parkta etkileyici bir kadınla tanışır. Caillou, kadına çarçabuk yaklaşır çünkü kadının dost canlısı bir köpeği vardır. Köpeğin tasma yerine özel bir koşum taktığını farkeder. Birkaç sorudan sonra, kadın, görme engelli olduğunu ve köpeğinin O'na birçok konuda yardımcı olduğunu anlatır.
Tarantulanın Cırcır Böceğini Avlaması 00:23
Tarantulanın Cırcır Böceğini Avlaması 202 izlenme - 5 ay önce Cırcır böceğinin çıkardığı titreşimleri hissedip torfun altına yaptığı yuvadan bir anda çıkıp cırcır böceğini avlayan tarantulanın kameraya yansıyan görüntülerini izliyoruz efendim.
Yaz Gecesi Ve Cırcır Böceği Sesi (2 Saat) 01:59:59
Yaz Gecesi Ve Cırcır Böceği Sesi (2 Saat) 487 izlenme - 3 yıl önce 2 saatlik bu videoda, yaz gecesinde duyduğunuz sesleri dinleyebilirsiniz. Cırcır böcekleri de bu sese eşlik ediyor. Meditasyon yaparken veya rahatlamak için dinleyebilirsiniz.
Yavru Bukalemunların Cırcır Böceği Avı 01:26
Yavru Bukalemunların Cırcır Böceği Avı 108 izlenme - 9 ay önce Bir kap içerisinde tel kafes üzerinde duran yavru bukalemunlar aynı kap içerisine bırakılan cırcır böceğini avlamak için birbirleriyle yarışıyorlar. Avına yeteri kadar yaklaşan yavru bukalemun ağzını açıyor ve dilini hızla avının üzerine fırlatıp afiyetle midesine götürüyor.
Can Yücel - Cırcır Böceği İle Karınca 01:41
Can Yücel - Cırcır Böceği İle Karınca 611 izlenme - 6 yıl önce
17 Yılda Bir Ortaya Çıkan Cırcır Böceği 07:25
17 Yılda Bir Ortaya Çıkan Cırcır Böceği 284 izlenme - 5 yıl önce 17 Yılda Bir Ortaya Çıkan Bu Cins, Toprağın Altından Çıkıp Ağaçların Yüksek Dallarında Gelişimini Tamamlayıp Kanatlarını Çıkarıyor.
Bocek Yeme Kapışması (Çekirge, Cırcır Böceği, Akrep Yedik) 19:55
Bocek Yeme Kapışması (Çekirge, Cırcır Böceği, Akrep Yedik) 57 izlenme - 3 yıl önce Şubat Ayına Büyük Bir Başlangıç Yapıyoruz. Youtube Türkiye'nin En İlginç Videolarından Birini Yaptık. Melih Tayland'dan Getirttiği Böcekleri Cem'le Kapışarak Yedi. Neler Yemediler Ki? Çekirge, Haziran Böceği, Un Kurdu, Karınca, Cırcır Böceği Ve Hatta Akrep! diğer Kanalımızdaki İlginç Videoları İzlemek İçin Tıklayın: http://www.youtube.com/ohaadiyorum yapyap; Pratik, Faydalı, İlginç Bilgilerin Verildiği Bir Youtube Kanalı. Hayat Kurtaran İpuçlarının Yanısıra Sizi Eğlendirecek Enteresan Konulara Da Yer Veriyoruz. Videolarımızda Günlük Yaşamınızı Kolaylaştıracak Pek Çok Yararlı Konu İşliyoruz. Burada Öğreneceğiniz Bilgilerin Bazıları Hemen, Bazıları İse Bir Gün Çok İşinize Yarayabilir. Yapyap'a Abone Olarak Yeni Videolarımızdan Haberdar Olabilirsiniz.