Hoşgeldiniz!

çita

Turkcell Superonline #Enhızlısından 01:29
Turkcell Superonline #Enhızlısından 360.696 izlenme - 2 yıl önce Facebook uygulamamızdaki sorumuza en kreatif cevabını paylaş, Tanzanya Safari'ye gime şansını yakala! Son başvuru 3 Şubat 2014 https://apps.facebook.com/enhizlisindan/?fb_source=search&ref=br_tf
Adam Sandler'e Çita Saldırdı! 00:18
Adam Sandler'e Çita Saldırdı! 185.984 izlenme - 3 yıl önce ABD'li aktör Adam Sandler, bir Afrika turu sırasında çita saldırısına uğradı.
Erkek Aslan 2 Çitayı Birden Öldürüyor 04:09
Erkek Aslan 2 Çitayı Birden Öldürüyor 28.183 izlenme - 1 yıl önce Aslan sürülerinin yemek yükünü dişi aslanlar çeker. Erkek aslanların ava katılmaları nadir görülen bir durumdur. Onlar daha çok sürünün bekçileri, koruyucuları konumundadırlar. Bazen de sırf öldürmek için öldürürler. Tıpkı bu erkek aslanların yaptığı gibi. Erkek aslanlar karşılarına çıkan çitalara hiç acımıyor. Yemeyeceklerini ya da kendileri için bir tehdit olmadıklarını bilmelerine rağmen, erkek aslanlar bu hayvanlara acımıyor.
Vahşi Kediyle Oynayan Kız 00:56
Vahşi Kediyle Oynayan Kız 44.447 izlenme - 2 yıl önce Daha önceden kedisine canlı fare verirken gördüğümüz kızın tayt giyerek kanepede serval türü, Afrika'dan getirttiği yaban kedisiyle oynaşmasını izliyoruz.
Kardeş Çitaların Deve Kuşu Avı Nefes Kesti 01:14
Kardeş Çitaların Deve Kuşu Avı Nefes Kesti 14.517 izlenme - 11 ay önce Kendilerine hedef olarak deve kuşunu seçen kardeş çitalar, zor da olsa imkansızı başardılar. Av ve avcı arasındaki mücadelenin tüm hızıyla devam ettiği vahşi doğada, insanoğlunu şaşırtacak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Türünün en büyüğü olan deve kuşlarına yaklaşmak neredeyse imkansız. Ancak sırt sırta veren 3 kardeş çita, kendilerinden kat kat büyüklükte olan deve kuşuna saldırarak imkansızı başardı.
Dünyanın En Hızlı Koşan 10 Hayvanı 02:27
Dünyanın En Hızlı Koşan 10 Hayvanı 15.639 izlenme - 1 yıl önce Dünyanın En Hızlı Koşan 10 Hayvanı Hızlı koşan hayvanlar deyince aklımıza ilk çita, antilobu, aslan, ceylanı, at gibi hayvanlar geliyor. Ama araştırmalara göre bu sıralama bakalım nasılmış.
Evcil çita ile sıradışı av 01:16
Evcil çita ile sıradışı av 28.165 izlenme - 4 yıl önce Evcil çita ile sıradışı av
Asla Aslanlara Bulaşma 01:56
Asla Aslanlara Bulaşma 11.848 izlenme - 1 yıl önce Aslan ya da Arslan (Panthera leo), kedigiller (Felidae) ailesinden etçil süper yırtıcı memeli bir hayvan türüdür. Güney Afrika'da yaşamaktadırlar. Afrika aslanı, dünyanın en büyük dört kedisinden (kaplan, aslan, jaguar, leopar) biridir. Erkek Afrika aslanı ortalama 250kg'dır. Kaydedilmiş en ağır aslan 1970 yılında İngiltere'deki Colchester Zoo adlı hayvanat bahçesindeki Simba adlı aslandır. Ağırlığı 435 kg olarak kaydedilmiştir. Dişiler ise ortalama 150 kg'mı bulabilir. Postu kahverengimsi sarıdır. Erkeğin yelesi kahverengimsi sarıdan siyaha kadar değişir. Geniş alınlı, güçlü çeneli, uzayıp çekilebilen tırnaklı, sarımtırak kısa ve yatık tüylüdür. Kuyruğunun ucu püsküllüdür. Erkek aslanın başının etrafı uzun ve güzel bir yele ile süslüdür. Omuzlarının üzerine kadar dağılan bu perçem, kızdığı zaman kabarır. Pençelerinin büyük olması, yere sağlam basmasını sağlar. Aslanlar birbirleriyle bölgeleri için kavga eder. Genellikle bu ölümle sonuçlanabilir. Aslanların pençeleri ve dişleri çok keskindir. Bir insanı bir vuruşta öldürebilir veya yaralayabilir. Genellikle Afrika kıtasında yaşamlarını sürdürürler.Aslanlar dünya üzerinde yaşayan kedi türleri içinde en sosyal cinstir. Diğer tüm kedi cinsleri antisosyal olup yalnız yaşamayı tercih ederken aslanlar büyük gruplar oluşturan tek kedi cinsidir. Grup oluşturmalarının en büyük sebebi kendilerinden çok hızlı olan avlarını grupsal pusu kurarak yakalamak olduğu bazı bilim dünyasınca öne sürülmektedir.
Karşınızda Dünyanın En Cesur Kadını 01:42
Karşınızda Dünyanın En Cesur Kadını 23.795 izlenme - 2 yıl önce Tek başına ve koruma olmaksızın çita sürüsünün içine daldı. Karşınızda dünyanın en cesur kadını. Görüntüler Afrika’da bir doğal yaşam parkından. Bu cesur kadın ise, belgesel çekmek için burada. Çekimlerinin benzersiz olmasını isteyen kadın, bunun için cesaret gerektiren bir deneme yaptı. Motosikletiyle çita sürüsüne yaklaşan belgeselci, aracından indi ve korkusuzca onların arasına daldı. Dünyanın en hızlı hayvanı olan çitaların öfkeli bakışları ve hırlamalarına rağmen üstüne giden kadın, bu hareketiyle hem takdir topladı hem de bu kadarına ne gerek var dedirtti.Ortaya çıkan ise, gerilim filmlerini aratmayan görüntüler çıktı.
Çitayı Korumakla Görevli Kangal Late Show'da 05:14
Çitayı Korumakla Görevli Kangal Late Show'da 5.863 izlenme - 7 ay önce Başlıkta yazdığı gibi çita ölmesin soyu devam etsin diye kangal'a emanet etmişler. Late Show'a çıkmış. Kangal alır aga. Adam kangal ormanda çitayı koruyabilecek tek hayvan diyor. Adam soruyor yani çita bir köpekten korkuyor mu diye Sahibi evet korkuyor diyor.
Çitanın Fotoğrafçıya Olan Sevgisi 00:23
Çitanın Fotoğrafçıya Olan Sevgisi 9.788 izlenme - 1 yıl önce Çitanın Fotoğrafçıya Olan Sevgisi Fotoğrafçısıyla müthiş bir sevgi bağı kuran vahşi çitanın görüntüleri. Hep birlikte izliyoruz...
Çita Yavrularına Saldıran Zebra 01:06
Çita Yavrularına Saldıran Zebra 6.548 izlenme - 1 yıl önce Çita yavrularına saldıran zebra' nın kameraya yansıyan görüntüleri sizlerle. Hep birlikte izliyoruz...
 Bu kadın delirmiş olmalı! 03:48
Bu kadın delirmiş olmalı! 10.726 izlenme - 3 yıl önce Bu kız canına susamış olmalı. Genç kız onlarca çıtanın arasına giriyor.
En Hızlı Koşan 10 Kara Hayvanı 01:19
En Hızlı Koşan 10 Kara Hayvanı 5.803 izlenme - 2 yıl önce Karada en hızlı koşan 10 hayvanı öğrenin! Sizce hangi hayvan saatte 120 kilometreyi aşıyordur? Bu videomuzda gelmiş geçmiş en hızlı kara hayvanlarını sizler için inceledik.
vahşi yaşam- büyük kedilerin günlüğü 08:14
vahşi yaşam- büyük kedilerin günlüğü 21.366 izlenme - 5 yıl önce vahşi yaşam- büyük kedilerin günlüğü
Çita : Ölümcül İçgüdü (Belgesel) 45:02
Çita : Ölümcül İçgüdü (Belgesel) 640 izlenme - 3 ay önce Çita : Ölümcül İçgüdü (Belgesel) Dünyanın en hızlı kara canlısı çitalar… Vücudunun her karesi yaşam savaşını kazanmak üzere tasarlanmış olağanüstü bir makine… Ancak bu izleyeceğiniz sıradan bir çita hikâyesi değil. Yapımda, genç bir anne ve onun yavrusunun yaşam öyküsünü izleyeceksiniz. Anne çita tüm kararlığıyla, yavrusunu sevimli bir kedicikten cesur, güçlü bir avcıya dönüştürmek zorunda. Avlanmak, vahşi doğada hayatta kalmanın en önemli kuralıdır ancak öğrenmek hiç de kolay değildir. Doğu Afrika ovaları düşmanlarla dolu. Yeryüzünün en vahşi bölgelerinden birinde geçen bu destansı yaşam öyküsü ekranlarınızda.
vahşi yaşamın en hızlı avcıları -110 km run speed 02:11
vahşi yaşamın en hızlı avcıları -110 km run speed 19.166 izlenme - 5 yıl önce vahşi yaşamın en hızlı avcıları -110 km run speed
En Hızlı 10 Kara Hayvanı 01:11
En Hızlı 10 Kara Hayvanı 5.655 izlenme - 2 yıl önce Karada en hızlı koşan 10 hayvanı öğrenin! Sizce hangi hayvan saatte 120 kilometreyi aşıyordur?
Ağır Çekim Görüntüleri ile Dünyanın En Hızlı Koşucusu: Çita 02:16
Ağır Çekim Görüntüleri ile Dünyanın En Hızlı Koşucusu: Çita 1.349 izlenme - 6 ay önce National Geographic ve Cincinnati Hayvanat Bahçesinin ortak çalışmasıyla bir belgesel hazırlandı. Saniyede 1200 kare çeken Phantom kamera ile çekilen görüntülerde çitanın saatteki hızı yaklaşık 100 km'ye kadar çıkıyor.
çita avladı leopar kaptı ve aslan kovaladı 04:22
çita avladı leopar kaptı ve aslan kovaladı 10.349 izlenme - 6 yıl önce çita avladı leopar kaptı ve aslan kovaladı
Usain Bolt, Çita'ya Karşı 02:26
Usain Bolt, Çita'ya Karşı 4.760 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın önde gelen belgesel kanallarından Nat Geo Wild televizyonu, dünyanın en hızlı insanı Usain Bolt ile en hızlı hayvan olarak gösterilen çitayı aynı yarışta buluşturdu. Bolt’un 2009’da Berlin’de 9.58’le 100 metre rekorunu kırdığı yarışta ulaştığı maksimum hız saatte 44 km idi. Çita ise 120 km/saate ulaşabiliyor.
Danışman - Çita Sahnesi 01:07
Danışman - Çita Sahnesi 4.928 izlenme - 3 yıl önce Javier Bardem ve Cameron Diaz'ın başrollerinde yer aldığı danışman filminin çita sahnesi...
Hem Koşan Hem de Zıplayan Robot Çita Geliştirdiler 01:47
Hem Koşan Hem de Zıplayan Robot Çita Geliştirdiler 869 izlenme - 12 ay önce MIT’nin Çita olarak isimlendirilen dört ayaklı robotu geçen yıl ilk tanıtıldığı zamana göre yeteneklerini oldukça geliştirmiş durumda. Dün son hali ortaya çıkan Çita robot artık serbestçe koşu yapabiliyor ve daha yüksek engelleri rahatlıkla aşabiliyor. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) tarafından dün yayınlanan yeni bir videoya göre dört ayaklı robot boş bir spor salonunda yapılan testlerde 45.72 santimetrelik engelleri zıplayarak aşabiliyor. Çevik bir şekilde engelin öteki tarafına hareket geliştiren robot, yaban kedileri gibi çok dayanıklı bir görüntü veriyor. Konuyla ilgili bir yorum yapan MIT profesörü Sangbae Kim, “Denge ve enerjiyi iyi yönetmelisiniz ve iniş sonrası darbeyle baş edebilmelisiniz. Robotumuz özellikle yüksek dinamik davranışlar için tasarlandı.” dedi. Çitanın ilk denemeleri geçen yıl bir koşu bandında yapılmıştı. MIT’nin aktardığına göre robot o zamandan bugüne kadar yapılan denemelerin yüzde 70’inde engelleri başarı ile aşmış. MIT’nin iddiasına göre bu robot hem koşan hem de engellerin üzerinden atlayabilen ilk dört ayaklı robot olma özelliğinde.
Küçük Kedi Gibi Davranan Büyük Kediler! 03:19
Küçük Kedi Gibi Davranan Büyük Kediler! 1.510 izlenme - 1 yıl önce Aslan, kaplan ve çıta her biri sevimli aynı zamanda korkutucu hayvanlar. Ancak bazen onlar da küçük kediler gibi davranabiliyorlar...
Erkek Aslan Vs Çita 04:11
Erkek Aslan Vs Çita 1.838 izlenme - 2 yıl önce Erkek Aslan Ve 2 Çitalar
çitayı hiç böyle koşarken gördünüz mü 01:37
çitayı hiç böyle koşarken gördünüz mü 8.089 izlenme - 6 yıl önce dünyanın en hızlı hayvanı
Namibya Savanında Çita Kovalayan Sivas Kangal 01:33
Namibya Savanında Çita Kovalayan Sivas Kangal 582 izlenme - 8 ay önce Aslan gücünde olduğu söylenen milli köpeğimiz Kangal'ın Namibya serüveni.
Turkcell Superonline #Enhızlısından 01:36
Turkcell Superonline #Enhızlısından 2.748 izlenme - 2 yıl önce Facebook uygulamamızdaki sorumuza en kreatif cevabını paylaş, Tanzanya Safari'ye gime şansını yakala! Son başvuru 3 Şubat 2014 https://apps.facebook.com/enhizlisindan/?fb_source=search&ref=br_tf
Aslan Çitayı Böyle Öldürüyor 01:39
Aslan Çitayı Böyle Öldürüyor 2.127 izlenme - 3 yıl önce Ormanlar Kralı Aslan, karşısına çıkan çitaya acımıyor.
Çita ve Kaplanlarla Oynayan Kız - Bonus: Tuhaf Kalçalar 03:16
Çita ve Kaplanlarla Oynayan Kız - Bonus: Tuhaf Kalçalar 1.075 izlenme - 2 yıl önce Bir grup yırtıcı hayvanla birlikte oyunlar oynayan korkusuzca aralarında takılan kızları izliyoruz.