Hoşgeldiniz!

çolpan ilhan

Çolpan İlhan - Röportaj 03:26
Çolpan İlhan - Röportaj 3.217 izlenme - 4 yıl önce Sevgi Gönül Tiyatro Günleri'nde bir Çolpan İlhan Röpörtajı
Savaş Ay - Gamzeler ( Dansöz Filminden) 02:08
Savaş Ay - Gamzeler ( Dansöz Filminden) 2.113 izlenme - 3 yıl önce O zamanlar sabahlara kadar izlerdik Savaş Abi'yi. Zıpkın gibiydik , fişek gibiydik. Açık seçik sahnelerinin daha fazla ön plana çıktığı filminden , ileride oğlunun söyleyeceği (Ulaş Ay) ve dillerimize pelesenk olacak bir şarkı. Gamzeler. Alkışlar Kaptan'a .
Tatlı Hayat - 31. Bölüm 53:34
Tatlı Hayat - 31. Bölüm 1.863 izlenme - 3 yıl önce Sevinç Feraye'yle birlikte resim kursuna gitmeye karar verir. Meyve çizmesini bekleyen İhsan çıplak adam resmini görünce çılgına döner. Yorgo kendi yayın şirketini kurmak için kredi çekmeye çalışır ve bunun için kefil olarak İhsan'ı ikna etmeye çalışır. İyi seyirler.
Sanatçı Çolpan İlhan'ın Cenazesinde Hakkını Helal Etmeyen Adam 00:15
Sanatçı Çolpan İlhan'ın Cenazesinde Hakkını Helal Etmeyen Adam 1.098 izlenme - 4 yıl önce Kalp krizi sonucu önceki gün vefat eden tiyatro ve sinema sanatçısı Çolpan İlhan'ın cenaze namazında helallik alındığı esnada bir kişi, "Helal olmasın Ben hakkımı helal etmiyorum" diye bağırdı. Çolpan İlhan'ın modaevinde çalıştığı iddia edilen kişinin yevmiyesini alamadığını öne sürdüğü ve bu yüzden hakkını helal etmek istemediği söyledi.
Yalnızlar Rıhtımı - Çolpan İlhan & Yasemin Esmergül 01:33
Yalnızlar Rıhtımı - Çolpan İlhan & Yasemin Esmergül 1.222 izlenme - 3 yıl önce Senaryosunu Ali Kaptanoğlu adıyla Attila İlhan'ın yazdığı, Lütfi Akad'ın yönettiği, başrollerini ise Sadri Alışık, Çolpan İlhan ve Turgut Özatay'ın paylaştığı 1959 yapımı filmin, aynı adı taşıyan şarkısı. Şarkının sözleri de Attila İlhan'a aittir. Seslendiren ise Yasemin Esmergül'dür. Film, gece klübünde çalışan alkolik Kontes Güner (Çolpan İlhan), ona aşık olan gemi kaptanı Rıdvan (Sadri Alışık) ve karanlık bir adam olan Ali'nin (Turgut Özatay) hikayesini anlatır. Ayrıca Sadri Alışık ve Çolpan İlhan bu filmde birbirlerine aşık olmuşlardır.
*budamı gol değil* 01:36
*budamı gol değil* 2.819 izlenme - 8 yıl önce sadri alışık ofsayt osman tiplemesiyle sinema filminden bir sahne...
Usta Sanatçı Çolpan İlhan Kalp Krizine Yenildi 01:32
Usta Sanatçı Çolpan İlhan Kalp Krizine Yenildi 591 izlenme - 4 yıl önce Tiyatro sanatçısı Çolpan İlhan hayatını kaybetti. Dün gece sabaha karşı geçirdiği kalp kriziyle hayatını kaybeden Çolpan İlhan, Pazar günü 10.30'da yapılacak anma töreninin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Çolpan İlhan kimdir? 8 Ağustos 1936, İzmir doğumlu Çolpan İlhan İstanbul Belediye Konservatuarı'nda tiyatro bölümünü ve Devlet Güzel Sanatlar Akademisi resim bölümünden mezun oldu. Çolpan İlhan, şair Attilâ İlhan'ın kızkardeşi, sinema sanatçısı Sadri Alışık'ın eşi ve oyuncu Kerem Alışık'ın annesidir. Kültür Bakanlığı tarafından 1998 yılında Devlet Sanatçısı unvanı verilen oyuncu, Sadri Alışık Kültür Merkezi'nin kurucusudur. -
Tatlı Hayat - 41. Bölüm 45:18
Tatlı Hayat - 41. Bölüm 612 izlenme - 3 yıl önce Sevinç ve çocukluk aşkı 30 yıl sonra buluşmak için sözlemişlerdir ve pat diye arar arkadaşı. Sevinç İhsan'dan çekindiği için açık açık söyleyemez ve hengame yaşanır. Yorgo'yu patronu kendi metresiyle Kıbrıs'a göndemeye çalışır ancak Feraye olaydan haberdar olur ve kıyamet kopar. Keyifli seyirler.
Tatlı Hayat - Kamera Arkası, Set Röportajları ve Çekim Hataları (2003) 24:33
Tatlı Hayat - Kamera Arkası, Set Röportajları ve Çekim Hataları (2003) 661 izlenme - 3 yıl önce Tatlı Hayat'ın kamera arkası, çekim hataları ve oyuncuları; Türkan Şoray, Haluk Bilginer, Çolpan İlhan, Neco, Asuman Dabak, Celal Kadri Kınoğlu, Gamze Özçelik ve Veysel Diker'le sette yapılan röportajlar. Nostaljik bir değer olması nedeniyle paylaşma gereği duydum. Umarım beğenirsiniz. İyi seyirler efendim.
Sadri Baba, Ayhan Işık'ı Anlatıyor... 02:43
Sadri Baba, Ayhan Işık'ı Anlatıyor... 440 izlenme - 3 yıl önce Rahmetli Sadri Alışık, Aziz Üstel'e beraberlerinde Çolpan İlhan ve Karaciğer Transplantasyon uzmanı Prof. Dr. Münci Kalayoğlu ile birlikte röportaj verirken. Mevzu, Ayhan Işık...
Sadri Alışık ve Çolpan İlhan Aşkının Başladığı Sahne 00:54
Sadri Alışık ve Çolpan İlhan Aşkının Başladığı Sahne 355 izlenme - 3 yıl önce Senaryosu Attila İlhan'a ait olan 1959 yapımı Yalnızlar Rıhtımı adlı filmde başrolleri oynamışlar Sadri Alışık ve de Çolpan İlhan. Ve de filmin final sahnesini Aşklarının Başladığı Sahne olarak anlatmışlardır evlilik yıllarında. Biz de şimdi o sahneyi izliyor Rahmetle anıyoruz Sadri Babayı, mekanı cennet olsun...
Sanatçı Çolpan İlhan'ın Cenazesinde Hakkını Helal Etmeyen Adam 00:15
Sanatçı Çolpan İlhan'ın Cenazesinde Hakkını Helal Etmeyen Adam 473 izlenme - 3 yıl önce Kalp krizi sonucu önceki gün vefat eden tiyatro ve sinema sanatçısı Çolpan İlhan'ın cenaze namazında helallik alındığı esnada bir kişi, "Helal olmasın Ben hakkımı helal etmiyorum" diye bağırdı. Çolpan İlhan'ın modaevinde çalıştığı iddia edilen kişinin yevmiyesini alamadığını öne sürdüğü ve bu yüzden hakkını helal etmek istemediği söyledi.
Tatlı Hayat - 32. Bölüm 49:34
Tatlı Hayat - 32. Bölüm 366 izlenme - 3 yıl önce Tatlı Hayat camiası 19 Mayıs'ı kutlarlar. İhsan herkesten gizli bir adrese hediyeler gönderir ve Sevinç bunu merak etmeye başlar. Sevinç'in lise mezuniyet balosu vardır, heyecanla buna hazırlanıır. Ancak İhsan'ın kıskançlık krizi tutar. Eğlenceli ve komik bir bölüm, iyi seyirler. Konuk Oyuncular: Cahit Kaşıkçılar,Nalan Kuruçim, Gülşen(şarkıcı)
Tatlı Hayat - 45. Bölüm 55:35
Tatlı Hayat - 45. Bölüm 205 izlenme - 3 yıl önce Sevinç'in doğum günü için İhsan 30 yıldır görmediği ablasını Fransa'dan getirir. Ancak Sevinç pek sevinmez, geçmiş yıllarda yaşadıkları sorunlar vardır. İhsan ve Yorgo maraton yarışına katılmaya karar verirler. Eğlenceli bir bölüm sizibekliyor, keyifli seyirler. Konuk Oyuncu: Şenay Yüzbaşıoğlu.
Tatlı Hayat - 25. Bölüm 43:09
Tatlı Hayat - 25. Bölüm 169 izlenme - 3 yıl önce Bu bölümde Kuru Temizlemeciler Birliği'nden ödül almak için hiç yapmayacağı şeyleri yapar İhsan. Bir haftasonu yeni işe aldığı genç elemanıyla kamp yapmaya karar verirler ve komedinin âlâsı yaşanır. Keyifli seyirler.
Tatlı Hayat - 22. Bölüm 51:14
Tatlı Hayat - 22. Bölüm 201 izlenme - 3 yıl önce İhsan yeni koştuğu işin sahibine yaranmaya çalışır bu sırada Yorgo-Feraye çiftine Türk-Yunan olduğu için laf sokar. İşini almak istediği çift de Türk-Alman olunca sıkıntı yaşar. Sevinç'in çalışmak istediği yardım kuruluşun yönetici Şefika gelir. Tabi İhsan da para kokusu alır durumdan faydalanmak ister. Yine eğlenceli ve keyifli bir bölüm. İyi seyirler.
Tatlı Hayat - 47. Bölüm 54:48
Tatlı Hayat - 47. Bölüm 162 izlenme - 3 yıl önce İhsan temizlenmiş elbiseleri yerlerine götürür. Bunlardan biri akıl hastanesidir ve oradan o kadar da kolay çıkmaz. Sevinç'in yıllar önce ölmüş babasına benzer ve aynı isimde bir adama rastlarlar gazetede. Hem keyifli hem duygusal bir bölüm sizi bekliyor. İyi seyirler. Konuk Oyuncular: Mehmet Akan, Barış Falay
Tatlı Hayat - 34. Bölüm 49:23
Tatlı Hayat - 34. Bölüm 161 izlenme - 3 yıl önce İrfan'ın evine memleketinden bir misafiri gelir. Misafiri baş belası olduğu için İhsan ve Sevinç'in evinde bolca vakit geçirmeye başlar. Sevinç hafızasını kaybeder ve çok keyifli bir bölüm çıkar ortaya. İyi seyirler. Konuk Oyuncular: Şenay Gürler,Mehmet Polat
Büyük Yolların Haydutu - Attilâ İlhan Belgeseli 01:29:06
Büyük Yolların Haydutu - Attilâ İlhan Belgeseli 148 izlenme - 3 yıl önce Ölümünden sonra hazırlanan ilk Attilâ İlhan belgeseli - Büyük Yolların Haydutu. Belgeseli Attilâ İlhan'ın ölümüne kadar 10 yıl boyunca asistanlığını yapan Belgin Sarmaşık hazırlamıştır.
Ofsayt Osmandan Bir Nevi Slayt Gösterisi 03:31
Ofsayt Osmandan Bir Nevi Slayt Gösterisi 128 izlenme - 3 yıl önce Hep deneyen hep yenilen ama yılmayıp yine deneyip yine yenilen daha iyi yenilen, Ofsayt Osman'ın ofsayda düştüğü kimi pozisyonları fotoğraflarla anlattığı Sadri Babayı sevme sebeplerinden biri olan o sahne.
Tatlı Hayat - 48. Bölüm 52:37
Tatlı Hayat - 48. Bölüm 160 izlenme - 3 yıl önce Sevinç tuttuğu günlüğü İhsan'a göstermek istemez ama İhsan o günlüğü ele geçirmek için elinden geleni yapar. İhsan'ın doğum gününde arkadaşlarına parti vermek ister ama bütün arkadaşlarının işi vardır o gün. İyi seyirler.
 Ayhan Suçsuzdur! - Ayhan Işık Çolpan İlhan (Kolejli Kızın Aşkı) 02:40
Ayhan Suçsuzdur! - Ayhan Işık Çolpan İlhan (Kolejli Kızın Aşkı) 173 izlenme - 4 yıl önce Kolejli Kızın Aşkı, başrollerini Filiz Akın ve Ayhan Işık'ın paylaştığı 1965 yapımı siyah beyaz Türk filmidir. Filmin Adı: Kolejli Kızın Aşkı Yönetmen: Türker İnanoğlu Oyuncular: Filiz Akın, Ayhan Işık Yapım: Erler Film Yapımcı: Türker İnanoğlu Yapım Yılı: 1965
Fazla Namuslu Bu Tehlikeli Olabilir - Ayhan Işık Turgut Özatay Çolpan İlhan (Kolejli Kızın Aşkı) 01:31
Fazla Namuslu Bu Tehlikeli Olabilir - Ayhan Işık Turgut Özatay Çolpan İlhan (Kolejli Kızın Aşkı) 168 izlenme - 4 yıl önce Kolejli Kızın Aşkı, başrollerini Filiz Akın ve Ayhan Işık'ın paylaştığı 1965 yapımı siyah beyaz Türk filmidir. Filmin Adı: Kolejli Kızın Aşkı Yönetmen: Türker İnanoğlu Oyuncular: Filiz Akın, Ayhan Işık Yapım: Erler Film Yapımcı: Türker İnanoğlu Yapım Yılı: 1965
Tatlı Hayat - 29. Bölüm 45:15
Tatlı Hayat - 29. Bölüm 130 izlenme - 3 yıl önce İhsan Yıldırım'ın askerden en yakın arkadaşı damat lakaplı Ferit sürpriz yapar. Ama Ferit pek çapkın çıkar ve Sevinç'e asılır. Dükkanında çalışan tezgahtar dükkana gelen kızı ayartmak için kendini İhsan'ın oğlu olduğunu iddia eder ve ortalık fena karmaşıklaşır. İyi seyirler.
Tatlı Hayat- 49. Bölüm 53:07
Tatlı Hayat- 49. Bölüm 113 izlenme - 3 yıl önce İhsan yankesiciye engel olduğu için TV'ye çıkar ve adeta halk kahramanı olur. Ancak yankesicinin psikopat bir deli olduğunu ve tımarhaneden kaçtığını duyunca kendine koruma tutmaya karar verir. İşlerini daha da büyütmek isteyen İhsan arkadaşı olan Cemal'in barını alıp almama konusunda Sevinç'le tartışır. Eğlenceli bir bölüm sizlerle, iyi seyirler. Konuk Oyuncu: Ata Demirer
Tatlı Hayat - 53. Bölüm 44:36
Tatlı Hayat - 53. Bölüm 101 izlenme - 3 yıl önce Başar ve Pelin'in beklediği bebeğin artık gelme vakti gelmiştir. Çok keyifli ve eğlenceli bir bölüm sizlerle. İyi seyirler.
Tatlı Hayat - 40. Bölüm 56:44
Tatlı Hayat - 40. Bölüm 101 izlenme - 3 yıl önce İhsan Yıldırım verdiği toplantıya ünlü birini getirmek çabalar. Sonunda bulur ancak Menekşe 1 numaralı hayranı olduğu bu kişinin dublör olduğunu iddia eder. İhsan'ın amcasının oğlunun böbreğe ihtiyacı vardır. İyi seyirler. Konuk Oyuncular: Salih Güney, Kenan Işık,
Tatlı Hayat - 37. Bölüm 51:39
Tatlı Hayat - 37. Bölüm 82 izlenme - 3 yıl önce İhsan Yıldırım'ın evine hırsız girer. Sevinç ve İhsan'ı rehin alır bu esnada da geçmişteki iyi kötü anılarını konuşurlar. İyi seyirler.
Çolpan İlhan ve Sadri Alışık Tiyatrosu 03:10
Çolpan İlhan ve Sadri Alışık Tiyatrosu" Yeni Sezonu Başlıyor - İstanbul 12 izlenme - 7 ay önce Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahnelenen Frankenstein, Yatak Odası Diyalogları, Binde Bir Gece Diyalogları ve Bir Hayvanat Bahçesi Hikayesi'nin oyuncuları, yeni sezon öncesinde buluştu.
Adam Olmak İnsanın Yüreğindedir 03:20
Adam Olmak İnsanın Yüreğindedir 58 izlenme - 3 yıl önce 1961 yapımı Avare Mustafa filminin en can alıcı sahnesi. Mustafa ailesini sefaletten kurtarmak için sevdiği kızı bırakıp, mahallelerine apartman yaptıran zengin adamın kızı ile evlenmiştir. Ama Mustafa'ya yanında bir de iş veren adam, ona köle muamelesi yapmakta, hor görmektedir. Ailesinin mutluluğu için bütün bunlara katlanan Mustafa sonunda dayanamaz patlar. Olaylar gelişir.