Hoşgeldiniz!

çömlek

Başını Çömleğe Sıkıştıran Leopar 00:20
Başını Çömleğe Sıkıştıran Leopar 34.802 izlenme - 2 yıl önce Hindistan’da susuz kalan bir leopar su arayışına çıktığı bir köyde kafasını metal bir çömleğin içine sıkıştırdı. 6 saat boyunca bu şekilde gezen leopar uzun uğraşlar sonucu kurtarıldı.
Nevşehir'de Turistin Çömlek ile İmtihanı 00:30
Nevşehir'de Turistin Çömlek ile İmtihanı 5.355 izlenme - 8 ay önce Nevşehir'e gelen turistlerin sadece çanak çömleklere değil, aynı zamanda çanak çömlek yapımına da ilgisi bazen ortaya eğlenceli görüntüler çıkarıyor.
Döküm Darbuka 00:45
Döküm Darbuka 13.313 izlenme - 5 yıl önce Çömlek Döküm Darbuka Jwın Marka,
Kafasına Çömlek Geçen Leoparın Akıbeti 01:33
Kafasına Çömlek Geçen Leoparın Akıbeti 3.853 izlenme - 2 yıl önce Hindistan'da bir leopar içme suyu ararken kafasını bir metal çömleğe sıkıştırdı. Hindistan'ın Rajasthan bölgesinde su arayan bir leopar başını metal çömleğe sıkıştırdı. İlginç anı yerel halk cep telefonlarıyla kaydetti. Yerel yetkililer yaklaşık 6 saat uğtaştıktan sonra leoparı sakinleştirdi ve kafasına sıkışan çömlekten kurtardı. 03.10.2015 günü nefer26medya kanalına yüklediğim "Kafasına Çömlek Geçen Leoparın Akıbeti" başlıklı videoyu izleyin.
Pottery Wheel Kil Çömlek Kupa Makinası, Yapmayı Beceremedik, Eğlenceli Çocuk Videosu, Oyuncak Toys 17:39
Pottery Wheel Kil Çömlek Kupa Makinası, Yapmayı Beceremedik, Eğlenceli Çocuk Videosu, Oyuncak Toys 759 izlenme - 3 ay önce Arkadaşlar lütfen videolarımız için yorum yazmayı ihmal etmeyin. Ve videolarımıza puan verin Beğendiyseniz 5 Arkadaşlar lütfen videolarımız için yorum yazmayı ihmal etmeyin. Ve videolarımıza puan verin Beğendiyseniz 5 Beğenmediyseniz 0 -1 Eh şöyle böyle diyorsanız 2-3-4 verin lütfen )) ve lütfen kanalımıza abone olun .. Merhaba ben elif Oyuncakları ve bazende oyuncaksız oynamayı çok seviyorummmmmmm )))) Gezip eğlenmeyi fotoğraflar ve videolar çekmeyi çok seviyorum...))) Bu videoları kanalımızda paylaşmayı ve sizden gelen yorumları okumakta çok güzel .. Hem facebook -twitter-instagramdada kanalımız var... umuyorum kanalımızda bizler için hazırladığım videoları beğeniyorsunuzdur. Ben çok eğlenerek hazırlıyor ve izliyorum. Lütfen videolarımızı beğenmeyi fikirlerinizi yorum kısmına yazmayı ve kanalımıza ABONE olarak ailemize katılmayı ihmal etmeyin. Kendinize iyi bakın yubidubi duuuuu Twitter https://twitter.com/PEprensesselif İnstagram https://www.instagram.com/prenseselifvelera Facebook https://www.facebook.com/prenseseliflera Facebook Sayfa https://www.facebook.com/prenseselifFACE mail : peprenseselif@gmail.com , valeriiashkoda@hotmail.com , peprenseselif@hotmail.com HI!My name is Elif. İ am 4 years old.İ like to walk visit new interesting places, play. On my channel you can see many interesting videoes.My parents will help me to do new videos. Subscribe, leave your comments and rate. Twitter https://twitter.com/PEprensesselif İnstagram https://www.instagram.com/prenseselifvelera/ Facebook https://www.facebook.com/prenseseliflera Facebook Sayfa https://www.facebook.com/prenseselifFACE mail : peprenseselif@gmail.com , valeriiashkoda@hotmail.com , peprenseselif@hotmail.com ??????,???? ????? ????. ??? 4 ????. ? ????? ????? ??????,???????? ????? ?????????? ?????,??????. ?? ???? ?????? ?? ??????? ????? ?????????? ?????,??????? ??? ??????? ?????? ??? ???? ? ????. Twitter https://twitter.com/PEprensesselif İnstagram https://www.instagram.com/prenseselifvelera Facebook https://www.facebook.com/prenseseliflera Facebook Sayfa https://www.facebook.com/prenseselifFACE mail : peprenseselif@gmail.com , valeriiashkoda@hotmail.com , peprenseselif@hotmail.com ?????????????? ?? ??? ????? ,??????????, ?????????? ???? ???????????. Twitter https://twitter.com/PEprensesselif İnstagram https://www.instagram.com/prenseselifvelera Facebook https://www.facebook.com/prenseseliflera Facebook Sayfa https://www.facebook.com/prenseselifFACE mail : peprenseselif@gmail.com , valeriiashkoda@hotmail.com , peprenseselif@hotmail.com
Medeniyet Reyizle Çanak - Çömlek Yapımı 11:26
Medeniyet Reyizle Çanak - Çömlek Yapımı 1.258 izlenme - 12 ay önce reyiz daha önce yaptığı fırını bi şekilde yıkmış, yerine yenisini inşa ediyor. Fırın yapmışken birşeyler kızartmadan olmaz demiş ve ilkel birkaç eşya hazırlayıp fırınlıyor lakin önceki eşyalarında yerden kazdığı toprağı kullanan reyiz bu sefer Termit yuvalarından aldığı kırmıızı toprapı kullanıyor bana daha sağlam gibi geldi.
Çömlek Yapımı 02:33
Çömlek Yapımı 1.376 izlenme - 4 yıl önce Çömlek Yapımı
Doğada Tek Başına Yaşayan Adamdan Çanak Çömlek Yapımı 11:26
Doğada Tek Başına Yaşayan Adamdan Çanak Çömlek Yapımı 715 izlenme - 12 ay önce Doğada ilkel aletlerle yaptığı muhteşem şeylerle insanı kıskandıran adamımız yine görev başında.Hayran kaldığımız el emeği göz nuru çanak çömlek yapımı sizlerle.
Kapadokya Hatırası 00:34
Kapadokya Hatırası 2.153 izlenme - 3 yıl önce Turist kız çanak çömlek yapmaya çalışırken işler çığrından çıkar.
Çubuklu Ömer & Hüseyin Kağıt - Çamlak Çömlek Patladı 04:13
Çubuklu Ömer & Hüseyin Kağıt - Çamlak Çömlek Patladı 3.130 izlenme - 3 yıl önce Çubuklu Ömer & Hüseyin Kağıt - Çamlak Çömlek Patladı (Video Klip 2014) Şarkı Sözleri: Tüm müzik videoları yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlesene.com'da! Çubuklu Ömer & Hüseyin Kağıt ''Çamlak Çömlek Patladı'' KLİP 2015 S Film Yapım Prodüksiyon
çömlek yapımı 1 00:05
çömlek yapımı 1 1.384 izlenme - 8 yıl önce çömlek yapımı
nevşehirde çömlek yapımı 01:26
nevşehirde çömlek yapımı 2.472 izlenme - 9 yıl önce nevşehirde çömlek yapımını izleyiniz. Usta, ayağıyla çevirdiği bir pedal yardımıyla toprağı çeviriyor ve şekil vererek bir çömlek yapıyor.
çömlek yapımı 00:28
çömlek yapımı 788 izlenme - 8 yıl önce çömlek yapımı
çömlek yapımı 00:20
çömlek yapımı 758 izlenme - 8 yıl önce çömlek
Çömlek 01:38
Çömlek 1.687 izlenme - 9 yıl önce
Çömlek Ustasından Vazo Yapımı 01:01
Çömlek Ustasından Vazo Yapımı 154 izlenme - 9 ay önce Toprağın usta ellerde şekillenip sanata dönüşmesidir çömlek... El emeği, göz nuru! Ve iç rahatlatıcı sonlu.
Çömlek Sanatı - Çömlek Ustalarından Muhteşem Çömlekler 06:57
Çömlek Sanatı - Çömlek Ustalarından Muhteşem Çömlekler 412 izlenme - 4 yıl önce Çömlekçilik, Toprağın Ya Da Asıl Olarak Killi Toprağın Çeşitli Aşamalardan Geçirildikten Sonra Şekillendirilip Kullanılmak Üzere Çeşitli Eşyalar Üretilmesine Verilen Addır. insanlığın Çömleği Nasıl Keşfettiğini Tam Olarak Bilinmemekle Birlikte, Genellikle Kabul Gören Varsayım, Toprağın Ateşte Pişip Sertlik Kazandığını Tesadüfen Bulunduğu Yönündedir.[1] bulunma Şekli Ne Olursa Olsun, Çömlekçiliğin Gelişmesi, Göçebe Kavimlerin Yerleşikliğe Geçmesiyle Olmuştur. Anadolu’da İlk Yapılan Çömlekler 'neolitik' Döneme Yani Yaklaşık M.ö. 7000'li Yıllara Dayanmaktadır. İlk Yapılan Çömlekler Sargı-dolama Usulü İle Elde Şekillendiriliyor Ve Pişirim İse Genellikle Açık Ateşte Yapılıyordu. M.ö. 3000 Yılında Da Çömlekçi Çarkı Bulunmasıyla Çark Üzerinde Şekillendirmeler De Başlamış Oldu. Yine Aynı Dönemde Toprağın Pişirilmesi İçin İlkel Fırınlar Da Kullanılmaya Başlanmıştır. günümüzde Anadolu’nun Pek Çok Yerleşim Yerinde Çömlek Yapılmaktadır. Hatta Çağdaş Tekniklerle Günümüzden Binlerce Yıl Önce Uygulanan Teknikler, Aynı Zamanda, Birbirine Yakın Mekanlarda Süregelmektedir. Örneğin Eskişehir’in Mihalıççık İlçesi Sorkun Köyünde Kadınlar, Neolitik Dönemde Uygulanan Teknikle Çamuru Şekillendiriyor, Topraktan Çeşitli Eşylar Yapıyor Ve Aynı Dönemin Yöntemiyle Çömleklerini Açıkta Pişiriyorlar. Manisa’nın Salihli İlçesine Bağlı Gökeyüp Köyündeki Kadınlar Da Aynı Şekilde Çömlek Üretiyorlar. Ana Tanrıça Kültürünün Egemen Olduğu Dönemlerin Tekniğinin Günümüzde De Sürüyor Olması Ve Üstelik Kadınlar Tarafından Sürdürülüyor Olması Araştırmaya Değer Bir Olgu Olsa Gerek. Çömlek Üretiminde Çarkın Kullanıldığı Yerlerde İse Artık Bu İşi Erkekler De Yapmakta
Legend Online Sihirli Çömlek 00:35
Legend Online Sihirli Çömlek 746 izlenme - 4 yıl önce Legend Online Sihirli Çömlek
Sanat Nedir? 06:52
Sanat Nedir? 211 izlenme - 3 yıl önce Ülkemizde de icra edilen bu sanatı, uzak doğulu zanaatkarlar biraz daha abartarak yapıyorlar. Gerçekten de el emeği ve göz nuru ürünler ortaya çıkarıyorlar.
Ozan Ali Korkut Rtim Perküsyon 02:31
Ozan Ali Korkut Rtim Perküsyon 886 izlenme - 7 yıl önce kardeşlerimle dogum günü partisi
Ramazan Güngör - Çömlek Kırdıran Havası/sarı Mehmet'in Hikayesi (Kopuz Düzeni) 07:36
Ramazan Güngör - Çömlek Kırdıran Havası/sarı Mehmet'in Hikayesi (Kopuz Düzeni) 870 izlenme - 6 yıl önce
Ali Alkan Çömlek - Barmenlik Gösterisi (Yetenek Sizsiniz) 08:12
Ali Alkan Çömlek - Barmenlik Gösterisi (Yetenek Sizsiniz) 455 izlenme - 5 yıl önce Yetenek Sizsiniz Türkiye'ye katılan Ali Alkan Çömlek'in Barmenlik Gösterisi jürilerden süper destek aldı. Hülya Avşar alkışladı. Sergen'in ağzı açık kaldı. Acun ise final adayı gösterdi. Barmen Show'un Yetenek sizsinizdeki videosunu telif hakkı nedeniyle yükleyemedik. Arkadaşın kendi video sayfasından aldık. Bu gösteriside TV'dekinden farksız
Ramazan Güngör - Çömlek Kırdıran Havası (Kopuz Düzeni) 01:56
Ramazan Güngör - Çömlek Kırdıran Havası (Kopuz Düzeni) 835 izlenme - 6 yıl önce
En Sevdiğim Oyun Saklambaç 01:28
En Sevdiğim Oyun Saklambaç 454 izlenme - 4 yıl önce Ebe ile sobenin kıyasıya mücadele ettiği, ustaların çanak çömlek patlattığı, kaybolmaktan korkmayanların oynadığı oyun. Her köşe başında başka bir sürpriz var. İşte saklambaç.
Ruka - El (1966) - Kısa Fİlm - Animasyon 17:58
Ruka - El (1966) - Kısa Fİlm - Animasyon 490 izlenme - 3 yıl önce Bu animasyon kendine yapması için dayatılan şeyi reddeden insanı ele alır. Bir çömlekçimiz ve büyük bir El vardır animasyonda. Çömlekçi sabah kalkar, her zamanki gibi killi toprağa şekil vermek için işinin başına oturur. Ancak aniden gelen ve onu tedirgin eden büyük bir El, toprağa kendi şeklini vermesi için çömlekçiye diretir. Çömlekçimiz bu büyük El ile bir süre mücadele eder. Sonuçta ya bu mücadeleyi kazanacaktır ya da El'in kuklası olacaktır. Kısa animasyonun temelde totaliter bir yönetimin baskısı altında kalan insanı anlattığını söyleyebiliriz. Filmin Çekoslovak yapımı olması ayrıca anlamlıdır. Yönetmen, Jirí Trnka. Süre: 18 dakika. İyi seyirler.
çömlek ustası 12:43
çömlek ustası 422 izlenme - 8 yıl önce çömlek yapımı ustadan
soner iyison karacasu çömlek 01:59
soner iyison karacasu çömlek 364 izlenme - 6 yıl önce karacasu çömlek
Çömlek Kırma 00:27
Çömlek Kırma 492 izlenme - 9 yıl önce levent bagatur düğünde çömlek kırma
Büyüleyici Görüntüleriyle İzlemesi Keyifli Çömlekçilik Sanatı 06:48
Büyüleyici Görüntüleriyle İzlemesi Keyifli Çömlekçilik Sanatı 79 izlenme - 10 ay önce İnsanı dinginleştiren yaklaşık 7 dakikasıyla çömlekçilik sanatı... "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Irina Shayk ile Çömlek Yapımı 01:30
Irina Shayk ile Çömlek Yapımı 111 izlenme - 1 yıl önce Yılın en çok beklenen moda gösterisi Victoria’s Secret Moda Şovu, 30 Kasım’da Paris’te gerçekleşti. Gecenin en çok konuşulan isimlerinden biri de Rus model Irina Shayk oldu. Güzel model Paris’teki şovun ardından Love Magazin dergisinin yeni yıl takvimi için kamera karşısına geçti. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."