Hoşgeldiniz!

çömlek

Başını Çömleğe Sıkıştıran Leopar 00:20
Başını Çömleğe Sıkıştıran Leopar 30.174 izlenme - 2 yıl önce Hindistan’da susuz kalan bir leopar su arayışına çıktığı bir köyde kafasını metal bir çömleğin içine sıkıştırdı. 6 saat boyunca bu şekilde gezen leopar uzun uğraşlar sonucu kurtarıldı.
Medeniyet Reyizle Çanak - Çömlek Yapımı 11:26
Medeniyet Reyizle Çanak - Çömlek Yapımı 1.225 izlenme - 4 ay önce reyiz daha önce yaptığı fırını bi şekilde yıkmış, yerine yenisini inşa ediyor. Fırın yapmışken birşeyler kızartmadan olmaz demiş ve ilkel birkaç eşya hazırlayıp fırınlıyor lakin önceki eşyalarında yerden kazdığı toprağı kullanan reyiz bu sefer Termit yuvalarından aldığı kırmıızı toprapı kullanıyor bana daha sağlam gibi geldi.
Döküm Darbuka 00:45
Döküm Darbuka 12.914 izlenme - 4 yıl önce Çömlek Döküm Darbuka Jwın Marka,
Kafasına Çömlek Geçen Leoparın Akıbeti 01:33
Kafasına Çömlek Geçen Leoparın Akıbeti 3.802 izlenme - 2 yıl önce Hindistan'da bir leopar içme suyu ararken kafasını bir metal çömleğe sıkıştırdı. Hindistan'ın Rajasthan bölgesinde su arayan bir leopar başını metal çömleğe sıkıştırdı. İlginç anı yerel halk cep telefonlarıyla kaydetti. Yerel yetkililer yaklaşık 6 saat uğtaştıktan sonra leoparı sakinleştirdi ve kafasına sıkışan çömlekten kurtardı. 03.10.2015 günü nefer26medya kanalına yüklediğim "Kafasına Çömlek Geçen Leoparın Akıbeti" başlıklı videoyu izleyin.
Doğada Tek Başına Yaşayan Adamdan Çanak Çömlek Yapımı 11:26
Doğada Tek Başına Yaşayan Adamdan Çanak Çömlek Yapımı 364 izlenme - 4 ay önce Doğada ilkel aletlerle yaptığı muhteşem şeylerle insanı kıskandıran adamımız yine görev başında.Hayran kaldığımız el emeği göz nuru çanak çömlek yapımı sizlerle.
Çömlek Ustasından Vazo Yapımı 01:01
Çömlek Ustasından Vazo Yapımı 134 izlenme - 1 ay önce Toprağın usta ellerde şekillenip sanata dönüşmesidir çömlek... El emeği, göz nuru! Ve iç rahatlatıcı sonlu.
Çömlek Yapımı 02:33
Çömlek Yapımı 1.357 izlenme - 4 yıl önce Çömlek Yapımı
Çubuklu Ömer & Hüseyin Kağıt - Çamlak Çömlek Patladı 04:13
Çubuklu Ömer & Hüseyin Kağıt - Çamlak Çömlek Patladı 3.085 izlenme - 3 yıl önce Çubuklu Ömer & Hüseyin Kağıt - Çamlak Çömlek Patladı (Video Klip 2014) Şarkı Sözleri: Tüm müzik videoları yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlesene.com'da! Çubuklu Ömer & Hüseyin Kağıt ''Çamlak Çömlek Patladı'' KLİP 2015 S Film Yapım Prodüksiyon
Kapadokya Hatırası 00:34
Kapadokya Hatırası 1.646 izlenme - 3 yıl önce Turist kız çanak çömlek yapmaya çalışırken işler çığrından çıkar.
çömlek yapımı 1 00:05
çömlek yapımı 1 1.383 izlenme - 7 yıl önce çömlek yapımı
nevşehirde çömlek yapımı 01:26
nevşehirde çömlek yapımı 2.465 izlenme - 8 yıl önce nevşehirde çömlek yapımını izleyiniz. Usta, ayağıyla çevirdiği bir pedal yardımıyla toprağı çeviriyor ve şekil vererek bir çömlek yapıyor.
Büyüleyici Görüntüleriyle İzlemesi Keyifli Çömlekçilik Sanatı 06:48
Büyüleyici Görüntüleriyle İzlemesi Keyifli Çömlekçilik Sanatı 73 izlenme - 2 ay önce İnsanı dinginleştiren yaklaşık 7 dakikasıyla çömlekçilik sanatı... "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
çömlek yapımı 00:28
çömlek yapımı 786 izlenme - 7 yıl önce çömlek yapımı
çömlek yapımı 00:20
çömlek yapımı 756 izlenme - 7 yıl önce çömlek
Çömlek 01:38
Çömlek 1.682 izlenme - 8 yıl önce
Legend Online Sihirli Çömlek 00:35
Legend Online Sihirli Çömlek 745 izlenme - 3 yıl önce Legend Online Sihirli Çömlek
Çömlek Sanatı - Çömlek Ustalarından Muhteşem Çömlekler 06:57
Çömlek Sanatı - Çömlek Ustalarından Muhteşem Çömlekler 362 izlenme - 3 yıl önce Çömlekçilik, Toprağın Ya Da Asıl Olarak Killi Toprağın Çeşitli Aşamalardan Geçirildikten Sonra Şekillendirilip Kullanılmak Üzere Çeşitli Eşyalar Üretilmesine Verilen Addır. insanlığın Çömleği Nasıl Keşfettiğini Tam Olarak Bilinmemekle Birlikte, Genellikle Kabul Gören Varsayım, Toprağın Ateşte Pişip Sertlik Kazandığını Tesadüfen Bulunduğu Yönündedir.[1] bulunma Şekli Ne Olursa Olsun, Çömlekçiliğin Gelişmesi, Göçebe Kavimlerin Yerleşikliğe Geçmesiyle Olmuştur. Anadolu’da İlk Yapılan Çömlekler 'neolitik' Döneme Yani Yaklaşık M.ö. 7000'li Yıllara Dayanmaktadır. İlk Yapılan Çömlekler Sargı-dolama Usulü İle Elde Şekillendiriliyor Ve Pişirim İse Genellikle Açık Ateşte Yapılıyordu. M.ö. 3000 Yılında Da Çömlekçi Çarkı Bulunmasıyla Çark Üzerinde Şekillendirmeler De Başlamış Oldu. Yine Aynı Dönemde Toprağın Pişirilmesi İçin İlkel Fırınlar Da Kullanılmaya Başlanmıştır. günümüzde Anadolu’nun Pek Çok Yerleşim Yerinde Çömlek Yapılmaktadır. Hatta Çağdaş Tekniklerle Günümüzden Binlerce Yıl Önce Uygulanan Teknikler, Aynı Zamanda, Birbirine Yakın Mekanlarda Süregelmektedir. Örneğin Eskişehir’in Mihalıççık İlçesi Sorkun Köyünde Kadınlar, Neolitik Dönemde Uygulanan Teknikle Çamuru Şekillendiriyor, Topraktan Çeşitli Eşylar Yapıyor Ve Aynı Dönemin Yöntemiyle Çömleklerini Açıkta Pişiriyorlar. Manisa’nın Salihli İlçesine Bağlı Gökeyüp Köyündeki Kadınlar Da Aynı Şekilde Çömlek Üretiyorlar. Ana Tanrıça Kültürünün Egemen Olduğu Dönemlerin Tekniğinin Günümüzde De Sürüyor Olması Ve Üstelik Kadınlar Tarafından Sürdürülüyor Olması Araştırmaya Değer Bir Olgu Olsa Gerek. Çömlek Üretiminde Çarkın Kullanıldığı Yerlerde İse Artık Bu İşi Erkekler De Yapmakta
Sanat Nedir? 06:52
Sanat Nedir? 197 izlenme - 2 yıl önce Ülkemizde de icra edilen bu sanatı, uzak doğulu zanaatkarlar biraz daha abartarak yapıyorlar. Gerçekten de el emeği ve göz nuru ürünler ortaya çıkarıyorlar.
Ozan Ali Korkut Rtim Perküsyon 02:31
Ozan Ali Korkut Rtim Perküsyon 885 izlenme - 7 yıl önce kardeşlerimle dogum günü partisi
Ramazan Güngör - Çömlek Kırdıran Havası/sarı Mehmet'in Hikayesi (Kopuz Düzeni) 07:36
Ramazan Güngör - Çömlek Kırdıran Havası/sarı Mehmet'in Hikayesi (Kopuz Düzeni) 848 izlenme - 5 yıl önce
Ali Alkan Çömlek - Barmenlik Gösterisi (Yetenek Sizsiniz) 08:12
Ali Alkan Çömlek - Barmenlik Gösterisi (Yetenek Sizsiniz) 447 izlenme - 5 yıl önce Yetenek Sizsiniz Türkiye'ye katılan Ali Alkan Çömlek'in Barmenlik Gösterisi jürilerden süper destek aldı. Hülya Avşar alkışladı. Sergen'in ağzı açık kaldı. Acun ise final adayı gösterdi. Barmen Show'un Yetenek sizsinizdeki videosunu telif hakkı nedeniyle yükleyemedik. Arkadaşın kendi video sayfasından aldık. Bu gösteriside TV'dekinden farksız
En Sevdiğim Oyun Saklambaç 01:28
En Sevdiğim Oyun Saklambaç 453 izlenme - 4 yıl önce Ebe ile sobenin kıyasıya mücadele ettiği, ustaların çanak çömlek patlattığı, kaybolmaktan korkmayanların oynadığı oyun. Her köşe başında başka bir sürpriz var. İşte saklambaç.
Ramazan Güngör - Çömlek Kırdıran Havası (Kopuz Düzeni) 01:56
Ramazan Güngör - Çömlek Kırdıran Havası (Kopuz Düzeni) 835 izlenme - 5 yıl önce
Ruka - El (1966) - Kısa Fİlm - Animasyon 17:58
Ruka - El (1966) - Kısa Fİlm - Animasyon 371 izlenme - 2 yıl önce Bu animasyon kendine yapması için dayatılan şeyi reddeden insanı ele alır. Bir çömlekçimiz ve büyük bir El vardır animasyonda. Çömlekçi sabah kalkar, her zamanki gibi killi toprağa şekil vermek için işinin başına oturur. Ancak aniden gelen ve onu tedirgin eden büyük bir El, toprağa kendi şeklini vermesi için çömlekçiye diretir. Çömlekçimiz bu büyük El ile bir süre mücadele eder. Sonuçta ya bu mücadeleyi kazanacaktır ya da El'in kuklası olacaktır. Kısa animasyonun temelde totaliter bir yönetimin baskısı altında kalan insanı anlattığını söyleyebiliriz. Filmin Çekoslovak yapımı olması ayrıca anlamlıdır. Yönetmen, Jirí Trnka. Süre: 18 dakika. İyi seyirler.
çömlek ustası 12:43
çömlek ustası 420 izlenme - 7 yıl önce çömlek yapımı ustadan
Irina Shayk ile Çömlek Yapımı 01:30
Irina Shayk ile Çömlek Yapımı 71 izlenme - 8 ay önce Yılın en çok beklenen moda gösterisi Victoria’s Secret Moda Şovu, 30 Kasım’da Paris’te gerçekleşti. Gecenin en çok konuşulan isimlerinden biri de Rus model Irina Shayk oldu. Güzel model Paris’teki şovun ardından Love Magazin dergisinin yeni yıl takvimi için kamera karşısına geçti. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
soner iyison karacasu çömlek 01:59
soner iyison karacasu çömlek 362 izlenme - 6 yıl önce karacasu çömlek
Çömlek Kırma 00:27
Çömlek Kırma 489 izlenme - 8 yıl önce levent bagatur düğünde çömlek kırma
Killi Çömlek Sanatında Master Yapmak 15:01
Killi Çömlek Sanatında Master Yapmak 86 izlenme - 2 yıl önce Yeteneğini şovla birleştiren bu abimiz çömlek üzerindeki kille çeşitli şekiller oluşturuyor, bize de büyülenerek izlemek düşüyor.
Doğada Tek Başına Yaşayan Adamdan Çanak Çömlek Yapımı 11:26
Doğada Tek Başına Yaşayan Adamdan Çanak Çömlek Yapımı 28 izlenme - 4 ay önce Her videosu gibi bu videosundaki el emeği göz nuru çanak çömlek yapımına da hayran bıraktırıyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."