Hoşgeldiniz!

çöpçü balığı

corydoras üretim 2 04:00
corydoras üretim 2 2.431 izlenme - 9 yıl önce
Çöpçü Balığı 00:29
Çöpçü Balığı 910 izlenme - 6 yıl önce Çöpçü Balığı
Çöpçü Balığı 00:40
Çöpçü Balığı 676 izlenme - 6 yıl önce Çöpçü Balığı
Akvaryumda Çöpçü Balığı Gerekli Midir? 01:50
Akvaryumda Çöpçü Balığı Gerekli Midir? 449 izlenme - 3 yıl önce Çöpçü balığı başlı başına bir yanlış anlaşılmadır. Bu balık yerdeki pislikleri yemez. Doğada 5-6’lı bazen çok daha büyük sürüler halinde yüzen kumları karıştırarak kum içindeki kabukçukları küçük solucanları yiyerek beslenen bir canlıdır. Dipte yaşaması biraz onun şanssızlığına olmuştur ve pazarda balığa baktığınız zaman dibe düşen gerek balık pislikleri olsun, gerek yem artıkları olsun bunları yiyerek yaşar denilmekte ve akvaryum temizliğine katkısı olacağı söylenmektedir. Akvaryum temizliğine katkısı olmaz bilakis yükü olur. Çünkü tüketici bir canlıdır, bitki gibi üretici bir canlı değildir. Doğal olarak koyduğunuz akvaryuma ekstradan bir yük getirir. Bunun dışında onların ayrıca dibe hızlıca batan yüzeyde yüzmeyen veya ortada uzun süre durmayan onlara özel tablet yemlerle beslenmesi gerekmektedir. Bu yemler onları hem formda tutmaktadır, hem de üretilmesini kolaylaştırmaktadır. Çöpçü balığı akvaryumu dipte temizlesin, akvaryumu temiz tutsun diye alırsanız oldukça yanlış yapmış olursunuz. Onların özellikle su şartlarını da gözden kaçırmış olursunuz. Japon balıklarıyla aynı sularda yaşaması doğru değildir. Japon balıkları büyüdükleri zaman çöpçüleri yutmaya çalışmakta boğazında kalan ölen pek çok japon balığı vardır. Bunun sonu hem çöpçü hem de japon balığı için kötü olmaktadır. Çöpçü balığı beslenmek isteniyorsa bunlar Amazon nehirlerinde yaşamaktadırlar. Bu sıcaklığa uygun düşük ph’ta güzel gerek kahverengi gerek beyaz birçok türü vardır. Bu türlere uygun olarak sularda beslenip bu şekilde bakılmaları gerekmektedir.
çöpçü balığım hasta 01:01
çöpçü balığım hasta 990 izlenme - 9 yıl önce genelde hareketsiz olarak duran, refleksleri yavaşlayan ve kendinden vazgeçen balığımı kurtamamda bana yardımcı olur musun? evet biraz polyanna hesabı oldu ama ne yapayım
Çöpçüler İş Başında! 03:45
Çöpçüler İş Başında! 419 izlenme - 6 yıl önce Çöpçüler İş Başında!
Akvaryum Kurulumu 02:14
Akvaryum Kurulumu 214 izlenme - 4 yıl önce AKVARYUM KURULUMU için gerekli şeyler Akvaryum bakımı Balık bakımı Akvaryum için gerekli şeyler Akvaryum kumu ya da çakılı konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden bir tanesi kum ve çakıl taneciklerinin şekli ve büyüklüğüdür. Bazı balıklar yemlerini ararken kum tanelerini ağızlarına alıp geri tükürürler. Eğer kum taneleri keskinse bu balığı yaralayıp oldürebülir, ya da eğer kum taneleri yeterince kücük değilse boğazlarını tıkıyarak ölümlerine sebep olabilir. Eğer uygun kum bulamassanız, balıkların agızlarına alamayacakları kadar büyük çakıl tanesi kullananbilirsiniz.
Kırmızı Çöpçüler 02:28
Kırmızı Çöpçüler 142 izlenme - 5 yıl önce Kırmızı Çöpçüler