Hoşgeldiniz!

cumhurbaşkanlığı seçimleri

Selahattin Demirtaş - Gezi ile Aramıza Mesafe Koyduk 01:00
Selahattin Demirtaş - Gezi ile Aramıza Mesafe Koyduk 4.857 izlenme - 3 yıl önce Selahattin Demirtaş, Gezi Parkı eylemlerine ilişkin, "Hükümeti devirecek, darbeye doğru götürecek bir halk hareketini çıkarabilir miyiz anlayışı vardı. Bu kısmına şiddetle karşı çıktık. Gezi'ye mesafe koyduk" diyerek AKP'yi kolladıklarını itiraf ediyor.
Devlet Bahçelinin Ayar İçeren Ulusa Sesleniş Konuşması 05:12
Devlet Bahçelinin Ayar İçeren Ulusa Sesleniş Konuşması 431 izlenme - 3 yıl önce Devlet Bey'in, Erdoğan ve Demirtaş'a verdiği tarihi ayarlar içeren ulusa sesleniş videosu. 10 Ağustos'da milletimizin çok önemli bir seçim yapacağını vurgulayan Bahçeli vatandaşlarımıza sağlam uyarılarda bulunmuş. PKK'ya oy verilmemesi gerektiğini söyleyen Bahçeli terörden nemalanan Başbakan'a da bir güzel giydirmiş. Ağzına sağlık Başkanım.
Afrin Harekatı Ve Seçim Stratejileri  - Türkiye'nin Gündemi 09.02.2018 Cuma 03:01:04
Afrin Harekatı Ve Seçim Stratejileri - Türkiye'nin Gündemi 09.02.2018 Cuma 29 izlenme - 2 ay önce Afrin Harekatı devam ediyor. Peki, harekat hangi aşamada? AK Parti-MHP ittifakı nasıl devam edecek? Seçim barajı düşecek mi? Pusulada tek logo kullanımı nasıl olacak? Kurultay sonrası CHP nasıl bir strateji izleyecek? Seçmen CHP'den ne bekliyor? Ahu Özyurt sordu, Hukukçu-Akademisyen Prof. Ersan Şen, Çankırı Üniversitesi Rektörü Prof. Hasan Ayrancı, Yönetim Bilimci Elfin Tataroğlu, Hukukçu Derya Yanık, Akademisyen Doç. Dr. Mehmet Şahin ve Hukukçu Ali Rıza Güder, Türkiye'nin Gündemi'nde yanıtladı.
Temel Karamollaoğlu'ndan İttifak Açıklaması 00:32
Temel Karamollaoğlu'ndan İttifak Açıklaması 17 izlenme - 2 ay önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu konuk oldu. Karamollaoğlu, Şirin Payzın'ın "AK Parti ne yaparsa ittifakta yer almanız için sizi ikna eder?" sorusuna, "Bugünkü politikalarının tamamını değiştirirse" yanıtını verdi. Karamollaoğlu."Biz kimseyle ittifak noktasına gelmeyeceğiz. Biz kendi adayımızı çıkartacağız" dedi.
Faruk Acar'dan Seçim İçin Büyük Chp İddiası: İmkansız... 01:23
Faruk Acar'dan Seçim İçin Büyük Chp İddiası: İmkansız... 7 izlenme - 2 ay önce Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programında 2019'da düzenlenecek olan seçimler masaya yatırıldı. ANDY-AR Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Acar, "CHP bildiğimiz oranının ilk kez en alt düzeyde alacağı bir seçime gidiyor. İYİ Parti'nin varlığı CHP'den kaynaklanıyor. Bunun net olarak altını çizebilirim. CHP'nin yüzde 25 gibi bir oy alması imkansız. Meral Akşener'in varlığıyla birlikte" iddiasında bulundu.
Mehmet Uçum: Yüzde 50+1 En Büyük Reformdur 01:42
Mehmet Uçum: Yüzde 50+1 En Büyük Reformdur 12 izlenme - 3 ay önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programına konuk olan Cumhurbaşkanlığı Hukuk Başdanışmanı Mehmet Uçum, 2019'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde kazananı belirleyecek olan yüzde 50+1'in en büyük reform olduğunu söyledi. Uçum, "Reformla ilgili tek bir şey söyleyeceğim. Türkiye'de artık 2019'dan itibaren, hükümet yüzde 50+1 ile kurulacaktır. Bundan daha büyük bir reform söz konusu olamaz. Hükümeti doğrudan halk kuracak ve yüzde 50+1 ile kurulacaktır" dedi.
Gürkan Hacır: Abdullah Gül ' Aday Değilim' Demedi 03:42
Gürkan Hacır: Abdullah Gül ' Aday Değilim' Demedi 7 izlenme - 2 ay önce Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında iç ve dış siyasette yaşanan tüm sıcak başlıklar masaya yatırıldı. Konuklardan Gazeteci / Yazar Gürkan Hacır, Abdullah Gül ile bugün gerçekleştirdiği görüşmenin detaylarını paylaştı. Hacır, Gül' 2019'da aday olup olmayacağını da sorduğunu, ancak net bir cevap almadığını, 'aday olacağım' , ya da 'olmayacağım' demediğini söyledi. Abdullah Gül ile yaptığı görüşmeden satır başları paylaşan Gürkan Hacır, Gül'ün seçimlere ilişkin konuşmaktan kaçındığını söyledi. Hacır, "Gül, CHP yönetimi ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun rahatsızlığı nedeniyle 'Geçmiş olsun' dileklerini iletmek için görüştüğünü, bu gibi nezaket telefonlarının dışında siyasi bir telefon görüşmesi yapmadıklarını söyledi. SP ile de parti yönetimi katından bir teklif gelmediğini, zaten parti beklentisine göre değil, toplumun genel beklentisi üzerine siyaset yorumlarına devam edeceğini söyledi" diye konuştu. 2019'da yapılacak olan seçim için Abdullah Gül'ün erken seçim beklentisi içerisinde olmadığını, seçimin planlanan tarihte yapılacağını düşündüğünü belirten Hacır, "Afrin harekatının iç siyaseti doğrudan etkilediğini düşünüyor" diye konuştu. Hacır, dış siyaset üzerine de konuştuklarını belirterek, "ABD ile ilişkilerimizi sordum, Ankara'da ABD büyükelçisi yok dedim. Gül; 'ABD yönetimi boşluk halinde. Şu an 45 ülkede büyükelçisi yok. Türkiye'ye özgü bir durum değil, bu ABD'deki yönetim zaafiyetine işaret ediyor. ABD ile ilişkiler konusunu da geçmişten günümüze değerlendirdiğimizde ben de hayretler içerisinde izliyorum ve anlaşılabilir bir durum olduğunu düşünmüyorum. ABD, Türkiye'yi nasıl bu kadar karşısına alır, anlamış değilim' dedi" şeklinde anlattı.
Kemal Kılıçdaroğlu 2019'da aday olacak mı? 03:18
Kemal Kılıçdaroğlu 2019'da aday olacak mı? 14 izlenme - 6 ay önce Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programına konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019 yılında gerçekleşecek olan başkanlık seçimlerinde aday olup olmayacağı sorusunu yanıtladı. Kılıçdaroğlu, "Biz demokratik bir partiyiz. Her zaman seçim yapıyoruz. Demokrasiyi içimize sindirmiş vaziyetteyiz. Cumhurbaşkanlığı adayı için de elbette oturulup bakılacaktır. Partiler mezarlığına baktığınızda bir sürü parti var ama CHP en güçlü partilerden biridir. Biz kararlarımızı demokratik ölçülerde alırız. Elbet bir Cumhurbaşkanı adayımız olacak" dedi.
' Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Adayı Olması İmkansız' 03:05
' Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Adayı Olması İmkansız' 9 izlenme - 3 ay önce Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programına konuk olan ANDY-AR Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Acar, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmasının imkansız olduğunu söyledi. Acar, "Her ne kadar kendisine yöneltildiğinde Sayın Kılıçdaroğlu 'Olabilirim' şeklinde yanıt verse de, ben aday olabilmesinin imkansız olduğunu düşünüyorum. Çünkü, kendisinin aday olmasıyla beraber seçim sonucunun belli olacağını düşünüyorum. Kılıçdaroğlu ve Erdoğan karşılaştığında galip bellidir. Açık ara farkla Erdoğan'ın kazanacağını çok net söyleyebilirim. Hayır cephesi orada birleşmez. Öyle bir ihtimal yok. Bunu bir öngörü olarak değil, yaptığımız araştırmalara dayanarak söylüyorum" dedi.
Kemal Kılıçdaroğlu: Hedefimiz En Az Yüzde 60 01:57
Kemal Kılıçdaroğlu: Hedefimiz En Az Yüzde 60 4 izlenme - 1 ay önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programına konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019 yılında gerçekleşecek olan seçimlerdeki beklentisini açıkladı. Kılıçdaroğlu, "Hedefimiz en az yüzde 60. 50+1 falan değil. Çünkü ben bu ülkede insanların demokrasiye inandığına inanıyorum. Demokrasi bizim olmazsa olmazımız. Benim gibi düşünmeyen insan da düşüncesini rahatlıkla söyleyebilmeli. Bunların olmadığı bir ülke büyüyemez, kalkınamaz zaten. Ben yüzde 60 diyorum, belki yüzde 70 çıkar. Ama biz demokrasiyi her halükarda getirmek zorundayız. Aksi halde Türkiye bir karanlık sürecin içine girecek" diye konuştu.
Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığına Aday Olacak Mı? 02:10
Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığına Aday Olacak Mı? 7 izlenme - 3 ay önce CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP'nin 36. Olağan Kurultayı öncesi CNN TÜRK canlı yayınında Hakan Çelik'e önemli açıklamalarda bulundu. Bugün ve yarın gerçekleşecek kurultayda kazananın Kemal Kılıçdaroğlu olacağını belirtirken, Kılıçdaroğlu'nun 2019 yılındaki Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP'nin 36. Olağan Kurultayı öncesi CNN TÜRK canlı yayınında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. 2019 seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olup olmayacağı sorusuna kesin yanıt vermekten kaçınırken, 'partinin genel başkanı Cumhurbaşkanlığı için her zaman aday olabilir' sözleriyle Kılıçdaroğlu'nun adaylığının sinyallerini verdi. Altay, 2019 seçimlerinde 'demokrasi kazanacak' ifadelerini kullanırken, Kılıçdaroğlu'nun aday olduğu takdirde seçimleri kazanacağını vurguladı. Engin Altay, 'seçimlerde ve hazırlık aşamasında HDP'yle birlikte hareket edecek misiniz?' sorusuna ise, 'Bizim siyasi partiler konusunda işbirliği ve mutabakat gibi bir durumumuz yok. Referandum sırasında oluşan HAYIR bloğu vardı. HDP, Saadet Partisi bu bloktaydı. Yine 2019'da tek adam rejimine karşı bu partilerin birlikte yol alabileceğini söylemek mümkün. Ancak şunu unutmamak lazım bir çok MHP'li referandumda HAYIR oyu verdiği gibi bir çok Kürt vatandaşı da EVET oyu vermiştir.' dedi.
CHP liderinden Abdullah Gül ve Yılmaz Büyükerşen için adaylık açıklaması 04:15
CHP liderinden Abdullah Gül ve Yılmaz Büyükerşen için adaylık açıklaması 4 izlenme - 1 ay önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programına konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019 yılında gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP'nin izleyeceği strateji hakkında konuştu. Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanlığı seçimine daha epey zaman var. Çıkaracağımız adayın, bizim dışımızdaki seçmen kitlesinin de kabul edeceği türden bir aday olması lazım. Cumhurbaşkanı adayının topluma güven vermesi lazım. Yıpranmamış kişiler arasından seçilmesi lazım. Kafamızda birden fazla isim var" diye konuştu. Kulislerde konuşulan Abdullah Gül ve Yılmaz Büyükerşen isimleri için ise; "Abdullah Bey'in cumhurbaşkanlığı tarafsızdı. Eskişehir Belediye Başkanımız Sayın Büyükerşen de son derece başarılı. Fakat bugüne kadar her iki isimle de böyle bir konuyu konuşmadık" dedi.
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz A HABER Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün programına konuk oldu. 21:32
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz A HABER Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün programına konuk oldu. 44 izlenme - 4 yıl önce Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz A HABER Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün programında konuk oldu. Bakan Yılmaz, programda Murat Akgün'ün gündeme ilişkin soruları yanıtladı ve merkez bankası faiz kararı, Cumhurbaşkanlığı seçimleri, seçim ekonomisi ve çözüm süreci gibi konularını değerlendirdi.
İbrahim Uslu: İlk Turda Yüzde 60 Hayal 02:53
İbrahim Uslu: İlk Turda Yüzde 60 Hayal 1 izlenme - 1 ay önce Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında 2019 yılında yapılacak olan seçimler masaya yatırıldı. Ahmet Hakan, ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu'ya "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 60 hayal mi?" diye sordu. Uslu cevap olarak, "Birinci turda bitecek olursa, çok büyük farklar olmaz. Ama ikinci turda olacak olursa o zaman güçlü adaya yönelik bir teveccüh olabilir. İlk turda yüzde 60 hayaldir" dedi.
Bbp Genel Başkanı Mustafa Destici'ten 2019 İddiası 01:37
Bbp Genel Başkanı Mustafa Destici'ten 2019 İddiası 3 izlenme - 3 ay önce Cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru AK Parti ve MHP arasında başlayan ittifak görüşmeleri siyasette gündemin ilk maddesi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli'nin görüşmesinin ardından gözler diğer partilere çevrildi. Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına konuk olan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ittifak dahil olacaklarının sinyalini verdi. Destici, olası seçim ittifakına Saadet Partisi’nin de dahil olması halinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turda biteceğini iddia etti.
Faruk Acar: Erdoğan'a Rakip Olabilecek Tek Bir Lider Bile Yok 00:35
Faruk Acar: Erdoğan'a Rakip Olabilecek Tek Bir Lider Bile Yok 3 izlenme - 4 ay önce Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programında 2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi masaya yatırıldı. Programın konuklarından ANDY-AR Araştırma Şirketi Başkanı Faruk Acar, seçimle ilgili yaptığı değerlendirmede, "Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında rakip olabilecek tek bir lider bile yok. Tek. Değişik şartlar ve değişik dinamikler dolayısıyla bir ortak alanda buluşulduğunda Erdoğan'a karşı bir mücadele söz konusu. Yoksa o adayın, Erdoğan profilinde bir aday olduğu düşünülemez. Yarın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de göreceğimiz gibi" dedi.
36. Chp Kurultayından İzlenimler - Hafta Sonu 03.02.2018 Cumartesi 46:25
36. Chp Kurultayından İzlenimler - Hafta Sonu 03.02.2018 Cumartesi 2 izlenme - 3 ay önce Cumhuriyet Halk Partisi kurultaya gidiyor, Hafta Sonu siyasetin sıcak gündemini ana muhalefetin iki önde gelen ismi Gürsel Tekin ve Engin Altay ile ele aldı. Seçim ittifakları, Afrin Harekatı, FETÖ operasyonları ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri... Hakan Çelik ile Hafta Sonu, Cumhuriyet Halk Partisi kurultayında gündemdeki önemli konuları ele aldı.
Kültür Ve Turizm Bakanı Ömer Çelik Chp ve Mhp'nin Çatı Aday Girişimini Eleştirdi 00:52
Kültür Ve Turizm Bakanı Ömer Çelik Chp ve Mhp'nin Çatı Aday Girişimini Eleştirdi 21 izlenme - 4 yıl önce Kültür Ve Turizm Bakanı Ömer Çelik Chp Ve Mhp'nin Çatı Aday Girişimini Eleştirdi tarih: 27.06.2014 saat: 06:08:45 kanal Adı: Ntv program Adı: Haberler
Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve partilerin muhtemel adayları Ankara Günlüğü'nde 00:35
Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve partilerin muhtemel adayları Ankara Günlüğü'nde 12 izlenme - 4 yıl önce Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve partilerin muhtemel adayları... MHP lideri Bahçeli'nin "Çatı aday formülü". AK Parti'nin Afyon kampı ve detayları... Ankara'nın ve Türkiye'nin gündemindeki sıcak başlıkları CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Hüseyin Yayman ve Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Utku Çakırözer soracak, Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek ve Bengütürk televizyonu Ankara Temsilcisi Metin Özkan yorumlayacak. Ankara Günlüğü 11 Mayıs Pazar günü 21.00'de CNN TÜRK'te.
Erdoğan Toprak, Ankara Günlüğü'ne konuk oldu: Ankara Günlüğü -- 13.04.2014 01:37:46
Erdoğan Toprak, Ankara Günlüğü'ne konuk oldu: Ankara Günlüğü -- 13.04.2014 1 izlenme - 4 yıl önce Yerel seçimler ve sonuçları... Cumhurbaşkanlığı seçimleri için partiler hareketlenmeye başladı... CHP'nin adayı kim olacak? You tube erişime açılacak mı? CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hüseyin Yayman ve Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Utku Çakırözer sordu; CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak yanıtladı.
Gürsel Tekin'den Çok Konuşulacak Aspirin Benzetmesi 01:30
Gürsel Tekin'den Çok Konuşulacak Aspirin Benzetmesi 0 izlenme - 3 ay önce Cumhuriyet Halk Partisi'nde kurultay günü... Adalet ve Cesaret temasıyla gerçekleşen 36. olağan kurultaya CHP'lilerin yoğun ilgisi var. CNN TÜRK yayınında Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan CHP'nin önde gelen isimlerinden İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, partinin gelecek planları hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. 2019'da gerçekleşmesi planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda hazırlanmaya başladıklarını hatırlatan Gürsel Tekin, CHP'nin göstereceği adayın Türkiye'nin aspirini olacağını söyledi. Gösterecekleri adaya AK Partililerin de oy vermek isteyeceğini iddia eden Tekin, "Kafamda her kesimin saygı duyacağı 4-5 isim var. Kemal Kılıçdaroğlu da aday olursa bu ülkenin aspirini olacaktır" dedi.