Hoşgeldiniz!

Cumhuriyet Başsavcılığı

Akademisyenlere Kocaeli'de Gözaltı İstanbul'da Soruşturma Üstüne Soruşturma 00:29
Akademisyenlere Kocaeli'de Gözaltı İstanbul'da Soruşturma Üstüne Soruşturma 309 izlenme - 2 yıl önce Kocaeli'nde 21 akademisyen hakkında gözaltı kararının verilmesinin ardından İstanbul Anadolu ve Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı akademisyenlerle ilgili soruşturma başlattı. "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin yayımladığı bildiride imzaları bulunduğu gerekçesiyle Kocaeli Üniversitesinde (KOÜ) görevli 21 akademisyenden 14'ü gözaltına alındı, 7 akademisyen hakkında da gözaltı işlemleri devam ediyor. Bolu'da 3 akademisyenin evinde arama yapıldı. Giresun Üniversitesi, imzacı öğretim üyesini görevden uzaklaştırdı. Gaziantep'te 4, Akdeniz Üniversitesi'nde 9, Çukurova Üniversitesi'nde 2 ve Mersin'de 20 akademisyene idari soruşturma açıldı. Saat 11.30 itibariyle sıcak bir gelişme daha yaşandı. İstanbul'da Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ve Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın da imzacı akademisyenler hakkında re'sen soruşturma başlattığı öğrenildi. İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NIN ARDINDAN BİR SORUŞTURMA DAHA! Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı 'Bizler bu suça ortak olmuyoruz' başlıklı bildiriye imza atan akademisyenler hakkında terör örgütü propagandası yapmaktan soruşturma başlattı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bin 128 akademisyen hakkında re'sen soruşturma başlattığını açıklamasının ardından, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı da kendi bölgesinde bulunan akademisyenler hakkında soruşturma başlattı.
Lezbiyen Sevgili Cinayetine Müebbet Hapis Cezası 00:30
Lezbiyen Sevgili Cinayetine Müebbet Hapis Cezası 325 izlenme - 3 yıl önce Esenyurt'ta lezbiyen ilişki yaşadığı 4 yıllık sevgilisi Seher D.'yi öldüren Hülya C. (26) "Kasten adam öldürme" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
  Gezi Parkı soruşturmasında flaş gelişme 01:13
Gezi Parkı soruşturmasında flaş gelişme 144 izlenme - 4 yıl önce Gezi Parkı olaylarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 7’si yabancı uyruklu 255 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, 7’si yabancı uyruklu 255 şüpheli hakkında “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Hakkındaki Kanun’a muhalefet, ibadethaneyi kirletmek suretiyle zarar vermek, kamu görevlilerine görevi yaptırmamak için direnme, kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret, kamu görevinin usulsüz olarak üstlenilmesi, özel kıyafetleri usulsüz kullanma ve kamu malına zarar verme” suçlarından iddianame hazırlandığı belirtildi. Bu suçlardan biri veya bir kaçı isnat edilmiş şüpheliler hakkında hazırlanan iddianamenin 55. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildiği ifade edildi. Soruşturma kapsamında 10 şüpheli hakkında ise geçerli delil bulunmadığı ve fiilin suç teşkil etmediği gerekçesiyle kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi. Yapılan açıklamada, “249 kişinin şikayeti ve mağduriyeti çerçevesinde ‘Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Hakkındaki Kanun’a muhalefet, kamu görevlilerine görevi yaptırmamak direnme, mala zarar verme, yağma hırsızlık, hakaret, kamu görevlilerine kasten yaralama, ulaşım araçlarının çalışmasının engellenmesi, kaçırılması ve alıkonulması, konut ve işyeri dokunulmazlığını bozmak’ suçlarını işledikleri iddiasıyla sayıları ve kimlikleri tam olarak belirlenemeyen kişiler hakkında soruşturmaya devam edilmekte olup, bunların tespiti için kolluk birimlerine talimat verilmiştir” denildi. Gezi Parkı olaylarıyla ilgili olarak bugüne kadar 40 ayrı iddianame ile 308 şüpheli hakkında kamu davası açıldığı, 36 ayrı soruşturmaya da devam edildiği belirtilerek, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terörle Mücadele Kanunu Soruşturma Bürosu’nda suç işlemek amacıyla kurulan örgüte yardım etme, silahlı terör örgütüne üye olma, cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni görevlerini yapmasını engellemeye teşebbüs, 2911 sayılı yasaya muhalefet suçlarından dolayı 6 ayrı soruşturmaya devam edilmektedir. Bu soruşturmalar kısmen daha önce başlatılmış olup, Gezi Parkı olaylarıyla beraber başka yer ve zamanlardaki fiilleri de kapsamaktadır” ifadelerine yer verildi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2011 Yılında Polislikten Komiserliğe Geçiş Sınavında Fet 00:51
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2011 Yılında Polislikten Komiserliğe Geçiş Sınavında Fet 2 izlenme - 3 hafta önce IHAAW091557-ASA/02-02-2018 - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2011 yılında polislikten komiserliğe geçiş sınavında FETÖ üyelerinin yazılı sınav öncesinde sınav sorularına erişerek sınav sorularını örgüt üyelerine verdiklerinin tespiti üzerine Ankara merkezli 27 ilde 40 şüpheli hakkında...
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Yargı Mensupları ve Askerler Hakkında Gözaltı Kararı Verdi 01:23
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Yargı Mensupları ve Askerler Hakkında Gözaltı Kararı Verdi 16 izlenme - 2 yıl önce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı HSYK, Yargıtay ve Danıştay üyeleri ve askerler hakkında gözaltı kararı çıkarıldığını duyurdu.
Kanlı Fenerbahçe Saldırısı Yargıya Taşındı 00:43
Kanlı Fenerbahçe Saldırısı Yargıya Taşındı 27 izlenme - 3 yıl önce Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, Fenerbahçe otobüsüne düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili 'birden fazla kişiyi öldürmeye teşebbüs' suçundan soruşturma başlattı.
Gökhan Gönül'e Küfreden Taraftar Men Cezası Aldı 00:52
Gökhan Gönül'e Küfreden Taraftar Men Cezası Aldı 43 izlenme - 3 yıl önce Galatasaray - Fenerbahçe maçında Gökhan Gönül'e küfreden Selçuk Şeker isimli taraftar spordan men cezasına çarptırıldı.
MİT Tırları İddianamesini Hazırlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İddianamedeki Şüphelilerin... 00:31
MİT Tırları İddianamesini Hazırlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İddianamedeki Şüphelilerin... 7 izlenme - 8 ay önce MİT tırları iddianamesini hazırlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, iddianamedeki şüphelilerin 20 Ocak 2014 tarihinde ABD Büyükelçiliğiyle yapılan görüşmelerin içeriğinin istenmesi için bir yazı yazmıştı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Khk ile Kapatılan Fetö Okullarında Görev Yapan ve 36'si Bylock... 00:51
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Khk ile Kapatılan Fetö Okullarında Görev Yapan ve 36'si Bylock... 2 izlenme - 2 ay önce IHAAW093538-ASA/20-12-2017 - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, KHK ile kapatılan FETÖ okullarında görev yapan ve 36’si ByLock kullanıcısı 51 öğretmen şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiğini açıkladı.
Türk Tabipler Birliği Önünde Arbede 08:12
Türk Tabipler Birliği Önünde Arbede 1 izlenme - 4 hafta önce Türk Tabipler Birliği önünde arbedeANKARA - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 11 yöneticisi hakkında gözaltı kararı alınan Türk Tabipler Birliği binası önünde arbede yaşandı.
Mahkemenin Kapısında Kayınpederinin Boğazını Kesti 01:28
Mahkemenin Kapısında Kayınpederinin Boğazını Kesti 46 izlenme - 3 yıl önce Konya'da 21 yaşındaki Yunus Emre K., 'tehdit' suçlamasıyla yargılandığı dava için gittiği adliyede davacı olan kayınpederi Hasan Güneş'i boğazından bıçakladı!
Plajda Öğrencilerin Üzerine Köpek Salan Hokey Antrenörüne Soruşturma 01:25
Plajda Öğrencilerin Üzerine Köpek Salan Hokey Antrenörüne Soruşturma 26 izlenme - 3 yıl önce Öğrencilerini plajda kuma gömerek üzerlerine köpek salan Hokey antrenörü Savaş Yılmaz hakkında 'eziyet etmek" suçundan soruşturma başlatıldı.
Sefa Kalya, Aziz Yıldırım İçin Suç Duyurusunda Bulundu 08:30
Sefa Kalya, Aziz Yıldırım İçin Suç Duyurusunda Bulundu 26 izlenme - 4 yıl önce GFB kurucusu Sefa Kalya, şampiyonluk kutlamasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın sarfettiği bazı sözlerden ötürü suç duyurusunda bulundu.
Sefa Kalya, Aziz Yıldırım İçin Suç Duyurusunda Bulundu 08:30
Sefa Kalya, Aziz Yıldırım İçin Suç Duyurusunda Bulundu 22 izlenme - 4 yıl önce GFB kurucusu Sefa Kalya, şampiyonluk kutlamasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın sarfettiği bazı sözlerden ötürü suç duyurusunda bulundu.
Savcılığın İtirazının Ardından Zafer Biryol Yeniden Gözaltına Alındı 01:22
Savcılığın İtirazının Ardından Zafer Biryol Yeniden Gözaltına Alındı 1 izlenme - 3 ay önce İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Zafer Biryol'un serbest bırakılmasına itiraz etti, polis eski futbolcuyu yeniden gözaltına aldı.
Erzurum'da Çok Büyük Tehlike Atlatılmış 04:09
Erzurum'da Çok Büyük Tehlike Atlatılmış 13 izlenme - 4 yıl önce Erzurum'dak atlama kulelerinin çökmesiyle ilgili ilk bilirkişi raporuna yansıyanlar bir facianın eşiğinden dönüldüğünü gösteriyor.
Fenerbahçe Hisseleri Yeniden Yargılama Umuduyla Yükselişte 00:29
Fenerbahçe Hisseleri Yeniden Yargılama Umuduyla Yükselişte 10 izlenme - 4 yıl önce Fenerbahçe hisseleri, haftaya yeniden yargılama umudu ile yüzde 4'ün üzerinde yükselişle başladı.
Şikede Kumpas Soruşturması Tamamlandı: 1 Numaralı Şüpheli Fethullah Gülen 01:14
Şikede Kumpas Soruşturması Tamamlandı: 1 Numaralı Şüpheli Fethullah Gülen 2 izlenme - 1 yıl önce İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "Şikede kumpas" soruşturması tamamlandı. Bir numaralı şüpheli Fethullah Gülen ve 107 kişi hakkında iddianame hazırlandı.
Haluk Koç - Cumhurbaşkanının mal bildirimi - 02:30
Haluk Koç - Cumhurbaşkanının mal bildirimi - 11 izlenme - 3 yıl önce CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, "Bir cumhurbaşkanının bir siyasi parti kongresinde, o partinin genel başkanıymış gibi konuşması, açması kongreyi, yönlendirmesi hukuka meydan okumaktır, hukuk tanımazlıktır.
Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye Suç Duyurusu 01:15
Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye Suç Duyurusu 6 izlenme - 4 yıl önce Galatasaray Kulübü Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.
Trabzonspor, Aziz Yıldırım'ın Cezasının İnfazını İstedi 00:37
Trabzonspor, Aziz Yıldırım'ın Cezasının İnfazını İstedi 4 izlenme - 4 yıl önce Trabzonspor Kulübü Hukuk Kurulu, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdiği dilekçeyle şikede adı geçen kişilerin cezalarının infazını istedi.
Trabzonspor, Aziz Yıldırım'ın Cezasının İnfazını İstedi 00:37
Trabzonspor, Aziz Yıldırım'ın Cezasının İnfazını İstedi 4 izlenme - 4 yıl önce Trabzonspor Kulübü Hukuk Kurulu, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdiği dilekçeyle şikede adı geçen kişilerin cezalarının infazını istedi.