Hoşgeldiniz!

Daeş

Sunucunun Sorusunu Yanlış Anlayan Vatandaşlardan İlginç 03:23
Sunucunun Sorusunu Yanlış Anlayan Vatandaşlardan İlginç "terör" Tartışması... 7.596 izlenme - 6 ay önce KRT’de yaptığı programda vatandaşlara “Sosyal medyada çocukların görüntülerinin paylaşılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu yönelten Ebru Birçak ilginç bir tartışmaya şahit oldu. Sosyal medya konusu bir anda terör tartışmasına dönüştü.
IŞİD'den Kurtulan Seks Kölesi Ezidi Kadınlar 02:29
IŞİD'den Kurtulan Seks Kölesi Ezidi Kadınlar 9.190 izlenme - 1 yıl önce Onlar, terör örgütü IŞİD’in elinde aylarca rehin kaldı. Annelerinden koparıldılar, her türlü şiddete maruz kalarak seks kölesi olarak satıldılar. Ezidi kızları ve genç kadınların bazıları IŞİD’in elinden kurtulmayı başararak Irak’ın kuzeyinde, Dohuk’taki kadınlara destek merkezinde buluştu. Jinekolok Naam Nevzat ağır bir travma geçirdiklerini anlatıyor: “Gerçekten çok zor. İmkanlarımın çok ötesinde. İki yıldan bu yana bu tür vakalarla uğraşıyorum. Bu kadınların hepsi paramparça olmuş. Hiçbirinin durumu diğerinden iyi değil. Her vaka bir diğerinden daha acı. Dokuz yaşında tecavüze uğrayan çocuklar görüyorsunuz. En acımasız ve en aşağılayıcı bir duruma maruz kaldıklarına tanık oluyorsunuz.” 0.49 Terör örgütü militanları “kafir” olarak niteledikleri Ezidi kadın ve kız çocuklarına tecavüz edip, esir pazarlarında satışa çıkarıyordu. Bir yıl boyunca IŞİD’in rehin tuttuğu bu kadın yaşadığı travmayı şu sözlerle anlatıyor: “Biz köleydik ve ben beş adama birden satıldım. Bir çıkış yolu aradım. Bana dokunmamaları için üç kez intihar etmeyi denedim.” Yetkililer bir yıl içerisinde bu merkeze 800’den fazla kadının müracaat ettiğini söylüyor. İstisnasız hepsi köle olarak satıldığını ve tecavüze uğradığını anlatıyor. Doktorlar büyük bir kısmının ağır depresyon geçirdiğini aktarıyor: “Ben içimdeki öfkeyi atmak için doktora geldim. Küçük kızım dahil, hiç bir şeyi kontrol edemiyorum.” Dohuk’taki kadınlara destek merkezi Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu tarafından finanse ediliyor. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Irak temsilci Ramanathan Balakrishnan: “Tüm dünya genç kadın ve kızların terör örgütü IŞİD tarafından uğradığı şiddetin farkında. Ancak haber değeri olan sadece geçmiştir. Hayatta kalmayı başaranların yeniden yaşama tutunabilmesini sağlamak için büyük bir çaba gerekiyor.” Örgütün elinden kaçmayı başaranların sayısı artsa da yaklaşık 3 binden fazla kadının hala IŞİD’in elinde olduğu tahmin ediliyor.
U 11:25
U 13.634 izlenme - 3 yıl önce Başlıkta zaten her şey açık. Pkk sempatizanı bir gencin konuşması esnasında üniversiteli bir gencin konuşmaya katıldığı ve tartışmanın başladığı anı izliyoruz efendim. Üniversitelimizin ağzına sağlık demekten başka bir şey gelmiyor içimden. iyi seyirler
Rusya'nın Işid Tankerlerini Vurması 01:20
Rusya'nın Işid Tankerlerini Vurması 9.350 izlenme - 2 yıl önce Rusya IŞİD'e ait petrol tankerlerinin vurulma videosunu yayınladı. Bana ilginç gelen tankerlerin çokluğu. Rusya, İŞİD'i parasız bırakmaya ve Rus petrolünün değerini arttırmaya karar vermiş.
Türkiye Güzel mi? - DAĞ 2 01:35
Türkiye Güzel mi? - DAĞ 2 5.292 izlenme - 1 yıl önce Dağ 2 filminden duygu yüklü bir sahne... Ertesi gün köyü terörist daeş tarafından basılacak olan Türkmen kızı "Türkiye güzel mi?" diye soruyor. Göz yaşlarınıza hakim olmanız zor. Allah yardımcıları olsun. Not: Filmi kesinlikle sinemada izleyin, on numara bir iş olmuş. Kaynak: https://www.facebook.com/dagfilmi/videos/1098937716886920/
Şam Cephesinin IŞİD'e İnsanlık Dersi Vermesi 08:16
Şam Cephesinin IŞİD'e İnsanlık Dersi Vermesi 6.168 izlenme - 2 yıl önce Muhalif Şam Cephesi Halep'te esir aldığı IŞİD militanları'nın itiraflarını yayınlamış ve ışid'e karşı onların kendi prodüksiyonunu hazırlamış, fakat ...
Stadyumdaki Patlama Anı Kamerada 01:06
Stadyumdaki Patlama Anı Kamerada 4.283 izlenme - 2 yıl önce Irak’ın Babil kentinde bir stadyumda düzenlenen intihar saldırısının kamera görüntüleri ortaya çıktı. Kentin kuzeyindeki el-Hasva bölgesinde yerel iki takım arasında oynanan futbol maçı sırasındaki olayda en az 29 kişi hayatını kaybetti, 60’dan fazla kişi de yaralandı. Saldırının sorumluluğunu terör örgütü Daeş üstlendi. Örgüte yakın bir internet sitesinden yapılan açıklamada Haşdi Şabi unsurlarını hedef alan bir intihar saldırısı düzenlendiği belirtiliyor. Aynı kentteki kontrol noktasına Mart ayı başında düzenlenen ve Daeş‘in üstlendiği intihar saldırısında da 52 kişi ölmüş, 100 kişi de yaralanmıştı. Amerika Birleşik Devletleri öncülüğündeki koalisyon gücü Daeş‘in Irak’ta yüzde 40 ve Suriye’de yüzde 20 oranında toprak kaybettiğini belirtiyor.
Daeş  (İŞİD) Neden Türkiye'deki Saldırılarını Üstlenmiyor? 02:38
Daeş (İŞİD) Neden Türkiye'deki Saldırılarını Üstlenmiyor? 3.692 izlenme - 2 yıl önce İşid'in her eylemini ayrıntılı olarak üstlenirken, neden Türkiye'de ki eylemleri resmen sahiplenmiyor sorusunu arayan Avrupalı stratejistler, ilginç bir sonuca ulaşmış
İngiliz Çıplak Fotomodelin İşid'e Katılması 02:46
İngiliz Çıplak Fotomodelin İşid'e Katılması 3.395 izlenme - 2 yıl önce Hintçe bilmeyen arkadaşlardan özür dileyerek, video açıklaması ile idare edin diyorum. Haberi pek çok site ve gazetede görünce buraya atmak istedim. Atması en kolay video da buydu. 27 yaşında ve genelde üstsüz pozlar vererek geçinen İngiliz model Kiberley Miners, arkadaşları aracılığı ile İslam'a ilgi duymuş. Sosyal medya hesaplarında da kedisinin intihar yelekli pozlarını yayımlamış. İŞİD (Daeş'de diyebilirsiniz) katılamadan yakalanmış. Allah İngilizliğinde hayırlısını versin. Demek bazı insanlara rahat batıyor.
Canlı Bombaya Benzerliği Hayatını Kararttı 03:42
Canlı Bombaya Benzerliği Hayatını Kararttı 3.115 izlenme - 2 yıl önce Güneydoğu gazisi çatı ustası Nur Muhammet Mustafaoğlu'nun hayatı, geçtiğimiz günlerde fotoğrafları yayınlanan ve DAEŞ'in canlı bombası olarak her yerde aranan Savaş Yıldız'a benzerliğiyle alt üst oldu. Mustafaoğlu, sokağa çıktığında insanların kendisini canlı bomba sanıp ihbar ettiğini söyledi. İnsanların zarar verilmesinden koktuğu için yağmurlu ve soğuk havalarda bile tişörtle gezen Mustafaoğlu, canlı bombaya benzerliğinden dolayı hayatının karardığını ifade etti. Mustafaoğlu, canlı bombayla hiçbir alakasının olmadığını, kendisinin vatansever bir Türk olduğunu söyledi. Mustafaoğlu, "Ben Türk'üm. Bursa'da ikamet ediyorum. Bana benzeyen canlı bombanın resminden haberim yoktu. Abim telefonuma canlı bombanın resmini atarak, bana çok benzediğini söyledi. Her yerde haberi çıkan canlı bomba Savaş Yıldırım hakikaten bana çok benziyor" dedi.
Moskova'daki Türkiye Büyükelçiliğini Yumurta Yağmuruna Tutan Ruslar 00:34
Moskova'daki Türkiye Büyükelçiliğini Yumurta Yağmuruna Tutan Ruslar 4.234 izlenme - 2 yıl önce Dün Suriye sınırında, bir Rus uçağının Türk jetleri tarafından düşürülmesi ardından bugün yaklaşık iki bin kişilik bir grup, Moskova'daki Türkiye Büyükelçiliği önünde bir protesto eylemi düzenledi. Binaya taş, yumurta ve boya fırlatan gruba polis müdahale etmezken binada hafif hasar meydana geldi. Bu görüntüler, protesto eylemi sırasında elçiliğin içinden çekildi. Savaş çıkarsa bizde kontraya geçip bütün adanayı rusyaya taşımalıyız bence.
DAEŞ'i Vuran Yerli Bomba Kitimiz: HGK 01:32
DAEŞ'i Vuran Yerli Bomba Kitimiz: HGK 2.803 izlenme - 1 yıl önce Anka youtube kanalı bu videoda Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında DAEŞ hedeflerine gerçekleştirilen hava harekatında kullanılan yerli üretim Hassas Güdüm Kitini tanıtmış. Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=GckcGnqpplU
Time Lapse ile Terörün 15 Yılı 03:50
Time Lapse ile Terörün 15 Yılı 2.930 izlenme - 2 yıl önce Adamlar bu bildiğimiz seriinin devamında bu videoyu düzenlemiş. Güzel de olmuş hani.
Ortadoğu'da Yaşananların Özeti - Animasyon 01:43
Ortadoğu'da Yaşananların Özeti - Animasyon 2.036 izlenme - 2 yıl önce Yeni Osmanlıcılık politikalarıyla her fırsatta içine girmek istediğimiz ve en yakın dostumuz olan Suud Krallığıyla içindeki her türlü teröre sahip çıktığımız Ortadoğu'nun sanatsal olarak özeti.
Fırat Kalkanı Operasyonunda Son Durum 02:37
Fırat Kalkanı Operasyonunda Son Durum 1.083 izlenme - 2 yıl önce Fırat Kalkanı Operasyonu hakkında son dakika haberleri; TSK, DEAŞ kontrolündeki Cerablus’a Fırat Kalkanı Operasyonu ile askeri harekat başlatıldı. Askeri kaynaklar harekatın 04:00 gibi başladığını açıkladı. Türk tank birliklerinin 10:30 gibi girdiği Cerablus kısa sürede DEAŞ militanları tarafından temizlendi. Fırat Kalkanı adı verilen harekatta saat 10:30’da tank birlikleri Suriye sınırından içeri girmeye başladı. ÖSO güçlerinin saat 13:15 itibariyle Keklice’yi, saat 14:15’de ise Kıvırcık köyünü DEAŞ elinden aldığı öğrenildi. ÖSO, CERABLUS MERKEZİNİN KONTROL ALTINA ALDI Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde terör örgütü DAEŞ'e yönelik başlatılan Fırat Kalkanı Operasyonu'nda, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ilçe merkezinin kontrolünü de ele geçirdi. Askeri kaynaklardan ve ÖSO komutanlarından alınan bilgiye göre, sabaha karşı Cerablus bölgesinin terör örgütü DAEŞ militanlarından temizlenmesi amacıyla başlatılan harekatta, en önemli hedef olan ilçe merkezi Özgür Suriye Ordusu'nun kontrolüne girdi. ÖSO güçleri kentte DAEŞ'e ait tuzaklanmış bomba düzeneklerini imha etmeye çalışıyor. Muhalif komutanlar, taraflar arasındaki çatışmaların şimdilik durduğunu ancak DAEŞ'in intihar saldırıları düzenleme riski bulunduğunu bildirdi. Zırhlı birlikler eşliğinde öğle saatlerinde Türkiye sınırının güneyinde 3 kilometre içerdeki Keklice köyünü alan ÖSO güçleri, buraya 5 kilometre mesafedeki Cerablus ilçe merkezine doğru ilerleyerek DAEŞ'i batı ve güney yönünden kuşatmıştı. İlçe merkezinin kuzeyinde Türkiye sınırında TSK'nın yığınak yapmış olması ve doğuda Fırat nehrinin doğal engel oluşturması nedeniyle örgüt kuşatma altına girmişti. Fırat nehrinin doğu yakası halen PKK’nın Suriye uzantısı PYD’nin kontrolünde bulunuyor. TSK'DA CAN KAYBI YOK Harekatta gelinen aşamada, TSK tarafında herhangi bir can kaybı ya da yaralanma olmadı. ÖSO'da ise harekatın ilk anlarında 1 savaşçı hayatını kaybetti, 10'u yaralandı. Cerablus bölgesine yönelik başlatılan harekatla Türkiye’nin hudut güvenliğinin sağlanması, DAEŞ ile mücadele kapsamında Koalisyon güçlerine destek verilmesi ve Suriye'nin toprak bütünlüğünün sağlanması amaçlanıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Koalisyon Hava Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinin terör örgütü DEAŞ’tan temizlenmesi amacıyla askeri harekât başlatıldı. Harekât saat 04.00 civarında başlatıldı. Askeri harekat nedeniyle Gaziantep Valiliği’nce bazı yerler, Özel Güvenlikli Bölge ilan edildi. Önce TSK’ya ait obüsler IŞİD hedeflerine atış yaptı, sonrasında koalisyon uçakları DEAŞ’ın bombaladı. Bölgeden zaman zaman silah ve patlama sesleri geliyor.
DAEŞ'ten Kan Donduran İnfazlar 00:31
DAEŞ'ten Kan Donduran İnfazlar 1.051 izlenme - 2 yıl önce DAEŞ terör örgütünün birbirinden korkunç infazlarına bir yenisi daha eklendi. DAEŞ, Yemen"de esir aldığı 25 Husi'yi barbar bir şekilde öldürdü. Yayınlanan dört ayrı videoda 6 erkek Husi roketatarla, 6'sı denizde botun içindeyken havaya uçurularak, 4'ü boyunlarına bağlanan havan toplarına keskin nişancıların ateş etmesiyle ve 9'u da keskin hançerlerle kafaları kesilerek öldürüldü. Şoke eden bu görüntüler DAEŞ sempatizanları tarafından birçok mecrada paylaşıldı.
Terör Saldırılarından Bir Gün Sonrası - Nice vs İstanbul 02:07
Terör Saldırılarından Bir Gün Sonrası - Nice vs İstanbul 1.077 izlenme - 2 yıl önce teröre fazlasıyla alışan, ölümlerin istatistikten başka anlam ifade etmediği, insan hayatının pek önemli olmadığı, 47 kişinin ölümünden 2 saat sonra havaalanının yıkanıp temizlenip hizmete açılmasıyla övünülen, yas ilan etmek için en az 500 kişinin ölmesi gereken bir ülke ile bunların tam tersi bir ülke versus'u.
Cumhurbaşkanı Erdoğan:PKK Ve DAEŞi Bitireceğiz 07:17
Cumhurbaşkanı Erdoğan:PKK Ve DAEŞi Bitireceğiz 438 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram mesajında PKK ve DAEŞ'le mücadeleye ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın açıklamaları yeni adımların sinyali olarak da yorumlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kurban Bayramı mesajında terörle mücadeleye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Hem teröre destek veren belediyelere kayyum atanması hem de operasyonlarla ağır kayıplar verdirilen DAEŞ ile ilgili 'Terörü bitirme kararlılığı'nı vurgulayan Erdoğan şunları söyledi: DAEŞ'İ BİTİRMEK BOYNUMUZUN BORCU; HEM ÜLKEMİZDE HEM SURİYE'DE… DAEŞ denilen örgütü hem Suriye'de bitirmek hem ülkemizde eylem yapamaz hale getirmek milletimize karşı boynumuzun borcudur. Fırat Kalkanı Harekatı bunun ilk adımıdır. Ülke ve millet olarak bekamızı tehdit eden tüm örgütleri, arkalarında kim olursa olsun yok etmek için ne gerekiyorsa yapmaktan bizi kimse alıkoyamaz. DAEŞ'E TOPYEKÜN OPERASYON SİNYALİ Mİ? Erdoğan'ın DAEŞ'ye yönelik hava saldırısı ile 20 teröristin etkisin hale getirilmesini takiben yaptığı açıklama önümüzdeki süreçte bu örgüte yönelik süpürme harekatının ötesinde daha kararlı, etkili ve bitirmeye yönelik operasyonların olabileceğinin sinyali olarak yorumlandı. PKK'YI DA AYNI SON BEKLİYOR Güvenlik güçlerimizle ve bölgedeki kardeşlerimizle el ele vererek, Türkiye'yi PKK belasından kurtarmakta kararlıyız. FETÖ gibi PKK'nın da milletimizin dirayeti, devletimizin gücü karşısında direnme şansı yoktur. PKK'nın Suriye'deki kolu olan PYD-YPG'yi de aynı akıbet bekliyor.
Daeş’li Terörist Kendi Ölümünü Kaydetti 00:47
Daeş’li Terörist Kendi Ölümünü Kaydetti 562 izlenme - 2 yıl önce Suriye’de rejim askerleri ile terör örgütü DAEŞ arasında yaşanan yoğun çatışmaları kaydeden DAEŞ militanı, kendi ölümünü saniye saniye görüntüledi. Rejim güçleri, geçtiğimiz hafta antik Palmira kentini terör örgütü DAEŞ’ten temizleme operasyonlarına başlamıştı. Bir DAEŞ militanı, Hama kentinde Suriye ordusu askerleri arasında yaşanan yoğun çatışmaları görüntüledi.
Cerablus'ta Şu An 03:32
Cerablus'ta Şu An 372 izlenme - 2 yıl önce Suriye'nin Türkiye sınırında DAEŞ kontrolündeki Cerablus ilçe merkezi Özgür Suriye Ordusu'nun kontrolüne geçti
Bombalı Araç Böyle Vuruldu! 00:45
Bombalı Araç Böyle Vuruldu! 91 izlenme - 4 ay önce Irak'ta bomba yüklü araçla saldırı yapmaya çalışan DAEŞ'li teröristler Irak ordusuna ait tank tarafından böyle vuruldu.
Başbakan Ahmet Davutoğlu: 200'e Yakın Deaş Mensubu Etkisiz Hale Getirilmiştir 00:19
Başbakan Ahmet Davutoğlu: 200'e Yakın Deaş Mensubu Etkisiz Hale Getirilmiştir 378 izlenme - 2 yıl önce Başbakan Ahmet Davutoğlu, son 48 saat içerisinde 200 DAEŞ'linin öldürüldüğünü açıkladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, 8. Büyükelçiler Konferansı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu: TERÖR ALÇAK YÜZÜNÜ BİR KEZ DAHA ORTAYA KOYDU "Sultanahmet'te meydana gelen saldırıyı bir kez daha telin ediyorum. Alman dostlarımızı saygıyla anıyorum. Yaralananlara Allah'tan şifa diliyorum. Terör alçak, korkak yüzünü bir kez daha ortaya koydu. Londra, Paris saldırılarından herhangi bir farkı yok. Ülke olarak tam bir kenetlenme ile cevap vermeliyiz. Gerektiğinde ülkemize meydan okuyan bu terör örgütlerine karşı cevap vermekte gecikmemeliyiz. SON 48 SAATTE 200 DAEŞ MENSUBU ÖLDÜRÜLDÜ Salı günü, 10.20'deki olayın hemen sonrasında topladığımız bilgiler dolayısıyla bu adi terör olayının DAEŞ tarafından yapıldığının tespit edilmesine müteakip 48 saat içinde DAEŞ mevzilerinde 500'e yakın top ve tank atışıyla taaruzda bulunulmuş. Sınır boyumuzda büyük imkanlarımızda vurulmuş, 200'e yakın DAEŞ mensubu son 48 saat içinde etkisiz hale getirilmiştir. Bundan sonra Türkiye2ye yönelecek her tehdit misliyle cezalandırılacaktır. DEVLETİ KATİL GÖRENLERE SESLENİYORUM 5 aylık bebeğin de içinde olduğu lojmanlara yapılan saldırı haberi geldi. Bu terör olaylarını maruz ögstererek devleti katil görenlere sesleniyorum. İstanbul'da aziz dostlarımızı öldüren terörist ile Diyarbakır'daki adi saldırı arasında ne fark vardır. Neden terör olayları karşısında hep beraber omuz omuza durulamaz. "
Erdoğan'dan Irak Başbakanı'na: Sen Benim Kalitemde Değilsin 02:35
Erdoğan'dan Irak Başbakanı'na: Sen Benim Kalitemde Değilsin 313 izlenme - 1 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''FETÖ olarak adlandırdığımız yapı hem itikadi sapkınlığıyla hem de eğitim ve ticaret odaklı yöntemleriyle tüm dünya için DEAŞ kadar önemli bir tehdittir'' dedi. Erdoğan, Irak Başbakanı'na da sert tepki gösterdi: ''Irak'tan senin bağırman çağırman bizim için hiç de önemli değil, biz bildiğimizi okuyacağız, bunu böyle bilesin. Önce haddini bil.''
DEAŞ'a Nusret Usulü Bomba Yağdıran Çılgın Türk Pilotu 00:28
DEAŞ'a Nusret Usulü Bomba Yağdıran Çılgın Türk Pilotu 216 izlenme - 1 yıl önce Nusret videolarının sonu gelmiyor. El-Bab'ta DEAŞ'a Nusret usulü bomba yağdıran Çılgın Türk Pilotu şu ana kadar yapılmış bütün Nusr'et videolarını geride bırakacak kadar kendinden söz ettirecek.
Berat Albayrak: Şerefsiz Terör Örgütlerinin Propagandası 01:08
Berat Albayrak: Şerefsiz Terör Örgütlerinin Propagandası 490 izlenme - 2 yıl önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, DAEŞ terör örgütü üzerinden Türkiye aleyhinde propaganda amacında olan çevrelere yanıt verdi. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin DAEŞ'i terör örgütü ilan eden ilk ülke olduğunu hatırlatan Bakan Albayrak "Türkiye'nin DAEŞ ile ticaret ilişkisi içerisinde bulunduğu iddiası bu ülkeye ihanet içerisinde olan paralel başta olmak üzere şerefsiz örgütlerin propagandasıdır" dedi.
Fırat Kalkanı Operasyonunun Ayrıntıları 02:49
Fırat Kalkanı Operasyonunun Ayrıntıları 249 izlenme - 2 yıl önce Operasyonla hudut güvenliğinin sağlanması, DAEŞ ile mücadele kapsamında Koalisyon güçlerine destek verilmesi ve Suriye'nin toprak bütünlüğünün sağlanması amaçlanıyor.
70 Askerin Öldüğü Saldırı Kamerada 00:28
70 Askerin Öldüğü Saldırı Kamerada 176 izlenme - 1 yıl önce DEAŞ’ın Irak askerine yönelik bombalı saldırısı böyle görüntülendi. Musul Operasyonu ikinci gününe girerken, terör örgütü DAEŞ’in dün Irak ordusuna yönelik intihar saldırısı kameralara yansıdı. Musul’un doğusundaki Bilavet kasabasında bombalı araçla gerçekleştirilen saldırıda 70 Iraklı askerin öldüğü iddia edildi.
Recep Tayyip Erdoğan: Başaramayacaksınız 00:34
Recep Tayyip Erdoğan: Başaramayacaksınız 221 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksını, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz. Bu halka boyunduruk vuramayacaksınız.
DAEŞ Teröristleri Ezidi Kadınları Zorla Esir Aldı 02:05
DAEŞ Teröristleri Ezidi Kadınları Zorla Esir Aldı 193 izlenme - 2 yıl önce Facebook üzerinden yayınlanan bir videoda DAEŞ teröristleri etrafını sardığı Ezidi grubun içinden kadınları ve kız çocuklarını zorla erkeklerden ayırdığı görülüyor. Şoke eden bu görüntüler büyük tepki topladı. DAEŞ terör örgütü militanlarının bir grup Ezidi kadını, seks kölesi yapmak için ailelerinden silah zoruyla çekip kopardığı anlar yürek burktu. Suriye ve Irak'ın bir bölümünde faaliyet gösteren terör örgütü DAEŞ'in Ezidi kadınları seks kölesi olarak kullandığı biliniyordu. Ezidi aktivistler tarafından yayınlanan bir video, durumun vahametini gözler önüne serdi. Nerede ve ne zaman çekildiği belirtilmeyen görüntülerde, DAEŞ militanları, bir binanın önünde topladıkları Ezidiler arasından genç kadınları ve kızları silah zoruyla ailelerinden çekip ayırıyor. Ellerinde AK-47 silahları olan teröristler çığlıklara aldırmadığı görülüyor. Çığlıkların havayı doldurduğu videoda, silahları gölgesindeki diğer aile üyelerinin hiçbir şey yapamadığı gözleniyor. Bu olay gerçekleşirken, DAEŞ militanlarının tekbir getirdiği dikkat çekiyor.
Işıd Canlı Bombacısıyım Diyip Şakalamak 03:01
Işıd Canlı Bombacısıyım Diyip Şakalamak 225 izlenme - 2 yıl önce Şakanın yapıldığı yer Arabistan , şakacı abimiz üzerine yerleştirdiği bomba düzenekleri ile kendini patlatacağını söylüyor ve cennet , şehit gibi kelimelerle avutmaya çalışıyor ama nafile.