Hoşgeldiniz!

Dağ Filmleri Festivali Videoları İzle

Issız Ada (Dağ Filmleri Festivali 2015) 01:45
Issız Ada (Dağ Filmleri Festivali 2015) 586 izlenme - 2 yıl önce Issız Ada Bursa Dağ Filmleri Festivali'nde - 21 Mart 2015 Issız Ada Issız Ada Issız Ada Bir grup profesyonel yamaç paraşütçüsü Yemen açıklarında bulunan ıssız Socotra adasını keşfetmeye gider. Orjinal Ad : Forgotten Island Yönetmen : Geisegger Yıl : 2012 Ülke : Yemen Dakika : 37 dk. Dil : İngilizce Alt Yazı : Türkçe Hint okyanusu üzerinde yer yer 1000 metre yüksekliğe kadar çıkan paraşütçüler kimi zaman havadan adanın nefes kesen manzarasına kendilerini bıraktılar, kimi zaman da saatte 40 Km hıza çıkan rüzgarla mücadele ettiler. Ekip soluk kesici hava çekimlerinden birini de Doğunun en uzun mağaralarından birinin üzerinden geçerken gerçekleştiriyor.
8. Dağ Filmleri Festivali - Tanıtım Filmi 01:45
8. Dağ Filmleri Festivali - Tanıtım Filmi 752 izlenme - 4 yıl önce Türkiye'nin, dağ, keşif ve macera konulu, ilk ve tek film festivali olan Dağ Filmleri Festivali, 28 Şubat - 03 Mart 2013 tarihleri arasında 8. kez İstanbul'da Beyoğlu Fransız Kültür Merkezi ve Beyoğlu Aynalıgeçit Salonu'nda; 15 - 17 Mart 2013 tarihleri arasında 4. kez Ankara'da Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde ve 28 - 30 Mart 2013 tarihleri arasında 3. kez İzmir'de Konak Türkan Saylar Kültür Merkezi'nde gerçekleştiriliyor ve seyirciyle buluşuyor. Dünya festivallerinde gösterilen 500'den fazla film arasından seçilen 2013 seçkisi 10'u yerli 31'i yabancı olmak üzere toplam 41 filmden oluşuyor.
Higher - Daha Yükseğe (Dağ Filmleri Festivali 2015) 03:05
Higher - Daha Yükseğe (Dağ Filmleri Festivali 2015) 314 izlenme - 2 yıl önce Higher 2015 Dağ Filmleri Festivali'nde... Jeremy Jones arkadaşlarını toplayarak, meşaleyi bir sonraki dağ tırmanıcıları nesline bırakmak için hazırlıklara başladı. Orjinal Ad : Higher Yönetmen : Jeremy Jones Yıl : 2014 Ülke : A.B.D. Dakika : 95 dk. Dil : İngilizce Alt Yazı : Türkçe Film ekibinde Bryan Iguchi, Luca Pandolfi, Ryland Bell yer alıyor. Bu arkadaşlarıyla birlikte Jeremy, kendisine oyun alanı ilan ettiği önemli yollarda izini bırakıyor. Ayrıca tehlikenin zirveler kadar yüksek olduğu Doğu Alaska Dağlarında ve Nepal’deki Himalayalarda da tırmanış yaparak tarih yazıyor.
Uçurumun Kıyısında (Dağ Filmleri Festivali 2015) 02:18
Uçurumun Kıyısında (Dağ Filmleri Festivali 2015) 130 izlenme - 2 yıl önce Bursa Dağ Filmleri Festivali 1953 yılında Everest’e tırmanmak dünyanın en zorlu işlerinden biriydi. Şiddetli rüzgar, dondurucu soğuklar ve dağcıların karşılaştıkları yüksekliğe bağlı sağlık sorunları bu 8848 m.lik zirveye çıkışı neredeyse imkansız hale getiriyordu. Sir Edmund Hillary ve Tenzing Norgay bu imkansız gibi görünen zirveye ilk çıkışı yapmayı başaran kişiler olarak tarihe geçmeyi başardılar. Bu o yılların en sansasyonel ve çarpıcı başarısıydı. Film, Sir Edmund Hillary ve Tenzing Norgay’in bu destansı başarılarını perdeye yansıtıyor. Hillary ailesinin desteğiyle gerçekleşen belgeselde Sir Edmund’un hikayesi orijinal kayıtlardan, fotoğraflardan ve canlandırmalardan oluşan çarpıcı görüntülerle karşımıza çıkıyor.
The Frozen Titans (Dağ Filmleri Festivali 2015) 01:27
The Frozen Titans (Dağ Filmleri Festivali 2015) 60 izlenme - 2 yıl önce Donmuş Devler Bu film Will Gadd’ın hayal gücü ve azmiyle bir sporun sınırlarını aşmasının hikâyesi. Britanya Kolumbiyası’ndaki Helmcken Falls’ın eşsiz buz oluşumları, tırmanışçılara adeta meydan okuyor. Orjinal Ad : The Frozen Titans Yönetmen : Bryan Smith, David Pearson Yıl : 2014 Ülke : Avusturya, Kanada Dakika : 52 dk. Dil : İngilizce Alt Yazı : Türkçe Dünyadaki en zor buz ve karışık tırmanış olarak kabul edilen 140 metrelik mağara, dev sarkıtlara korkutucu bir şekilde ev sahipliği yapıyor. Bu yer Gadd’ın ve modern buz tırmanışındaki herkesin en büyük tutkusu ve takıntısı haline geldi.
Chasing Ice - Buzulların Peşinde (Dağ Filmleri Festivali 2015) 02:33
Chasing Ice - Buzulların Peşinde (Dağ Filmleri Festivali 2015) 48 izlenme - 2 yıl önce Chasing Ice 2015 Dağ Filmleri Festivali'nde... Buzulların Peşinde Buzulların Peşinde Bir zamanlar iklim değişikliğine ve bilimsel araştırmalara kuşkuyla bakan ünlü çevre fotoğrafçısı James Balog, Extreme Ice Survey (EIS) adlı çalışmasıyla, değişen gezegenimiz hakkında birçok şey keşfetti. Buzulların Peşinde, kahraman bir foto muhabirinin karbondioksit salınımının arttığı dünyamıza umut getirmeyi kendine görev edinmesini anlatıyor. Orjinal Ad : Chasing Ice Yönetmen : Jeff Orlowski Yıl : 2012 Ülke : A.B.D. Dakika : 76 dk. Dil : İngilizce Alt Yazı : Türkçe Chasing Ice/Buzulların Peşinde belgeselinde Balog değişen buzullarının uzun süreli kaydını tutmak için devrim niteliğindeki hızlandırılmış kameraları kullanıyor. Çarpıcı güzellikteki görüntüleri yılları saniyeler içinde özetlerken, hareket halindeki buz dağlarını gözden kayboldukları esnada yakalayarak nefesleri kesiyor. Balog Kuzey Kutbu’nun zorlu koşullarında genç maceraperestlerle yolculuk ederek, kariyerini ve sağlığını insanlığın yüzleştiği en büyük sorunun peşinde giderek riske atıyor. Küresel ısınma tartışmaları Amerika’yı kutuplaştırırken ve doğal felaketlerin etkileri tüm dünyada artarken, Buzulların Peşinde, kahraman bir foto muhabirinin karbondioksit salınımının arttığı dünyamıza umut getirmeyi kendine görev edinmesini anlatıyor.
Belle ve Sebastien (Dağ Filmleri Festivali 2015) 01:27
Belle ve Sebastien (Dağ Filmleri Festivali 2015) 41 izlenme - 2 yıl önce Belle ve Sebastien Bursa Dağ Filmleri Festivali'nde... Belle ve Sebastien Bu hikaye bizi oraya, Alpler’de yukarı bir yere götürüyor. Karların el değmemiş olduğu, dağ keçilerinin gelincikleri kovaladığı, zirvelerinin bulutlara dokunduğu yere gidiyoruz. Hikaye Almanlar gelene kadar huzur içinde olan bir köyde geçiyor. Bu yapayalnız bir çocuğun ve vahşi bir köpeğin buluşmasıdır. Bu Belle’yi ehlileştiren Sebestian’ın hikayesidir. Bu uzun süren bir arkadaşlığın macerasıdır. Orjinal Ad : Belle et Sebastien Yönetmen : Nicolas Vanier Yıl : 2013 Ülke : Fransa Dakika : 104 dk. Dil : Fransızca Alt Yazı : Türkçe Bu kalplere dokunan ve saygıdeğer bir çocuğun ikinci dünya savaşı sırasında geçmiş, sıra dışı bir hikayesidir. Bu annesini arayan bir çocuğun efsanesidir, geçmişini arayan yaşlı bir adamın, aşka bir sert bakışın, macera peşinde bir genç kadının, affedilmeyi bekleyen bir Alman teğmenin hikayesi. Bu Belle ve Sebastian’ın hikayesidir.
ThuleTuvalu (Dağ Filmleri Festivali 2015) 02:20
ThuleTuvalu (Dağ Filmleri Festivali 2015) 37 izlenme - 2 yıl önce İstanbul Dağ Filmleri Festivali, Beyoğlu Atlas Sinemasında ThuleTuvalu ThuleTuvalu ThuleTuvalu Film Thule ve Tuvalu halkının geleneksel yaşam stillerini iklim değişikliği yüzünden terk ederken bilinmeyen bir geleceğe gidişlerini izleyiciye sunuyor. Orjinal Ad : ThuleTuvalu Yönetmen : Matthias von Gunten Yıl : 2014 Ülke : İsviçre Dakika : 96 dk. Dil : İngilizce, Tuvalyanca, Inuitçe Alt Yazı : Türkçe Dünyanın bir ucundaki bu yerler iklim değişikliği yüzünden ön plana çıkıyor; buzulların erimesiyle Thule (Grönland) ve denizlerin yükselmesiyle birlikte su altında kalma tehlikesiyle karşılaşacak olan Tuvalu. Küresel ısınmanın etkileri bizim sadece medyada karşımıza çıksa da, bu durum Thule ve Tuvalu sakinlerinin hayatını ciddi biçimde tehdit ediyor.
Şehirden Zirveye (Dağ Filmleri Festivali 2015) 01:37
Şehirden Zirveye (Dağ Filmleri Festivali 2015) 31 izlenme - 2 yıl önce Şehirden Zirveye Bursa Dağ Filmleri Festivali'nde... Şehirden Zirveye Şehirden Zirveye Belgesel Sebastian Stiphout ve 9 yaşındaki oğlu Luca’nın alışılmışın dışındaki yolculuklarını anlatıyor. Orjinal Ad : City to Summit Yönetmen : Sebastian Stiphout Yıl : 2013 Ülke : Almanya Dakika : 19 dk. Dil : Almanca Alt Yazı : Türkçe Münih’teki evlerinden çıkan ikili Almanya’nın en yüksek zirvesi olan Zugspitz’e macera dolu bir yolculuğa çıkıyor. Kimi zaman bisikletle, kimi zaman yürüyerek, kimi zaman da kürek çekerek hedeflerine ulaşmaya çalışan baba ve oğul yol boyunca karşılaştıkları engelleri aşarken kendi dünyalarındaki engelleri de aşmayı öğreniyor.
Çelikten İrade (Dağ Filmleri Festivali 2015) 02:19
Çelikten İrade (Dağ Filmleri Festivali 2015) 23 izlenme - 2 yıl önce Çelikten İrade Dünyanın en iyi kadın ekstrem sporcularından biri olan Norveçli Karina Hollekim 6 yıl önce kendisini tekerlekli sandalyeye mahkum eden bir kaza geçirir. Orjinal Ad : Made of Steel Yönetmen : Hallgrim Haug Yıl : 2012 Ülke : Norveç Dakika : 84 dk. Dil : Norveççe,İngilizce,Fransızca Alt Yazı : Türkçe Ünlü ekstrem sporcu Karina kazası sonucu bir daha yürüyemeyez ve tekerlekli sandalyeye mahkum olur. Ancak Karina sınırlarını zorlamasını bilen ve pes etmeyen kişiliğinin de yardımıyla durumu kabullenmez ve çok yoğun bir tedavi programına başlar. Sayısız ameliyata ve rehabilitasyon seanslarına göğüs geren bu güçlü kadın tekrar ayaklarının üzerinde durmak için gereken tüm çabayı sarf eder. Ancak tüm hayatını adrenalin ve macera içerisinde geçiren biri için yürüyebilmeyi başarmak kayda değer bir ilerleme sayılmazdı. Karina bunu kanıtlarcasına dünyanın en imrenilen ve en zorlu kayak gezilerinden biri olarak bilinen ünlü Haute Route’a katılmaya karar verir. Yürüyüşle birlikte başlayan ağrıları kendisine Alplerin en yüksek ve zorlu zirvelerinden biri olan Chamonix’ten Zermatt’a uzanan 200 km’ye yaklaşan rotanın zorlu bir deneyim olacağını hissettirmişti. Sınırlarını sonuna kadar zorlayan Karina, bu zorlu sınavda hem kendini hem de zihnini yeniden keşfettiiği bir yola çıkıyor.
Bisikletlilerin Öyküleri (Dağ Filmleri Festivali 2015) 04:55
Bisikletlilerin Öyküleri (Dağ Filmleri Festivali 2015) 11 izlenme - 2 yıl önce Bursa Dağ Filmleri Festivali 21 Mart 2015, 19:30 Avrupa’nın 6 farklı ülkesinden 6 farklı hikaye bir filmde buluşuyor. Birbirinden farklı kahramanları bisiklet sürmeyi bir hayat biçmi olarak görmeleri birleştiriyor. Bisiklet, onların hayatlarındaki parlayan ve dokunulmamış noktaları temsil ederek hayalini bile kuramadıkları bir başarıyı onlara gösteriyor.
İnanıyorum Uçabilirim (Dağ Filmleri Festivali 2015) 04:03
İnanıyorum Uçabilirim (Dağ Filmleri Festivali 2015) 9 izlenme - 2 yıl önce İNANIYORUM, UÇABİLİRİM İNANIYORUM, UÇABİLİRİM Filmde Tancrède ve Julien bizleri serbest uçuş dünyasında bir keşfe çıkarıyor. İki arkadaş, adına "Highlining" denen, yükseklerde kurulan bir ip üzerinde denge yürüyüşü yapmayı gerektiren sporu çok seviyorlar. İkili, tırmanıcı olarak yetenek ve tecrübelerini kullanıyor ve limitlerini zorlayarak yaptıkları spora yeni bir boyut kazandırıyorlar. Aylar süren plan ve antrenman acaba onları hayalini kurdukları mutlak özgürlüğe, uçma özgürlüğüne ulaştırabilecek mi ? Orjinal Ad : I Beleive I Can Fly Yönetmen : Sebastien Montaz Rosset Yıl : 2011 Ülke : Fransa Dakika : 43 dk. Dil : İngilizce, Fransızca Alt Yazı : Türkçe