Hoşgeldiniz!

dağcı

Küçük Kaya Parçasını Sikke Olarak Kullanıp İnen Dağcı 00:58
Küçük Kaya Parçasını Sikke Olarak Kullanıp İnen Dağcı 3.902 izlenme - 2 hafta önce Hansjörg Auer, Donanımsal eşyaları biten adam tırmanışta başka seçeneği kalmayınca küçücük kaya parçasına ipi geçirerek iniyor.
Kaya Kütlesiyle Yere Çakılan Dağcı 00:32
Kaya Kütlesiyle Yere Çakılan Dağcı 5.425 izlenme - 4 ay önce ABD'nin Utah eyaletinde bulunan bir kanyonda tırmanış gerçekleştiren dağcının kaya kütlesi ile birlikte yere düşmesi kameraya böyle yansımış.
Hakkari Dağ Ve Komando Tugayı 06:01
Hakkari Dağ Ve Komando Tugayı 164.711 izlenme - 10 yıl önce buradan izleyin arkadaşlar daha ekleyeceğim videoları
Kayakçıların Dağın Zirvesinden İnişi 02:07
Kayakçıların Dağın Zirvesinden İnişi 2.349 izlenme - 11 ay önce Kafayı yemiş bir grup dağcının dağın zirvesinden inme görüntüleri adama yusuf yusuf ettiriyor. "İzlerken ben düştüm", "Şu an tutunuyorum" gibi son kullanma tarihi geçmiş esprilerle gelmeyin bu videoya.
Dağcının Gözünden Zirveye Tırmanış 02:12
Dağcının Gözünden Zirveye Tırmanış 1.309 izlenme - 7 ay önce İskoçya'da bulunan Skye Adası'ndaki bir dağa tırmanan 47 yaşındaki Scott MacLucas-Paton'un gözünde zirveye tırmanışı izliyoruz efendim.
Bursalı Dağcının Sincap Ailesiyle 6 yıllık Dostluğu 01:06
Bursalı Dağcının Sincap Ailesiyle 6 yıllık Dostluğu 1.550 izlenme - 1 yıl önce Bursa'da bir dağcının sincap ailesiyle 6 yıldır devam eden dostluğu görenleri etkiliyor. 6 yıl önce ailenin en büyük üyesi anne sincapla dost olan Bursalı dağcı Tasim Güler, ailenin tüm fertlerini eliyle besliyor. Dağcı Güler'in elinden fındık ve ceviz yiyen anne sincap Cimcime davranışlarıyla da 6 yıllık dostuna adeta teşekkür ediyor.
G. Mallory'nin 75 Yıl Sonra Everest'te Bulunan Cesedi (+18) 02:53
G. Mallory'nin 75 Yıl Sonra Everest'te Bulunan Cesedi (+18) 4.218 izlenme - 3 yıl önce Öncelikle şunu söyleyeyim bazıları bu video için ''naamaan sehhdirr et'' diyebilir hatta 500-600 izlenme alacaktır ama nostaljik ve tarihi önemi bir hayli fazladır. Bu sitenin arşivinde bulunması gerekir. George Mallory 1924 yılında Royal Geographic Society'nin Everest'in tepesine varmakla ilgili kurduğu grubun takım tırmanış lideriydi. 1924 yılında yapılan tırmanışta ekibini terk etmiş ve almış başını gitmiştir işte o andan beri haber yoktu kendisinden zirveye vardı mı varmadı mı halen bir muallak ama eğer varmışsa zirveye ilk ulaşan Edmund Hillary'nin 'Sir' unvanı onun hakkıydı. Kankisi Irvine ile yaptıkları ikinci tırmanışta 27000 feette kaldıkları anlaşıldı. İlk olarak 1933te Irvine'in buz baltası bulunmuş 1999'da da her ne kadar Jochen Hemmleb'in araştırma ekibi bulmuş olsa da tahmin edilmeyen yerde bu rastlantı görüntülerde cesedine ulaşılmıştır. Videoda onun cesedinin olduğunu anladıkları an gerçekten çok yürek burkan cinsten. Altyazısı olmadığı için gerçek anlamda özür dilerim ama belgeselinde geçen; aynı seslerin seslendirmesi ve biraz yapmacık kalıyor. Bu hikaye için The Wildest Dream adlı belgesel izlenebilir.
nefes 00:36
nefes 5.038 izlenme - 7 yıl önce komando
Hayrettin Dağcı Olmak İsterse 00:45
Hayrettin Dağcı Olmak İsterse 2.523 izlenme - 4 yıl önce
Hayvan Dedektifi 2 (Jim Carrey)- Dağcı Filmine Gönderme 02:13
Hayvan Dedektifi 2 (Jim Carrey)- Dağcı Filmine Gönderme 1.860 izlenme - 2 yıl önce Baş rolünü Jim Carrey'nin oynadığı günümüz komedi filmlerinin bile hala üstünde yer alan 1995 yapımı Hayvan Dedektifi 2 (Ace Ventura: When Nature Calls) filminden muhteşem komik bir sahne. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/275334/hds-kargo-hayvan-dedektifi-jim-carrey
Hakan Dağcı - Şeker (O Ses Çocuklar Türkiye 14 Nisan Perşembe) 01:39
Hakan Dağcı - Şeker (O Ses Çocuklar Türkiye 14 Nisan Perşembe) 789 izlenme - 2 yıl önce Hakan Dağcı - Şeker | O Ses Çocuklar Türkiye Şarkı Sözleri (lyrics): Elin elimdeyken en sihirli kilit Hep mutluluğa açılır Essin dertler nereden eserse Gülüşünle hepsi dağılır Önce kalbime sonra evime, girdin ya nasıl mutluyum Şeker yapışmış sanki diline, bu en tatlı şey duyduğum Hayat dediğin sanki kaç sene Ama aşklar ölümsüzdür Senin aşkın benim aşkıma Çok yakışacak bir ömür Önce kalbime sonra evime, girdin ya nasıl mutluyum Şeker yapışmış sanki diline, bu en tatlı şey duyduğum Önce kalbime sonra evime, girdin ya nasıl mutluyum. Şeker yapışmış sanki diline, bu en tatlı şey duyduğum Önce kalbime sonra evime, girdin ya nasıl mutluyum. Şeker yapışmış sanki diline, bu en tatlı şey duyduğum Bu en tatlı şey duyduğum "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Dağcı - Hata Benim Günah Benim 04:55
Dağcı - Hata Benim Günah Benim 1.450 izlenme - 4 yıl önce Dağcı
Türk Askerinin Komando Andı 01:26
Türk Askerinin Komando Andı 1.399 izlenme - 3 yıl önce Eğirdir Dağ Komando Okulu'nda çekilen ve komutanları öncülüğünde komandolarımızın yapmış olduğu andı izliyoruz..
Dağcılar 01:15
Dağcılar 2.002 izlenme - 10 yıl önce aslan dağcı bunlar
Çıplak Elle El Capitan Dağına Tırmanan Manyak 02:04
Çıplak Elle El Capitan Dağına Tırmanan Manyak 169 izlenme - 9 ay önce Alex Honnold isimli çılgın dağcı, Yosemite ulusal parkındaki El Capitan dağına hiçbir güvenlik önlemi almadan ve çıplak elleriyle tırmandı. 31 yaşındaki dağcı daha önce de birçok yere tırmanmış ve her defasında azraile kafa tutmuş.
Türk dağcılardan Fas'ta zirve tırmanışı 02:15
Türk dağcılardan Fas'ta zirve tırmanışı 683 izlenme - 2 yıl önce Bursa Sınır Tanımayan Dağcılar Spor Kulübü'nden bir grup, Fas'ta bulunan Atlas Dağları'nın en yüksek noktası olan 4 bin 167 metrelik Jebel Toubkal Zirvesi'ne tırmandı. Kulüp başkanı Mehmet Fahir Denizman, yaptığı yazılı açıklamada, daha önce Türkiye'de başta Uludağ ve Ağrı Dağı olmak üzere çok sayıda bölgeye tırmanış gerçekleştirdiklerini hatırlattı.
Everest'e Tırmanan İlk Türk - Nasuh Mahruki 10:29
Everest'e Tırmanan İlk Türk - Nasuh Mahruki 732 izlenme - 3 yıl önce 17 mayıs 1995 tarihinde Nasuh Mahruki'nin bir ilki gerçekleştirdiği; dünyanın en yüksek noktası Everest'e tırmanan ilk Türk ve dünyadaki ilk müslüman dağcı olduğu, bayrağımızın dalgalandığı o unutulmaz dakikalar. İzliyoruz.
K2 Dağına Tırmanan Dağcının Son Anda Ölümden Kurtulması 04:56
K2 Dağına Tırmanan Dağcının Son Anda Ölümden Kurtulması 79 izlenme - 7 ay önce K2 dağının en dik ve tehlikeli buzlu yamaçlarından birine ip olmadan tırmanan dağcının eriyen buzulların yere düşmesinden hemen önce arkadaşlarının attığı güvenlik ipi ile mucize şekilde hayatta kalışı.
Dyatlov Geçidi Vakası Varsayımları 16:52
Dyatlov Geçidi Vakası Varsayımları 638 izlenme - 3 yıl önce Rus yapımı Dyatlov Geçidinin Sırrı belgeselinden bir kesit. İnsan sosyal bir varlık oldukça doğayı tanımak için kendisini en zorlu koşulların içine atıyor. Maceraperest dokuz Rus gencin 1959'da Sibirya'daki Ural Dağı'na tırmanışlarının amacı da buydu.Ancak deneyimli dağcıların bu macerası, arkasında komplo teorileri bırakan ve tarihe Dyatlov Geçidi olarak geçen bir trajediye dönüştü.Gizemi çözülmeyen bir şekilde ölen gençlerin ölüm nedeni hakkında onlarca teori ortaya atıldı.Ufo,çığ,mansi yerlileri,rus askerlerinin silah deneyleri vb gibi. 2013 Eylül ayında yayımlanan Devil's Pass (Şeytan Geçidi) isimli filme de konu oldu. Amerikalı gençler Ural Dağları'nda hayatını kaybeden dokuz gencin akıbetini araştırmak üzere yola çıkar. Ve tüm teorileri yerle bir eden bir şeyle karşılaşırlar; yaratıklar. Belgeseli izlemek isteyenler için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/91986/dyatlov-gecidinin-sirri-1bolum http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/92015/dyatlov-gecidinin-sirri-2-bolum
Rus Dağcıdan Erzurum'daki Buz Şelalelerine Tırmanış 03:56
Rus Dağcıdan Erzurum'daki Buz Şelalelerine Tırmanış 367 izlenme - 2 yıl önce Görüntü Dökümü : Tırmanış alanına bebeğiyle gelişi Rus dağdıcanın tırmanışı Rus dağcı ile röp Rus dağcıdan Erzurum'daki buz şelalelerine tırmanış FAHRETTİN GÖK - Kuzey Kutbu'nu 4 aylık hamile iken yürüyerek tur kayağı ile geçen en genç kadın dağcı Rusyalı Marina Abıldaeva, Erzurum'da düzenlenen festivalde buz şelalelerine tırmanış gerçekleştirdi.
Everestin Tepesinde Çığ Düşme Anları 01:45
Everestin Tepesinde Çığ Düşme Anları 111 izlenme - 10 ay önce Dağın zirvesine yakın bir yerde base kuran dağcılar bir anda büyük bir çığın altında kalıyor. Her şeyin karlar altında kaldığı o anlar kameraya böyle yansıyor.
dağcı arabaları 00:21
dağcı arabaları 824 izlenme - 9 yıl önce axazaz
Horoz Köyü 09:46
Horoz Köyü 1.279 izlenme - 9 yıl önce ahmet esen 13,07,2009 horoz köyü ulukışla niğde bütün dağçı ve kayak tutkunlarını horoz köyüne davet ederim. fatif sinan çimen'e teşekkür ederim çekimler için.
Dağcıların Görüntülediği Büyük Çığ 00:59
Dağcıların Görüntülediği Büyük Çığ 189 izlenme - 2 yıl önce Çığ düşmesi dağcıların kamerasına böyle yansıdı... 05.09.2016 günü gagarino kanalına yüklediğim 'Dağcıların Görüntülediği Büyük Çığ ' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
İnanılmaz Tırmanış 01:45
İnanılmaz Tırmanış 666 izlenme - 9 yıl önce dan osman bu yürür gibi tırmanıyor.
türk dağcı tunç fındık himalayalarda 04:25
türk dağcı tunç fındık himalayalarda 755 izlenme - 9 yıl önce türk dağcı tunç fındık himalayalarda
Dağcıların El Capitan Tırmanışı Sırasında Yaşanan Kaya Göçmesi 00:57
Dağcıların El Capitan Tırmanışı Sırasında Yaşanan Kaya Göçmesi 50 izlenme - 6 ay önce Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinde bulunan Yosemite Ulusal Parkı’ndaki El Capitan kaya formasyonundan kopan bir parçanın düşüşü sırasında bir kişi yaralanmış. Onlarca metre uzunluğundaki devasa monolit granit kaya parçasının düşüşü, dağcılar tarafından kayda alınırken çevrede toz ve duman kütlesi oluşmuş.
Buz Tutan Niagara Şelalesi'ne Tırmanan İlk Dağcı 00:44
Buz Tutan Niagara Şelalesi'ne Tırmanan İlk Dağcı 275 izlenme - 3 yıl önce Kanadalı dağcı ve 'buz tırmanıcısı', 47 yaşındaki Will Gadd, ABD ve Kanada sınırındaki Niagara Şelalesi'ne tırmanan ilk kişi oldu... Niagara'nın buz tutan At Nalı Şelalesi bölümüne tırmanan Gadd, tırmanış sonunda çok üşüdüğünü, çok ıslandığını, vücut ısısının çok düştüğünü söyledi. Elde ettiği başarıdan çok memnun olduğunu ifade eden Gadd, tırmanışın ardından herhangi bir sağlık problemi yaşamadığını belirtti.
 Avusturyalı pilotlar Ağrı Dağı'nın zirvesinde mızıka çaldı 02:06
Avusturyalı pilotlar Ağrı Dağı'nın zirvesinde mızıka çaldı 550 izlenme - 5 yıl önce Avusturya’da özel hava şirketinde görev yapan 11 kişilik pilot ve kabin amiri, Ağrı Dağı’na zirve tırmanışı gerçekleştirdi. Avusturya’da özel hava şirketinde görev yapan 11 kişilik pilot ve kabin amiri, şiddetli fırtınaya rağmen Türkiye’nin en yüksek dağı olan 5 bin 137 metre yüksekliğindeki Ağrı Dağı’na zirve tırmanışı gerçekleştirdi. Pilotların zirve heyecanını ‘mızıka’ çalarak kutladı.Ağrı Dağı Zirve tırmanışını başarıyla gerçekleştiren 11 pilot ve kabin amirinin tırmanışı toplam üç gün sürdü. Dağcılar, ilk olarak 3 bin 200 metre, ikinci gün 4 bin 200 metre kampına ulaştı. Ertesi gün Zirve için yola çıkan Avusturyalı pilotlar, şiddetli rüzgâra rağmen bütün gece yürüyerek sabah saat 06.00’da Ağrı Dağı’nın zirvesine ulaştı.Pilotların Ağrı Dağı’nın 5 bin 137 metre zirvesindeki ‘mızıka’ çalarak kutlamalarının yanı sıra ara kampta yöre köylü çocuklarından bir kız çocuğunun 'yatcaz kalkcaz, yatcaz, kalkcaz, hooop ordayız’ şarkısı renkli görüntülere sahne oldu.Avusturyalı pilotları Ağrı Dağı’na çıkarmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Dağcı Rehberler ”Avusturyalı dağcıları Ağrı Dağı’nın zirvesine çıkarmak kolay olmadı. Zaman zaman fırtına ile el verişsiz hava şartlarına rağmen sağlıklı bir şekilde tırmanışı başarılı bir şekilde gerçekleştirdik.” dedi.
Bartınkumlucakirsinler Köyüdağcı Ve Kirsin Yeni 05:22
Bartınkumlucakirsinler Köyüdağcı Ve Kirsin Yeni 619 izlenme - 7 yıl önce bartınkumlucakirsinler köyüdağcı ve kirsin yeni