Hoşgeldiniz!

damarda

Sen Benim Her Gece Efkarım Remix Beşiktaş 00:55
Sen Benim Her Gece Efkarım Remix Beşiktaş 50.993 izlenme - 8 yıl önce sen benim her gece efkarım remix beşiktaş
Unutabilsem 04:36
Unutabilsem 758 izlenme - 8 yıl önce adanalı cılgın mustafa hazırlamıstır
Abdominal karın aort anevrizması nasıl belirti verir? Teşhisi nasıl yapılır ? 01:12
Abdominal karın aort anevrizması nasıl belirti verir? Teşhisi nasıl yapılır ? 99 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Aşkın Ali Korkmaz Abdominal Karın Aort Anevrizması hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde ; Küçük yara ile endoskopik ameliyatlar, Çalışan kalpte koroner by-pass ameliyatları, Anevrizmalarda endovasküler stent yerleştirilmesi, Büyük damar cerrahisi (torakal / torakoabdominal aort anevrizması, diseksiyon), Kompleks kalp kapak tamiri (aort, mitral), Ritim bozukluklarının cerrahi tedavisi, Doğumsal kalp hastalıkları ameliyatları, Atardamar ve toplardamar hastalıklarının (şahdamarı, bacak damarı, varis) ameliyatları, Lazer ve radyofrekans tekniği ile tedavisi (EVLT ya da VNUS), Varis tedavileri yapılmaktadır. Abdominal aort anevrizmalrı damar sertliği olan yüksek tansiyonu olan basit bir ultrason tekniğiyle ortaya konabilir. Bunlar genelde karında nabızla birlikte oynayan pulsetir kitle dediğimiz klinikte teşhiş edilir. Damar cerrhı olmayan kişilerin böyle bir kitle hissettiklerinde çok bası uygulamamaları basit bir muaynede bile kana oluşabilir. Damar cerrahına yönlenmesi ve ultrasyon ypılması önerilir.
Torakal (göğüs boşluğu) aort anevrizması nasıl belirti verir? Teşhisi nasıl yapılır? 01:21
Torakal (göğüs boşluğu) aort anevrizması nasıl belirti verir? Teşhisi nasıl yapılır? 77 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Aşkın Ali Korkmaz Torakal (göğüs boşluğu) aort anevrizması hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde ; Küçük yara ile endoskopik ameliyatlar, Çalışan kalpte koroner by-pass ameliyatları, Anevrizmalarda endovasküler stent yerleştirilmesi, Büyük damar cerrahisi (torakal / torakoabdominal aort anevrizması, diseksiyon), Kompleks kalp kapak tamiri (aort, mitral), Ritim bozukluklarının cerrahi tedavisi, Doğumsal kalp hastalıkları ameliyatları, Atardamar ve toplardamar hastalıklarının (şahdamarı, bacak damarı, varis) ameliyatları, Lazer ve radyofrekans tekniği ile tedavisi (EVLT ya da VNUS), Varis tedavileri yapılmaktadır. Torakal aort anevrizmaları göğüs içindeki aort damarının genişlemesine torakal aort anevrizması diyoruz. Bunların içe yırtıldığı disekel anevrizma şeklinde de görülebilir. Bu teri eski bir terim olmakla birlikte hala kullanıyoruz bunlar eğer diseksiyon şeklindeyse çok şiddetli göğüs ağrısıyla kendini belli eder ve çok ciddi durumlarada sebep olabilir. Torakal aort anevrizmasını çevre dokulara bası yapmadan anlamak çok zordur. Bu tür hastalar genelde başka bir sebeple akciğer filmi çektirince aort damarında genişleme olarak ortya çıkıyor.
Aort anevrizmalarının tedavi tipleri nelerdir? 01:03
Aort anevrizmalarının tedavi tipleri nelerdir? 61 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Aşkın Ali Korkmaz Aort Anevrizmalarının Tedavisi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde ; Küçük yara ile endoskopik ameliyatlar, Çalışan kalpte koroner by-pass ameliyatları, Anevrizmalarda endovasküler stent yerleştirilmesi, Büyük damar cerrahisi (torakal / torakoabdominal aort anevrizması, diseksiyon), Kompleks kalp kapak tamiri (aort, mitral), Ritim bozukluklarının cerrahi tedavisi, Doğumsal kalp hastalıkları ameliyatları, Atardamar ve toplardamar hastalıklarının (şahdamarı, bacak damarı, varis) ameliyatları, Lazer ve radyofrekans tekniği ile tedavisi (EVLT ya da VNUS), Varis tedavileri yapılmaktadır. Aort anevrizmalarının tevdisi torakal ve abdominal aort anevrizması olarak bunları ayırmak lazım. Birde torakal aort anevrizması dediğimiz hem karın için aort damrında hemde göğüste ikisinde bir arda genişleme olabilir. Bunlar oldukça kompleks tedeviler gerektirebilir açık yöntemle tedavi edilebileceği gibi kapalı kasıktan sadece 2 3cmlik kesiler yaparak damarın içinde şemsiye gibi açılan özel cihazlar yardımıylada tedavi edebilirz. Bunlara evar ya da tevar diyoruz tıpta bu yöntemlerle hastane kalış süresi süresi ve ameliyatın riski çok çok azaltılmaktadır.
Aort anevrizması nedir? Neden oluşur ? 00:59
Aort anevrizması nedir? Neden oluşur ? 48 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Aşkın Ali Korkmaz Aort Anevrizması hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde ; Küçük yara ile endoskopik ameliyatlar, Çalışan kalpte koroner by-pass ameliyatları, Anevrizmalarda endovasküler stent yerleştirilmesi, Büyük damar cerrahisi (torakal / torakoabdominal aort anevrizması, diseksiyon), Kompleks kalp kapak tamiri (aort, mitral), Ritim bozukluklarının cerrahi tedavisi, Doğumsal kalp hastalıkları ameliyatları, Atardamar ve toplardamar hastalıklarının (şahdamarı, bacak damarı, varis) ameliyatları, Lazer ve radyofrekans tekniği ile tedavisi (EVLT ya da VNUS), Varis tedavileri yapılmaktadır. Aort anevrizması yine damar sertleşmesi dediğimiz sürecin bir sonucudur aslında belli bir takım sebeplere bağlı olarak yada doğumsal sebeplerle ortaya çıkabilir. Anevrizma dediğimiz aort damarının normal çapını yaklaşık 3 3,5 cm dir bunu 5,5 cm çıkması durumunda anevrizmadan bahsediyoruz.