Hoşgeldiniz!

dario argento

Suspiria (1977) 40. Yıl Türkçe Altyazılı Fragman 00:39
Suspiria (1977) 40. Yıl Türkçe Altyazılı Fragman 111.225 izlenme - 9 ay önce 29 Eylül 2017'de sinemalarda olacak Suspiria filminin restore fragmanı. Tüm zamanların en iyi korku filmlerinden SUSPIRIA, 40. yılına özel 35mm negatifinden restore edilmiş sansürsüz görüntü ve ses kopyasıyla beyaz perdeye geliyor! Amerikalı bale öğrencisi Suzy Bannion, dünyaca ünlü ve saygın bir Alman yatılı dans akademisinde eğitim görmeye gelir. Suzy okula adım attığı andan itibaren bir dizi esrarengiz olaya tanıklık eder. Önceki gece okuldan kaçan bir öğrenci, ölü bulunmuştur. Piyanist Daniel ise kendi köpeği tarafından öldürülür. Akademide bir salgın hastalık baş gösterir ve korkutucu okul binasının her yanından tuhaf sesler yükselmektedir. Suzy biraz araştırma yapınca okulun geçmişte bir “cadılar meclisi” mekanı olduğunu öğrenir. Ama işaretler, binada cadı geleneğinin ve ayinlerinin geçmişte kalmadığını, hâlâ devam ettiğini göstermektedir! Korku-gerilim türünün en önemli yönetmenlerinden Dario Argento’nun başyapıtı kabul edilen ve İtalyan progressive rock grubu Goblin’in müzikleriyle benzersiz bir görsel-işitsel deneyime dönüşen SUSPIRIA, yıllara meydan okuyan, zamanının çok ötesinde bir film…
Terror at the Opera (1987) Fragman 01:43
Terror at the Opera (1987) Fragman 3.217 izlenme - 3 ay önce 1987 yapımı Opera filminin fragmanı. Filmi Dario Argento yönetiyor. Başrolde Cristina Marsillach, Ian Charleson ve Urbano Barberini oynuyor.
Dracula 3D (2012) fragmanı 01:38
Dracula 3D (2012) fragmanı 1.272 izlenme - 5 yıl önce Dracula 3D (Dario Argento) fragmanı
Saykodelik Korku Filmi - Profondo Rosso (1975) 02:41
Saykodelik Korku Filmi - Profondo Rosso (1975) 285 izlenme - 3 yıl önce Günümüz korku filmlerinde bolca kullanılan kukla, maske, orak, kızgın su ve kan pıhtısı gibi film konfigürasyonlarının temeli sayılan ve tüm zamanların en iyi 50 film arasında gösterilen Profondo Rosso ile yüzleşmeye ne dersiniz? İtalyan dahi Dario Argento'nun kamerası ve hünerli vizörü işin içine girince hop oturup holp kalkmamak elde değil beyler. 1988 yılında TRT 1 korku kuşağında gösterilen ve üzerinden geçen 22 yıla rağmen unutamadığım bu aşmış filmi bulursanız izleyin; bulamazsanız da sorun yok canınız sağolsun ne diim?
Saykodelik Korku Filmi 2 - Four Flies on Grey Velvet 02:37
Saykodelik Korku Filmi 2 - Four Flies on Grey Velvet 297 izlenme - 3 yıl önce Dario Argento fetişleri ile dolu bir film ile yine karşı karşıyayız. İnorganik maddeleri canlandırarak çevresine ölüm kusmaları yönünde talkinler veren İtalyan dahi, "Psycho-delic Horror" olarak adlandırabileceğimiz türdeki filmleri ile bizleri şaşırtmaya devam ediyor. 4 mosche di velluto grigio(The Four Velvet Flies) ya da bilinen adı ile Four Flies on Grey Velvet, 70lerin hemen başında katil, maktül ve kukla figürleri ile çığır açmış bir film. Dario Argento'nun olay ya da konu bazında pek iplemediği sinema anlayışında temel aldığı doneler yine kan, kukla, seks ve sadist sapık gibi eklentiler. 10 numarayı gözüm kapalı verebileceğim bu aşmış filmi seve seve alkışlıyorum.
Suspiria ( Fragman ) 01:10
Suspiria ( Fragman ) 124 izlenme - 3 yıl önce Daha önce de dediğim gibi filmini bulup izleyemedim (Türkçe olarak, malum italyancada bilmiyorum) ama fragmanını bulabildim...Daha önce paylaşılmış olan müzikle gelen gerilime biraz daha gerilim katmak istiyorsanız...İşte fragmanı sizlerle...İyi Seyirler... Film müziği için tıklayınız; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/5603/goblin---suspiria
4 Mosche Di Velluto Grigio (1971) Fragman 02:38
4 Mosche Di Velluto Grigio (1971) Fragman 63 izlenme - 2 yıl önce 1071 yapımı İtalyan filmi 4 Mosche di Velluto Grigio'nun fragmanı Süre: 102 dk Yönetmen: Dario Argento Oyuncular: Michael Brandon, Costanza Spada, Mimsy Farmer, Bud Spencer, Marisa Fabbri, Francine Racette, Jean-Pierre Marielle, Oreste Lionello, Fabrizio Moroni Müzik: Ennio Morricone
Phenomena - Fragman (1985) 02:35
Phenomena - Fragman (1985) 63 izlenme - 3 yıl önce Jennifer (Jennifer Connelly) İsviçre'de bir yatılı okulda okuyan genç kızdır lakin bu genç kızın böceklerle telepatik bağı vardır ve bağ sayesinde civarda işlenen genç kız cinayetlerini çözmeye çalışır.
Gore Korku Ekolü - Inferno 1980 Dario Argento (Fragman) 05:27
Gore Korku Ekolü - Inferno 1980 Dario Argento (Fragman) 93 izlenme - 3 yıl önce İtalyan gore korku ekolünden gerçek bir harcore ustası. F.W. Murnau, nasıl ki Kont Graf Orlok karakterine can vermek için Max Scheck’in ruhundaki doğal vampirlik kanından yararlandıysa ben de bu yönetmenin zeka ve görünüş olarak normal olmadığını, efektif olarak kendinden yararlandığını düşünüyorum. Gerçi anormal olan yaratıcı doneler değil midir filmleri ayrıcalıklı yapan? Minimal efektlerle dalga geçen kanlı sahneleri, akıl sağlığını bozan müzikleri ve canavarlaştırdığı hayvan-eşya figürleri ile bu ürkütücü bu adama ihtiyaç çok. Eleonora Giorgi’nin güzelliği ile makyaj hamuruna bulanan film, gizemli bir kitap ve okundukça yaşanan dehşete işaret ediyor. Filmi izlemek niyetindeyseniz evcil hayvanlarınızı çevrenizden uzak tutunuz.
Goblin - Suspiria 06:01
Goblin - Suspiria 76 izlenme - 3 yıl önce 1977 yapımı, bir Dario Argento klasiği olan "Suspiria" nın Goblin grubu tarafından hazırlanmış müziği. Kimileri filmi kötü, komik bulup; kimileri kült mertebesine ulaşmış, zamanının en iyi korku filmi olarak nitelendiriyor. Ama filmi izleyenlerin hemfikir olduğu tek konu; müziğinin gerçekten ürkütücü olduğudur.