Hoşgeldiniz!

darwin

Gumball Slayt 2 03:56
Gumball Slayt 2 141.336 izlenme - 2 yıl önce Gumball Slayt 2..
Celâl Şengör ve Genco Erkal - Okan Bayülgen 08:49
Celâl Şengör ve Genco Erkal - Okan Bayülgen 2.697 izlenme - 3 hafta önce Celâl Şengör ve Genco Erkal'ın 2009'da konuk oldukları program.
İnsan Vücudunda Bulunan Evrimsel Kanıtlar 03:54
İnsan Vücudunda Bulunan Evrimsel Kanıtlar 8.363 izlenme - 6 ay önce Charles darwin, İnsan dahil tüm canlı türlerinin doğal seçilim yoluyla bir ya da birkaç ortak atadan evrildiğini öne sürmüş ve o günün şartlarına göre bu teoriyi destekleyen pek çok kanıt sunmuştur. Günümüz dünyasinda Türkiye ve bir kaç orta dogu ülkesi disinda biyoloji ders müfredatında bulunan Evrim'in insan türü üzerindeki kanitlarini izliyoruz. Not: İnsanlar çamurdan geliyorsa şimdiki çamurlar neden insan olmuyor.
Evrim Teorisi Hakkında Söylenen Yalanlar ve Doğruları 06:31
Evrim Teorisi Hakkında Söylenen Yalanlar ve Doğruları 1.633 izlenme - 2 ay önce Bu videoda evrim teorisi hakkında söylenen bazı yalanlara değindik. Sizden ricam evrimle ilgili mantığınıza ters düşen bir şey duyduğunuzda ilk önce bunun, evrimciler tarafından ortaya atılan bir iddia olup olmadığına bakın. eğer duyduğunuz iddia gerçekten evrimciler tarafından ortaya atılmışsa konuyu onların kaynaklarından takip edip niçin ve nelere dayanarak bunu savunduklarını anlamaya çalıştıktan sonra kendi mantık süzgecinizden geçirerek kararınızı verin. Gelecek videoda görüşmek üzere, hoşçakalın Telif Hakkı Uyarısı: Video'nun youtube üzerinde yayınlanma hakkı, The Last Fair Player kanalına aittir. İndirilip youtube üzerinde tekrar upload edilmesi halinde telif hakkı ihlali bildirimi yapılacaktır.
Cubbeli Ahmet Hoca - İbretlik Hikayerler Serisi 1 06:53
Cubbeli Ahmet Hoca - İbretlik Hikayerler Serisi 1 35.791 izlenme - 2 yıl önce Cübbeli Ahmet Hoca nın ibretlik hikayeler serisinin 1. bölmünden kurban kesmek isteyen gavurun maeceralarından, oruç tutan müslümanın yapması gerkenlere kadar yaşanmış olaylaylardan derlenmiş gerçek ötesi kesitler...
Yüzgeçten Ellere - Tiktaalik Balığı 08:03
Yüzgeçten Ellere - Tiktaalik Balığı 1.656 izlenme - 2 ay önce İçimizdeki Balık belgeselinden alınan bu videoda yüzgeçlerin el formuna geçiş evriminden bahsedilmektedir.
Gumball Slayt 2 03:56
Gumball Slayt 2 14.004 izlenme - 2 yıl önce Gumball Slayt 2
Sürekli Dizi ve Gumball Mix 03:37
Sürekli Dizi ve Gumball Mix 16.850 izlenme - 3 yıl önce Niye Ölümüne Patlamalar yazdım diyecekseniz o videoyu face ye koyacaktım ama telif hakları yüzünden video kaldırıldı bende buraya koymak zorunda kaldım.
Yaşam Nedir? Ölüm Gerçek midir? 06:06
Yaşam Nedir? Ölüm Gerçek midir? 1.741 izlenme - 2 ay önce Yaşamın ortaya çıkışı, yaşam ve ölüm hakkında bir beyin fırtınası. Telif Hakkı Uyarısı: Video'nun youtube üzerinde yayınlanma hakkı, The Last Fair Player kanalına aittir. İndirilip youtube üzerinde tekrar upload edilmesi halinde telif hakkı ihlali bildirimi yapılacaktır. İyi seyirler.
Yaratılışçılara Evrimi Anlatmak 00:45
Yaratılışçılara Evrimi Anlatmak 2.557 izlenme - 5 ay önce The Big Bang Theory'de Sheldon Cooper yaratılışçılara evrimi anlatmak hakkında konuşuyor.
Gumball 2. bölüm Türkçe Dublaj Yeni Sezon 10:53
Gumball 2. bölüm Türkçe Dublaj Yeni Sezon 1.986 izlenme - 1 yıl önce gumball serisinden bir bölüm daha,iyi seyirler kanalımız yeni açıldığı için video sayısı az olabilir fakat ilerleyen zamanlarda çoğalacaktır. bizi tercih ettiginiz için teşekkürler.
Evrimi Anlatmanın Bedeli 01:50
Evrimi Anlatmanın Bedeli 3.551 izlenme - 6 ay önce Eski TÜBİTAK başkanı Namık Kemal Pak, evrim kuramının savunucusu olduğu için kendisine yapılan linç kampanyasını anlatıyor.
Gerizekalı Nasıl Olunur? Videolu Anlatım 01:25
Gerizekalı Nasıl Olunur? Videolu Anlatım 4.813 izlenme - 11 ay önce Memesine pet şişe takıp şişenin içine patlayıcı koyup meme uçlarını yok etmeye çalışıyor, arada evde yangın tehlikesi çıkarıyor. bir umut ile evrilmesini beklerken videonun sonunda o azıcık olan umudunu da yitiyor insan...
Ateist Gençle Sokak Sohbeti 10:14
Ateist Gençle Sokak Sohbeti 4.388 izlenme - 11 ay önce Ehli Sünnet Tv'nin yolu bu kez ateist bir gence rastlıyor.Ateist arkadaşın verdiği samimi cevaplar ile gayet keyifli geçen sohbeti izliyoruz.Sondaki ateist arkadaşın tepkisini mutlak seyredin..
Ağaç Taşlayan Şempanzeler Dinsel Davranış mı Sergiliyor? 03:06
Ağaç Taşlayan Şempanzeler Dinsel Davranış mı Sergiliyor? 3.163 izlenme - 8 ay önce Batı Afrika'nın Gine Cumhuriyeti'ndeki savanlarda yaşayan şempanzeleri ilk defa inceleyen araştırmacılar, daha önce benzeri görülmemiş bir durumla karşı karşıya kaldılar. Belirli ağaçlara taş atan veya bu ağaçların oyuklarında taş biriktiren şempanzelerin, bir tür ayini andıran bu davranışları, dinsel inancın kökenine ışık tutuyor olabilir.
Mars'ı Dünyalaştırmak Kolay 03:04
Mars'ı Dünyalaştırmak Kolay 2.341 izlenme - 6 ay önce Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şube'sinin Balçova Termal Otel'de, 2014 yılında düzenlediği etkinliğe katılan Şengör, gezegenler ve dünyanın oluşumu hakkında çeşitli bilgiler vermişti. Şengör, Mars'ın dünya gibi zengin bir atmosfere sahip olduğunu fakat burada oksijenin çok az karbondioksitin ise yüzde 95 oranında olduğunu belirterek, "Merih'e bütün yapmanız gereken oraya gidip bitki ekeceksiniz." dedi.
İnsanlığın Evrimsel Gelişimi 01:33
İnsanlığın Evrimsel Gelişimi 3.055 izlenme - 1 yıl önce Evrimsel olarak gelişimimizi 2 dakikada bize anlatmak için yapılmış bir video. Paleoartist John Gurche bulunmuş fosilleri temel alarak bazı çalışmalar yapmış ve bunları bir kitapta birleştirmiş.Bu video 2013 yılında Yale Üniversitesi tarafından yayımlanmıştır.İyi Seyirler
 Evrim Teorisi ve Ateizm : Aytunç Altındal - Kuantum Teolojisi, 14:24
Evrim Teorisi ve Ateizm : Aytunç Altındal - Kuantum Teolojisi, 2.896 izlenme - 9 ay önce Aytunç Altındal, Türkiyenin ileri gelen en iyi araştırmacısı ve teologlarından biridir. Kendisini fazla anlatmak istemiyorum bilmeyen ve merak eden araştırsın lütfen. Bu videoda Aytunç Altındal, aklını kullanan insanların(hristiyan, müslüman, ateist, yahudi farketmez) kafasında bir çok yeni konu ve o konular hakkında bir çok soru işareti bırakıyor(aslında o soruları cevaplıyor ama siz yinede inanmayıp kendiniz araştırın..). Kendisine Allah'tan rahmet, sizede iyi seyirler diliyorum..
Celâl Şengör'ün Kütüphânesi ve Fosil Koleksiyonu 10:38
Celâl Şengör'ün Kütüphânesi ve Fosil Koleksiyonu 2.249 izlenme - 8 ay önce Celâl Şengör, evinde evrimi anlatıyor.
Charles Darwin and the Tree of Life (BBC) - Altyazılı 59:14
Charles Darwin and the Tree of Life (BBC) - Altyazılı 5.286 izlenme - 2 yıl önce David Attenborough tarafından hazırlanan ve yine kendisinin rol aldığı, BBC yapımı açıklayıcı bir evrim belgeseli sunuyorum sizlere. Evrim hakkında sorusu olanlara, bazı ayrıntıları merak edenlere ve teori hakkında biraz daha fikir sahibi olmak isteyenlere bire birdir. Fosil kayıtlarıyla zenginleştirilmiş, konu açık bir dille anlatılmıştır. İyi seyirler efendim...
Celal Şengör - Yaratıcı Diye Bir Şey Yok 02:53
Celal Şengör - Yaratıcı Diye Bir Şey Yok 3.624 izlenme - 1 yıl önce Jeoloji profesörü Celal Şengör, ilahiyat öğrencilerinin; evrim karşıtı sorularına karşılık olarak; yaratıcının olmadığını ve insanların; primatlardan mutasyonla(tesadüf sonucu) evrim geçirerek oluştuğunu iddia ediyor.
Almanlar'dan Türkiye Genel Seçim Sonuçları Yorumu 04:26
Almanlar'dan Türkiye Genel Seçim Sonuçları Yorumu 3.119 izlenme - 1 yıl önce Almanların 7 Haziran 2015 de yapılan genel seçim hakkında yorumları..
Biyoçeşitlilik İçin Yapılan Keşif Yolculukları 09:00
Biyoçeşitlilik İçin Yapılan Keşif Yolculukları 675 izlenme - 7 ay önce KhanAcademy'den yine güzel bir video.. 16.yy'dan itibaren ,Biyolog ve diğer insanların öğrenme isteği ve merakının geçmişten günümüze yolculuğunu ele alan bu videoda, kaşiflerin türler ve kökenlerini incelemesi , kara ve açık denizlerdeki yıllar süren yolculukları , o yıllarda topladıklarını inceleyip sergiledikleri harikalar odaları ve bu keşiflerin bilime sağladığı katkılar anlatılmış.Ayrıca bu keşifler katkının yanısıra bilinçsizce yapıldığında, bazı türlerin nasıl da yok olduğunu gösteriyor.
Evrim Teorisi Hakkında Söylenen Yalanlar ve Doğruları 06:31
Evrim Teorisi Hakkında Söylenen Yalanlar ve Doğruları 104 izlenme - 2 ay önce Bu videoda evrim teorisi hakkında söylenen bazı yalanlara değindik. Sizden ricam evrimle ilgili mantığınıza ters düşen bir şey duyduğunuzda ilk önce bunun, evrimciler tarafından ortaya atılan bir iddia olup olmadığına bakın. eğer duyduğunuz iddia gerçekten evrimciler tarafından ortaya atılmışsa konuyu onların kaynaklarından takip edip niçin ve nelere dayanarak bunu savunduklarını anlamaya çalıştıktan sonra kendi mantık süzgecinizden geçirerek kararınızı verin.
Gusül Abdesti Alan Maymunlar! 02:40
Gusül Abdesti Alan Maymunlar! 1.011 izlenme - 1 yıl önce Öncelikle videoyu sadece maymun çiftleşmesi olarak algılayıp ergen ergen yorum yazmayın olayın bilimsel tarafından bakınca kafamızdaki dogmalardan sıyrılıp objektif gözle izleyince videoda hemen her kısımda kendimizden bişeyler var diye düşünüyorum özellikle sonda "gusül abdesti" aldıkları kısımda hemen hemen her erkeğin yaptığı davranışlar var. Bu konuda Darwinist ve yaradılışçı arkadaşların saygı sınırları çerçevesinde yorumlarını almak isterim, saygılar.
çok güzel komik videolar müzikli. 01:06
çok güzel komik videolar müzikli. 4.766 izlenme - 7 yıl önce güzel bir müzikle komik video ziyafetine hazırmısın.
Evrim (Belgesel) 45:42
Evrim (Belgesel) 4.459 izlenme - 6 yıl önce Evrim ve yaratılış konusu.
Darwin'in Mücadelesi - BBC Belgeseli (2009) 59:07
Darwin'in Mücadelesi - BBC Belgeseli (2009) 1.327 izlenme - 1 yıl önce BBC tarafından hazırlanan 'Darwin's Struggle: The Evolution of the Origin of Species' adlı bu belgeselde Darwin'in, büyük eseri Türlerin Kökeni'ni yazma süreci işlenmektedir. Darwin, bulunduğu çağa göre, fazlasıyla tepki çekecek olan düşüncelerini yaptığı uzun araştırmalar vasıtasıyla kitaba dönüştürecektir. Bu süreç onun için çetrefillidir, fakat inançlı bir insan olan karısı Emma da onun en büyük destekçisi olacaktır. Darwin doğadaki canlılar/türler arasındaki mücadeleye ve bu mücadelenin kazananlarının bulundukları ortama uyum sağlayarak var olmaya devam edecekleri hususuna vurgu yapmaktadır. Belgeselde Darwin'in ailesiyle olan ilişkisi de anlatılmaktadır. İyi seyirler.
İnsan Başlı Yılan 00:39
İnsan Başlı Yılan 1.153 izlenme - 2 yıl önce Evet sonunda buda oldu;insan başlı yılanımız eksikti onuda bulduk sonunda.Hürriyet web tvnin akla ziyan haberlerinden birini daha izliyıruz.Adeta sırma saçlı olan bu yılan ablamıza/abimize* söyleyecek bir söz bulamıyorum.Lakin Darwin buralarda olsa kesin söyleyecek birkaç sözü olurdu buna eminim!
düsünceli gördüm sizi ?! 05:40
düsünceli gördüm sizi ?! 5.727 izlenme - 8 yıl önce www.istikamet.eu