Hoşgeldiniz!

David Lynch Videoları

David Lynch: The Art Life (2016) Türkçe Altyazılı Fragman 01:37
David Lynch: The Art Life (2016) Türkçe Altyazılı Fragman 21.808 izlenme - 3 ay önce 2016 yapımı David Lynch: The Art Life filminin fragmanı. Türkiye'de 24 Mart 2017'de gösterime girecek filmde ünlü yönetmenin sanat yaşamı anlatılıyor.
Twin Peaks'in 25 Sene Sonra Geri Dönmesi 00:29
Twin Peaks'in 25 Sene Sonra Geri Dönmesi 668 izlenme - 3 hafta önce David Lynch yapımı efsane dizi 21 Mayıs'da 3. sezonu ile geri dönüyor.Dizinin fragmanı iyi seyirler..
David Lynch The Art Life (2016) Fragman 01:36
David Lynch The Art Life (2016) Fragman 1.712 izlenme - 4 ay önce Amerikalı ünlü yönetmen David Lynch'in sanat yaşamına odaklanan David Lynch The Art Life filminin fragmanı.
Mavi Kadife (Blue Velvet) Fragman 01:25
Mavi Kadife (Blue Velvet) Fragman 2.952 izlenme - 2 yıl önce 1986 yapımı David Lynch filmi Mavi Kadife (Blue Velvet)'a ait fragman. Filmde Kyle MacLachlan, Dennis Hopper, Isabella Rossellini ve Laura Dern oynuyor.
David Bowie - I'm Deranged (Lost Highway Soundtrack) 03:43
David Bowie - I'm Deranged (Lost Highway Soundtrack) 4.272 izlenme - 2 yıl önce David Lynch'in 1997 yapımı Kayıp Otoban (Lost Highway, 1997) filminin müziklerinden I'm Deranged. Şarkı sözleri (Lyrics): Funny how secrets travel I'd start to believe if I were to bleed Thin skies, the man chains his hands held high Cruise me blond Cruise me babe A blond belief beyond beyond beyond No return No return I'm deranged Deranged my love I'm deranged down down down So cruise me babe cruise me baby [CHORUS] And the rain sets in It's the angel-man I'm deranged Cruise me cruise me cruise me babe The clutch of life and the fist of love Over your head Big deal Salaam Be real deranged Salaam Before we reel I'm deranged [CHORUS (two times)] Cruise me cruise me cruise me babe I'm deranged
Yayında Hayranının Külodunu Yiyen David Lynch 00:51
Yayında Hayranının Külodunu Yiyen David Lynch 2.467 izlenme - 2 yıl önce Artık yönetmenleri tanıtan seri yazılara başlamak gerekli. Tabii ki ilkinde David Lynch olacak, Stanley Kubrick ve Maya Deren‘den oldukça ilham almış büyüleyici bir yönetmen. Aynı zamanda tanınmış bir ressam olan Lynch, sanatını gerçekleştirirken meditasyon yapmayı da ihmal etmiyor hiçbir zaman, tek zararlı gördüğüm alışkanlığı ise sigara içmesi diyebilirim.
Sado Mazo Köy - Rusya 13:15
Sado Mazo Köy - Rusya 2.128 izlenme - 2 yıl önce Play Tuşu size yeni kapılar açacak, David Lynch yeni kısa filminde size bunu vaad ediyor. Film harika bir şekilde başliyor, olay örgüsü müthiş akıcı havada uçuşan cisimler, insanlar. Taşlarla ve sopalarla yapılan bir düğünün hikayesi. Beyaz t-shirt gri don kombinasyonlu emmi başrolde harikalar yaratıyor. Fakat yan oyuncularda boş değil ozellikle 2:57 de ki yan karakterlerden biri yaptığı bir hareketle somut hayattan soyut hayata geçişi mükemmel anlatıyor. Aradaki ufak telefon görüşmesinden sonra film son düzlüğe giriyor ve olay ağı çakma Ajdar ile cozülüyor. Filmin sonu her ne kadar başı gibi hareketli olmasa da ünlü yonetmen David Lynch'in anlatmak istedigi şeyde tam burada anlaşılıyor; "Hayat doğum sonrası atılan bir şaplak kadar acı ve canhıraş başlar ve başladığın yerden çok uzakta sessiz sedasız son bulur." Filmin kritiğini yapan sitelerden notlar: Filmizlexxx.tr: Muhteşem, tam bir şaheser. 8/10 Indirindirfilmindir.tr: Her evde blu-ray olarak izletilmeli! 9/10 Hollywoodmollwood.com: Wonderful, spectacular, a great film by David Lynch 10/10 Halociné.fr: Une pure merveille 9/10
Inland Empire Fragman 02:06
Inland Empire Fragman 3.729 izlenme - 4 yıl önce Bir kadının Los Angeles\'ın dışında bulunan Inland Empire\'daki garip ve gizemli olaylarla ilgisini anlatan filmde David Lynch sahneleri çekimlerden önce yazdığı için tam anlamıyla filmin bir senaryosu bulunmamaktadır.
Six Figures Getting Sick - David Lynch (1966) 04:08
Six Figures Getting Sick - David Lynch (1966) 514 izlenme - 1 yıl önce Six Figures Getting Sick, David Lynch'in ilk kısa filmi.David Lynch bu filmi 1967 de Pennysylvania Güzel Sanatlar Akademisi'nin açtığı yarışmaya katılmak için çekmiş.Yarışmada bu filmle ödül kazanan Lynch, aynı zamanda yarışma jürisinden bir kişinin dikkatini çekerek, sıradaki kısa filmi için finans sağlamış. Film başları yanmış 6 kişinin kusmasını 6 kez gösterilmesinden ibaret.David Lynch bu filmle ilgili olarak; "Hep bu tarz filmler çekmek isterdim aslında.Tam olarak klasik filme benzemiyor, daha çok film boyama tekniği bu.Bu film-boyama tekniğini filmle uyarlamak istedim. Rahatsız edici bir müzik olmasını istiyordum.Film, Mona Lisa'nın aniden dönüp hafifçe gülümsemesi gibi..Tuhaf.." diyor.
Eraserhead - David Lynch (1977 - 88 Dk) 01:25:07
Eraserhead - David Lynch (1977 - 88 Dk) 754 izlenme - 2 yıl önce Ya valla elimde bu da var yüklemeden edemedim. David Lynch`in yazıp yönettiği yine "Rahatsız Edici Filmler" kategorisinde kayda değer yer etmiş müthiş film Eraserhead. Eleştirmenleri ve sinema seyircilerini ikiye bölmesine karşın kült film statüsü kazanmıştır. 2004'te "kültürel, tarihî ya da estetik açıdan önemli" bulunarak Kongre Kütüphanesinde saklanmak üzere ABD Ulusal Film Arşivine seçilmiştir. Konu açıklamasına hiç girmiyorum filmi izleyiverin sindire sindire ve türüne yakışır şekilde böyük bir rahatsızlıkla. Not : Arkadaşlar indirdiğim alt yazıda bayağı bir düzenleme yaptım. Yine de yanlışlarım falan olmuşsa affınızı diliyorum bir de alt yazıyı gömdüğüm programdan kaynaklanan bir sorundan dolayı yazıların bazıları hiç görünmemiş şimdiden bilginize ona göre şeedin...
David Lynch: Meditasyon, Yaratıcılık, Huzur Fragman 01:34
David Lynch: Meditasyon, Yaratıcılık, Huzur Fragman 624 izlenme - 3 yıl önce Lynch’i özleyenler, yönetmenin iç dünyasını açtığı ve meditasyonla ilişkisini anlattığı bu filmle hasret giderebilirler.
Eraserhead (1977) - In Heaven 02:25
Eraserhead (1977) - In Heaven 371 izlenme - 1 yıl önce 1977 yapımı bilimkurgu ve sürrealist film Eraserhead'in (tr: Silecekkafa) birbirinden ilginç sahnelerinden birini sizlerle paylaşıyorum. Şarkının sözleri; in heaven everything is fine in heaven everything is fine in heaven everything is fine you´ve got your good things and i´ve got mine in heaven everything is fine in heaven everything is fine in heaven everything is fine you´ve got your good things and you´ve got mine in heaven everything is fine
The Alphabet - David Lynch 03:45
The Alphabet - David Lynch 413 izlenme - 2 yıl önce Bence David Lynch' in bütün eserleri arasında en iyisi olan 1968 yapımı bir kısa film. Film kadar şok edici bir ayrıntıda Lynch' in bu filmi 22 yaşında çekmiş olmasıdır.
Rüyaların Efendisi -The Lord Of Dreams (Adanalı David Lynch) 04:38
Rüyaların Efendisi -The Lord Of Dreams (Adanalı David Lynch) 275 izlenme - 2 yıl önce David Lynch'in Adanalı kuzeni Refik Korkmaz'ın filminin fragmanını izliyoruz. Kendisini 1:25'te görebilirsiniz. Saldırgan papağanlar, ileri dublaj teknikleri, şaşırtan kurgu teknikleri... Bunu izleyen dayıoğlu David Lynch'in "halaoğlu bana yapacak başka bişey bırakmamış, ben de ekmeğimi müzikten kazanacam Allah nasip kısmet ederse. İşler yoluna bi girsin, sonra da evlenirim artık" dediği rivayet ediliyor. Bu ilginç adam mitoloji ve edebiyatı harmanlayıp içine quantumu da kattığı ilginç ve farklı bir yöntem geliştirerek tik tedavisi yapıyor. Bu konuda da tahminlerimizin ötesinde başarılı. İlginç gerçekten.
David Lynch - Playstation 2 Reklamı 01:00
David Lynch - Playstation 2 Reklamı 134 izlenme - 2 yıl önce David Lynch işte.. Adam reklam da çekse klip de çekse kendi tarzında çekiyor.. İzliyoruz..
David Lynch - Crazy Clown Time (Official Video) 07:05
David Lynch - Crazy Clown Time (Official Video) 327 izlenme - 5 yıl önce David Lynch - Crazy Clown Time (Official Video)
Selami Şahin Elephant Man 03:09
Selami Şahin Elephant Man 173 izlenme - 2 yıl önce David Lynch'ten 5 sene sonra 1985'te Selami Şahin Elephant Man oluyor.Felsefe dolu, duygu dolu bu dev yapımla tarihe geçiyor.İşte hep aydınlık yüzünü gördüğümüz Selami Şahin'in karanlık yüzü.
Eraserhead - Fragman (Trailer) (1977-David Lynch) 00:44
Eraserhead - Fragman (Trailer) (1977-David Lynch) 99 izlenme - 2 yıl önce David Lynch'in ilk uzun metraj deneyimi olma özelliğini taşıyan 1977 yapımı bu kült film unutulmazlar listesinde üst sıraları zorlar.
Vogue italia Şubat 2013 Chrysta Bell by Emma Summerton 00:40
Vogue italia Şubat 2013 Chrysta Bell by Emma Summerton 321 izlenme - 4 yıl önce Vogue Italia Şubat 2013 fotoğraf çekimi
David Lynch - The 3 Rs 01:12
David Lynch - The 3 Rs 66 izlenme - 2 yıl önce The three rs aslında 1975 yılında Sir William Curtis'in ortaya attığı eğitimde; ''Reading, Writing and Arithmetic'' yani Okuma, Yazma ve Aritmetik. Daha sonra bu teorem doğa için ''Waste Hierarchy'' şeklinde birşeyin üretimi tüketimi ve daha sonra geri dönüşüm olarak şekillendirilmiştir ''Reduce, Reuse, Recycle''. Gel gelelim David Lynch yorumuna. David Lynch sinema tarihinin kuşkusuz metinlerarası, altmetin, göstergebilim gibi birçok terimi sinema ve sanat dünyasına en iyi şekilde oluşturan yönetmenlerden biridir. David Lynch filmlerini izleyenler elbette bunun farkındadırlar. The 3rs'nin David Lynch yorumu her zamanki gibi kafa karıştırıcı.
Julee Cruise - Falling (Twin Peaks Soundtrack) 04:21
Julee Cruise - Falling (Twin Peaks Soundtrack) 65 izlenme - 2 yıl önce David Lynch'in efsane dizisi Twin Peaks'in başlangıç jeneriğinde çalan parçanın sözleriyle seslendirilmiş hali. Şarkıyı seslendiren Julee Cruise Twin Peaks'de de kasabadaki barda seslendiriyordu dizinin müziklerini.
Tween Peaks - Jenerik 02:36
Tween Peaks - Jenerik 73 izlenme - 2 yıl önce Lost icat olmadan çok önce fenomenin ne olduğunu bize öğreten,müziği dimağımıza kazınmış David Lynch yapımı dizidir.
Mulholland Dr. - Seri Cinayet Sahnesi 04:36
Mulholland Dr. - Seri Cinayet Sahnesi 57 izlenme - 2 yıl önce Mulholland Drive yönetmenliğini ve senaristliğini David Lynch'in üstlendiği 2001 yapımı bir filmdir. Psikolojik gerilim türü olan bu başarılı yapım birçok ödüle de layık görülmüştür. Şimdi ise filmden güldüren bir sahneyi izleyeceğiz.
Mulholland Drive - Sixteen Reasons 01:54
Mulholland Drive - Sixteen Reasons 70 izlenme - 2 yıl önce Sinemanın dahi yönetmeni David Lynch'in Mulholland Drive filminin en can alıcı sahnelerin birinde yer alan Connie Stevens'a ait 1960 yapımı şarkı. Rock'n Roll tadında adeta...
The Straight Story - Film Müziği 04:13
The Straight Story - Film Müziği 70 izlenme - 2 yıl önce Hayat denen şeyin tılsımı neydi acaba? Yaşlı insanın son zamanlarında bile hala kendine tutku ile bağlatan. Kardeşinin kalp krizini öğrenen ve onu görmek için yollara düşen bir ihtiyarın hikayesi. Hem de çim biçme makinesi ile... Diğer David Lynch filmleri gibi olmayan içten bir film. Ve bu filme ait Angelo Badlamenti imzalı harika bir müzik. Filmin başrolünde Alvin karakteri ile yer alan Richard Farnsworth'un bu filmden 1 yıl sonra intihar etmiştir. İşte onun anısına. Dinliyoruz.
eraserhead 04:42
eraserhead 139 izlenme - 7 yıl önce david lynch
David Lynch - Good Day Today 04:38
David Lynch - Good Day Today 50 izlenme - 2 yıl önce Sürrealizmi sevenlerin ismine aşina olduğu bir isim.. Hem ressam, hem müzisyen, hem yazar, hem yönetmen.. Kısacası Sanatın Hayalperest çakısı David Lynch ve eseri ''Good Day Today sizlerle..
Angelo Badalamenti - Laura Palmer's Theme (Twin Peaks OST) 04:54
Angelo Badalamenti - Laura Palmer's Theme (Twin Peaks OST) 47 izlenme - 2 yıl önce Angelo Badalamenti'nin David Lynch'in Twin Peaks'i için yaptığı parçalardan bir tanesi. Dizinin kilit karakteri Laura Palmer'a ithaf edilmiş bu parça.
Angelo Badalamenti - Dance of The Dream Man (Twin Peaks OST) 03:41
Angelo Badalamenti - Dance of The Dream Man (Twin Peaks OST) 42 izlenme - 2 yıl önce Angelo Badalamenti'nin David Lynch'in Twin Peaks'i için yaptığı güzel parçalardan bir tanesi.
Sınevızyon 101 Bolum  Cansu Bizim Sinematv 11:02
Sınevızyon 101 Bolum Cansu Bizim Sinematv 3 izlenme - 2 ay önce Cansu Bizim'in hazırlayıp sunduğu, beyazperdenin ve gişenin nabzını tutan, sinemaseverlere yön veren Sinema Programları Fil Tv ve Sinema Tv'de! Sinema sizin için vazgeçilmezse, Her hafta vizyona giren yeni filmleri kaçırmıyor yakından takip ediyorsanız SineVizyon,SineBox,SineHaber tam size göre! Filmlere ait en güncel bilgiler, Fragmanlar, Videolar, Fotoğraflar, Replikler, Röportaj, Vizyondakiler, Pek Yakında, Kamera Arkaları...