Hoşgeldiniz!

David Lynch

David Lynch: The Art Life (2016) Türkçe Altyazılı Fragman 01:37
David Lynch: The Art Life (2016) Türkçe Altyazılı Fragman 22.424 izlenme - 1 yıl önce 2016 yapımı David Lynch: The Art Life filminin fragmanı. Türkiye'de 24 Mart 2017'de gösterime girecek filmde ünlü yönetmenin sanat yaşamı anlatılıyor.
Twin Peaks - Fire Walk With Me Klüp Sahnesi ( 18) 04:37
Twin Peaks - Fire Walk With Me Klüp Sahnesi ( 18) 2.704 izlenme - 4 ay önce David Lynch'in Twin Peaks Fire Walk With Me filminde Laura Palmer'ın meşhur The pink room müziği eşliğinde dansettiği efsane sahne iyi seyirler..
Twin Peaks - Cooper'ın Rüyası 04:11
Twin Peaks - Cooper'ın Rüyası 1.972 izlenme - 3 ay önce David Lynch yapımı efsane dizi Twin Peaks'in ilk sezonunda Dedektif Cooper'ın gördüğü ve tüm diziye etki eden ilginç rüya iyi seyirler..
Twin Peaks - Audrey Horne 02:41
Twin Peaks - Audrey Horne 1.516 izlenme - 9 ay önce David Lynch'in efsane dizisi twin peaks'de bakışlarıyla beyninizi delip geçen,tv tarihinin en gözalıcı karakterlerinden biri audrey horne izliyoruz efenim..
Mavi Kadife (Blue Velvet) Fragman 01:25
Mavi Kadife (Blue Velvet) Fragman 5.048 izlenme - 3 yıl önce 1986 yapımı David Lynch filmi Mavi Kadife (Blue Velvet)'a ait fragman. Filmde Kyle MacLachlan, Dennis Hopper, Isabella Rossellini ve Laura Dern oynuyor.
Twin Peaks - Laura Palmer 03:22
Twin Peaks - Laura Palmer 939 izlenme - 8 ay önce David Lynch'in efsane dizisi Twin Peaks'in laura palmer için hazırlanmış klibi.iyi seyirler..
David Lynch The Art Life (2016) Fragman 01:36
David Lynch The Art Life (2016) Fragman 1.784 izlenme - 1 yıl önce Amerikalı ünlü yönetmen David Lynch'in sanat yaşamına odaklanan David Lynch The Art Life filminin fragmanı.
Twin Peaks: Fire Walk With Me Fragman (1992) 01:42
Twin Peaks: Fire Walk With Me Fragman (1992) 795 izlenme - 7 ay önce David Lynch'in Efsane Dizisi Twin Peaks'in devam niteliğinde çekilen Fire Walk With Me filminin orjinal fragmanı iyi seyirler..
Inland Empire Fragman 02:06
Inland Empire Fragman 4.966 izlenme - 5 yıl önce Bir kadının Los Angeles\'ın dışında bulunan Inland Empire\'daki garip ve gizemli olaylarla ilgisini anlatan filmde David Lynch sahneleri çekimlerden önce yazdığı için tam anlamıyla filmin bir senaryosu bulunmamaktadır.
David Bowie - I'm Deranged (Lost Highway Soundtrack) 03:43
David Bowie - I'm Deranged (Lost Highway Soundtrack) 4.435 izlenme - 3 yıl önce David Lynch'in 1997 yapımı Kayıp Otoban (Lost Highway, 1997) filminin müziklerinden I'm Deranged. Şarkı sözleri (Lyrics): Funny how secrets travel I'd start to believe if I were to bleed Thin skies, the man chains his hands held high Cruise me blond Cruise me babe A blond belief beyond beyond beyond No return No return I'm deranged Deranged my love I'm deranged down down down So cruise me babe cruise me baby [CHORUS] And the rain sets in It's the angel-man I'm deranged Cruise me cruise me cruise me babe The clutch of life and the fist of love Over your head Big deal Salaam Be real deranged Salaam Before we reel I'm deranged [CHORUS (two times)] Cruise me cruise me cruise me babe I'm deranged
Sado Mazo Köy - Rusya 13:15
Sado Mazo Köy - Rusya 2.611 izlenme - 3 yıl önce Play Tuşu size yeni kapılar açacak, David Lynch yeni kısa filminde size bunu vaad ediyor. Film harika bir şekilde başliyor, olay örgüsü müthiş akıcı havada uçuşan cisimler, insanlar. Taşlarla ve sopalarla yapılan bir düğünün hikayesi. Beyaz t-shirt gri don kombinasyonlu emmi başrolde harikalar yaratıyor. Fakat yan oyuncularda boş değil ozellikle 2:57 de ki yan karakterlerden biri yaptığı bir hareketle somut hayattan soyut hayata geçişi mükemmel anlatıyor. Aradaki ufak telefon görüşmesinden sonra film son düzlüğe giriyor ve olay ağı çakma Ajdar ile cozülüyor. Filmin sonu her ne kadar başı gibi hareketli olmasa da ünlü yonetmen David Lynch'in anlatmak istedigi şeyde tam burada anlaşılıyor; "Hayat doğum sonrası atılan bir şaplak kadar acı ve canhıraş başlar ve başladığın yerden çok uzakta sessiz sedasız son bulur." Filmin kritiğini yapan sitelerden notlar: Filmizlexxx.tr: Muhteşem, tam bir şaheser. 8/10 Indirindirfilmindir.tr: Her evde blu-ray olarak izletilmeli! 9/10 Hollywoodmollwood.com: Wonderful, spectacular, a great film by David Lynch 10/10 Halociné.fr: Une pure merveille 9/10
Yayında Hayranının Külodunu Yiyen David Lynch 00:51
Yayında Hayranının Külodunu Yiyen David Lynch 2.486 izlenme - 2 yıl önce Artık yönetmenleri tanıtan seri yazılara başlamak gerekli. Tabii ki ilkinde David Lynch olacak, Stanley Kubrick ve Maya Deren‘den oldukça ilham almış büyüleyici bir yönetmen. Aynı zamanda tanınmış bir ressam olan Lynch, sanatını gerçekleştirirken meditasyon yapmayı da ihmal etmiyor hiçbir zaman, tek zararlı gördüğüm alışkanlığı ise sigara içmesi diyebilirim.
Twin Peaks'in 25 Sene Sonra Geri Dönmesi 00:29
Twin Peaks'in 25 Sene Sonra Geri Dönmesi 750 izlenme - 10 ay önce David Lynch yapımı efsane dizi 21 Mayıs'da 3. sezonu ile geri dönüyor.Dizinin fragmanı iyi seyirler..
Six Figures Getting Sick - David Lynch (1966) 04:08
Six Figures Getting Sick - David Lynch (1966) 528 izlenme - 2 yıl önce Six Figures Getting Sick, David Lynch'in ilk kısa filmi.David Lynch bu filmi 1967 de Pennysylvania Güzel Sanatlar Akademisi'nin açtığı yarışmaya katılmak için çekmiş.Yarışmada bu filmle ödül kazanan Lynch, aynı zamanda yarışma jürisinden bir kişinin dikkatini çekerek, sıradaki kısa filmi için finans sağlamış. Film başları yanmış 6 kişinin kusmasını 6 kez gösterilmesinden ibaret.David Lynch bu filmle ilgili olarak; "Hep bu tarz filmler çekmek isterdim aslında.Tam olarak klasik filme benzemiyor, daha çok film boyama tekniği bu.Bu film-boyama tekniğini filmle uyarlamak istedim. Rahatsız edici bir müzik olmasını istiyordum.Film, Mona Lisa'nın aniden dönüp hafifçe gülümsemesi gibi..Tuhaf.." diyor.
David Lynch: Meditasyon, Yaratıcılık, Huzur Fragman 01:34
David Lynch: Meditasyon, Yaratıcılık, Huzur Fragman 686 izlenme - 4 yıl önce Lynch’i özleyenler, yönetmenin iç dünyasını açtığı ve meditasyonla ilişkisini anlattığı bu filmle hasret giderebilirler.
The Alphabet - David Lynch 03:45
The Alphabet - David Lynch 500 izlenme - 3 yıl önce Bence David Lynch' in bütün eserleri arasında en iyisi olan 1968 yapımı bir kısa film. Film kadar şok edici bir ayrıntıda Lynch' in bu filmi 22 yaşında çekmiş olmasıdır.
Eraserhead (1977) - In Heaven 02:25
Eraserhead (1977) - In Heaven 378 izlenme - 2 yıl önce 1977 yapımı bilimkurgu ve sürrealist film Eraserhead'in (tr: Silecekkafa) birbirinden ilginç sahnelerinden birini sizlerle paylaşıyorum. Şarkının sözleri; in heaven everything is fine in heaven everything is fine in heaven everything is fine you´ve got your good things and i´ve got mine in heaven everything is fine in heaven everything is fine in heaven everything is fine you´ve got your good things and you´ve got mine in heaven everything is fine
Rüyaların Efendisi -The Lord Of Dreams (Adanalı David Lynch) 04:38
Rüyaların Efendisi -The Lord Of Dreams (Adanalı David Lynch) 493 izlenme - 3 yıl önce David Lynch'in Adanalı kuzeni Refik Korkmaz'ın filminin fragmanını izliyoruz. Kendisini 1:25'te görebilirsiniz. Saldırgan papağanlar, ileri dublaj teknikleri, şaşırtan kurgu teknikleri... Bunu izleyen dayıoğlu David Lynch'in "halaoğlu bana yapacak başka bişey bırakmamış, ben de ekmeğimi müzikten kazanacam Allah nasip kısmet ederse. İşler yoluna bi girsin, sonra da evlenirim artık" dediği rivayet ediliyor. Bu ilginç adam mitoloji ve edebiyatı harmanlayıp içine quantumu da kattığı ilginç ve farklı bir yöntem geliştirerek tik tedavisi yapıyor. Bu konuda da tahminlerimizin ötesinde başarılı. İlginç gerçekten.
Twin Peaks - Soundtrack (1990) 49:51
Twin Peaks - Soundtrack (1990) 84 izlenme - 10 ay önce "Twin Peaks Theme" "Laura Palmer's Theme" "Audrey's Dance" "The Nightingale" (vocal by Julee Cruise) "Freshly Squeezed" "The Bookhouse Boys" "Into The Night" (vocal by Julee Cruise) "Night Life In Twin Peaks" "Dance Of The Dream Man" "Love Theme from Twin Peaks" "Falling" (vocal by Julee Cruise
David Lynch - Playstation 2 Reklamı 01:00
David Lynch - Playstation 2 Reklamı 160 izlenme - 3 yıl önce David Lynch işte.. Adam reklam da çekse klip de çekse kendi tarzında çekiyor.. İzliyoruz..
David Lynch - Crazy Clown Time (Official Video) 07:05
David Lynch - Crazy Clown Time (Official Video) 328 izlenme - 6 yıl önce David Lynch - Crazy Clown Time (Official Video)
Selami Şahin Elephant Man 03:09
Selami Şahin Elephant Man 221 izlenme - 3 yıl önce David Lynch'ten 5 sene sonra 1985'te Selami Şahin Elephant Man oluyor.Felsefe dolu, duygu dolu bu dev yapımla tarihe geçiyor.İşte hep aydınlık yüzünü gördüğümüz Selami Şahin'in karanlık yüzü.
Eraserhead - Fragman (Trailer) (1977-David Lynch) 00:44
Eraserhead - Fragman (Trailer) (1977-David Lynch) 120 izlenme - 3 yıl önce David Lynch'in ilk uzun metraj deneyimi olma özelliğini taşıyan 1977 yapımı bu kült film unutulmazlar listesinde üst sıraları zorlar.
Vogue italia Şubat 2013 Chrysta Bell by Emma Summerton 00:40
Vogue italia Şubat 2013 Chrysta Bell by Emma Summerton 326 izlenme - 5 yıl önce Vogue Italia Şubat 2013 fotoğraf çekimi
Julee Cruise - Falling (Twin Peaks Soundtrack) 04:21
Julee Cruise - Falling (Twin Peaks Soundtrack) 96 izlenme - 3 yıl önce David Lynch'in efsane dizisi Twin Peaks'in başlangıç jeneriğinde çalan parçanın sözleriyle seslendirilmiş hali. Şarkıyı seslendiren Julee Cruise Twin Peaks'de de kasabadaki barda seslendiriyordu dizinin müziklerini.
Tween Peaks - Jenerik 02:36
Tween Peaks - Jenerik 107 izlenme - 3 yıl önce Lost icat olmadan çok önce fenomenin ne olduğunu bize öğreten,müziği dimağımıza kazınmış David Lynch yapımı dizidir.
David Lynch - The 3 Rs 01:12
David Lynch - The 3 Rs 78 izlenme - 3 yıl önce The three rs aslında 1975 yılında Sir William Curtis'in ortaya attığı eğitimde; ''Reading, Writing and Arithmetic'' yani Okuma, Yazma ve Aritmetik. Daha sonra bu teorem doğa için ''Waste Hierarchy'' şeklinde birşeyin üretimi tüketimi ve daha sonra geri dönüşüm olarak şekillendirilmiştir ''Reduce, Reuse, Recycle''. Gel gelelim David Lynch yorumuna. David Lynch sinema tarihinin kuşkusuz metinlerarası, altmetin, göstergebilim gibi birçok terimi sinema ve sanat dünyasına en iyi şekilde oluşturan yönetmenlerden biridir. David Lynch filmlerini izleyenler elbette bunun farkındadırlar. The 3rs'nin David Lynch yorumu her zamanki gibi kafa karıştırıcı.
Angelo Badalamenti - Laura Palmer's Theme (Twin Peaks OST) 04:54
Angelo Badalamenti - Laura Palmer's Theme (Twin Peaks OST) 77 izlenme - 3 yıl önce Angelo Badalamenti'nin David Lynch'in Twin Peaks'i için yaptığı parçalardan bir tanesi. Dizinin kilit karakteri Laura Palmer'a ithaf edilmiş bu parça.
Mulholland Drive - Sixteen Reasons 01:54
Mulholland Drive - Sixteen Reasons 85 izlenme - 3 yıl önce Sinemanın dahi yönetmeni David Lynch'in Mulholland Drive filminin en can alıcı sahnelerin birinde yer alan Connie Stevens'a ait 1960 yapımı şarkı. Rock'n Roll tadında adeta...
The Straight Story - Film Müziği 04:13
The Straight Story - Film Müziği 93 izlenme - 3 yıl önce Hayat denen şeyin tılsımı neydi acaba? Yaşlı insanın son zamanlarında bile hala kendine tutku ile bağlatan. Kardeşinin kalp krizini öğrenen ve onu görmek için yollara düşen bir ihtiyarın hikayesi. Hem de çim biçme makinesi ile... Diğer David Lynch filmleri gibi olmayan içten bir film. Ve bu filme ait Angelo Badlamenti imzalı harika bir müzik. Filmin başrolünde Alvin karakteri ile yer alan Richard Farnsworth'un bu filmden 1 yıl sonra intihar etmiştir. İşte onun anısına. Dinliyoruz.