Hoşgeldiniz!

Davut Savaş Çıtraz

Davut Savaş Çıtraz - Anam'a Hasretle 03:31
Davut Savaş Çıtraz - Anam'a Hasretle 114 izlenme - 3 yıl önce Bin yıllık bir hüzünmüş meğer Ey Gömleğimin sol cebinde taşıdığım sözcükler Tesbih etmişimde otuz yıl Kanadı kırık kuşların vaktinden önce öldüğünü Öğrenememişim yinede Feleğin kime isterse ona güldüğünü Çünkü benim aklım hala Anamın mor halkalı yazmasında Sol yanı eksık duruşu Boş bakışı Ve ağır aksak konuşmasında Tut şimdi tarihe vur Zamana böl saate çıkar bütün vaveylaları Ne fayda Bin tane yarin olsa etmiyor ki bir ana Ah ana Ah’larım bana Eyvah’larım yine senin oğluna Öyle ya Ana Olsaydın bütün susmalarımı toplar koynuna Yüreğinden bir mutluluk çıkarırdın Ve asıp boynuma bir muska her şeyi yoluna koyardın Aslında kimine göre her şey yolunda be Ana Adam dediğin cebi ne kadar doluysa Ve kadın dediğin yüzü ne kadar pulluysa Vefa ise bir semt sadece Oda canına yandığımın istanbulunda Beni sorma Ana uykulu gözlerle Sabah namazında düşüp babamın ardına Bir çayırı bitirip erkenden eve dönme telaşında kalmışım Ya da derede balık tutma mutluluğunu arayan zamanlarda Ve büyümüşlüğünden muzdarip en küçük oğlunum hala..
Davut Savaş Çıtraz - Gözlerinden Öpüyorum 02:28
Davut Savaş Çıtraz - Gözlerinden Öpüyorum 95 izlenme - 3 yıl önce Şarkı Sözleri: Nereye vardıysam Senin yolun Hangisini çalsam senin kapın Sonra senin bahçen Senin balkonun. Haberin olmuyor belki ama Ömrümü duvarlarına yapıştıra yapıştıra yaşıyorum bu şehirde Ara sıra yüzüne düşen yağmurun tanelerine dokunuyorum Aynı şehirde yaşamamın güzelliği belki de En azından aynı otobüse binme ihtimalimiz var değil mi? Hiç karşılaşmasak ta şu ana kadar En son sigara içtiğin o durağa fazlaca uğruyorum. Ama ne yalan söyleyeyim İçim acıyor. Birazda korkuyorum Üstelik içim daha da çok acıyacak biliyorum Ama olsun O Pazar geliyor aklıma birden Annemden utanıyorum. Ve de Annenden. Unutmadan hastaneye gitmedim Ama merak etme Son söylediklerini kulak ardı da etmedim. Artık sevgilim değilsin O yüzden içime adınla sesleniyorum “Umurunda değilim” demiştin ya hani Belki de öyle Ama ben ellerini özlüyorum. Hiçbir şeyin olamamış bir adam olarak Hala sana bakabildikleri için Herkesin olabilenlerin gözlerinden öpüyorum.
Davut Savaş Çıtraz - Langita Günlükleri-1 04:21
Davut Savaş Çıtraz - Langita Günlükleri-1 48 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz-Langita Günlükleri-1
Davut Savaş Çıtraz - Zeytin Kokulu Sevgilim-3 02:05
Davut Savaş Çıtraz - Zeytin Kokulu Sevgilim-3 36 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz'dan.
Davut Savaş Çıtraz - Zeytin Kokulu Sevgilim 03:54
Davut Savaş Çıtraz - Zeytin Kokulu Sevgilim 32 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz'ın zeytin kokulu sevgilim adlı şiiri...
Davut Savaş Çıtraz - Biraz Sevda 03:02
Davut Savaş Çıtraz - Biraz Sevda 23 izlenme - 3 yıl önce Her kadın saçlarını tararken güzeldir. Belki de bu yüzden Erkek kadar dökülmez saçları kadınların..
Davut Savaş Çıtraz - Renksiz Yara 02:45
Davut Savaş Çıtraz - Renksiz Yara 27 izlenme - 3 yıl önce Bu şehirde ne zaman gök gürlese Ne zaman şimşek çaksa Ve yağmur başlasa Ey sevgili Yar Yağmur tanelerinin toprağa karışması gibi Bütün hücrelerinle sen karışırsın aklıma. Utangaçlığından muzdarip gözyaşlarım Dökülmek için sessiz bir liman aramaya başlar. Bilirim senin sesindir Yağmurun ağaçlara yüklediği tını Senin ellerindir Kuşların gagalarında yavrularına taşıdığı Senin gözlerindir Bulutların arkasındaki güneş Senin yüreğindir Hüznün kıvılcımını acıların bataklığına sürükleyen ateş Ve ben bu haziran sensizim Ama senin şiirini yazıyorum yine. Sonra ki haziranda yine yazacağım Sen istemesen bile Senin olmadığın bütün şiirlerimin canına okuyacağım Sen benim renksiz yaramsın ey sevgili yar.! Bu yüzden kan tutmaz sözlerimi. Yine yağmur yağsın bu kente bırak Gök gürlesin ve şimşek çaksın Sen hayatına bak Ben zillete tâbi olsam da bir ömür . Yağmur yağdıkça oturup ağlayacağım.
Davut Savaş Çıtraz - Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi (Tayfun Talipoğlu) 07:28
Davut Savaş Çıtraz - Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi (Tayfun Talipoğlu) 32 izlenme - 3 yıl önce Unuttum, bana ne vakit gelmiştin, Saklayacaktım seni. Yüzün gözümde kalacaktı. Bilmeyecektin böylesine sevildiğini. Uykusuz gecelerimde büyüyecek, Sensiz sabahlara uyandığımı duymayacaktın... Olmayacaktın sıradan... Eskitmeyecektim sevdamı... Yoksa yine mi beceremedim? Ama yine de hoş geldin, HOŞ GELDİN ESKİYEN YÜZÜMÜN YENİ GÜLÜMSEYİŞİ, Hoş geldin!
Davut Savaş Çıtraz - Çaresizliğin Başkenti 02:37
Davut Savaş Çıtraz - Çaresizliğin Başkenti 21 izlenme - 3 yıl önce Gönlüme kurulmuş Cehennem olsan, En güzel Cennete değişmem seni !!!
Davut Savaş Çıtraz - Hâlâ Sevgili 03:51
Davut Savaş Çıtraz - Hâlâ Sevgili 24 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz'ın hala sevgili adlı şiiri...
Davut Savaş Çıtraz - 9/44 Şiirleri (Bir) 01:49
Davut Savaş Çıtraz - 9/44 Şiirleri (Bir) 21 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz - 9/44 Şiirleri (Bir)..
Davut Savaş Çıtraz - Seni Bir Günah Gibi Sevdim 04:28
Davut Savaş Çıtraz - Seni Bir Günah Gibi Sevdim 21 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz - Seni bir günah gibi sevdim
Davut Savaş Çıtraz - Otuz Beşe Bir Kala 03:28
Davut Savaş Çıtraz - Otuz Beşe Bir Kala 15 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz-Otuz Beşe Bir Kala...
Davut Savaş Çıtraz - Zeytin Kokulu Sevgilim 04:29
Davut Savaş Çıtraz - Zeytin Kokulu Sevgilim 15 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz - Zeytin Kokulu Sevgilim-Son
Davut Savaş Çıtraz 9/44 Şiirleri 2 02:49
Davut Savaş Çıtraz 9/44 Şiirleri 2 12 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz 9/44 Şiirleri 2
Davut Savaş Çıtraz - Mart Şiirleri 06:41
Davut Savaş Çıtraz - Mart Şiirleri 12 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz - Mart Şiirleri...
Davut Savaş Çıtraz - Ruhsatlı Kelimeler 1 02:38
Davut Savaş Çıtraz - Ruhsatlı Kelimeler 1 11 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz-Ruhsatlı Kelimeler 1
Davut Savaş Çıtraz - Çimdik Gözlü 01:31
Davut Savaş Çıtraz - Çimdik Gözlü 11 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz - Çimdik Gözlü
Davut Savaş Çıtraz - Gitmen Uzun Bir Öykü -2 02:26
Davut Savaş Çıtraz - Gitmen Uzun Bir Öykü -2 11 izlenme - 3 yıl önce Gitmen Uzun Bir Öykü Gelmen tek kelimelik bir şeydi Gitmen ise uzun bir öykü Şimdi hangi şiirin altını kaldırsam sen çıkacaksın. Uzun uzun okuyacağım Uzun uzun yazacağım sonra İçinde sevgili geçmeyen ağrılı dizeleri. Arada bir "serde erkeklik var" safsatasını koyup bir kenara ağlayacağım Sonra kar tutmuş dağlarda Yine o türkü gezinecek salına salına Ervah-ı ezelde levh-ü kalemde Şu benim bahtımı kara yazmışlar diyen Türküleri de ben seviyorum diye dinlediğinden Ben yine çığırtkan hüzünlerimle kalacağım baş başa.. Yazmayayım diyorum yazmayayım Sövüp saymak var sonunda Dalıp çıkmak var isyan kuyularına Ama Senden kalmış yarım yanlarımı dahi yazamıyor olmak Dokunuyor adama… Davut Savaş Çıtraz
Davut Savaş Çıtraz - Senin Şairinim 03:09
Davut Savaş Çıtraz - Senin Şairinim 9 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz'ın Senin Şairinim adlı şiiri...
Davut Savaş Çıtraz - Annemin Sütten Kestiği Gün Başlamış Ayrılıklar 02:01
Davut Savaş Çıtraz - Annemin Sütten Kestiği Gün Başlamış Ayrılıklar 10 izlenme - 3 yıl önce Annemin sütten kestiği gün başlamış ayrılıklar Sonra yatağından Sonra yanağından En son yaşamından ayırmış ya hani; Hüznün gözlerime Ayrılığın sözlerime sadakati bu yüzden. Ve şimdi sen sevgilim Yetmesin bu ayrılıklar diye mi nedir? Birazda "ana gibi yar"diyerek peşine düştüğümden midir? Burnumdan getirmişsin emdiğim sütü.. Ancak herşeye rağmen yüreğim ümit var Zira Daha yatağından,yanağından ve yaşamından ayırmana zaman var..
Davut Savaş Çıtraz 9/44 Şiirleri 3 02:06
Davut Savaş Çıtraz 9/44 Şiirleri 3 9 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz 9/44 Şiirleri 3
Davut Savaş Çıtraz - Herşeyi Unutacaksın Birgün 01:44
Davut Savaş Çıtraz - Herşeyi Unutacaksın Birgün 6 izlenme - 3 yıl önce Her şeyi unutacaksın bir gün Başka bir adamla Başka bir evde Başka bir hayatla yaşadığında. Yalnızca tek bir şey kalacak aklında Koskoca bir apartmanın dokuzuncu katında Gecenin günahları örttüğünü sandığımız bir zamanda. Sessiz konuşmaların çığlıklara karıştığı İki sigaranın Bir şişe sodayla dans ettiği o balkonda İki söz bir bakış.. Dahası yok. Ötesini sen anla.. D.Savaş Çıtraz
Davut Savaş Çıtraz - Şubat Şiirleri 04:52
Davut Savaş Çıtraz - Şubat Şiirleri 7 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz'ın Şubat Şiirleri adlı şiiri...
Davut Savaş Çıtraz - Şubat Yanığı 1 01:40
Davut Savaş Çıtraz - Şubat Yanığı 1 6 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz-Şubat Yanığı-1
Davut Savaş Çıtraz - Vazondaki Çiçeklere Selam Söyle Kadınım 02:46
Davut Savaş Çıtraz - Vazondaki Çiçeklere Selam Söyle Kadınım 6 izlenme - 3 yıl önce Vazondaki çiçeklere selam söyle kadınım Yüreğim güz olsada Zulamda bir avuç su biriktiriyorum onlara Seninde dediğin gibi ben gelince yeniden açacaklar biliyorum Sana içi dolu sözler Bu sevdaya bir ömür biriktiriyorum kafamda Yazacak vaktin olmuyor tabi diyorsun Ve hatta kızıyorsun Yazınca ayrılık oluyor be kadınım Yazınca gurbet Dar’a çekilmiş bir hasret Ve hatta adı sensizlik olan bir sefalet Oysa ben Tenindeki et ben’ini bile çok şeyden daha çok sevdiğimi Kimseler bilmesin istiyorum.. Ve hatta yüzüne bakarken bile hala utandığımı Öperken seni Küçük bir çocuk gibi kızardığımdan gözlerimi kapadığımı Kimseler bilmesin istiyorum… Yaz diyorsun Yazınca vaktinden önce patlayan bir yanardağa dönüşüyor içim böyle Sonra kayalıkları döven bir denize Ve nihayet Kadınını deliler gibi özlemiş bir adamın ellerine teslim ediyorum kendimi Görüyorsun ya Kadınım Ben içimde sana dair ne varsa onları seviyorum Senden geriye kalan ne varsa vesaire… Davut Savaş Çıtraz
Davut Savaş Çıtraz - Zeytin Kokulu Sevgilim -2 03:12
Davut Savaş Çıtraz - Zeytin Kokulu Sevgilim -2 6 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz-Zeytin Kokulu Sevgilim -2
Davut Savaş Çıtraz - Şen Olasın Sevgili 02:51
Davut Savaş Çıtraz - Şen Olasın Sevgili 6 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz'ın Şen Olasın Sevgilim adlı şiiri...
Davut Savaş Çıtraz - Gitmen Uzun Bir Öykü - 1 02:11
Davut Savaş Çıtraz - Gitmen Uzun Bir Öykü - 1 5 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz - Gitmen Uzun Bir Öykü-1
Davut Savaş Çıtraz - Langita Günlükleri - 2 03:40
Davut Savaş Çıtraz - Langita Günlükleri - 2 5 izlenme - 3 yıl önce Davut Savaş Çıtraz'ın Langita Günlükleri 2 adlı şiiri...