Hoşgeldiniz!

dede korkut

Dede Korkut Hikayeleri 5. Bölüm | Çizgi Film 13:00
Dede Korkut Hikayeleri 5. Bölüm | Çizgi Film 765 izlenme - 8 ay önce Kahramanlarımız Tepegöz'ün yaptıklarını ortaya çıkarırlar fakat onlarca koyunu yemiş olan Tepegöz iyice büyümüştür. Obada böyle bir durum yani hırsızlık düşünülemez. Obaya her gün biraz daha zarar veren Tepegöz'ü aldıkları yere bırakmaya karar verirler. Bunun için onu su kıyısına bırakırlar. Fakat Tepegöz Şökli Melik'in eline geçer.
Deli Dumrul - Dede Korkut (Trt - 88 dk) 01:27:34
Deli Dumrul - Dede Korkut (Trt - 88 dk) 835 izlenme - 11 ay önce Dede Korkut'un Deli Dumrul öyküsünü izleyeceğiz. Dede korkut hikayelerinden birisi, aynı zamanda Güngör Dilmen'in sevilen tiyatro oyunudur. Gerçekte Dumrul, Deli değil, akıllı geçinenlere kendi adalet anlayışıyla aklın ne oldugunu anımsatma yolunda bir adamdır . Aşağıdaki dizeler de bunun bir kanıtıdır. kopru kurdum kuru caylar ustune oy tasil toprak, akmaz sular ustune oy bunu nicin boyle ettim sunun icin ki a canim bir kez deliye cikmis adim bu nami surdurmek isterim bu da akilli uslu islerle olmaz nicin surdurmek isterim su deli adimi dostum sundan ki delilerin ayrıcaligi var bu ulkede bir hikmet gizlidir her sozunde az bucuk ermis katindadir halkin gozunde gecenlerden otuz, gecmeyenlerden kirk akca
Dede Korkut Hikayeleri - Boğaçhan'ın Kahramanlığı Çizgi Filmi 12:59
Dede Korkut Hikayeleri - Boğaçhan'ın Kahramanlığı Çizgi Filmi 505 izlenme - 6 ay önce Dirse Han ve Aruz'un erkek çocukları olmaz. Dede Korkut'un ve Dirse Hanın eşinin öğüdüyle Allah'a çok dua edip hayır işlerler ve ikisinin de bir oğlu olur. Şökli Melik, Bayındır Han'ın obasını basar ve Aruz'un oğlunu kaçırır. Daha sonra oğlan çocuğu bir aslanın eline geçer. Aslan onu kendi evladı gibi büyütür. Dirse Hanın da bir Oğlu olmuştur. Filmde yıllar sonraya gidilir. Obada şenlik günü kızgın bir boğa kazayla ipinden kurtulur. Herkes kaçışır fakat Dirse Han'ın oğlu boğayı durdurur. Dede Korkut gelir ve ona Boğaç adını verir. Bu arada bir aslan obaya dadanmıştır. Aslan ormana düşmüş olan Aruz'un oğlunun aslanıdır. Aruz'un oğlu Orman Çocuğu da buralardadır.
damarci dede 02:37
damarci dede 1.388 izlenme - 7 yıl önce damarci dede korkut yaŞli İyİ sevİmlİ aŞk dost İzmİr İstanbul rap ksk karŞiyaka senİ sevİyorum aŞkim beyaz show makİna nasilsin Şİİr
Dede Korkut Hikayeleri - Deli Dumrul 15:47
Dede Korkut Hikayeleri - Deli Dumrul 325 izlenme - 1 yıl önce 100 temel eser içerisinde de yer alan Dede Korkut Hikayelerinin dresten nüshalarında anlatılan; kuru çay üzerine kurduğu köprüden geçenden 33, geçmeyenden döverek 40 akçe alan; Azrail'e kafa tutan gözü pek yiğit Deli Dumrul'un hikayesini, Cüneyt Türel, Sesli Edebiyat Eserleri - Öyküler 'Ses'leniyor projesi kapsamında söyledi, bakalım hanım ne söyledi.. Eser sonu uyarlaması: gece gelen gelip içerik ekledi; Bu destan, Alkışlarla Yaşıyorum'un olsun. Benden sonra alınıp facebook'ta paylaşılsın. Saçı yağlı, eli mahkum 'internet adamı' dinlesin, dedi.
Dede Korkut Hikayeleri 1. Bölüm | Çizgi Film 12:59
Dede Korkut Hikayeleri 1. Bölüm | Çizgi Film 184 izlenme - 8 ay önce Dirse Han ve Aruz'un erkek çocukları olmaz. Dede Korkut'un ve Dirse Hanın eşinin öğüdüyle Allah'a çok dua edip hayır işlerler ve ikisinin de bir oğlu olur. Şökli Melik, Bayındır Han'ın obasını basar ve Aruz'un oğlunu kaçırır. Daha sonra oğlan çocuğu bir aslanın eline geçer. Aslan onu kendi evladı gibi büyütür. Dirse Hanın da bir Oğlu olmuştur. Filmde yıllar sonraya gidilir. Obada şenlik günü kızgın bir boğa kazayla ipinden kurtulur. Herkes kaçışır fakat Dirse Han'ın oğlu boğayı durdurur. Dede Korkut gelir ve ona Boğaç adını verir. Bu arada bir aslan obaya dadanmıştır. Aslan ormana düşmüş olan Aruz'un oğlunun aslanıdır. Aruz'un oğlu Orman Çocuğu da buralardadır.
Dede Korkut Hikayeleri - Bamsı Beyrek'in Cesareti 12:59
Dede Korkut Hikayeleri - Bamsı Beyrek'in Cesareti 138 izlenme - 6 ay önce Şökli Melik'in zulmüne karşı Bamsı Beyrek başkaldırır. Bu arada kahramanlarımız Orman Çocuğu'nun izini sürerler. Birkaç aslanın saldırısına uğrayan kahramanlarımızı Orman Çocuğu ve aslanı kurtarır. Dede Korkut Hikayeleri çizgi filminin en sevilen bölümlerini Çocuk Kulübü'nde izleyebilirsiniz.
Dede Korkut Hikayeleri 2. Bölüm | Çizgi Film 12:59
Dede Korkut Hikayeleri 2. Bölüm | Çizgi Film 143 izlenme - 8 ay önce Şökli Melik'in zulmüne karşı Bamsı Beyrek başkaldırır. Bu arada kahramanlarımız Orman Çocuğu'nun izini sürerler. Birkaç aslanın saldırısına uğrayan kahramanlarımızı Orman Çocuğu ve aslanı kurtarır.
Murat Malay - Greatest Turkish Poets (Dede Korkut) 02:08
Murat Malay - Greatest Turkish Poets (Dede Korkut) 1.093 izlenme - 4 yıl önce Murat Malay - Greatest Turkish Poets (Dede Korkut) - Çanakkale 1915 & Palestine Symphony - Classic
Devlet Bahçeli'den Dede Korkut Duası - Ülkücü Medya 01:50
Devlet Bahçeli'den Dede Korkut Duası - Ülkücü Medya 377 izlenme - 2 yıl önce Devlet Bahçeli'den Dede Korkut Duâsı
Dede Korkut Hikayeleri 4. Bölüm | Çizgi Film 13:00
Dede Korkut Hikayeleri 4. Bölüm | Çizgi Film 127 izlenme - 8 ay önce Orman Çocuğu obaya alışmaktadır, Aybüke ona pek çok kelime öğretir. Bu arada obada koyunlar kaybolmakta, tüm yiyecekler hızla tükenmektedir. Bunun sebebi ise Tepegöz'dür.
Barış Manço'dan Dede Korkut Hikayesi  (1974 TRT) 02:33
Barış Manço'dan Dede Korkut Hikayesi (1974 TRT) 202 izlenme - 12 ay önce Barış Manço 1974 yılında katıldığı TRT Atlıkarınca programında "Dede (Ata) Korkut" hikayesi "Kam Büre Bey Oğlu Bamsı Beyrek" i anlatıyor.
Dede Korkut Hikayeleri 3. Bölüm | Çizgi Film 12:59
Dede Korkut Hikayeleri 3. Bölüm | Çizgi Film 111 izlenme - 8 ay önce Obanın çobanı ve Karabaş'ın sebep olduğu bir olay olur, su perisi yumurtasını kaybeder. Bu arada Orman Çocuğu artık obada kalmaya başlamış, babasıyla vakit geçirmektedir. Kahramanlarımız bir tesadüf sonucu su perisinin yumurtasını bulur, onu değerli bir taş zannedip saklar fakat bu yumurtanın içinden Tepegöz çıkar.
Dede Korkut Anadolu Lisesi - Panic Station - Muse 02:43
Dede Korkut Anadolu Lisesi - Panic Station - Muse 540 izlenme - 2 yıl önce Dede Korkut Anadolu Lisesi, 17.Vodafone Freezone Liselerarası Müzik Yarışması'nın İstanbul elemelerine Muse'den Panic Station şarkısıyla katıldı.
bayburt-kısanta'nın suyu-yetkin karakaya 04:39
bayburt-kısanta'nın suyu-yetkin karakaya 1.523 izlenme - 8 yıl önce proje: 81 İlime 81 türküm var amaç: batının kültür emperyalizmine karşın kendi öz kültürümüzün tanıtılması amacı İle kültürel yeni eserlerin halkımıza sunulması, hediye edilmesi..
Türk Dünyası Dede Korkut Parkı, Dede Korkut Anıt Duvarı Ve Mihriye Hatun Camisi 04:54
Türk Dünyası Dede Korkut Parkı, Dede Korkut Anıt Duvarı Ve Mihriye Hatun Camisi 273 izlenme - 2 yıl önce Milli Egitim Bakani Avci, Eskisehir'de: - "(Türk Dunyası Dede Korkut Parki, Dede Korkut Anit Duvari) Butun Turkiye'den,Turk dunyasindan, Turk dunyasinda bir baska ornegi olmayan bu guzel eseri gormeye ve orada Dede Korkut'a bir kere daha fatiha okumaya cocuklarimiz, ogretmenlerimiz gelecekler.
Dede Korkut - Deli Dumrul (Sesli Kitap) 15:45
Dede Korkut - Deli Dumrul (Sesli Kitap) 172 izlenme - 2 yıl önce http://www.mahmutyalcin.com.tr/ Şanlı Türk tarihi, Türkçülük, Turan, Türk Birliği, Tarihe damgasını vuran Türk'ler, Tarihteki Türk imparatorlukları & Devletleri & Hanlıkları, Türkçü Yazarlar ve Eserleri, Türk Destanları, Her Telden Tarih Araştırmaları... Ve Çok Daha Fazlası İçin http://www.mahmutyalcin.com.tr/ Sitemize Bekleriz...
Dede Korkut Destanı - Azerbaycan Yapımı (125 dk) 02:05:55
Dede Korkut Destanı - Azerbaycan Yapımı (125 dk) 88 izlenme - 12 ay önce Oğuz Türklerinin bilinen en eski epik destanlarındandır. 15. ve 16. yüzyılda yazıya geçirilmiştir. Dede Korkut Kitabı’ndaki hikâyeler tarih boyunca dilden dile, anlatıcıdan anlatıcıya aktarılan bir sözlü gelenek ürünüdür. Film 1975 yapımı, bizim tarkan filmleri gibi bir yapım.
birol tarkan yildiz 02:17
birol tarkan yildiz 536 izlenme - 8 yıl önce film,dede korkut,tarih,sinema
Bayburt'ta Maç Sonrası Olay 01:21
Bayburt'ta Maç Sonrası Olay 125 izlenme - 1 yıl önce Görüntü Dökümü: Polisin güvenlik önlemleri, Polislerle göstericiler arasında gerginlik, taraftarların sloganları, korna çalan araçlar, Gazdan etkilenen taraftara su ile müdahale, otobüslerin ayrılması Bayburt'ta maç sonrası olay- Spor Toto 3. Lig 3. Grup'ta mücadele eden Bayburt Grup Özel İdare'nin, Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile yaptığı maç sonrası olaylar çıktı Spor Toto 3. Lig 3. Grup'ta Bayburt Grup Özel İdare-Büyükehir Belediye Erzurumspor maçı sonrasında olaylar çıktı.
Dede Korkut Hikayeleri Çizgi Filmi - Obadaki Kayıplar 13:00
Dede Korkut Hikayeleri Çizgi Filmi - Obadaki Kayıplar 45 izlenme - 6 ay önce Orman Çocuğu obaya alışmaktadır, Aybüke ona pek çok kelime öğretir. Bu arada obada koyunlar kaybolmakta, tüm yiyecekler hızla tükenmektedir. Bunun sebebi ise Tepegöz'dür. Dede Korkut Hikayeleri Çizgi Filminin en sevilen bölümlerini Çocuk Kulübü'nde izleyebilirsiniz.
Dede Korkut Hikayeleri - Tepegözün Doğuşu 12:59
Dede Korkut Hikayeleri - Tepegözün Doğuşu 29 izlenme - 6 ay önce Obanın çobanı ve Karabaş'ın sebep olduğu bir olay olur, su perisi yumurtasını kaybeder. Bu arada Orman Çocuğu artık obada kalmaya başlamış, babasıyla vakit geçirmektedir. Kahramanlarımız bir tesadüf sonucu su perisinin yumurtasını bulur, onu değerli bir taş zannedip saklar fakat bu yumurtanın içinden Tepegöz çıkar. Dede Korkut Hikayeleri çizgi filminin en sevilen bölümlerini Çocuk Kulübü'nde izleyebilirsiniz.
Bakan Kılıç, Dede Korkut Anıt Duvarı'nı İnceledi 00:46
Bakan Kılıç, Dede Korkut Anıt Duvarı'nı İnceledi 41 izlenme - 2 yıl önce Genclik ve Spor Bakani Kilic, Eskisehir'de- Bakan Kilic, Dede Korkut Anit Duvari'ni inceledi. ESKISEHIR (AA) - Genclik ve Spor Bakani Akif Cagatay Kilic, Turk Dunyasi Dede Korkut Parki icinde yer alan Dede Korkut Anit Duvari'ni inceledi.
Arınç'tan Öcalan Mesajı: Platonik Bir Aşk Değil! 07:33
Arınç'tan Öcalan Mesajı: Platonik Bir Aşk Değil! 33 izlenme - 2 yıl önce Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Abdullah Öcalan'la ilgili "Biz platonik bir aşkın içinde değiliz. Öcalan'ın bacak bacak üstüne atan sekreterlere ihtiyacı yok!" dedi.
Kazak Sanatçı Sultanbekov'a Fahri Doktora 02:56
Kazak Sanatçı Sultanbekov'a Fahri Doktora 20 izlenme - 1 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondan görüntü- Arslanbek Sultanbekov'dan görüntü- Sultanbekov şarkı söylerken görüntü- Prof. Dr. Mustafa Saatcı'nın konuşması- Öğrenciler Sultanbekov ile fotoğraf çektirirken görüntü Kazak sanatçı Sultanbekov'a fahri doktora- Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından, "Dombra" şarkısıyla ünlenen Kazakistanlı sanatçı Arslanbek Sultanbekov'a fahri doktora verildi Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), Kazakistanlı sanatçı Arslanbek Sultanbekov'a fahri doktora verdi.