Hoşgeldiniz!

dede korkut

Dede Korkut Hikayeleri - Boğaçhan'ın Kahramanlığı Çizgi Filmi 12:59
Dede Korkut Hikayeleri - Boğaçhan'ın Kahramanlığı Çizgi Filmi 3.361 izlenme - 2 yıl önce Dirse Han ve Aruz'un erkek çocukları olmaz. Dede Korkut'un ve Dirse Hanın eşinin öğüdüyle Allah'a çok dua edip hayır işlerler ve ikisinin de bir oğlu olur. Şökli Melik, Bayındır Han'ın obasını basar ve Aruz'un oğlunu kaçırır. Daha sonra oğlan çocuğu bir aslanın eline geçer. Aslan onu kendi evladı gibi büyütür. Dirse Hanın da bir Oğlu olmuştur. Filmde yıllar sonraya gidilir. Obada şenlik günü kızgın bir boğa kazayla ipinden kurtulur. Herkes kaçışır fakat Dirse Han'ın oğlu boğayı durdurur. Dede Korkut gelir ve ona Boğaç adını verir. Bu arada bir aslan obaya dadanmıştır. Aslan ormana düşmüş olan Aruz'un oğlunun aslanıdır. Aruz'un oğlu Orman Çocuğu da buralardadır.
Dede Korkut Hikayeleri 1. Bölüm | Çizgi Film 12:59
Dede Korkut Hikayeleri 1. Bölüm | Çizgi Film 1.462 izlenme - 2 yıl önce Dirse Han ve Aruz'un erkek çocukları olmaz. Dede Korkut'un ve Dirse Hanın eşinin öğüdüyle Allah'a çok dua edip hayır işlerler ve ikisinin de bir oğlu olur. Şökli Melik, Bayındır Han'ın obasını basar ve Aruz'un oğlunu kaçırır. Daha sonra oğlan çocuğu bir aslanın eline geçer. Aslan onu kendi evladı gibi büyütür. Dirse Hanın da bir Oğlu olmuştur. Filmde yıllar sonraya gidilir. Obada şenlik günü kızgın bir boğa kazayla ipinden kurtulur. Herkes kaçışır fakat Dirse Han'ın oğlu boğayı durdurur. Dede Korkut gelir ve ona Boğaç adını verir. Bu arada bir aslan obaya dadanmıştır. Aslan ormana düşmüş olan Aruz'un oğlunun aslanıdır. Aruz'un oğlu Orman Çocuğu da buralardadır.
Dede Korkut Hikayeleri Çizgi Filmi - Obadaki Kayıplar 13:00
Dede Korkut Hikayeleri Çizgi Filmi - Obadaki Kayıplar 129 izlenme - 2 yıl önce Orman Çocuğu obaya alışmaktadır, Aybüke ona pek çok kelime öğretir. Bu arada obada koyunlar kaybolmakta, tüm yiyecekler hızla tükenmektedir. Bunun sebebi ise Tepegöz'dür. Dede Korkut Hikayeleri Çizgi Filminin en sevilen bölümlerini Çocuk Kulübü'nde izleyebilirsiniz.
DEDE KORKUT HİKAYELERİ - TEPEGÖZ'ÜN DOĞUŞU 12:59
DEDE KORKUT HİKAYELERİ - TEPEGÖZ'ÜN DOĞUŞU 176 izlenme - 2 yıl önce Obanın çobanı ve Karabaş'ın sebep olduğu bir olay olur, su perisi yumurtasını kaybeder. Bu arada Orman Çocuğu artık obada kalmaya başlamış, babasıyla vakit geçirmektedir. Kahramanlarımız bir tesadüf sonucu su perisinin yumurtasını bulur, onu değerli bir taş zannedip saklar fakat bu yumurtanın içinden Tepegöz çıkar.
DEDE KORKUT HİKAYELERİ - BOĞAÇ'IN KAHRAMANLIĞI 12:59
DEDE KORKUT HİKAYELERİ - BOĞAÇ'IN KAHRAMANLIĞI 235 izlenme - 2 yıl önce Dirse Han ve Aruz'un erkek çocukları olmaz. Dede Korkut'un ve Dirse Hanın eşinin öğüdüyle Allah'a çok dua edip hayır işlerler ve ikisinin de bir oğlu olur. Şökli Melik, Bayındır Han'ın obasını basar ve Aruz'un oğlunu kaçırır. Daha sonra oğlan çocuğu bir aslanın eline geçer. Aslan onu kendi evladı gibi büyütür. Dirse Hanın da bir Oğlu olmuştur. Filmde yıllar sonraya gidilir. Obada şenlik günü kızgın bir boğa kazayla ipinden kurtulur. Herkes kaçışır fakat Dirse Han'ın oğlu boğayı durdurur. Dede Korkut gelir ve ona Boğaç adını verir. Bu arada bir aslan obaya dadanmıştır. Aslan ormana düşmüş olan Aruz'un oğlunun aslanıdır. Aruz'un oğlu Orman Çocuğu da buralardadır.
Dede Korkut Hikayeleri - Bamsı Beyrek'in Kahramanlığı 13:00
Dede Korkut Hikayeleri - Bamsı Beyrek'in Kahramanlığı 229 izlenme - 1 yıl önce Bamsı Beyrek, Banu Çiçekle karşılaşır ve ona aşık olur. Kahramanlarımızın öğretmeni olan Bamsı Beyrek Kahramanlarımızı da alarak Banu Çiçek'in obasına giderler. Şökli Melik ise Tepegöz'e hizmet edecek iki kadın kaçırılmasını emretmiştir. Bu amaçla Banu Çiçek'i kaçırmaya çalışan Şökli Meik'in adamları Bamsı Beyrek yüzünden hüsrana uğrar.
Dede Korkut Hikayeleri 33 12:59
Dede Korkut Hikayeleri 33 250 izlenme - 1 yıl önce Obada ataların Demirdağ’dan Çıkışlarının Bayramı hazırlıkları yapılmaktadır. Akşam da Demir Eritme ve Kılıç Dövme töreni yapılacaktır. Dede Korkut kahramanlarımızı Bay Bican’ı törenlere davet etmek üzere onun obasına gönderir. Yolda diğer çocuklar Türk boylarının Demirdağdan Çıkış hikayesini bilmeyen Basat’a o hikayeyi anlatmaktadırlar. Basat da o hikayeyi hayal etmekte ve sanki yaşamaktadır. Derken yolu kaybederler ve nerede olduklarını bilemezler. Yön buyma yöntemlerini denerler. Sonunda obaya geri dönerler. Törenlere yetişirler.
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 32 12:59
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 32 643 izlenme - 2 yıl önce Kahramanlarımız tahtadan yapılmış arabalar ile kendi aralarında yarışırlar. Kontrolü kaybederek obaya dalarlar. Yiyeceği kalmayan Tepegöz için Yartacuk ve Tepegöz pazar yerine giderler. Herkes kaçışmaktadır. Pazar yerine gelen Boğaç ve Aybüke Tepegöz’e engel olurlar. Ama Tepegöz Boğaç ve Aybüke’nin peşine düşer. Epeyce kovalamanın ardından güçlükle Tepegöz’den kurtulurlar.
Dede Korkut Hikayeleri 20 12:59
Dede Korkut Hikayeleri 20 75 izlenme - 1 yıl önce Bamsı Beyrek, herkesin kendisinin öldüğünü zannettiğini ve Deli Karçar’ın Banu Çiçek’i zorla Yartacuk ile evlendirmeye çalıştığını öğrenir. Bu arada Tepegöz Annesinden hediye olarak çok özel bir kılıç alır.
Dede Korkut Hikayeleri 32 12:59
Dede Korkut Hikayeleri 32 151 izlenme - 1 yıl önce Kahramanlarımız tahtadan yapılmış arabalar ile kendi aralarında yarışırlar. Kontrolü kaybederek obaya dalarlar. Yiyeceği kalmayan Tepegöz için Yartacuk ve Tepegöz pazar yerine giderler. Herkes kaçışmaktadır. Pazar yerine gelen Boğaç ve Aybüke Tepegöz’e engel olurlar. Ama Tepegöz Boğaç ve Aybüke’nin peşine düşer. Epeyce kovalamanın ardından güçlükle Tepegöz’den kurtulurlar.
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 20 12:59
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 20 197 izlenme - 2 yıl önce Bamsı Beyrek, herkesin kendisinin öldüğünü zannettiğini ve Deli Karçar’ın Banu Çiçek’i zorla Yartacuk ile evlendirmeye çalıştığını öğrenir. Bu arada Tepegöz Annesinden hediye olarak çok özel bir kılıç alır.
Dede Korkut Hikayeleri 2. Bölüm | Çizgi Film 12:59
Dede Korkut Hikayeleri 2. Bölüm | Çizgi Film 489 izlenme - 2 yıl önce Şökli Melik'in zulmüne karşı Bamsı Beyrek başkaldırır. Bu arada kahramanlarımız Orman Çocuğu'nun izini sürerler. Birkaç aslanın saldırısına uğrayan kahramanlarımızı Orman Çocuğu ve aslanı kurtarır.
Dede Korkut Hikayeleri 3. Bölüm | Çizgi Film 12:59
Dede Korkut Hikayeleri 3. Bölüm | Çizgi Film 379 izlenme - 2 yıl önce Obanın çobanı ve Karabaş'ın sebep olduğu bir olay olur, su perisi yumurtasını kaybeder. Bu arada Orman Çocuğu artık obada kalmaya başlamış, babasıyla vakit geçirmektedir. Kahramanlarımız bir tesadüf sonucu su perisinin yumurtasını bulur, onu değerli bir taş zannedip saklar fakat bu yumurtanın içinden Tepegöz çıkar.
Dede Korkut Hikayeleri 4. Bölüm | Çizgi Film 13:00
Dede Korkut Hikayeleri 4. Bölüm | Çizgi Film 411 izlenme - 2 yıl önce Orman Çocuğu obaya alışmaktadır, Aybüke ona pek çok kelime öğretir. Bu arada obada koyunlar kaybolmakta, tüm yiyecekler hızla tükenmektedir. Bunun sebebi ise Tepegöz'dür.
Dede Korkut Hikayeleri 5. Bölüm | Çizgi Film 13:00
Dede Korkut Hikayeleri 5. Bölüm | Çizgi Film 1.645 izlenme - 2 yıl önce Kahramanlarımız Tepegöz'ün yaptıklarını ortaya çıkarırlar fakat onlarca koyunu yemiş olan Tepegöz iyice büyümüştür. Obada böyle bir durum yani hırsızlık düşünülemez. Obaya her gün biraz daha zarar veren Tepegöz'ü aldıkları yere bırakmaya karar verirler. Bunun için onu su kıyısına bırakırlar. Fakat Tepegöz Şökli Melik'in eline geçer.
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 24 12:59
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 24 472 izlenme - 2 yıl önce Obada Aruz, Boğaç ve Uruza ok yapmayı öğretmektedir. Aybüke ise ormanda Basata Büyük Selçuklu Sultanı Tuğrul Beyin oğullarına nasihatını anlatmaktadır. Eline aldığı bir oku birkaç defa üst üste ikiye bölmelerini ister. Bu şekilde üst üste gelen ok parçaları kırılmaz. Böylece birlik ve beraberlik içerisinde olanları hiçbir düşmanın yenemeyeceğini göstermiş olur. Aybüke ve Basat ormanda bir harabeye rastlarlar. Burası Tepegözün Şökli Melikten kaçırdığı altınları sakladığı yerdir. Orada Bayındır Hanın kılıcını bulurlar. Bu arada Tepegöz farkına varır ve oradan kaçarlar.
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 42 12:59
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 42 121 izlenme - 2 yıl önce DEDE KORKUT HİKAYELERİ 42.BÖLÜM İLE KARŞINIZDA. İYİ SEYİRLER UMARIM BEĞENİRSİNİZ TRT ÇOCUK DEDE KORKUT ÇİZGİ FİLİM İZLE
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 39 12:59
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 39 106 izlenme - 2 yıl önce Şökli Melik bütün planlarını altüst eden kahramanlarımızın her şeyden nasıl haberdar olduklarını merak etmektedir. Bunun nasıl olduğunu çözmeleri için Yartacuk’u ve Tepegöz’ü görevlendirir. Bu arada kahramanlarımız ise Uruz’un Şahininin peşine düşerler. Şahin onları yüksek tepelere çıkarır ve orada bir yuvada yavruları ile buluşturur. Yavrular çocukların çok hoşuna gider ve karşılıklı şakalaşırlar. Kahramanlarımız yavruların yanından ayrıldıktan sonra gizlice kahramanlarımızı takip eden Yartacuk ve Tepegöz yavruları yakalamaya çalışırlar. Sonunda bir tanesini yakalarlar ama kahramanlarımız yetişerek o yavruyu da kurtarırlar. Yartacuk’un aklında obanın koyunlarını çalmak vardır. Bunu en iyi yapacak olan da tabi ki Tepegöz’dür. Ormanda önce Boğaç ile sonra da Basat ile karşılaşırlar. Tepegöz bir kez daha yenilirken Yartacuk ile birlikte yeni bir macera için ormana doğru kaybolurlar…
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 52 12:59
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 52 185 izlenme - 2 yıl önce Kahramanmalarımız kaleye girmeyi başarırlar. Ancak Yartacuk ve Yantirik de girmişler ve Tekür’ü bilgilendirmişlerdir. Tekür de kahramanlarımız için bir tuzak hazırlar. Bu arada kahramanlarımız Salur Kazan’ı görürler ve heyecanlanarak onu kurtarmanın yolunu ararlar.
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 14 13:00
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 14 84 izlenme - 2 yıl önce Çocuklar, öldüğü zannedilen öğretmenleri Bamsı Beyrek’in, üzüntüden gözleri görmez olan babası Bay Büre’nin gözlerinin tedavisine yarayacak olan şifalı bitkiyi bulup getirmek için çok tehlikeli işlere girişirler. Yolda bir köprünün başında Deli Dumrul ile karşılaşırlar. Çocuklar işbirliği yaparak Deli Dumrul’dan kurtulurlar.
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 35 12:59
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 35 87 izlenme - 2 yıl önce Boğaç bazı çocuklara ata binme şekillerini göstermektedir. Uruz ise at üzerinde ok atmayı göstereceğim derken bir kaza geçirir ve bacağından yaralanır. Bunun üzerine kahramanlarımız yaralıyı taşıyacak sedyeye benzer bir araç yaparak Uruz’u taşımaya başlarlar. Yolda diğer çocukları kaybederler. Çocukları Yartacuk ve Tepegöz yakalamıştır. Yartacuk bir kurnazlık yaparak Uruzu tek başına bırakır ve onu da yakalar. Basat, Aybüke ve Boğaç çocukları Tepegöz’ün elinden kurtarmaya aslan sayesinde muvaffak olurlar. Yartacuk Uruz’u çamur çukurunun olduğu yere getirir ve çamurun içine atar. Çamur ise şifalıdır. Uruz kısa zamanda iyileşir ve Yartacuk’tan kurtulur.
Dede Korkut Hikayeleri ve Özellikleri 11:58
Dede Korkut Hikayeleri ve Özellikleri 31 izlenme - 2 ay önce HOCALARA GELDİK YOUTUBE KANALIMIZ, ÖĞRENCİLERE MAKSİMUM FAYDA SAĞLAYACAK ÜCRETSİZ VE KALİTELİ VİDEO İÇERİKLERİN ULAŞMASI İÇİN KURULMUŞTUR. Kanalımıza abone olmak için tıklayın https://goo.gl/JpWdhc Hocalara Geldik Rehberlik : https://goo.gl/B2ZzcE Hocalara Geldik Sosyal Medya'da : Facebook : https://www.facebook.com/hocalarageldik Instagram: https://www.instagram.com/hocalarageldik/ Twitter : https://twitter.com/hocalarageldik Google + : https://plus.google.com/+Hocalarageldik Hocalara Geldik Web Sitesi : http://hocalarageldik.com/