Hoşgeldiniz!

dede korkut

Dede Korkut Hikayeleri - Boğaçhan'ın Kahramanlığı Çizgi Filmi 12:59
Dede Korkut Hikayeleri - Boğaçhan'ın Kahramanlığı Çizgi Filmi 103.488 izlenme - 7 yıl önce Dirse Han ve Aruz'un erkek çocukları olmaz. Dede Korkut'un ve Dirse Hanın eşinin öğüdüyle Allah'a çok dua edip hayır işlerler ve ikisinin de bir oğlu olur. Şökli Melik, Bayındır Han'ın obasını basar ve Aruz'un oğlunu kaçırır. Daha sonra oğlan çocuğu bir aslanın eline geçer. Aslan onu kendi evladı gibi büyütür. Dirse Hanın da bir Oğlu olmuştur. Filmde yıllar sonraya gidilir. Obada şenlik günü kızgın bir boğa kazayla ipinden kurtulur. Herkes kaçışır fakat Dirse Han'ın oğlu boğayı durdurur. Dede Korkut gelir ve ona Boğaç adını verir. Bu arada bir aslan obaya dadanmıştır. Aslan ormana düşmüş olan Aruz'un oğlunun aslanıdır. Aruz'un oğlu Orman Çocuğu da buralardadır.
Dede Korkut Hikayeleri 1. Bölüm | Çizgi Film 12:59
Dede Korkut Hikayeleri 1. Bölüm | Çizgi Film 36.061 izlenme - 7 yıl önce Dirse Han ve Aruz'un erkek çocukları olmaz. Dede Korkut'un ve Dirse Hanın eşinin öğüdüyle Allah'a çok dua edip hayır işlerler ve ikisinin de bir oğlu olur. Şökli Melik, Bayındır Han'ın obasını basar ve Aruz'un oğlunu kaçırır. Daha sonra oğlan çocuğu bir aslanın eline geçer. Aslan onu kendi evladı gibi büyütür. Dirse Hanın da bir Oğlu olmuştur. Filmde yıllar sonraya gidilir. Obada şenlik günü kızgın bir boğa kazayla ipinden kurtulur. Herkes kaçışır fakat Dirse Han'ın oğlu boğayı durdurur. Dede Korkut gelir ve ona Boğaç adını verir. Bu arada bir aslan obaya dadanmıştır. Aslan ormana düşmüş olan Aruz'un oğlunun aslanıdır. Aruz'un oğlu Orman Çocuğu da buralardadır.
Dede Korkut Hikayeleri Çizgi Filmi - Obadaki Kayıplar 13:00
Dede Korkut Hikayeleri Çizgi Filmi - Obadaki Kayıplar 972 izlenme - 7 yıl önce Orman Çocuğu obaya alışmaktadır, Aybüke ona pek çok kelime öğretir. Bu arada obada koyunlar kaybolmakta, tüm yiyecekler hızla tükenmektedir. Bunun sebebi ise Tepegöz'dür. Dede Korkut Hikayeleri Çizgi Filminin en sevilen bölümlerini Çocuk Kulübü'nde izleyebilirsiniz.
DEDE KORKUT HİKAYELERİ - TEPEGÖZ'ÜN DOĞUŞU 12:59
DEDE KORKUT HİKAYELERİ - TEPEGÖZ'ÜN DOĞUŞU 963 izlenme - 7 yıl önce Obanın çobanı ve Karabaş'ın sebep olduğu bir olay olur, su perisi yumurtasını kaybeder. Bu arada Orman Çocuğu artık obada kalmaya başlamış, babasıyla vakit geçirmektedir. Kahramanlarımız bir tesadüf sonucu su perisinin yumurtasını bulur, onu değerli bir taş zannedip saklar fakat bu yumurtanın içinden Tepegöz çıkar.
DEDE KORKUT HİKAYELERİ - BOĞAÇ'IN KAHRAMANLIĞI 12:59
DEDE KORKUT HİKAYELERİ - BOĞAÇ'IN KAHRAMANLIĞI 7.432 izlenme - 7 yıl önce Dirse Han ve Aruz'un erkek çocukları olmaz. Dede Korkut'un ve Dirse Hanın eşinin öğüdüyle Allah'a çok dua edip hayır işlerler ve ikisinin de bir oğlu olur. Şökli Melik, Bayındır Han'ın obasını basar ve Aruz'un oğlunu kaçırır. Daha sonra oğlan çocuğu bir aslanın eline geçer. Aslan onu kendi evladı gibi büyütür. Dirse Hanın da bir Oğlu olmuştur. Filmde yıllar sonraya gidilir. Obada şenlik günü kızgın bir boğa kazayla ipinden kurtulur. Herkes kaçışır fakat Dirse Han'ın oğlu boğayı durdurur. Dede Korkut gelir ve ona Boğaç adını verir. Bu arada bir aslan obaya dadanmıştır. Aslan ormana düşmüş olan Aruz'un oğlunun aslanıdır. Aruz'un oğlu Orman Çocuğu da buralardadır.
Dede Korkut Hikayeleri - Bamsı Beyrek'in Kahramanlığı 13:00
Dede Korkut Hikayeleri - Bamsı Beyrek'in Kahramanlığı 1.570 izlenme - 6 yıl önce Bamsı Beyrek, Banu Çiçekle karşılaşır ve ona aşık olur. Kahramanlarımızın öğretmeni olan Bamsı Beyrek Kahramanlarımızı da alarak Banu Çiçek'in obasına giderler. Şökli Melik ise Tepegöz'e hizmet edecek iki kadın kaçırılmasını emretmiştir. Bu amaçla Banu Çiçek'i kaçırmaya çalışan Şökli Meik'in adamları Bamsı Beyrek yüzünden hüsrana uğrar.
Dede Korkut Hikayeleri 33 12:59
Dede Korkut Hikayeleri 33 527 izlenme - 6 yıl önce Obada ataların Demirdağ’dan Çıkışlarının Bayramı hazırlıkları yapılmaktadır. Akşam da Demir Eritme ve Kılıç Dövme töreni yapılacaktır. Dede Korkut kahramanlarımızı Bay Bican’ı törenlere davet etmek üzere onun obasına gönderir. Yolda diğer çocuklar Türk boylarının Demirdağdan Çıkış hikayesini bilmeyen Basat’a o hikayeyi anlatmaktadırlar. Basat da o hikayeyi hayal etmekte ve sanki yaşamaktadır. Derken yolu kaybederler ve nerede olduklarını bilemezler. Yön buyma yöntemlerini denerler. Sonunda obaya geri dönerler. Törenlere yetişirler.
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 32 12:59
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 32 1.660 izlenme - 7 yıl önce Kahramanlarımız tahtadan yapılmış arabalar ile kendi aralarında yarışırlar. Kontrolü kaybederek obaya dalarlar. Yiyeceği kalmayan Tepegöz için Yartacuk ve Tepegöz pazar yerine giderler. Herkes kaçışmaktadır. Pazar yerine gelen Boğaç ve Aybüke Tepegöz’e engel olurlar. Ama Tepegöz Boğaç ve Aybüke’nin peşine düşer. Epeyce kovalamanın ardından güçlükle Tepegöz’den kurtulurlar.
Dede Korkut Hikayeleri 20 12:59
Dede Korkut Hikayeleri 20 447 izlenme - 6 yıl önce Bamsı Beyrek, herkesin kendisinin öldüğünü zannettiğini ve Deli Karçar’ın Banu Çiçek’i zorla Yartacuk ile evlendirmeye çalıştığını öğrenir. Bu arada Tepegöz Annesinden hediye olarak çok özel bir kılıç alır.
Dede Korkut Hikayeleri 32 12:59
Dede Korkut Hikayeleri 32 743 izlenme - 6 yıl önce Kahramanlarımız tahtadan yapılmış arabalar ile kendi aralarında yarışırlar. Kontrolü kaybederek obaya dalarlar. Yiyeceği kalmayan Tepegöz için Yartacuk ve Tepegöz pazar yerine giderler. Herkes kaçışmaktadır. Pazar yerine gelen Boğaç ve Aybüke Tepegöz’e engel olurlar. Ama Tepegöz Boğaç ve Aybüke’nin peşine düşer. Epeyce kovalamanın ardından güçlükle Tepegöz’den kurtulurlar.
Dede Korkut Hikayeleri 2. Bölüm | Çizgi Film 12:59
Dede Korkut Hikayeleri 2. Bölüm | Çizgi Film 19.626 izlenme - 7 yıl önce Şökli Melik'in zulmüne karşı Bamsı Beyrek başkaldırır. Bu arada kahramanlarımız Orman Çocuğu'nun izini sürerler. Birkaç aslanın saldırısına uğrayan kahramanlarımızı Orman Çocuğu ve aslanı kurtarır.
Dede Korkut Hikayeleri 3. Bölüm | Çizgi Film 12:59
Dede Korkut Hikayeleri 3. Bölüm | Çizgi Film 13.435 izlenme - 7 yıl önce Obanın çobanı ve Karabaş'ın sebep olduğu bir olay olur, su perisi yumurtasını kaybeder. Bu arada Orman Çocuğu artık obada kalmaya başlamış, babasıyla vakit geçirmektedir. Kahramanlarımız bir tesadüf sonucu su perisinin yumurtasını bulur, onu değerli bir taş zannedip saklar fakat bu yumurtanın içinden Tepegöz çıkar.
Dede Korkut Hikayeleri 4. Bölüm | Çizgi Film 13:00
Dede Korkut Hikayeleri 4. Bölüm | Çizgi Film 9.908 izlenme - 7 yıl önce Orman Çocuğu obaya alışmaktadır, Aybüke ona pek çok kelime öğretir. Bu arada obada koyunlar kaybolmakta, tüm yiyecekler hızla tükenmektedir. Bunun sebebi ise Tepegöz'dür.
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 24 12:59
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 24 1.080 izlenme - 7 yıl önce Obada Aruz, Boğaç ve Uruza ok yapmayı öğretmektedir. Aybüke ise ormanda Basata Büyük Selçuklu Sultanı Tuğrul Beyin oğullarına nasihatını anlatmaktadır. Eline aldığı bir oku birkaç defa üst üste ikiye bölmelerini ister. Bu şekilde üst üste gelen ok parçaları kırılmaz. Böylece birlik ve beraberlik içerisinde olanları hiçbir düşmanın yenemeyeceğini göstermiş olur. Aybüke ve Basat ormanda bir harabeye rastlarlar. Burası Tepegözün Şökli Melikten kaçırdığı altınları sakladığı yerdir. Orada Bayındır Hanın kılıcını bulurlar. Bu arada Tepegöz farkına varır ve oradan kaçarlar.
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 42 12:59
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 42 468 izlenme - 7 yıl önce DEDE KORKUT HİKAYELERİ 42.BÖLÜM İLE KARŞINIZDA. İYİ SEYİRLER UMARIM BEĞENİRSİNİZ TRT ÇOCUK DEDE KORKUT ÇİZGİ FİLİM İZLE
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 39 12:59
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 39 308 izlenme - 7 yıl önce Şökli Melik bütün planlarını altüst eden kahramanlarımızın her şeyden nasıl haberdar olduklarını merak etmektedir. Bunun nasıl olduğunu çözmeleri için Yartacuk’u ve Tepegöz’ü görevlendirir. Bu arada kahramanlarımız ise Uruz’un Şahininin peşine düşerler. Şahin onları yüksek tepelere çıkarır ve orada bir yuvada yavruları ile buluşturur. Yavrular çocukların çok hoşuna gider ve karşılıklı şakalaşırlar. Kahramanlarımız yavruların yanından ayrıldıktan sonra gizlice kahramanlarımızı takip eden Yartacuk ve Tepegöz yavruları yakalamaya çalışırlar. Sonunda bir tanesini yakalarlar ama kahramanlarımız yetişerek o yavruyu da kurtarırlar. Yartacuk’un aklında obanın koyunlarını çalmak vardır. Bunu en iyi yapacak olan da tabi ki Tepegöz’dür. Ormanda önce Boğaç ile sonra da Basat ile karşılaşırlar. Tepegöz bir kez daha yenilirken Yartacuk ile birlikte yeni bir macera için ormana doğru kaybolurlar…
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 52 12:59
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 52 1.488 izlenme - 7 yıl önce Kahramanmalarımız kaleye girmeyi başarırlar. Ancak Yartacuk ve Yantirik de girmişler ve Tekür’ü bilgilendirmişlerdir. Tekür de kahramanlarımız için bir tuzak hazırlar. Bu arada kahramanlarımız Salur Kazan’ı görürler ve heyecanlanarak onu kurtarmanın yolunu ararlar.
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 14 13:00
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 14 341 izlenme - 7 yıl önce Çocuklar, öldüğü zannedilen öğretmenleri Bamsı Beyrek’in, üzüntüden gözleri görmez olan babası Bay Büre’nin gözlerinin tedavisine yarayacak olan şifalı bitkiyi bulup getirmek için çok tehlikeli işlere girişirler. Yolda bir köprünün başında Deli Dumrul ile karşılaşırlar. Çocuklar işbirliği yaparak Deli Dumrul’dan kurtulurlar.
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 35 12:59
DEDE KORKUT HİKAYELERİ 35 290 izlenme - 7 yıl önce Boğaç bazı çocuklara ata binme şekillerini göstermektedir. Uruz ise at üzerinde ok atmayı göstereceğim derken bir kaza geçirir ve bacağından yaralanır. Bunun üzerine kahramanlarımız yaralıyı taşıyacak sedyeye benzer bir araç yaparak Uruz’u taşımaya başlarlar. Yolda diğer çocukları kaybederler. Çocukları Yartacuk ve Tepegöz yakalamıştır. Yartacuk bir kurnazlık yaparak Uruzu tek başına bırakır ve onu da yakalar. Basat, Aybüke ve Boğaç çocukları Tepegöz’ün elinden kurtarmaya aslan sayesinde muvaffak olurlar. Yartacuk Uruz’u çamur çukurunun olduğu yere getirir ve çamurun içine atar. Çamur ise şifalıdır. Uruz kısa zamanda iyileşir ve Yartacuk’tan kurtulur.