Hoşgeldiniz!

dedesi

apaçilerin dedesini bulduk 01:35
apaçilerin dedesini bulduk 10.700 izlenme - 7 yıl önce
Dedenin Torunu ile İmtihanı (Küfür İçerir) 00:59
Dedenin Torunu ile İmtihanı (Küfür İçerir) 569 izlenme - 2 yıl önce Bulaşık yıkayan dedeye yılan bile dokunmaz denir fakat torun eğlence anlayışını üst doruklara çıkartmada karar kılar ve dedesini rahatsız eder. Bir yandan türkü çığırarak önündeki işin yükünü azaltan dedenin tepkilerindeki ince ayrıntılar da şahanedir.
NİHAVEND SAZ SEMAİSİ Bestekar: Hasib Dede Klasik Türk Müzikleri Saz Eseri Musikisi Konseri 05:02
NİHAVEND SAZ SEMAİSİ Bestekar: Hasib Dede Klasik Türk Müzikleri Saz Eseri Musikisi Konseri 173 izlenme - 4 ay önce İ.B.B. Cem Karaca Kültür Merkezi Konser Salonu. Genç Piyanist Güneş Yakartepe " NİHAVEND SAZ SEMAİSİ Besteci: HASİB DEDE " Eserini, Solo Piyano Formu ile Kuyruklu Piyano ile Çaldı. Keman ve Ney ona eşlik etti. Piyano Tuşlarından Farklı Ezgiler Müzik Konseri. En Güzel Klasik Türk Musikisi Enstrümantal Saz Eserleri. Osmanlı Mevlevi Dedesi Bestekar Eserleri. Piyano Düzenleme: Güneş Yakartepe Yer: İ.B.B. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bakırköy Cem Karaca Salonu KONSER REPERTUVARI: Klasik Batı Müziği, Türk Sanat Müziği, Halk Türküleri, Yabancı ve Yeşilçam Türk Film Müzikleri, Klasik Türk Musikileri, Enstrümantal Şarkılar ve Yeni Besteler, Piyano: Güneş Yakartepe Keman: Özdemir Güz Ney: Eyüp Açikpazu 6 Mart Pazartesi, 2017 Genç Piyanist Destek ve Güzel Yorumlar Bekler. Bestekar Erzurumlu HASİB DEDE Hakkında Bilgi; Hasib Dede, Bir süre Sultan Veled Medresesi'ne devam etti. Hünerli Vecdi Efendi'den Arapça ve Farsça dersleri aldı. Mevlevi sanatkârları arasına girerek eski şairleri inceledi. Edirneli Mustafa Nakşî Dede'den resim yapmayı öğrendi. 1829 yılında dergâhın neyzenbaşılılığına yükseldi. Mısır valisi İbrahim Paşa'nın daveti üzerine Mısır'a giderek paşaya ney'ini dinletti. Hekimliğe merak saldı. Sonra Konya'ya gelerek hücresine çekildi ve ömrünün sonuna kadar burada kaldı. Mevlevîhanesi’nin son Postnişini (şeyhi) Hasip Dede’nin hiçbir yerde yayımlanmayan resmi gün yüzüne çıktı. Hasip Dede’nin torunu Ayhan Ersunan arşivinde yer alan ve köşe yazarımız Metin Yılmaz aracılığı ile gün yüzüne çıkan fotoğraf karesinde Hasip Dede semazenler ve Mevlevi şeyhi ile bir arada duruyor. Tasavvuf çevreleri tarafından büyük bir ilgi ile karşılanan fotoğraf Çankırı’da Mevleviliğin ve tasavvufi geleneğin ne derece ön planda olduğunun da açık bir belgesi niteliği taşıyor. Hasip Dede’nin bir grup Mevlevi dervişi ile çekilen fotoğrafında Hasip Dede gri cübbesi ile ney üflerken görülüyor. Çankırı Mevlevîhanesi’nin son şeyhi Hasip Dede, 18 Ağustos 1912 ‘de göreve başlamıştır. 30 Kasım 1925 tarihli “Tekke, Zaviyelerle Türbelerin Kapanmasına ve Türbedarlıklarla Bir Takım Unvanların Yasaklanmasına Dair Kanun’a” kadar görev yapmıştır. 19 Temmuz 1927'de Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Kabri Çankırı'dadır Piyano ve Nota Düzenleme: Gunes Yakartepe NİHAVEND SAZ SEMAİSİ Bestekar: Hasib Dede Klasik Türk Müzikleri ,Enstrümantal Müzikler,Saz Eserleri Sultan Veled Saz Eseri Musikisi Konseri Nota Düzenleme Osmanlı Mevlevi Dedesi Müzik Konseri En GüzelBestekar Eserleri Güneş Yakartepe Kuyruklu Çaldı Keman Ney Düeti Klasik Türk Musikisi
Pepee İngilizce Sayılar - Pepee İle Leli İngilizce Dersinde 10'a Kadar Saymayı Öğreniyorlar 01:14
Pepee İngilizce Sayılar - Pepee İle Leli İngilizce Dersinde 10'a Kadar Saymayı Öğreniyorlar 237 izlenme - 1 yıl önce Abone olmak için tıklayın: https://goo.gl/OzCiV5 Dev Pepee Sürpriz yumurtası için tıklayın: https://goo.gl/eXv68w Tüm Pepee ile Niloya Peluş videoları için tıklayın: https://goo.gl/TizhFj Tüm oyuncaklı videolar için tıklayın: https://goo.gl/KQGXHm Hikaye: PEPEE İNGİLİZCE SAYILAR Pepee ve Niloya Oyuncak Tiyatrosu yeni bölümüne hoşgeldiniz! Pepee, Bugs Bunny, Arı Maya, Leli, Angry Birds Peluş oyuncaklarla eğlenerek oynadığımız bu bölümümüzde Pepee Ile Leli ingilizce Dersinde 10'a Kadar Saymayi Öğreniyorlar. Hatta bir ara Leliko'nun Lelisi kendini kaptırıp 11,12 vs diye ingilizce saymaya devam ediyor :) Pepee çizgifilm olarak çocuklar tarafından çok sevildi. Düşyeri lisanslı oyuncaklar çocukların yeni gözde oyuncağı oldu. Pepee Niloya Peluş oyuncak hikayesi bölümlerimizi izlerken içeriğin çocuklarınızın yaşlarına uygun olup olmadığına ve izleme süresi limitine ebeveynler kendileri karar vermelidir. Bu bölümde Neco toys, Düşyeri lisanslı oyuncakları ve Canım Kardeşim Bambi lisanlı oyuncakları kullanılmıştır. Pepee ve Niloya'nın bu bölümünü beğendiyseniz, kanalımıza abone olun yeni bölümleri ilk siz izleyin!
Esma 01:53
Esma 673 izlenme - 9 yıl önce
Küfürbaz Haydo'nun Dedesi  Ha mına 01:48
Küfürbaz Haydo'nun Dedesi Ha mına 243 izlenme - 2 yıl önce Küfürbaz Haydo'nun DedesiKüfürbaz Haydo'nun DedesiKüfürbaz Haydo'nun DedesiKüfürbaz Haydo'nun DedesiKüfürbaz Haydo'nun DedesiKüfürbaz Haydo'nun DedesiKüfürbaz Haydo'nun DedesiKüfürbaz Haydo'nun DedesiKüfürbaz Haydo'nun DedesiKüfürbaz Haydo'nun DedesiKüfürbaz Haydo'nun DedesiKüfürbaz Haydo'nun Dedesi
İsmail abinin Dedesi Pis Agor  (Leyla ile Mecnun 63,Bölüm) 01:46
İsmail abinin Dedesi Pis Agor (Leyla ile Mecnun 63,Bölüm) 196 izlenme - 5 yıl önce İsmail abinin Dedesi Pis Agor (Leyla ile Mecnun 63,Bölüm)
Ak Sakallı Dede Köksal Engür İtiraf Etti 01:46
Ak Sakallı Dede Köksal Engür İtiraf Etti 240 izlenme - 5 yıl önce Leyla ile Mecnun" dizisinin Ak Sakallı Dede'si Köksal Engür, uyuşturucu ticareti yapmak suçlamasıyla eşi Jale Engür'le birlikte gözaltına alındı. Oyuncunun evinde 1300 gram esrar ve hassas terazi bulundu. Köksal Engür'ün, esrar ve hassas terazinin kendisine ait olduğunu itiraf ettiği öne sürüldü.
İsmail Abi'nin Büyük Büyük Dedesi ve Descartes 00:50
İsmail Abi'nin Büyük Büyük Dedesi ve Descartes 233 izlenme - 5 yıl önce
 Berrak Tüzünataç'ın acı günü 01:14
Berrak Tüzünataç'ın acı günü 43 izlenme - 2 yıl önce Ünlü dizi ve sinema oyuncusu Berrak Tüzünataç’ın dedesi Yılmaz Tüzünataç, Yalova ‘da toprağa verildi.
Elektrikçi Dedesi (İsmail Abi'nin Genleri) 02:31
Elektrikçi Dedesi (İsmail Abi'nin Genleri) 74 izlenme - 3 yıl önce Elektrikçi Dedesi (İsmail Abi'nin Genleri)
İsmail Abi'nin Dedesi | Hezârfen Ahmed Çelebi // Sezon Finali 01:02
İsmail Abi'nin Dedesi | Hezârfen Ahmed Çelebi // Sezon Finali 65 izlenme - 4 yıl önce İsmail Abi'nin Dedesi | Hezârfen Ahmed Çelebi // Sezon Finali
Eski Jokey Dedesi (İsmail Abi'nin Genleri) 01:39
Eski Jokey Dedesi (İsmail Abi'nin Genleri) 55 izlenme - 3 yıl önce Eski Jokey Dedesi (İsmail Abi'nin Genleri)