Hoşgeldiniz!

dehliz

Hamdi Mutlunun Reportaj 34:18
Hamdi Mutlunun Reportaj 1.512 izlenme - 3 yıl önce Çankırı da belki dünyanın hiçbir yerinde olmayan- olmayacak kadar büyük yer altı dehliz ve tüneller mevcuttur? Kültür Müdürlüğümüz e konuya ilişkin, dilekçe verdim araştırılması incelenmesi gün ışığına çıkartılması için, Videodaki anlatımları yapan Hamdi Mutlu ile Kültü müdürünün makamında konuyu şifan anlattık! Daha sonrada gün belirleyerek olay mahallinde mağaranın girişi arandı! Bulunamadı! Damlamca deresi mevkiinde bir başka mağara girişini andıran yer bulundu ( Burayı biz göstermedik. Burayı bir baka kişi gösterdi) Oysa bizim sözünü ettiğimi yerle hiçbir bağlantısı olmayan yer fakat yöre insanları tarafından bilinen yer burası damlamca deresinden girilip, meteoroloji müdürlüğünün yakınlarına çıkan bir tünel buradan insanlar çocukluk yıllarında defalarca girip çıkmışlar. Sonuçta Kültür müdürlüğümüzün görevlilerince buraya giriliyor 300 m kadar ilerleniyor, incelemeler yapılıp resimleri çekilip geri çıkılıyor, Bana ve Valiliğimize resmi yazıyla açıklama yapılıyor-resmi yazı gönderiliyor.(Anlatılanların şehir efsanesi olduğu, benim tezlerimin çürütüldüğünü beni iteobik olmakla, kurumları töhmet altında bırakmakla vs. suçlamalarla itamlar yeren bir yazı yazılıyor. Makama veriliyor? Olay ört bas edilip bu günlere kadar gelindi.(Geçmişte bu yazışmalarımı Çankırı belediyesi, Çankırı Kültür Müdürlüğü, AKİM,Bimer,Kültür bakanlığı , yerel basın, internet ortamında, vb kurumlarca yapmıştım) Sonuç alamayınca kırılıp bende olayları akışına bırakıp bu güne kadar seyirci oldum! Ama yıllar sonra ülkeme ve ilime susmamın bir ihanetten farksız olacağını düşünerek, tekrar dillendirme ye karar verdim, İlgili olayın yaşayan giren kişiyle röportaj yapıp yayınlamak suretiyle vicdani isyanımı susturmayı tercih ettim.
Pazarcık Davutlar Köyü Halkı 03:55
Pazarcık Davutlar Köyü Halkı 847 izlenme - 8 yıl önce hazırlayan bülent yılmaz
Dehliz Mustafa Bey Konuşması 01:53
Dehliz Mustafa Bey Konuşması 504 izlenme - 7 yıl önce Çankırı'nın bilinmeyen Tarihi 3 (yeraltı dehlizleri) Çevreci Kadir YAVUZİnsan eliyle yapılmış dünyanın en uzun yer altı dehlizlerinin-tünellerinin ilimizde olacağını tahmin ediyorum.Anlatılanlar görgü tanıkları Evliya Çelebinin Çankırı için yazdıkları bu tezimi teyid eder doğrultuda ,tabiki bu yer altı dehliz ve tüneller kazılıp gün ışığına çıktığı takdirde gercek ortaya daha net ve somut olarak çıkacaktır.
Faciada Ölü Sayısı 274 Oldu 02:03
Faciada Ölü Sayısı 274 Oldu 423 izlenme - 5 yıl önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'daki maden faciasında 274 işçiye ulaştıklarını, 196 işçinin cenazesinin ise ailelerine teslim edildiğini açıkladı.
Dehliz & Rek0'be Ft. Qabriel - Alevlensin Aşkımız 03:07
Dehliz & Rek0'be Ft. Qabriel - Alevlensin Aşkımız 271 izlenme - 8 yıl önce
Dehliz 01:59
Dehliz 214 izlenme - 8 yıl önce
Merakla Beklenen Kitabın Tanıtım Videosu Çıktı 03:40
Merakla Beklenen Kitabın Tanıtım Videosu Çıktı 155 izlenme - 8 yıl önce ağustos'ta tüm kitapçılarda
dehliz erdoğan eyrik bu dehlizden çıkamayacaksız 01:34
dehliz erdoğan eyrik bu dehlizden çıkamayacaksız 121 izlenme - 8 yıl önce istanbul'da işlenen cinayetlerle başlayan romanda faruk neler olup bittiğini anlamaya çalışırken ona yardım edenlerle birlikte siz de anemas zindanları'ndan kariye'ye st. antuan kilisesi'nden yenikapı mevlevihane'sine sürükleneceksiniz.türlü medeniyetlerin beşiği olan istanbul yeniden fethi söz konusuyken?medeniyetler ittifakı ileri gelenlerini ağırlarken?özellikle korunması gereken bir lider varken?öyle tehlikeli ki!türk okuru uzun zamandır beklediği gerilim yazarı ile tanışıyor erdoğan eyrikakıcı kalemiyle sürüklediği macerada okurunun soluk almasına fırsat vermeyen gerilim dolu dakikalarda bir bakışmanın içerdiği duygusal anların yoğunluğunu olduğu gibi aktarabilen her satırıyla bir sonraki bölüme koşturan bir yazar?sokak sokak anlattığı istanbul sonuna dek güven veren arkadaşlıklar izin verilmese de filizlenen bir aşk ve tarih kokan dokusuyla dehliz temposuyla karakterlerine de okuruna da yavaşlama izni vermeyen bir roman.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu - 02:30
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu - 8 izlenme - 4 yıl önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, 10 Ağustos'taki cumhurbaşkanı seçiminden sonra Türkiye'nin yeni bir döneme gireceğini belirterek, "Yeni dönemde artık devletin başına milletin adamı geliyor.