Hoşgeldiniz!

delikler

Fareler Küçük Deliklerden Geçmeyi Nasıl Başarır? 01:23
Fareler Küçük Deliklerden Geçmeyi Nasıl Başarır? 42 izlenme - 4 ay önce Farelerin geçemediği delik yok sizinde bildiğiniz gibi. Bilim adamları bu olayı göz önüne sermiş. İzliyoruz efendim...
Bir Kara Delik Güneş Sistemine Yaklaşırsa Ne Olur? 03:53
Bir Kara Delik Güneş Sistemine Yaklaşırsa Ne Olur? 233 izlenme - 2 yıl önce Kara deliklerin Dünya ve Güneş sistemimize yaklaşma ihtimalinde yaşanacak felaketler hakkında hazırlanmış bir sunumdur. Orjnal İçerik Stargazer kanalına aittir, Trotsky Risen kanalından altyazılı olarak alınmıştır, iyi seyirler.
Kara Delikler 01:41
Kara Delikler 198 izlenme - 3 yıl önce İletişim Adreslerimiz Facebook => https://www.facebook.com/uzayspace Twitter => https://twitter.com/uzay_space Blog => http://uzayspace.blogspot.com.tr/ Evrende en korkunç olaylardan biri kara delikler burda kara delikleri anlatan kısa bir video, yakında bu tarz kaliteli videolar gelicektir sizlerden tek isteğim İzlesene kanalıma abone olmak..
Evrenin Sırları - Kara Delikler 03:50
Evrenin Sırları - Kara Delikler 241 izlenme - 3 yıl önce "Evrenin Sırları - KARA DELİKLER" Başlıklı videonun metnini buradan okuyabilirsiniz. Herkese Sahte Arap kanalımdan merhabalar.Bugün sizlerle Evrenin sırları kara delikler "den bahsedeceğiz. Evrenin derinliklerinde uzayi bile yutabilecek canavarlar bulunuyor.kara delikler.On yıllar boyu bizden gizlendiler. Abone olun! http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=sahtearap http://www.sonbisey.com sitesini biliyor musunuz? Harika bir kaliteli içerik ve liste sitesi. SAHTE ARAP Sosyal Ağ Adresleri Facebook: https://www.facebook.com/sahtearap Instagram: https://instagram.com/hakan_kaan DÜnyayı alıp bir misketin büyüklüğüne indirgeyin.o kadar yoğun bir madde elde edersiniz ki , saniye 300.000km hızında ilerleye ışık bile bu maddenin olağan üstü çekim kuvvetinden kurtulamaz. Bu maddenin adı karadeliktir. Astrofizikçiler kara deliklerin yakıtları biten yıldızların kendi ağırlıklarında ezilmeleriyle meydana geldiklerini söylüyor. Kara delik kavramı çekim kurallarının değişik bir uzantısıdır. Büyük bir nesneye yaklaştıkça ondan kaçmaya çalışan herşey çekim gücünün ağırlıyıgla yavaşlar Dünyanın merkezi yüzeyinden 6500km uzaklıktadır.Yani burda ki çekim kuvveti çokta büyük değil Bir adam bile bu çekime bir kaç saniyeliğine karşı koyabilir Ancak dünyayı sıkıştırıp kütlesini merkezinin yakınında bir yere getirirseniz , yer çekimi kuvveti inanılmaz derece de yüksek olucak ve hiç bir şeu yüzeyden bir anlığına bile ayrılamayacak. Zıplayan adam bir yana , ışık bile kımıldayamacaktır. Peki bu karedelikler nasıl oluşur ? Günümüzdeki gök bilimciler hiç bir yıldızın patlayışına şahit olmadılar Fakat günümüz fizikçileri çöken bir yıldınız kara delik oluşturacağını öne sürüyorlar Bu balonun bir yıldız hayal edin. Yıldız nükleer yakıt yakarak hayatta kalır ve giderek daha ağır elementlere yönelir. Yıldızın yakıtı tükendiğinde soğumaya başlar ve soğumaya başladığında onu destekleyecek bir basınçta yoktur.
Kara Deliklerin Sırrı Ortaya Çıkıyor 02:00
Kara Deliklerin Sırrı Ortaya Çıkıyor 157 izlenme - 3 yıl önce İletişim Bilgilerimiz Facebook https://www.facebook.com/uzayspace Twitter https://twitter.com/uzay_space Blog http://uzayspace.blogspot.com.tr/ Kara deliklerin sırrı ortaya çıkıyor mu ? bildiğiniz gibi kara delikler evrende en korkunç olaylardan biri, Dünyamızı bir basketbol şekli alırsak, sonuç olarak kendimize bir Kara Delik yapmış oluruz..
Kara Delikler 2. Bölüm 07:14
Kara Delikler 2. Bölüm 179 izlenme - 6 yıl önce destek https//www.facebook.com/theendustri
Kara Delikler 1. Bölüm 07:14
Kara Delikler 1. Bölüm 137 izlenme - 6 yıl önce destek https//www.facebook.com/theendustri
Kara Delikler 3. Bölüm 07:14
Kara Delikler 3. Bölüm 91 izlenme - 6 yıl önce destek https//www.facebook.com/theendustri
Kara Delikler 5. Bölüm 07:14
Kara Delikler 5. Bölüm 87 izlenme - 6 yıl önce destek https//www.facebook.com/theendustri
Kara Delikler 4. Bölüm 07:14
Kara Delikler 4. Bölüm 83 izlenme - 6 yıl önce destek https//www.facebook.com/theendustri
Kara Delikler 6. Bölüm Final 07:14
Kara Delikler 6. Bölüm Final 61 izlenme - 6 yıl önce destek https//www.facebook.com/theendustri