Hoşgeldiniz!

Demirköy Videoları İzle

İğneada, Demirköy 00:56
İğneada, Demirköy 185 izlenme - 5 yıl önce İğneada, Demirköy
Zindan Şelalesi, Keşfedilmeyi Bekliyor 00:42
Zindan Şelalesi, Keşfedilmeyi Bekliyor 165 izlenme - 2 yıl önce Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı Avcılar köyündeki Zindan Şelalesi, ziyaretçilerini bekliyor.
Demirköy Antinükleer Platformu 02:31
Demirköy Antinükleer Platformu 247 izlenme - 6 yıl önce demirköy antinükleer platformu no nuclear power plant
İğneada, Demirköy 01:05
İğneada, Demirköy 134 izlenme - 5 yıl önce İğneada, Demirköy
Artvin Yusufeli Demirköy { NİZGOVAN } Köyü 04:36
Artvin Yusufeli Demirköy { NİZGOVAN } Köyü 3 izlenme - 4 hafta önce BAŞKURT VE TATAR TÜRK LEHÇELERINDE "NIGIZ", KIRGIZ, UYGUR VE KAZAK LEHÇELERINDE ISE "NEGIZ" CEVHER, MADEN ANLAMINA GELIR KI NIGZIVAN/NIGIZIVAN CEVHER, MADEN/DEMIR ÜLKESI, CEVHER YERI DEMEKTIR. KÖYDE ESKIDEN DEMIR MADENI ÇIKARILIP IŞLETILIRDI VE BU KÖYLÜ DEMIRCI USTALAR ÇOK ÜNLÜ IDILER. NIGZIVAN ADI BU KÖY IÇIN EN UYGUN ADDIR DOLAYISIYLA. BUGÜN KÖYÜN ADI HEM NIGZIVAN HEM DE NIZGIVAN ŞEKLINDE SÖYLENMEKTE OLUP, ESKI OSMANLICA KAYNAKLARDA NIGZIVAN ŞEKLINDE YAZILMIŞTIR. AYNI ŞEKILDE BIR MEZRASININ ADI OLAN NIGAZAT DA "NIGIZAT"TAN BOZULMUŞTUR KI "NIGIZAT" CEVHERIN ÇOĞULUDUR. YUSUFELI - ARTVIN KARAYOLU GÜZERGÂHI ÜZERINDE NARLIK BAĞLIK MEVKIININ 7 KM. SOL IÇ TARAFINDA YER ALIR. İLÇE MERKEZINE 47 KM. UZAKLIKTADIR. BADEMKAYA, NARLIK, ÇAMLICA KÖYLERIYLE SINIRI VARDIR. AHMETOĞLU, CAMI, EĞRITAŞ, HEYISKAR, MUSAGIL, ORTAKÖY, YONCALIK ADLI 7 MAHALLESI ; SULAĞAN, YEŞİLYURT, AĞAGIL, ILGIT, KURTIKET, AŞAĞI VE YUKARI NIGAZAT MEZRALARI ILE CANCAK YAYLASINDAN OLUŞAN DEMIRKÖY YEMYEŞIL BIR DOĞAYA SAHIPTIR.
Demirköy Antinükleer 02:31
Demirköy Antinükleer 83 izlenme - 4 yıl önce Kırklareli, Demirköy, İğneda-Beğendik Köyü'nde yapılmak istenen Nükleer Santrale tepki.
İğneada, Demirköy 02:51
İğneada, Demirköy 56 izlenme - 5 yıl önce İğneada, Demirköy
Antalyada Dört Gün 06:20
Antalyada Dört Gün 48 izlenme - 7 yıl önce antalya semineri antalya semineri