Hoşgeldiniz!

Demirköy Videoları İzle

Artvinin En Güzel Köyü 04:47
Artvinin En Güzel Köyü 57 izlenme - 4 ay önce Atvinin en güzel köyüdür bu köy.
İğneada, Demirköy 00:56
İğneada, Demirköy 200 izlenme - 5 yıl önce İğneada, Demirköy
Artvin Yusufeli Demirköy { NİZGOVAN } Köyü 04:36
Artvin Yusufeli Demirköy { NİZGOVAN } Köyü 41 izlenme - 6 ay önce BAŞKURT VE TATAR TÜRK LEHÇELERINDE "NIGIZ", KIRGIZ, UYGUR VE KAZAK LEHÇELERINDE ISE "NEGIZ" CEVHER, MADEN ANLAMINA GELIR KI NIGZIVAN/NIGIZIVAN CEVHER, MADEN/DEMIR ÜLKESI, CEVHER YERI DEMEKTIR. KÖYDE ESKIDEN DEMIR MADENI ÇIKARILIP IŞLETILIRDI VE BU KÖYLÜ DEMIRCI USTALAR ÇOK ÜNLÜ IDILER. NIGZIVAN ADI BU KÖY IÇIN EN UYGUN ADDIR DOLAYISIYLA. BUGÜN KÖYÜN ADI HEM NIGZIVAN HEM DE NIZGIVAN ŞEKLINDE SÖYLENMEKTE OLUP, ESKI OSMANLICA KAYNAKLARDA NIGZIVAN ŞEKLINDE YAZILMIŞTIR. AYNI ŞEKILDE BIR MEZRASININ ADI OLAN NIGAZAT DA "NIGIZAT"TAN BOZULMUŞTUR KI "NIGIZAT" CEVHERIN ÇOĞULUDUR. YUSUFELI - ARTVIN KARAYOLU GÜZERGÂHI ÜZERINDE NARLIK BAĞLIK MEVKIININ 7 KM. SOL IÇ TARAFINDA YER ALIR. İLÇE MERKEZINE 47 KM. UZAKLIKTADIR. BADEMKAYA, NARLIK, ÇAMLICA KÖYLERIYLE SINIRI VARDIR. AHMETOĞLU, CAMI, EĞRITAŞ, HEYISKAR, MUSAGIL, ORTAKÖY, YONCALIK ADLI 7 MAHALLESI ; SULAĞAN, YEŞİLYURT, AĞAGIL, ILGIT, KURTIKET, AŞAĞI VE YUKARI NIGAZAT MEZRALARI ILE CANCAK YAYLASINDAN OLUŞAN DEMIRKÖY YEMYEŞIL BIR DOĞAYA SAHIPTIR.
Zindan Şelalesi, Keşfedilmeyi Bekliyor 00:42
Zindan Şelalesi, Keşfedilmeyi Bekliyor 188 izlenme - 3 yıl önce Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı Avcılar köyündeki Zindan Şelalesi, ziyaretçilerini bekliyor.
Demirköy Antinükleer Platformu 02:31
Demirköy Antinükleer Platformu 247 izlenme - 6 yıl önce demirköy antinükleer platformu no nuclear power plant
İğneada, Demirköy 01:05
İğneada, Demirköy 134 izlenme - 5 yıl önce İğneada, Demirköy
Artvin Yusufeli Demirköy ( Nizgovan ) Köyü' ndeki meşhur  03:08
Artvin Yusufeli Demirköy ( Nizgovan ) Köyü' ndeki meşhur "Dudube" Dağı 17 izlenme - 4 ay önce Artvinin en yüksek dağlarindan biri olan Dudube ( Kurtdağ ) dağının eşsiz görüntüleriyle yapmış olduğumuz slaytımızı izleminizi tavsiye ederim.Dudube Dağı Yusufeli Demirköy Köyü sınırları içerisinde yer alır.Aşagısında Nigozat Mezra ve batısında da Cancak yaylası yer alır.Demirköy köy merkezine kuş uçumu 7 km mesafededir.Rakımı ise 3.224m dir.Çok heybetli bir manzarası vardır.Dağın biraz aşagısında Demirköy ün öküz yatağı vardır.Demirköy den yaklaşık 8 veya 9 saatlik bir yürüme mesafesindedir.
Demirköy Antinükleer 02:31
Demirköy Antinükleer 83 izlenme - 5 yıl önce Kırklareli, Demirköy, İğneda-Beğendik Köyü'nde yapılmak istenen Nükleer Santrale tepki.
İğneada, Demirköy 02:51
İğneada, Demirköy 57 izlenme - 5 yıl önce İğneada, Demirköy