Hoşgeldiniz!

demiryolu

Rayları Termit Kaynakla Birleştirmek 07:08
Rayları Termit Kaynakla Birleştirmek 2.271 izlenme - 4 gün önce Demiryollarında kullanılan rayların birbirlerine termit yardımı ile kaynak yapılışını içeren video.
Hint Demiryolundan Çocukların Tren İle Geçişi 00:15
Hint Demiryolundan Çocukların Tren İle Geçişi 3.309 izlenme - 8 ay önce Kainatın saf ve katışıksız enerjisiyle bütünlük içinde yaşayan Hintli çocukların kameraya yansıyan eğlenceli görüntülerini izliyoruz.
Bir Uçtan Bir Uca Rusya: Transsibirya 05:06
Bir Uçtan Bir Uca Rusya: Transsibirya 2.177 izlenme - 12 ay önce Moskova'dan Çin'in doğu sınırlarına kadar uzananan 9 bin kilometrelik demiryolu üzerinde dünyanın en uzun tren yolculuğu, Transsibirya. İki güne bir gece yarısında bir Rossiya treni Vladivostok'a kadar bir hafta sürecek yolculuk için Moskova'dan kalkıyor. Dünyanın her tarafından turistler Bu olağanüstü seyahat için Rusya'ya geliyor. Tren burada uyuyan, yemek yiyen yüzlerce yolcu için ikinci bir ev oluyor. Gidecekleri durağa varana kadar trenin sunmuş olduğu kısıtlı konforun tadını çıkarmaya çalışıyorlar. Birinci ve İkinci sınıf vagonlarda iki ya da dört yolcunun kalabildiği kompartımanlar bulunuyor. Yabancı turistler ve şehirler arasında uçak kullanmak yerine tren yolculuğunu seçen iş adamları genelde bu kompartımanları kullanıyor. Moskova ve Vladivostok arasındaki onlarca durak, yolcuların kısa süreliğine de olsa mola vermesine olanak sağlıyor. Yolculuk boyunca sosyal etkileşim arayanlar daha ucuz olan üçüncü sınıf vagonları deneyebilir. Platzkart denilen bu vagonlardan çok farklı kültüre ve geçmişe sahip yolcular bir arada seyahat ediyor. Turistler genellikle Sibirya'da Yekaterinburg şehrinde yolculuğa ara vermeyi tercih ediyor. Birkaç gün sonra da dünyanın en derin gölü olan İrkutsk'taki Baykal Gölü'nü ziyaret ediyor. Daha sonra da güneye Moğolistan ve Çin'e yöneliyor. Bir kısmıysa doğuya doğru yolculuğunu sürdürüp Rusya'nın Pasifik Okyanusundaki en önemli liman şehri olan Vladivostok'a varıyor. Son durak neresi olursa olsun seyahat etmeyi sevenler için Transsibirya eşsiz bir Rusya tecrübesi sunuyor.
Dünyanın En Zorlu Demiryolu Rayları 03:16
Dünyanın En Zorlu Demiryolu Rayları 2.329 izlenme - 11 ay önce Eved, bakımsızlıkta bir TCDD olmasa da bizi kıskanan dünya çekiçle rayları yamultup lunapark keyfi yaşıyor. İyi seyirler...
Demiryoluna Elbise Sıkıştırma Şakası 01:48
Demiryoluna Elbise Sıkıştırma Şakası 1.810 izlenme - 1 yıl önce Demir yolundan geçerken elbisesi raylara takılan güzel bayana yardım etmek isteyenler küçük bir sürprizle karşılaşmışlar. İzliyoruz efendim.
9 Saatte Demiryolu İnşa Etmek - Çin 01:18
9 Saatte Demiryolu İnşa Etmek - Çin 687 izlenme - 9 ay önce Çin'in güneyindeki Fujian eyaletinde bulunan bir fuarda, sadece 9 saatte 1500 işçinin çalışmasıyla tren istasyonu ve demiryolu inşa edildi.
Tcdd Yht Yüksek Hızlı Tren Karşılaşma 00:19
Tcdd Yht Yüksek Hızlı Tren Karşılaşma 5.412 izlenme - 8 yıl önce ankara-konya yol ayrımında çalışmalar olduğu için karşılaşma anı 120 km/h
Tcdd Çukurova Ekspresi-Ankara 00:40
Tcdd Çukurova Ekspresi-Ankara 3.690 izlenme - 8 yıl önce sıhhıye yenişehir köprüsü de 24363
Schwerer Gustav - 800 m.m.'lik Demiryolu Topu (1942) 03:35
Schwerer Gustav - 800 m.m.'lik Demiryolu Topu (1942) 3.022 izlenme - 4 yıl önce Schwerer Gustav, Almanlar tarafından Dora olarakta adlandıralan bu top 800 mm çapta namluya sahipti. Bu çapta bir namlu savaş alanında ilk ve tek olarak kullanılmıştır. 1930 yılında Krupp tarafından geliştrilen bu top, geniş alana sahip istikham mevzilerini yok etmek için tasarlanmıştır. 1350 ton civarında ağırlığa sahipti ve 7 tonluk topu 48 km uzaklıktaki hedefe gönderebiliyordu. Bu kadar ağır bir nesneyi hiçbir motorlu araç hareket ettiremeyeçeği için, demiryolu üzerinde yürütülüyordu. Top ilk olarak II. Dünya Savaşında Fransa'ya karşı Maginot hattını imha etmesi için kullanılması düşünüldü. Fakat Wehrmacht Fransa savaşında bu hattı erken ele geçirdiği için, kullanımına gerek duyulmadı. Almanlar bu topu Barbarossa operasyonunun sivastapol kuşatmasında Sovyetler birliğine karşı kullanmışlardır. Savaşın sonlarına doğru Amerikan Ordusu tarafından ele geçirilmiş ve Sovyet Kızılordusu'nun eline geçmesi endişesiyle demonte edilmiştir.
Toy Cars Railway Crossing (Oyuncak Arabalar Demiryolu Geçişi) 01:50
Toy Cars Railway Crossing (Oyuncak Arabalar Demiryolu Geçişi) 1.427 izlenme - 2 yıl önce Mutlu Çocuk TV Eğitici Ve Öğretici Yeni Çizgi Filmlere Kolaylıkla Ulaşabilirsiniz. Eğlenerek Öğrenmek İçin En Güzel Çizgi Filmler. Bizim Üyemiz Olun Yeni Çizgi Filmleri Kaçırmayın. Bizi Facebook'ta takip ediniz: www.facebook.com/groups/mutlucocuktv/ https://www.facebook.com/KapukiKanuki Vkontakte : http://vk.com/kapukikanuki https://vk.com/bebeturk
kamyon mu tren mi ? 01:28
kamyon mu tren mi ? 5.082 izlenme - 8 yıl önce demiryollarında kaynak işlerinde kullanılan ilginç iş makinesi kamyon ama gerektiğinde tren gibi demiryolunda gidebiliyor.
Yht Tren Geçişleri 00:27
Yht Tren Geçişleri 5.811 izlenme - 10 yıl önce yüksek hızlı tren ile İzmir mavi treni geçisi ve diğer yht ile karşılaşma.
1937 İran Irak Demiryolu Hattı Temel Atma Töreni : Şükrü Kaya, Celal Bayar, Ali Çetinkaya 02:25
1937 İran Irak Demiryolu Hattı Temel Atma Töreni : Şükrü Kaya, Celal Bayar, Ali Çetinkaya 382 izlenme - 8 ay önce TRT arşivinden çıkan bu videoda, devrin başbakanı ve bakanlarını törende görüyoruzç
TCDD Cer Atölyesi Açılış Töreni 1939 06:01
TCDD Cer Atölyesi Açılış Töreni 1939 503 izlenme - 1 yıl önce 1939 yılına ait açılış görüntülerinde, dönemin cumhurbaşkanı İsmet İnönü'ye övgü pankartı varsa da, paşanın kendisi yok. Konuşan da o dönemde TCDD'da genel müdürlük yapmış 2 kişiden (Ali Rıza Eren, Tahsin) Sezen, Hidayet Serter) biri olmalı.
karda giden tren 00:52
karda giden tren 3.841 izlenme - 9 yıl önce karda giden tren
Biriken Karda Yara Yara İlerleyen Tren 00:59
Biriken Karda Yara Yara İlerleyen Tren 1.470 izlenme - 4 yıl önce Biriken Karda Yara Yara İlerleyen Tren Raylar üzerinde biriken karı yara yara kendine yol açan trenin amatör kameraya yansıyan görüntüleri sizlerle...
İbrahim Tatlıses - Yalan Filminden Buluşma Sahnesi 06:49
İbrahim Tatlıses - Yalan Filminden Buluşma Sahnesi 1.051 izlenme - 4 yıl önce Yıllar sonra beklediğim trenden indin Valizini ben taşıdım Safiya Bugün Adana garında o hammal bendim Beni tanımadın İnsan eserini tanımaz mı
Demiryolu Bekçileri'nin Günlüğü 02:03
Demiryolu Bekçileri'nin Günlüğü 573 izlenme - 3 yıl önce Bu ülkede hala onuruyla çalısan insanlar var oldugunu bilmek güzel.bunca hırsızın kul hakkı yiyenin içinde..."trenler gelip geçtikçe makinistlerle selamlaşıyoruz. Ama bazen selam vermiyorlar. O anda işte insanın içinde bir eziklik oluyor." Yol bekçiliği diye bir meslek olduğunu, trenlerin güvenliği için haftada 75 km yürümek zorunda olduklarını biliyor muydunuz?
Motosikletli Sürücünün Demiryolu Köprüsüne Sıkışması 03:35
Motosikletli Sürücünün Demiryolu Köprüsüne Sıkışması 316 izlenme - 1 yıl önce Demiryolunu kullanarak yolculuk yapan motosiklet sürücüsü demiryolu köprüsüne yaklaştığında yoldaki tahtanın düşmesi sonucu motosikletin arka tekerleği boşluğa düşmüş ve sıkışmış. Arada sıkışan sürücünün yardımında arkasından gelen arkadaşı yetişmiş.
Trenyolu Grubu Zonguldak Gezisi 09:48
Trenyolu Grubu Zonguldak Gezisi 1.056 izlenme - 9 yıl önce tren demiryolu zonguldak
Fransız Demiryolu Şirketinden Sihirli Kapılar 01:40
Fransız Demiryolu Şirketinden Sihirli Kapılar 739 izlenme - 5 yıl önce Fransız demiryolu şirketi SNCF'nin sihirli kapılar ile hazırladığı açık hava kampanyası. Servis güzergâhları ile Fransızlara Avrupa’nın hemen her noktasını kapı komşuları kadar yakınlaştırdığını vurgulamak isteyen demiryolu şirketi SNCF, ilginç bir açıkhava kampanyasına imza atmış. Proje çerçevesinde Fransa‘nın çeşitli noktalarına kentleri birbirine bağlayan sihirli geçitler olarak görev yapan kapılar yerleştirilmiş. Meraklarını gizleyemeyerek kapıları çalan Fransızları karşılayan gömülü ekran, onları Avrupa‘nın bir başka meydanındaki etkinlik ekibine canlı bağlamış. Böylece ilgililer Cenevre‘deki Léman Gölü‘nde tekne ile turlamak ya da Stuttgart‘daki Palace Meydanı‘nda bisiklet gezintisi yapmak gibi sürprizlerle karşılaşmış. TBWA\Paris tarafından geliştirilen projede özel tasarlanmış bir ekran ve uydu bağlantısı kullanılmış.
TCDD - Yeni Acil Müdahale Aracı Denemesi 01:30
TCDD - Yeni Acil Müdahale Aracı Denemesi 559 izlenme - 3 yıl önce TCDD, türkiye şartlarına uygun şekilde ürettigi aracın lastiklerini de raylara uygun şekilde degiştirdiği yeni acil müdahele aracının deneme sürüşü testinden bir kesit izleyeceğiz.
Demiryolu İşçileri Sarhoş Adamı Son Anda Ölümden Kurtardı! 00:51
Demiryolu İşçileri Sarhoş Adamı Son Anda Ölümden Kurtardı! 294 izlenme - 2 yıl önce Demiryolu üzerinden karşıya geçmek isterken amacına bir türlü ulaşamayan sarhoş adam gelen trenin altında kalmaktan son anda kurtuldu. O sırada bölgede bulunan demiryolu işçilerinin dikkatini çeken adam trenin altında kalmasına ramak kalmışken gizli pelerine sahip insanlar tarafından böyle kurtarıldı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Tcdd Başkent Ekpresi 00:38
Tcdd Başkent Ekpresi 694 izlenme - 8 yıl önce
Berlin Bagdat Hicaz Demiryolu Belemedik Pozantı Abdulhamid Han Marşı Adana Almanya Teyfik Kısacık Hd 12:29
Berlin Bagdat Hicaz Demiryolu Belemedik Pozantı Abdulhamid Han Marşı Adana Almanya Teyfik Kısacık Hd 1.015 izlenme - 4 yıl önce Osmanlı Türk Marşlarını Kuyruklu Piyano ile Dinlediniz mi?. Genç Piyanist Güneş Yakartepe, " Abdülhamid Han Marşı ve Berlin - Bagdat - Hicaz Demiryolları " Eserini Teyfik Kısacık için çaldı. Muhteşem Tarihi Eser " Berlin - Bagdat - Hicaz Demiryolları" Anısı İçin Belemedik Adana'da Değerli ve fedakar Çalışmalar yaptı. Piyano ile Serdar-ı Hakan Abdülhamid Han Marşı eşliğinde yapılan Bu çalışmaların fotograflarından bir demet hazırladık. Bu Video Değerli Örnek İnsan Tevfik Kısacık'a hediye etmek için hazırlanmıştır. TEYFİK KISACIK KİMDİR 1941 yılında Adana’da doğdu. 1959’da İstanbul Yeni Kolej Lisesinden mezun oldu. 1960-1966 yılları arasında Almanya Tekstil Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. 1966-1970 yılları arasında İzmir Tekstil Mühendisliği bölümünde öğretim üyeliği ve yedek subaylık görevini yaptı. 1970-1972 yılları arasında New York USA, New York Üniversitesi (FIT) Konfeksiyon Pazarlama Mühendisliği ve Müşavirliği Atlatink Apparel Contractor Ass. Pennsylvania-USA, 1975-1980 yılları arasında Sanko Konfeksiyon (Mensucat Santral), Senpaş Pazarlama AŞ. (Sıfas, İnşa, Tekstiplik) Müdürlüğü, Çukurova Holding Tekstil-Konfeksiyon Pazarlama AŞ. Genel Müdürlüğü, 1980-1983 USA’da müşavirlik yaptı. 1984 yılından itibaren Serbest Müşavirlik Hizmeti ve Tekstil Konfeksiyon ihracatı ve mümessillik görevi yapmaktadır. Ayrıca 1996 yılından 2009 yılına kadar Almanya Adana Fahri Konsolosluğu yaptı ve emekli oldu. Bunlara ilave olarak Adana Güney Rotary Kulübü üyeliği, Türk Tekstil Konfeksiyon Mühendisleri Onursal Başkanlığı, Akdeniz Türk-Alman İşadamları Derneğinin ve Adana Türk-Japon Dostluk Derneğinin Onursal Başkanlığı, Çukurova Avrupa Birliği Çalışma Merkezi Derneği Başkanlığı ve Belemedik Güzelleştirme ve Yaşatma Derneğinin kuruculuğu ve Başkan Yardımcılığı görevlerini yapmış ve halen de yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır. Almanca, İngilizce ve İsveççe bilmektedir SERDARI HAKAN ABDÜL HAMİD HAN MARŞI Döşetti Hicaza demir yolları Kuruldu Hamidiye Alayları Hududlara koştu onbinlerce Can Serdar-ı Hakan Abdulhamid Han Cennet Mekan Sultan Abdulhamid Han Haliçte yeni bir Tersane kurdu Denizaltıları deryaya vurdu Darul aceze ve kuraba kurdu Serdar-ı Hakan Abdul hamid Han Cennet Mekan Sultan Abdülhamid Han Ezmedi ezdirmedi hiçbir kimseyi Vermedi verdirmedi bir karış yeri Halkının hizmetinde Hakk'ın bir eri Serdarı Hakan Abdül hamit Han Cennet Mekan Sultan Abdulhamit Han İsterdi milleti hep yüce olsun Osmanlı'nın Şanı dünyaya dolsun Huzurunda cihan selama dursun Belemedik, Adana ilinin Pozantı ilçesine bağlı bir köydür. Belemedik Yaylası, zengin doğa manzarası ile tamamen bakir durumdadır. Ayrıca I. Dünya Savaşı'nda burada görev yapan Alman personelin kullandığı yapılar ve mezarlık mevcuttur. Çakıt Suyu kıyısında kurulmuş Belemedik'te taş ve ahşaptan yapılmış yayla evlerinde konaklanmaktadır. Konu başlıkları Tarihçe Köylüler Avşar Türklerindendir. Köyün sakinleri, 70'li yılların sonunda meydana gelen heyelan nedeniyle Adana-Şehitlik Mahallesi'ne iskân edilmişlerdir. Köylüler Türkmen olup, yörede "Tahtacı" olarak bilinirlerdi ve ana geçim kaynakları ormancılıktı. Tren istasyonunun bulunduğu bölgede hem memurlar hem de köylüler ikâmet etmekteydiler. Aşağıdaki tünelin yakınlarında ise yaylacılar ve demiryolu çalışanları otururlardı. Kültür Belemedik'teki tarihi yapılar. Belemedikliler, Türkmen-Alevi gelenek ve göreneklerine sahiptir. Ünlü yemekleri keşkek, nohut yahni, kömbedir. Coğrafya Köy, Adana iline 117 km, Pozantı ilçesine 9 km uzaklıktadır. İklim Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Nüfus Yıllara göre köy nüfus verileri Ekonomi Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Muhtarlık Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliğini kazanması ile birlikte, muhtarlık seçimleri yapılmaktadır. AbdulHamıt Devri Ulaşım Büyük ölçüde gerçekleşen projelerden birisi Hicaz Demiryolu'dur. Bu proje Almanların finanse edip Haydarpaşa-Ankara arasında gerçekleştirdikleri Bağdat Demiryolu'nun aksine, finansmanıyla, inşaatıyla, tasarımıyla, İslam âleminden toplanan bağışlarla tamamen yerli bir girişimin eseridir. Sirkeci ve Haydarpaşa garları Abdulhamid'in yaptırdığı önemli binalardır. Haydarpaşa Garı'nın yapımına 30 Mayıs 1906'da başlanmıştır. Abdülhamid dönemimde yapılan Şam (Dimeşk) Garı Abdülhamid döneminde yapılan Sirkeci Garı II. Abdülhamid zamanında bütün Anadolu'yu baştan başa dolaşacak bir karayolu ağının (şose şebekesinin) projelendirilip tatbikata geçirildiği çeşitli kaynaklarda belirtilmektedir. 1869 yılında getirilen bir sistemle halkın kara yollarının yapımına katılması sağlanmıştı. Buna göre 16-60 yaş arası erkek nüfus ile her hanenin sahip olduğu yük ve araba hayvanları senede 4 gün yol inşaatında çalışacaktı. Bu sayede inşaatın hızla bitirilmesi sağlanmıştır. Gümüşhane-Bayburt-Erzurum-Doğubeyazıt-İran kara yolu (1879) haricinde 12 bin kilometrelik bir güzergâha sahip Samsun-Bağdat şosesi 1895 yılna kadar tamamlanmıştı. Açılan yollar Samsun'a göçü başlatmış ve bu şehrin önemli ölçüde büyümesi Abdülhamid döneminde olmuştur.[19] Bursa için de durum böyledir. Hem şehir içi, hem de şehirler arası yollarla Bursa, yeniden bölgenin önemli bir karayolu kavşağı haline gelmiştir. İletişim İlk olarak 1877'de Posta Telgraf Teşkilatı konuya daha etkenlik kazandırmak amacı ile aynı isimle bakanlık haline getirildi. Ayrıca 27 Haziran 1900'de Posta Telgraf Teşkilatında ilk defa bir "havale kalemi" devreye sokulmuş, 30 Mayıs 1901'de Şehir Postaları kurulmuş, 30 Ağustos 1901'de ise postaların yerine daha hızlı ulaşabilmesi için demiryolları (o zamanki adı Şark Şimendiferleri) şirketiyle özel bir anlaşma yapılmıştır. Telefon ise Avrupa'da kullanılmaya başlandığı tarihten (1876) sadece 5 yıl sonra, yani 1881'de İstanbul'a getirilmiş ve sınırlı da olsa istifadeye sunulmuştur. Telgraf hatları döşenmesine onun zamanında hız verilmiş, hatta bu hatların her birinde meteorolojik gözlemler yapılması için talimat verilmiştir. Böylece telgraf hatlarının yaygınlaşmasıyla birlikte, hatların ulaştığı noktalardaki hava durumunun merkeze bildirilmesi imkân dahiline girmekte, böylece bu çabalar çağdaş 'hava durumu' raporlarımızın başlangıcını oluşturmaktadır.[20 Altyapı bilgileriBERLİN BAGDAT HİCAZ Demiryolu Belemedik Pozantı Abdulhamid Han Marşı Adana Almanya Teyfik KISACIK Akdeniz Türk Alman İşadamları Derneği Çukurova Ab Çalışmaları Merkezi Derneği Tekstil Yüksek Mühendisi Almanca Almanya Tevfik Kısa 2 ikinci Abdül Hamid Han Abdülhamit MEHTER Takımı Mehteran Marşı Arşivi Neyzen Notalar SAZ ESERLERİ Not Kanun Piyano Türk Klasikleri Eserleri Musikisi Musikileri Osmanlı Saray Tarihi Web Site Tüm Diller Yapabilir Sözlük Cümle Kelime Çeviri Yapılan Diller Türkçe Çeviri İngilizce Çevir Çeviri Fransızca Tercüme askeri marş Serdarı Hakan Demir Yolları sultan sultanı padişahı Adana'ya Güç Verenler 1 Projesi Adana'da Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu, Seyhan Rotary Kulübü ve Güney Rotary Kulübü'nün girişimi ve 32 sivil toplum kuruluşunun da katkısıyla gerçekleştirilen 'Adana'ya Güç Verenler 1' projesinin sanatsal etkinlikleri, Çukurova Üniversitesi'nde gerçekleştirilen konserle sona erdi. Adana'ya Güç Verenler 1' Projesi Adana'da Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu, Seyhan Rotary Kulübü ve Güney Rotary Kulübü'nün girişimi ve 32 sivil toplum kuruluşunun da katkısıyla gerçekleştirilen 'Adana'ya Güç Verenler 1' projesinin sanatsal etkinlikleri, Çukurova Üniversitesi'nde gerçekleştirilen konserle sona erdi. Adana'ya Güç Verenler 1 projesi kapsamında, farklı meslek ve sanat gruplarından 25 kişi, 'karşılığında birşey beklemeden Adana'ya hizmeti ödev saymış örnek kişiler' olarak yaklaşık 1 yıl önce belirlendi.Teyfik KISACIK Der Gründer, der Izmir Textil Ingenieur Fakültät und Der ehren Vorsitzender, der türkischen Textil-Konfektion Ingenieur Gesellschaft mehter marşları,Abdühamid Han Marşı,2. Abdulhamid Han, Piyano, askeri marş,Belemedik Pozantı Teyfik KISACIK Demir Yolları Adana Almanya Akdeniz Türk Alman İşadamları Derneği Çukurova Ab Çalışmaları Merkezi BERLİN BAGDAT HİCAZ Demiryolu Serdarı Hakan sultan Derneği Tekstil Yüksek Mühendisi Almanca Almanya Tevfik Kısa 2 ikinci Abdül Hamid Han Abdülhamit MEHTER Takımı Mehteran Marşı Arşivi Neyzen Notalar SAZ ESERLERİ Not Kanun Piyano Türk Klasikleri Eserleri Musikisi Musikileri Osmanlı Saray Tarihi Web Site Tüm Diller Yapabilir Sözlük Cümle Kelime Çeviri Yapılan Diller Türkçe Çeviri İngilizce Çevir Çeviri Fransızca Tercüme askeri marş Son Tevfik Kısacık Abdülhamid Han Marşı 2 Abdül Hamid Han Abdülhamit MEHTER Takımı Mehteran Mar Teyfik KISACIK AKDENİZ TÜRK-ALMAN İŞADAMLARI DERNEĞİ- ATAİD- Mediterranean Turkish-German Businessmen Association (Hon. President) ÇUKUROVA AB ÇALIŞMALARI MERKEZİ DERNEĞİ- Çukurova EU Studies Centre Association (President) ADANA- TURKEY Retd. Honorary Consul of Federal Republic of Germany, Turkish-Japanese Friendship Association, Trager des Bundesverdienst kreuzes am Bande Serdarı Hakan Abdulhamid Han Marşı Berlin Bagdat Hicaz Demiryolu Belemedik Pozantı Demir Yolu Adana Almanya Teyfik KISACIK Akdeniz Türk Alman İşadamları Derneği Çukurova Ab Çalışmaları Merkezi Derneği Tekstil Mühendisi Almanca Almanya Tevfik Kısa 2 ikinci Abdül Hamid Han Abdülhamit MEHTER Takımı Mehteran Marşı Arşivi Neyzen Notalar SAZ ESERLERİ Not Kanun Piyano Türk Klasikleri Eserleri Musikisi Musikileri Osmanlı Saray Tarihi Web Site Tüm Diller Yapabilir Sözlük Cümle Kelime Çeviri Yapılan Diller Türkçe Çeviri İngilizce Çevir Çeviri Fransızca Tercüme askeri marş Abdülhamid Han Marşı, Bagdat Hicaz Demiryolu, Serdarı Hakan, Mehter Marşı, Osmanlı Devleti, Demiryolları Piyano Bendir Türk Padişah Sultan İttifakı İli Pozantı İlçesi Bağlı Köy Yayla Zengin Doğa Manzara Tamam Bakir Durum Mehteran Marşı Arşivi Tevfik Kısacık Musiki Osmanlı Devleti Abdulhamid Han Saray Tarihi Ulu Hakan 2. Abdül Hamid Abdulhamit Abdul Hamit Marşı İşbirliği Neyzen Notalar SAZ ESERLERİ Not Kanun Türk Klasikleri Eserleri Musikisi Musikileri yolları marş
Sağlık Olsun 03:47
Sağlık Olsun 752 izlenme - 9 yıl önce tcdd sağlık serüveni
Nostaljik Demiryolu Araçları (TCDD) 05:03
Nostaljik Demiryolu Araçları (TCDD) 593 izlenme - 3 yıl önce TCDD Nostaljik trenleri insanları geçmişi hatırlatan ve yaşatan gittiği yerleri özleten ve özlenilen demiryolu aracıdır ve her seferinde şu şarkıyı hatırlarız http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/111081/ozhan-eren-kara-tren kara tren gecikir belki hiç gelmez türküsü bu trenler için söylenen en güzel türküdür
Kamyonları Soyulmuş Soğana Çeviren Köprü 02:47
Kamyonları Soyulmuş Soğana Çeviren Köprü 673 izlenme - 4 yıl önce Köprü altı aynı, kaza yapan kamyonlar farklı.. hani bu kadar kaza oluyorsa köprü yüksekliğinde bi sıkıntı var demektir.. fakat köprü de taş gibi..
Zonguldaka Trenle Veda 02:26
Zonguldaka Trenle Veda 946 izlenme - 10 yıl önce zonguldaktan trenle hüzünlü ayrılış
TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman Tren Oyunu Oynuyor 01:16
TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman Tren Oyunu Oynuyor 300 izlenme - 4 yıl önce Demir Yolları Genel Müdürü'nün, oyunda raylar üzerinde koştuğu, hatta vagonlar üzerinden atladığı görüntüler Fox TV kamerasına takıldı. Kanal, genel müdürün bu görüntüsünü "Bakan konuşurken o oyun oynadı" anonslarıyla eleştirmeyi tercih etti ancak Karaman'ın sevimli hareketi, Türkiye'de hemen hiçbir bürokratta göremeyeceğimiz türden.. Karaman bu güzel görüntünün ardından Fox Haber muhabirinin sorularını "trenleri severim" diye yanıtlayarak salondan ayrıldı.