Hoşgeldiniz!

dengeli beslenme

 Yağ Yakımını Arttıran Yiyecekler -Zayıflamak için Ne Yemeliyiz 02:02
Yağ Yakımını Arttıran Yiyecekler -Zayıflamak için Ne Yemeliyiz 4.866 izlenme - 9 ay önce Zayıflamak için beslenme önerisi ve en kolay şekilde yağ yakımına yardımcı olan besinleri ve tüyoları sizinle paylaşacağım.
Gıdalarda hijyenin önemi 01:46
Gıdalarda hijyenin önemi 14.303 izlenme - 3 yıl önce Taylan Kümeli atıştırmalık ürün tercihinde paketlenmiş gıdaların daha fazla tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor. Paketlenmiş gıdaların üzerinde ki etiketlerin dikkatle incelenmesi gerektiğini ve bu alışkanlığın çocuklarımıza da kazandırılması gerektiğini vurguluyor. Beslenme kontrolünü hayata geçirirken bizim için en önemli noktalardan birinin etiket okuma alışkanlığı olduğunu belirtiyor. Bu alışkanlığı edinen çocukların ise hayatları boyunca yaptıkları alışverişlerde dengeli ve doğru kararlar vereceklerini söylüyor.
Gebelikte Nasıl Beslenmeliyiz? 01:46
Gebelikte Nasıl Beslenmeliyiz? 366 izlenme - 2 yıl önce http://www.migrostv.com/gebelikte-nasil-beslenmeliyiz/ Sağlıklı bir hamilelik hem doğum öncesi hem de doğum sonrasında oldukça önemli. Hamilelik süresince hem bebeğin hem de annenin sağlığı açısından beslenme çok önemli bir rol oynar. Bu da akıllara “Gebelikte nasıl beslenmeliyiz?” sorusunu getirir. Bebek ve anne sağlığı bakımından dengeli beslenmenin önemini ve nasıl beslenmemiz gerektiğini Prof. Dr. Teksen Çamlıbel‘e sorduk. Gebelikte cilt bakımına dair bu videomuz da ilginiz çekebilir. Gebelik boyunca yaptırmanız gereken testleri biliyor musunuz? Hamilelikte diş hekimine gidilir mi?
Dengeli Beslenme 03:06
Dengeli Beslenme 226 izlenme - 3 yıl önce
Beslenme Çantasında Neler Olmalı? 02:05
Beslenme Çantasında Neler Olmalı? 199 izlenme - 2 yıl önce Uzm. Diy. Sernaz Çakır Ercil, doktoramcam.com Çocuk Sağlığı Portalı için açıkladı. http://www.doktoramcam.com/uzman/detay/uzm-diy-sernaz-cakir-ercil/470
Beslenmede En Sık Yapılan Yanlışlar Nelerdir? 01:10
Beslenmede En Sık Yapılan Yanlışlar Nelerdir? 129 izlenme - 2 yıl önce http://www.migrostv.com/beslenmede-en-sik-yapilan-yanlislar-nelerdir Sağlıklı yaşamak, zayıflamak ve fit kalmak için verdiğimiz çabaların gerçekten doğru olduğuna emin miyiz? Beslenme şeklimizi belirlerken ve sağlıklı yaşamayı hayatımızın odak noktası yaparken doğru bildiğimiz yanlışları hayata geçiriyor muyuz? Cevaplarını uzmanımızdan alıyoruz. Beslenme düzenimize dair en sık yaptığımız yanlışlar nelerdir? Yanıtını Diyetisyen Berrin Yiğit veriyor.
Anne sütünün bebekte gaz sorununa yol açmaması için neler tüketilmeli? 01:48
Anne sütünün bebekte gaz sorununa yol açmaması için neler tüketilmeli? 38 izlenme - 12 ay önce Anne sütünün kaliteli olması için annenin dengeli beslenmesi gerekir. Sıvı alımı büyük önem taşır. Annenin gaz yapan yiyecekleri tüketmesi, sütü de etkiler. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Dr. Sait Kenan - Sağlıklı Yaşam Nedir ? Neler Yapılmalıdır ?- Kolan Tv 01:45
Dr. Sait Kenan - Sağlıklı Yaşam Nedir ? Neler Yapılmalıdır ?- Kolan Tv 5 izlenme - 3 ay önce Sağlıklı yaşamı; Kişinin temizliğine, yedi yemeğe dikkat etmesi, spor yapması ile birlikte yaz kış hastalıklara yakalanmadan yaşamanı idam ettirebilmesidir. Sağlıklı yaşam kişinin olmazsa olmazlarındandır. Sağlıklı yaşam, kişisel yaşantımızdan tutunda iş yaşamına kadar her yaşamımızı etkilemektedir. Sağlıklı bir yaşam için uyulması gereken kurallar ciddi kurallar vardır. Sağlıklı yaşam wellness olarakta bilinmektedir. Sağlıklı yaşam demek erken yaşlarda hastalığa yakalanmamanız demektir. Her yıl sağlıksız yaşamdan dolayı yüzlerce hasta hayatını kaybetmektedir. Yaşamınızın tüm ipleri sizlerin elinde. Sağlıklı yaşamak demek kendinize varsa eşinize varsa çocuklarınıza saygı ve sevgi duymaktır. Sağlıksız yaşayan bir kişi mutsuzluğa mahkumdur. Çeşitli bahaneler altına saklanmamalıyız gününüz ne kadar yoğun ve stresli geçerse geçsin kendinize akşamları ayıracağınız 1 saat bile size çok iyi gelecektir. www.kolanhastanesi.com.tr www.kolaninternational.com www.kolanbritish.com Çağrı Merkezi: 444 1 443 Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin: facebook.com/kolanhospitalgroup twitter.com/kolangroup instagram.com/kolanhospitalgroup youtube.com/kolantv
Nasıl Dengeli Ve Yeterli Beslenilir ? 03:04
Nasıl Dengeli Ve Yeterli Beslenilir ? 5 izlenme - 12 ay önce Nasıl dengeli ve yeterli beslenilir ? Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Yaz Aylarlında Sağlıklı Beslenme Tavsiyeleri 01:35
Yaz Aylarlında Sağlıklı Beslenme Tavsiyeleri 3 izlenme - 1 yıl önce İnsanın sağlıklı ve dengeli bir şekil de beslenmesi için; http://www.sntlife.com/yaz-aylarlinda-saglikli-beslenme-tavsiyeleri/
Ketojenik diyette hangi besinleri tüketmemek gerekir? 01:12
Ketojenik diyette hangi besinleri tüketmemek gerekir? 4 izlenme - 1 yıl önce Ketojenik diyette enerjinin yaklaşık olarak yüzde 25-45'i karbonhidratlardan, yüzde 50-70 civarındaki kısmı yağlardan gelir. Bu değerler, sağlıklı ve dengeli beslenme programlarında önerilen oranların oldukça üzerindedir. Karbonhidratlar günlük enerjinin yüzde 50-60lık kısmını karşılamalı. Ancak ketojenik diyetlerde karbonhidratın ciddi derecede kısıtlandığı görülüyor. Özellikle sebze ve meyve haricindeki tüm karbonhidratlar diyetten çıkarılır. Yani pilav, makarna, ekmek, çorba gibi toplumca tüketmeye alışık olduğumuz besinlere ketojenik diyetlerde rastlanmaz. Krema, kaymak, tereyağı, sıvıyağ gibi besinler de tüketimi zor olan ve yağ içeren besinlerdir. Bu besinler protein ve sınırlı karbonhidrat kaynakları yanında verilir. Protein olarak da hayvansal kaynaklı besinler tüketilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kış Aylarında Diyet Yapmanın Sakıncası Var Mı? 03:55
Kış Aylarında Diyet Yapmanın Sakıncası Var Mı? 2 izlenme - 1 yıl önce Kış aylarında diyet yapmanın hiçbir sakıncası yok. Kişiler, yeterli ve dengeli beslendiği sürece her mevsim diyet yapabilirler. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."