Hoşgeldiniz!

deniz bayramoğlu

İlber Ortaylı'nın Serseri Serbest Stilde Çay İçişi 00:31
İlber Ortaylı'nın Serseri Serbest Stilde Çay İçişi 18.652 izlenme - 3 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel'in konuğu olan ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın çay keyfi kameralara böyle yansıdı.
Kadınlar Erkek Seçimlerini Neye Göre Yaparlar? 03:35
Kadınlar Erkek Seçimlerini Neye Göre Yaparlar? 2.563 izlenme - 6 ay önce Kadınların, erkek seçimini adet dönemlerinin hangi zaman diliminde yaptığıyla ilgili bilimsel bir araÅŸtırma sonucu. Ãœsküdar Ãœniversitesi Öğretim Ãœyesi Prof. Dr. Sinan Canan, "Gündem Özel" programında Deniz BayramoÄŸlu' nun sorusunu cevaplıyor. Programın bu bölümünün adı: "Kadınlar ne söyler, erkekler ne anlar?". Ãœst düzey konuklarıyla harika bir program. AÅŸağıda linki mevcut. Ä°yi seyirler... https://youtu.be/d_sB-VJj1lo
Canan Karatay'ı kızdıran açıklama: Adamı dellendirmeyin! 01:09
Canan Karatay'ı kızdıran açıklama: Adamı dellendirmeyin! 150 izlenme - 5 gün önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel'e, Iç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay konuk oldu. 'Yeni moda beslenme uyarılarına' atıfta bulunan Deniz Bayramoğlu "Yakında peynir suçlu bulunacak" deyince Karatay'ın tepkisi sert oldu.
Savaş Ortadoğu'nun Kaderi Mi? Hakan Erdem Cevapladı 02:09
Savaş Ortadoğu'nun Kaderi Mi? Hakan Erdem Cevapladı 771 izlenme - 4 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel'de tarihçiler Ortadoğu ve içinde bulunduğu durumu konuştu. Konuklardan Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Hakan Erdem, "Savaş Ortadoğu'nun kaderi mi?" sorusunu cevapladı. Erdem, "Savaş hiçbir coğrafyanın kaderi değildir. Savaşların sebebi için mezhep, inanç, petrol, altın ve benzeri kısa vadeli metalar söylenebilir. Fakat coğrafyanın savaş sebebi olarak görülmemesi gerekiyor" diye konuştu.
Leyla Alaton'un Kadınlar Hakkında Güldüren Tespiti (Gündem Özel) 01:26
Leyla Alaton'un Kadınlar Hakkında Güldüren Tespiti (Gündem Özel) 728 izlenme - 7 ay önce CNN Türk ekranlarında canlı yayında Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu "Gündem Özel" programında iş hayatının insanlar üzerindeki etkileri tartışıldı. Programın konuklarından Alarko Holding'in kurucusu İshak Alaton'un kızı ve iş kadını Leyla Alaton'un, kadınların erkeklerden daha cesur olduğunu anlatırken yaptığı benzetmeyle izleyenleri güldürdü.
Yahudiler Diğer Peygamberleri Neden Kabul Etmiyorlar? 01:40
Yahudiler Diğer Peygamberleri Neden Kabul Etmiyorlar? 1.161 izlenme - 11 ay önce CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında Kudüs'ün gizemli tarihi konuşuldu. Programın konuklarından Yrd. Doç. Dr. Emre Dorman, konuşmasında "Yahudiler diğer peygamberleri neden kabul etmiyorlar?" sorusunun cevabını verdi.
Ortadoğu'da Kabile Anlayışı Mı Devam Ediyor? 01:42
Ortadoğu'da Kabile Anlayışı Mı Devam Ediyor? 400 izlenme - 4 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel'de tarihçiler Ortadoğu ve içinde bulunduğu durumu konuştu. Konuklardan İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Ortadoğu'da kabile anlayışının aşılamadığını savundu. Öztürk, "Hicaz'ın 7. yüzyıldaki zihni bir kutsal emanet gibi ısrarla koruyan, kabile anlayışını aşamayan bir durum var. 2018'in Suudi Arabistan'ı bu duruma örnektir" diye konuştu.
Sıradışı öğretmen Ahmet Naç: Çocuklarınıza bunu sorun 01:01
Sıradışı öğretmen Ahmet Naç: Çocuklarınıza bunu sorun 764 izlenme - 1 yıl önce Deniz Bayramoğlu ile Gündem Özel programında çocukların mutsuzluğu masaya yatırıldı. Konuklardan 'sıradışı sınıf öğretmeni' olarak tanınan Ahmet Naç, çocukları mutlu etmenin, bir birey olmalarını sağlamanın, araştıran, sorgulayan çocuklar yapmanın tek bir soru ile mümkün olduğunu söyledi. Bunun için velilerden çocuklarına, 'Bugün öğretmenine ne sordun?' sorusunu sormalarını isteyen Naç, "İşte bu zincirin kırıldığı andır. Araştıran, merak eden, sorgulayan bir çocuk nasıl yetiştirilir tek bir cülme ile çok zor değil." dedi.
Nedret Ersanel: Trump'ın sözünü yere düşürmediler 01:39
Nedret Ersanel: Trump'ın sözünü yere düşürmediler 64 izlenme - 2 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel'de ABD - Rusya arasındaki gerilim ve Suriye'ye yapılan harekat konuşuldu. Konuklardan Yenişafak Gazetesi Dış Politika Yazarı Nedret Ersanel operasyonun, Trump'ın sözünü yere düşürmemek için yapıldığını savundu. Ersanel, "Esad'ı düşürmüyorsanız ve böyle bir amacınızın olmadığını söylüyorsanız, bu boş. Başkan Trump'ın "Füzeler geliyor, vururum, vuracağım" gibi konuşmalarından sonra başka bir adım olmazsa elimizde şu var: Trump'ın sözünü yere düşürmediler" diye konuştu.
Anadolu'nun inanç zenginliği - Gündem Özel 29.09.2017 Cuma 02:25:03
Anadolu'nun inanç zenginliği - Gündem Özel 29.09.2017 Cuma 321 izlenme - 9 ay önce Hoşgörüsü, kültürü ve ritüelleriyle Anadolu toprakları inanışları nasıl etkiledi? Muharrem ayı ve aşure günün anlamı ne? Bir arada yaşama kültürünün olmazsa olmazları ne? Anadolu tasavvufunun İslam'da inanç ve düşünce özgürlüğündeki yeri nedir? Deniz Bayramoğlu sordu, akademisyenler Prof. Dr. Caner Taslaman, Yrd. Doç. Dr. Emre Dorman, Tasavvuf Araştırmacısı Cemalnur Sargut, Araştırmacı-Yazar Ayşe Acar yanıtladı.
Başarı Sürecindeki Karakteristik Hatalarımız Neler? - Gündem Özel   14 Mayıs 2017 Pazar 03:27:29
Başarı Sürecindeki Karakteristik Hatalarımız Neler? - Gündem Özel 14 Mayıs 2017 Pazar 322 izlenme - 1 yıl önce Başarı sürecindeki karakteristik hatalarımız neler? Neleri doğru, neleri yanlış yapıyoruz? Türk usulü başarı ekolleri neler, Türkiye’nin başarı konusundaki rol modelleri kimler? Siyaset Türk usulü başarıyı ne kadar etkiler? Neden dünya çapında başarılar çıkarmakta zorlanıyoruz? Dünyada adından söz ettiren yeni nesil Türk girişimcilerinin ne gibi ortak özellikleri bulunuyor? Fikirlerini nasıl geliştiriyorlar, ne gibi zorluklar yaşıyorlar ve nerede eksik kalıyorlar? Deniz Bayramoğlu sordu, yazar Mümin Sekman, psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş, fizyoloji uzmanı Yrd. Doç. Dr. Oytun Erbaş, iş insanı Erden Timur yanıtladı.
' Mutlu Olmak İçin Beynimizi İyileştirmemiz Gerekiyor' 02:49
' Mutlu Olmak İçin Beynimizi İyileştirmemiz Gerekiyor' 97 izlenme - 6 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Derya Uludüz, insanların mutlu olmak için önce beyinlerini iyileştirmeleri gerektiğini belirtti. Uludüz, "Bizim güzelliğimiz, gençleşmemiz, sağlığımız, enerjimiz ve mutlu olmamız için öncelikle bizim beynimizi düzeltmemiz, iyileştirmemiz gerekiyor. Yüzümüze bir cilt kremi sürmektense, beynimizi düzelttiğimizde aslında doğal bir güzelliği elde edeceğiz" dedi.
Tuz Neden Önemlidir? Canan Karatay Cevapladı 02:18
Tuz Neden Önemlidir? Canan Karatay Cevapladı 74 izlenme - 4 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, tuzun öneminden bahsetti. Karatay, "80'den fazla işlenmemiş, kirlenmemiş mineraller ve elementler var. Bu mineral ve elementler, vücuda dengeli bir şekilde girmezse hücreler çalışamıyor" dedi.
Yediğimiz Besinlerin Yüzde Kaçını Beyin Tüketiyor? 02:46
Yediğimiz Besinlerin Yüzde Kaçını Beyin Tüketiyor? 80 izlenme - 6 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Derya Uludüz, yediğimiz besinlerin yüzde 25'inin beyin tarafından tüketildiğini söyledi. Uludüz, "Beyin gerçekten harika bir organ. 70 kiloyuz, beynin ağırlığı ise vücut ağırlığımızın yüzde ikisi yani 1.4 kilo. Fakat aldığımız besinlerin yüzde 25'ini beyin kullanıyor. İnanılmaz tüketici bir organ. Yine vücudumuzdaki kanın ve oksijenin yüzde 25'ini beyin tüketiyor. Neredeyse bütün vücudu kullanan bir organ" dedi.
Üstün Dökmen: Başarı tamamen göreceli bir kavramdır 01:50
Üstün Dökmen: Başarı tamamen göreceli bir kavramdır 129 izlenme - 10 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Psikolog - Yazar Prof. Dr. Üstün Dökmen, başarının göreceli bir kavram olduğunu belirtti. Dökmen, "Başarı tamamen göreceli. Çağa, yıla, topluma ve hatta kişiye göre değişiyor. Tamamen göreceli bir kavram. Hatta kişinin zamanına göre bile değişiyor. Okuduğumuz bir romanı, 20 yıl sonra okuyunca beğeniriz ya da beğenmeyiz. Bu bile değişiyor" dedi.
Nasıl Başarılı Olunur? Dr. Özgür Bolat Yanıtladı 02:40
Nasıl Başarılı Olunur? Dr. Özgür Bolat Yanıtladı 126 izlenme - 10 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Eğitim Bilimci - Yazar Dr. Özgür Bolat, başarılı olmanın sırlarını açıkladı. Bolat, "Başarı için; çaba, beceri, duygusal yetkinlik ve sosyal yetkinlik çok önemli. Tüm bunlar bir araya geldiğinde, başarı otomatik olarak ortaya çıkıyor" dedi.
Mehmet Uçum: Türkiye'de en büyük devrim 50+1'dir 01:40
Mehmet Uçum: Türkiye'de en büyük devrim 50+1'dir 2 izlenme - 24 saat önce Cumhurbaşkanlığı Hukuk Başdanışmanı Mehmet Uçum, Türkiye'nin Gündemi programında Başak Şengül ve Deniz Bayramoğlu sorularını yanıtladı. Uçum konuşmasında, "Türkiye'de en büyük devrim 50+1'dir" değerlendirmesinde bulundu.
Canan Karatay sağlıklı beslenmenin sırlarını anlattı - Gündem Özel 16.06.2018 Cumartesi 01:40:13
Canan Karatay sağlıklı beslenmenin sırlarını anlattı - Gündem Özel 16.06.2018 Cumartesi 7 izlenme - 5 gün önce Ramazan bayramında şekerle aramıza neden sınır koymalıyız, şeker vücutta nasıl bir tahribat yaratıyor? Yazın sağlıklı beslenmek için ne yemeli ne içmeli, hastalıklardan korunmak için ne yapmalı? Vücutta D vitamini eksikliği hangi hastalıklara yol açar? D vitaminini güneşten nasıl sağlarız? Yazın hangi saatler arasında ve nasıl güneşlenmeliyiz? Obezite, kolesterol, meyve tüketimi, vücudun yağ, tuz ve su ihtiyacı konusundaki bilinmeyenler ve son tıptaki son gelişmeler nelerdir? Deniz Bayramoğlu sordu, Iç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay yanıtladı.
Sinan Canan: Beyin Düşünerek Değişir 01:59
Sinan Canan: Beyin Düşünerek Değişir 74 izlenme - 7 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel'de kişilik, karakter, karaktere etki eden faktörler ve kişilik bozuklukları masaya yatırıldı. Konuklardan Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sinirbilim Uzmanı Prof. Dr. Sinan Canan hayallerin hayat şartlarına yaklaştırılırsa hayatın daha kolay olacağını metafor kullanarak anlattı. Canan, "Bunu başarmanın yolu da düşünmek. Beyin düşünerek değişen bir organdır" dedi.
Canan Karatay'dan piyano şov! 00:26
Canan Karatay'dan piyano şov! 3 izlenme - 5 gün önce Iç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Deniz Bayramoğlu'nun konuğu oldu. Karatay, Gündem Özel için özel olarak bir de piyano şov yaptı. O anlar kameralara böyle yansıdı.
Çocuklar nasıl Einstein olur? 01:24
Çocuklar nasıl Einstein olur? 166 izlenme - 1 yıl önce CNN TÜRK’te Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında beyin ve beynin sırları konuşuldu. Programın konuklarından Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Sinan Canan, dahilerin normal insanlardan farkını ve çocukların Einstein olmasının sırrını paylaştı.
Gündem Özel'den Mutlu Bir 2018 İçin Tavsiyeler - 31.12.2017 Pazar 01:38:58
Gündem Özel'den Mutlu Bir 2018 İçin Tavsiyeler - 31.12.2017 Pazar 99 izlenme - 6 ay önce Başlanmayan diyetler, değiştirilmeyen alışkanlıklar, uygulamaya konulmayan kararlar… Gündem Özel, bu yeni yıl hayata bambaşka başlamanın somut ve gerçekçi yollarını aradı. Her yılbaşı alınan kararları bu sene uygulamaya koymak için neler yapmalı? 2018'de ruhen, bedenen ve zihnen daha sağlıklı, daha mutlu ve verimli olmak için nelere dikkat etmeli? Bu yıl bizim yılımız olsun diyenler, hayatlarında neyi değiştirmeli neyi muhafaza etmeli? Yeni bir yıla kendimize nasıl format atarak gireriz? Deniz Bayramoğlu sordu, Psikiyatrist Prof. Dr. Mehmet Sungur, Sinirbilim Uzmanı Prof. Dr. Sinan Canan, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gökçen Erdoğan, Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Dilara Koçak, Eğitimci-Yazar Dr. Özgür Bolat, Teknoloji Yazarı Serdar Kuzuloğlu yanıtladı.
Cnn Türk Muhabirlerinin 01:57
Cnn Türk Muhabirlerinin "Hepimiz Charlie'yiz" Demesi! 337 izlenme - 3 yıl önce Deniz Bayramoğlu ve Semiha Şahin, ellerinde "Je Suis Charlie", "Ben Charlie'yim" yazan siyah pankartlarla yayına çıktılar. Paris'te yaşanan korkunç saldırıyı bu şekilde kınayan sunucular programlarında saldırıya genişçe yer verdiler.
Mutluluğun Formülü - Gündem Özel 13 Mayıs 2017 Cumartesi 02:53:12
Mutluluğun Formülü - Gündem Özel 13 Mayıs 2017 Cumartesi 203 izlenme - 1 yıl önce Sadece yediklerinizi değiştirerek daha mutlu olmak mümkün mü? İş ve özel hayatınızdaki olumsuzluklara rağmen nasıl daha pozitif bir insan olursunuz? Mutlulukla ilgili hormonları yönetmek mümkün mü? Deniz Bayramoğlu sordu, fitoterapi uzmanı Dr. Ümit Aktaş, fizyoloji uzmanı Prof. Dr. Sinan Canan, epigenetik uzmanı Doç. Dr. Korkut Ulucan, Psikiyatrist Yrd. Doç. Dr. Sebla Gökçe yanıtladı.
Bebekler Migren Ağrısı Çeker Mi? Prof. Dr. Aynur Özge Cevapladı 03:20
Bebekler Migren Ağrısı Çeker Mi? Prof. Dr. Aynur Özge Cevapladı 12 izlenme - 4 hafta önce CNN TÜRK'te Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Nöroloji, Algoloji ve Klinik Nörofizyoloji Uzmanı Prof. Dr. Aynur Özge, "Anne karnındaki 27 haftalık bebekte migren atağını gösterdik" diyerek bebeklerin de migren ağrısı çektiğini söyledi. Prof. Dr. Aynur Özge, "Bu bir gelişimsel bir şey. Demek ki genlerimize aldık ve bunun göstergelerini de göstermeye başladık. İşte bebek koliği oldu, karın ağrıları oldu. Mesela taşıt tutması, ileriki yaşlardaki migrenin bir göstergesi. Açıklanamayan burun kanamaları da ileriki yaşlardaki migrenin bir göstergesi. Ne zamana kadar bunlar böyle önemli? Çocuk ergenliğe girinceye kadar. Nitekim ergenlik öncesinde kız ve oğlan çocukları neredeyse eşit oranda migren sıklığına sahipler. Türkiye'de okul öncesi dönemde migren sıklığı yüzde 10,4. Yani her 100 çocuğumuzun 10 tanesinin migreni var. Ergenlikten sonra yukarıya çıktığımızda çocuk biraz daha gelişti, ilkokul, ortaokul ve liseye geldiğimiz zaman bu sıklık yüzde 10,4'ten yüzde 17,8'e çıkıyor. Ve bu çocuklarımızın daha vahim olan nokta yüzde 13'ü bilinçsiz ağrı kesici tüketiyor" dedi.
Tüketiciler Reklamlardan Nasıl Etkileniyor? 02:35
Tüketiciler Reklamlardan Nasıl Etkileniyor? 18 izlenme - 2 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Akademisyen - Yazar Prof. Dr. Uğur Batı, tüketicilerin reklamlardan etkilenme süreci hakkında önemli bilgiler verdi. Batı, "Reklam etkisi şöyle olur; marka oluşumunu gerçekleştirirsin, zaten sen onu satın almaya hazır bir tüketici birey haline gelmiştir. İşin temelinde zihinde oluşmuş bir marka imajı vardır. Her kategoriye ilişkin öncelikler zihnimizde belirlenmiş ve anlamlar oluşmuş durumda. Biz sadece gidip, kehanetin gerçekleşmesi gibi o ürünü ve hizmeti satın alıyoruz" diye konuştu.
Cemalnur Sargut: Mesnevi Kuran'ın özetidir 01:46
Cemalnur Sargut: Mesnevi Kuran'ın özetidir 116 izlenme - 1 yıl önce Deniz Bayramoğlu'nun sunumuyla CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Gündem Özel'de Mevlana'nın ve Mesnevi'nin sırları, tasavvuf ve Mevlana inanç kavramı konuşuldu. Konuklardan mutasavvıf Cemalnur Sargut, Kuran'ı ve dini anlamak için mutlaka bir öğretmen gerektiğini, Mesnevi'nin de öğretici konumda olduğunu söylesi. Sargut, "Kuran evrenseldir. Onu anlayabilmemiz için belli bir evreye gelmemiz lazım. Mesnevi de Kuran'ın özetidir, öğreticidir" dedi.
' İnsanımız Hz. İbrahim'in Kabrinin Nerede Olduğunu Bilmiyor' 02:41
' İnsanımız Hz. İbrahim'in Kabrinin Nerede Olduğunu Bilmiyor' 99 izlenme - 11 ay önce CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında dinler tarihi başkenti Kudüs konuşuldu. Programın konuklarından Prof. Dr. Ömer Faruk Harman konuşmasında, "İnsanımız Hz. İbrahim'in kabrinin nerede olduğunu bilmiyor" açıklamasında bulundu.
Canan Karatay'ı Kızdıran Açıklama 01:09
Canan Karatay'ı Kızdıran Açıklama 2 izlenme - 5 gün önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel'e, İç Hastalıkları ve Kardi?yoloji? Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay konuk oldu. 'Yeni moda beslenme uyarılarına' atıfta bulunan Deniz Bayramoğlu "Yakında peynir suçlu bulunacak" deyince Karatay'ın tepkisi sert oldu.
Canan Karatay: Modern Tıp Diye Bir Şey Yoktur 01:26
Canan Karatay: Modern Tıp Diye Bir Şey Yoktur 50 izlenme - 4 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, modern tıp diye bir şeyin olmadığını söyledi. Karatay, "Her hasta ayrı bir problemdir. İyi bir hekim o problemin köküne iner ve onu çözer. 8 milyar insan ve 8 milyar parmak izi var. Hiç kimseyi tek bir gömleğe sokamazsınız. Tıp bir sanattır. Modern tıp diye bir şey yok. Tıp tektir. Objemiz insandır. Hipokrat'tan beri tıp tektir" dedi.