Hoşgeldiniz!

deniz bayramoğlu

Sıradışı öğretmen Ahmet Naç: Çocuklarınıza bunu sorun 01:01
Sıradışı öğretmen Ahmet Naç: Çocuklarınıza bunu sorun 509 izlenme - 3 ay önce Deniz Bayramoğlu ile Gündem Özel programında çocukların mutsuzluğu masaya yatırıldı. Konuklardan 'sıradışı sınıf öğretmeni' olarak tanınan Ahmet Naç, çocukları mutlu etmenin, bir birey olmalarını sağlamanın, araştıran, sorgulayan çocuklar yapmanın tek bir soru ile mümkün olduğunu söyledi. Bunun için velilerden çocuklarına, 'Bugün öğretmenine ne sordun?' sorusunu sormalarını isteyen Naç, "İşte bu zincirin kırıldığı andır. Araştıran, merak eden, sorgulayan bir çocuk nasıl yetiştirilir tek bir cülme ile çok zor değil." dedi.
Başarı Sürecindeki Karakteristik Hatalarımız Neler? - Gündem Özel   14 Mayıs 2017 Pazar 03:27:29
Başarı Sürecindeki Karakteristik Hatalarımız Neler? - Gündem Özel 14 Mayıs 2017 Pazar 162 izlenme - 2 ay önce Başarı sürecindeki karakteristik hatalarımız neler? Neleri doğru, neleri yanlış yapıyoruz? Türk usulü başarı ekolleri neler, Türkiye’nin başarı konusundaki rol modelleri kimler? Siyaset Türk usulü başarıyı ne kadar etkiler? Neden dünya çapında başarılar çıkarmakta zorlanıyoruz? Dünyada adından söz ettiren yeni nesil Türk girişimcilerinin ne gibi ortak özellikleri bulunuyor? Fikirlerini nasıl geliştiriyorlar, ne gibi zorluklar yaşıyorlar ve nerede eksik kalıyorlar? Deniz Bayramoğlu sordu, yazar Mümin Sekman, psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş, fizyoloji uzmanı Yrd. Doç. Dr. Oytun Erbaş, iş insanı Erden Timur yanıtladı.
Kıyamet teorileri - Gündem Özel 23.07.2017 Pazar 03:34:12
Kıyamet teorileri - Gündem Özel 23.07.2017 Pazar 16 izlenme - 3 gün önce Dünyayı ne zaman ve nasıl bir son bekliyor? İnsanlık kendisinin ve dünyanın sonunu mu hazırlıyor? Bilim, din ve felsefe insanlığın ve dünyanın sonu için hangi teorileri tartışıyor? Depremler, tusunamiler, felaketler, uzaylı istilası, meteor çarpması ve niceleri. Holivut ve sosyal medya etkisiyle en çok yayılan yalan bilgileri, gerçek teorilerden nasıl ayırt edeceğiz? Deniz Bayramoğlu sordu, akademisyen-yazar Prof. Dr. Caner Taslaman, ekoloji uzmanı Prof. Dr. Tuncay Neyişçi, astrofizikçi Dr. Selçuk Topal, bilim yazarı Tevfik Uyar yanıtladı.
Olası bir felakete hazır mıyız? 02:01
Olası bir felakete hazır mıyız? 8 izlenme - 3 gün önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında kıyamet teorileri ve insanlığın karşı karşıya olduğu varoluşsal riskler masaya yatırıldı. Konuklardan Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Caner Taslaman bir felaket yaşanacak olursa asıl sorunun ondan sonrası olduğunu söyledi. Taslaman, "Diyelim ki bir yere bir meteor düştü. Muhtemelen büyük bir göç dalgası olacaktır. Göç dalgası beraberinde açlık ve siyasi sorunları, belki de savaşları getirecektir. Bunu o an değerlendirmek çok zor. Bununla ilgili simülasyonlar geliştirip, bu konu üzerinde çalışılabilir" diye konuştu.
Telkin ile Tedavi Olabilir Mi? 01:32
Telkin ile Tedavi Olabilir Mi? 74 izlenme - 2 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunumuyla CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Gündem Özel programında düşünce gücüyle neler yapılabileceği, hastalıklara etkisi olup olmadığı konuşuldu. Konuklardan Nörolog Prof. Dr. Serdar Dağ, telkinle hastalıkların iyileştirilmesi konusunda görüşünü paylaştı. Dağ, "Eğer hasta düşünce sahibi kişinin kişilik yapısı da kaymışsa, onun telkinle geriye dönmesi mümkün değil. Oradaki biyokimyasalların düzenlenmesi lazım. Hastalıksız ruh yapısına telkin yöntemi uygulanabilir" dedi.
Çocuklar nasıl Einstein olur? 01:24
Çocuklar nasıl Einstein olur? 119 izlenme - 5 ay önce CNN TÜRK’te Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında beyin ve beynin sırları konuşuldu. Programın konuklarından Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Sinan Canan, dahilerin normal insanlardan farkını ve çocukların Einstein olmasının sırrını paylaştı.
Mümin Sekman: Düşmeden Düşünmüyoruz 02:32
Mümin Sekman: Düşmeden Düşünmüyoruz 21 izlenme - 3 hafta önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında iş hayatının yarattığı stres, başarı için yapılabilecekler ve mutlu bir hayatın ipuçları konuşuldu. Konuklardan Yazar Mümin Sekman 'Hayatı nasıl yaşamalı?' sorusunu cevapladı. Sekman, "Yapılandırılmamış hayatlar yaşıyoruz. Hayatı yaşarken öğreniyoruz. Genelde de düşmeden düşünmüyoruz. Dolayısı ile de arabesk ezberleri tekrarlamış oluyoruz. Aslında hayatı okul dönemi, iş hayatı dönemi ve emeklilik hayatı dönemi olarak bölüp öyle planlamamız gerekiyor" dedi.
Mutluluğun Formülü - Gündem Özel 13 Mayıs 2017 Cumartesi 02:53:12
Mutluluğun Formülü - Gündem Özel 13 Mayıs 2017 Cumartesi 94 izlenme - 2 ay önce Sadece yediklerinizi değiştirerek daha mutlu olmak mümkün mü? İş ve özel hayatınızdaki olumsuzluklara rağmen nasıl daha pozitif bir insan olursunuz? Mutlulukla ilgili hormonları yönetmek mümkün mü? Deniz Bayramoğlu sordu, fitoterapi uzmanı Dr. Ümit Aktaş, fizyoloji uzmanı Prof. Dr. Sinan Canan, epigenetik uzmanı Doç. Dr. Korkut Ulucan, Psikiyatrist Yrd. Doç. Dr. Sebla Gökçe yanıtladı.
İstanbul'a Meteor Düşerse Ne Olur? 01:51
İstanbul'a Meteor Düşerse Ne Olur? 7 izlenme - 3 gün önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında kıyamet teorileri ve insanlığın karşı karşıya olduğu varoluşsal riskler masaya yatırıldı. Konuklardan Astrofizikçi Dr. Selçuk Topal, günümüzden 65 milyon yıl önce dünyaya düşen meteoru hatırlatarak benzer bir senaryoyu bir grafikle İstanbul üzerinde anlattı. Topal, "Böyle bir olay İstanbul'da yaşanırsa, Ankara'da bulunan bir kişi yanarak ölebilir" dedi.
'Saç dökülmesinin sebebi tek gen hastalığı değildir' 00:55
'Saç dökülmesinin sebebi tek gen hastalığı değildir' 32 izlenme - 3 hafta önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oytun Erbaş, kelliğin sebebinin tek gen hastalığına bağlanamayacağını belirtti. Erbaş, "Damar sertliği, kalp yetmezliği, saç dökülmesi gibi olaylar tek bir gene bağlı değildir. Bin genin ortak bir havuzu olabilir. Ayrıca çevre faktörlerinin de etkisi vardır" dedi.
Doğru Meslek Seçimi Nasıl Yapılır? 02:50
Doğru Meslek Seçimi Nasıl Yapılır? 19 izlenme - 3 hafta önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında iş hayatının yarattığı stres, başarı için yapılabilecekler ve mutlu bir hayatın ipuçları konuşuldu. Konuklardan Psikolog, Eğitimci - Yazar Prof. Dr. Üstün Dökmen meslek seçimi konusunda gençlere önerilerde bulundu. Dökmen, "Meslek seçiminde önemli olan iki faktör vardır. Seçilen meslek yeteneğe ve hevese uygun olmalı. 'Nereye gittiğini bilen insana, dünya kenara çekilip yol verirmiş' çok sevdiğim bir sözdür" diye konuştu.
Mevlana ve Mesnevi’nin sırları - Gündem Özel 3 Haziran 2017 Cumartesi 03:34:19
Mevlana ve Mesnevi’nin sırları - Gündem Özel 3 Haziran 2017 Cumartesi 65 izlenme - 2 ay önce Deniz Bayramoğlu ile Gündem Özel’de, Mevlana’nın ve Mesnevi’nin sırları konuşuldu. Daha mutlu, hoşgörülü ve dengeli bir hayatın sırları Mesnevi’de mi gizli? Mevlana öğretilerinin peşinden giden insanlar onda ne arıyor, ne buluyor? Farklı dinlere inanan pek çok insan Mesnevi’de nasıl buluşuyor? Tasavvuf ve Mevlana inanç kavramının neresinde? Deniz Bayramoğlu sordu, tasavvuf araştırmacısı Cemalnur Sargut, akademisyen Prof. Dr. Osman Nuri Küçük, Psikiyatrist Prof. Dr. Kemal Sayar ve Sufi Musa Dede yanıtladı.
Dr. Çoruhlu: Az Yemenin Uzun Yaşama Etkisi Var 00:53
Dr. Çoruhlu: Az Yemenin Uzun Yaşama Etkisi Var 18 izlenme - 3 hafta önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Biyokimya - Anti-aging Uzmanı Dr. Ayşegül Çoruhlu, az yemek yemenin uzun yaşama etkisi olduğunu belirtti. Çoruhlu, "Yiyecek miktarını azaltırsak, sadece az yemek bile uzun yaşama yönündeki sistemi aktive edebiliyor" dedi.
Cnn Türk Muhabirlerinin 01:57
Cnn Türk Muhabirlerinin "Hepimiz Charlie'yiz" Demesi! 326 izlenme - 3 yıl önce Deniz Bayramoğlu ve Semiha Şahin, ellerinde "Je Suis Charlie", "Ben Charlie'yim" yazan siyah pankartlarla yayına çıktılar. Paris'te yaşanan korkunç saldırıyı bu şekilde kınayan sunucular programlarında saldırıya genişçe yer verdiler.
02:05
" Fazla Bilgiye Sahibim" Diyenler Bu Habere Dikkat! 5 izlenme - 3 gün önce CNN TÜRK'te Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında, kararlarımızın ve beynimizin sıradışı hikayesi ekrana geldi. Konuklardan Prof. Dr. Uğur Batı, karar alma için çarpıcı bir açıklama yaptı ve fazla bilginin yanlış karar aldırabileceğini söyledi. Kendinden bir örnek de veren Batı, "Finans kurumunda yöneticilik yaparken Türk ve yabancı yatırımcılara, binin üzerinde yatırımcı sunumu yaptım. Veri okuyabilecek kapasitede bir insan düşünün. Son bir yılda yaptığım bütün yatırımlarda neredeyse kaybettim. Ve büyük oranda fazla veri yüzünden kaybettim. Fazla bilgi yüklenimi yüzünden kaybettim" dedi.
Kahvaltı konusunda ezber bozan açıklama 04:43
Kahvaltı konusunda ezber bozan açıklama 77 izlenme - 6 ay önce CNN TÜRK'te Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu, 'Kahvaltı günün en önemli öğünü mü?' sorunu ezber bozan bir örnekle yanıtladı.
' Genetik İmkanın Sınırı Sonuna Kadar Kullanılmalı' 02:44
' Genetik İmkanın Sınırı Sonuna Kadar Kullanılmalı' 11 izlenme - 3 hafta önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Öztürk, genetik biliminin sınırlarından sonuna kadar faydalanılması gerektiğini belirtti. Öztürk, "Konuyu kestirip atmak yerine, imkan alanlarını, insanlığın dünyadaki yaşama kalitesinin yükselmesi ve sıkıntılarının giderilmesi gibi açılardan baktığınızda bu imkanın mutlaka sonuna kadar değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Fakat bunun istismar edilmesinin önüne geçilmesi lazım" dedi.
Mutluluk genetik mi? 01:30
Mutluluk genetik mi? 27 izlenme - 2 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu ve CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Gündem Özel programında maneviyat ve manevi duyguların insan hayatındaki yeri konuşuldu. Konuklardan Yıldız Teknik Üni. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Caner Taslaman içsel dünya ve mutluluk konusunda yapılmış olan bir araştırmayı aktardı. Taslaman, "Aslında mutluluk büyük bir oranda genetik olarak geliyor. Yüzde 10 gibi küçük bir kısmı diğer faktörlere bağlı. Biz, bizi neyin mutlu edeceğini bilmiyoruz" dedi.
Cemalnur Sargut: Mesnevi Kuran'ın özetidir 01:46
Cemalnur Sargut: Mesnevi Kuran'ın özetidir 20 izlenme - 2 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunumuyla CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Gündem Özel'de Mevlana'nın ve Mesnevi'nin sırları, tasavvuf ve Mevlana inanç kavramı konuşuldu. Konuklardan mutasavvıf Cemalnur Sargut, Kuran'ı ve dini anlamak için mutlaka bir öğretmen gerektiğini, Mesnevi'nin de öğretici konumda olduğunu söylesi. Sargut, "Kuran evrenseldir. Onu anlayabilmemiz için belli bir evreye gelmemiz lazım. Mesnevi de Kuran'ın özetidir, öğreticidir" dedi.
İnancın Beyinde Matriksi Var Mı? 01:35
İnancın Beyinde Matriksi Var Mı? 21 izlenme - 2 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu ve CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Gündem Özel programında maneviyat ve manevi duyguların insan hayatındaki yeri konuşuldu. Konuklardan Nörolog Doç. Dr. Sultan Tarlacı maneviyat ve inancın insan hayatına etkilerine değindi. Tarlacı, "Bir şeye inanınca ya da dua edince beynin belli alanları aktive oluyor. İnancın beyinde bir matriksi var" dedi.
Her Türlü Bağımlılığın Kimyası - Gündem Özel 09.07.2017 Pazar 03:02:13
Her Türlü Bağımlılığın Kimyası - Gündem Özel 09.07.2017 Pazar 12 izlenme - 2 hafta önce Deniz Bayramoğlu ile Gündem Özel’de madde, yemek, ilişki, teknoloji ve her türlü bağımlılığın kimyası ele alındı. Bağımlılıkların altında hangi fiziksel ve ruhsal sebepler var? Bağımlılıklarımız bedensel, ruhsal ve sosyal hayatımızı nasıl etkiliyor? Özgür irademizi kısıtlayan tüm bağımlılıklardan nasıl kurtuluruz? Deniz Bayramoğlu bağımlılık hakkında merak edilen her şeyi sordu, Psikiyatri Uzmanları Prof. Kültegin Ögel ve Yrd. Doç. Dr. Elif Mutlu, Endokrin Uzmanı Prof. Dr. Taner Damcı, Nörolog Prof. Dr. Zerrin Pelin yanıtladı.
Prof  Dr  Canan Karatay'dan hareket edin çağrısı 01:27
Prof Dr Canan Karatay'dan hareket edin çağrısı 75 izlenme - 8 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında bu hafta, Prof. Dr. Canan Karatay ve Dr. Ümit Aktaş konuk oldu. Hareket etmenin vücut sağlığı açısından önemine vurgu yapan Karatay, "Ben ne diyorum hareket edin diyorum. Hareket çok önemlidir. Her gün normal tempoda 20 dakika yürüseniz yeterli. Beyin sağlığı, kalp sağlığı, fizik sağlığı ve vücuttan ödemlerin gitmesi için hareket çok önemli" dedi.
Deniz Bayramoğlu İle Ece Üner Evleniyor.. 01:48
Deniz Bayramoğlu İle Ece Üner Evleniyor.. 309 izlenme - 4 yıl önce Deniz Bayramoğlu ile Ece Üner evleniyor Uzun süredir Ece Üner ile birlikte olan Deniz Bayramoğlu evleneceğini canlı yayında duyurdu.
Beynimizin ne kadarını kullanıyoruz? 01:36
Beynimizin ne kadarını kullanıyoruz? 44 izlenme - 5 ay önce CNN TÜRK’te Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında beyin ve beynin sırları konuşuldu. Programın konuklarından Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oytun Erbaş, beynimizin ne kadarını kullandığımızı açıkladı. Erbaş, yüzde on efsanesine de açıklık getirdi.
Didem Kanca Üstay'dan Annelere Dikkat Çeken Uyarı 01:33
Didem Kanca Üstay'dan Annelere Dikkat Çeken Uyarı 45 izlenme - 6 ay önce CNNTÜRK'te Deniz Bayramoğlu'nun moderatörlüğünde yayınlanan Gündem Özel'de çağımızın hastalığı obezite ve neden olduğu sorunlar konuşuldu. Programa konuk olarak katılan Uzman Diyetisyen Didem Kanca Üstay, pek çok kişinin doğru bildiği yanlışlara dikkat çekti. Vücudun açlık ve tokluk hissini dinlemek gerekiğini söyleyen Üstay'ın annelere de bir uyarısı vardı.
Ucuz Diye İthal Edilen Gıda Maddelerindeki Risk 05:01
Ucuz Diye İthal Edilen Gıda Maddelerindeki Risk 61 izlenme - 9 ay önce CNN TÜRK'te yayınlanan Gündem Özel programına konuk olan Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Yavuz Dizdar, GDO'lu ürünlerin etkileriyle ilgili konuştu. Dizdar, ucuz diye dışarıdan ithal edilen tarım ürünlerinin insan sağlığı için risk teşkil ettiğini anlattı. Dizdar Türkiye'de GDO'lu ürünlerin zararlarının araştırılması konusunda bilimsel araştırma yapmanın da yasak olduğunu söyledi. Biogüvenlik kurullarının ise sistemin işleyip GDO'lu ürünlerin girişlerini gerçekleştirmek için kurulduğunu sözlerine ekledi. Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz: http://www.cnnturk.com/tv-cnn-turk/programlar/gundem-ozel/gida-guvenligi
Beyin Nasıl Öğreniyor? 02:02
Beyin Nasıl Öğreniyor? 16 izlenme - 2 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Nörolog Prof. Dr. Zerrin Pelin, beynin öğrenme sürecinin nasıl gerçekleştiğini anlattı. Pelin, "Bilgiyi kalıcı hafızaya atabilmek için dikkatle yapmak ve tekrarlamak gerekiyor." dedi.
Uluç Özülker: Karşı tarafın izin vermesi lazım 01:32
Uluç Özülker: Karşı tarafın izin vermesi lazım 29 izlenme - 4 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu "Gündem Özel" programında, Hollanda ile yaşanan kriz ve Avrupa ülkelerinin Türk siyasilere uyguladığı yasaklar konuşuldu. Programın konuklarından Emekli Büyükelçi Uluç Özülker, yaşanan gerginlikte Türkiye’nin hatası var mı? Sorusuna, “Egemenlik ulusaldır, uluslararası değildir. Karşı tarafa ben geliyorum senin toprakların da bir şey yapacağım diye gidiyorsanız, karşı tarafın doğrusu ile yanlışı ile bir izin vermesi gerekir.” diye cevap verdi.
Evleniyorum Sayın Seyirciler! 01:00
Evleniyorum Sayın Seyirciler! 266 izlenme - 4 yıl önce CNN Türk'te Güne Merhaba programını Semiha Şahin ile birlikte sunan Deniz Bayramoğlu, mutluluğunu izleyicileriyle paylaştı..
Emekliler neden erken ölüyor? 02:01
Emekliler neden erken ölüyor? 29 izlenme - 5 ay önce CNN TÜRK’te Deniz Bayramoğlu’nun sunduğu Gündem Özel programında beyin ve beynin sırları konuşuldu. Programın konuklarından Psikolog ve Sosyolog Serap Duygulu, "Stersin doğru dozunda kullanırsa beyni ateşleyen bir tarafı var" dedi. Duygulu, emekli olanların neden erken öldüğünü de anlattı.