Hoşgeldiniz!

denizanası

Okyanusların En Derin Noktasında 'Uzaylı' Denizanası 00:42
Okyanusların En Derin Noktasında 'Uzaylı' Denizanası 1.931 izlenme - 6 ay önce Okyanusun karanlık sularında yapılan araştırmalarda, bu dünyadan değilmiş gibi görünen bir denizanası ile karşılaşıldı. ABD merkezli Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi'ne (NOAA) ait Okeanos Explorer (Okyanus Gezgini) gemisinde çalışan araştırmacıların yönettiği uzaktan kumandalı bir araç, Pasifik Okyanusu'nda bulunan ve tüm okyanusların en derin noktası olarak bilinen Mariana Çukuru'nda tuhaf bir denizanası türüne rastladı. 3.7 km derikte bir canlı: Hidromedus Deniz biyologları, Marina Çukuru'nun batısındaki Enigma deniz dağının yakınlarında yaklaşık 3.7 km derinliğinde bulunan canlının Crossota familyasına ait bir hidromedusa olduğunu tespit etti.
Uzaylı Denizanası Bulundu 00:25
Uzaylı Denizanası Bulundu 454 izlenme - 6 ay önce Okyanusun karanlık sularında yapılan araştırmalarda, bu dünyadan değilmiş gibi görünen bir denizanası ile karşılaşıldı. ABD merkezli Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi’ne ait Okeanos Explorer gemisinde çalışan araştırmacıların yönettiği uzaktan kumandalı bir araç, Pasifik Okyanusu’nda bulunan ve tüm okyanusların en derin noktası olan Mariana Çukuru’nda tuhaf bir denizanası türüne rastladı. Deniz biyologları, Marina Çukuru’nun batısındaki Enigma deniz dağının yakınlarında yaklaşık 3.7 km derinliğinde bulunan canlının Crossota familyasına ait bir hidromedusa olduğunu tespit etti.
Kendi Ve Deniz Anneleri 01:40
Kendi Ve Deniz Anneleri 3.348 izlenme - 3 yıl önce Tüm Hayrettin videolarına www.izlesene.com/hayrettin kanalından ulaşabilirsiniz. Her pazar yeni video yayında, abone olmayı unutmayın ! :)
Denizanalarından Şapka Yapmaya Çalışan Steve-O 01:50
Denizanalarından Şapka Yapmaya Çalışan Steve-O 379 izlenme - 2 yıl önce Jackass ekibinin en yürekli üyelerinden Steve-O, tatil için gittiği Peru'da da rahat durmadı. Sörf yapmak için gittiği sahilde kıyıya vurmuş denizanalarını gören Steve-O, Jackass'e yakışır kareler sergiledi. Kıyıya vurmuş denizanalarının üzerine atlayan ve hatta onları kafasının üzerine bir şapka gibi koyan Steve-O, denizanalarının verdiği acıya hiç aldırmadı. Steve-O, denizanası sokmasının neye benzediğini merak edenlere eşsiz bir fedakarlıkla hizmet verdi demek yanlış olmaz.
Dünyanın En İlginç Denizanası 00:27
Dünyanın En İlginç Denizanası 143 izlenme - 1 yıl önce Denizanası denince aklımıza gelen form bellidir. Fakat bu canlıların binden fazla çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerin arasında en ilgi çekeni ise gökkuşağı gibi renk veren ve ipliksi uzantıları olan bu çeşididir.
radiohead -  bullet proof...i wish i was 03:35
radiohead - bullet proof...i wish i was 1.352 izlenme - 8 yıl önce Müzik Radiohead, Klip lVnt
geleceğin gemileri ve yüzen altyapıları 02:10
geleceğin gemileri ve yüzen altyapıları 1.029 izlenme - 8 yıl önce İtü ünv. öğrencilerinin avrupa birliği(ab) kapsamında birincilik kazanan, deniz anasından esinlenerek yaptıkları projenin tanıtım videosu..
İnanılmaz Bir Dinginlik: Denizanası Gölü 03:08
İnanılmaz Bir Dinginlik: Denizanası Gölü 146 izlenme - 1 yıl önce Belki de hayatta en çok ihtiyaç duyulan ancak bir türlü ulaşılamayan dinginliğe denizanası gölünü izlerken ulaşabilirsiniz. Okyanusya'da Palau adında bir ülkede çekilen görüntüler gerçekten muazzam!
Denizanaları Boğazı İstila Etti 00:31
Denizanaları Boğazı İstila Etti 80 izlenme - 2 yıl önce Denizanaları Boğaz’ı İstila Etti Görenler önce şaşırdı sonra cep telefonuna sarıldı. Hafta sonu nedeniyle evden çıkıp hava almak için ortaköy boğazına gelenler şaşkına döndü.
Dumandan Denizanası Şekli Yapmak 00:11
Dumandan Denizanası Şekli Yapmak 51 izlenme - 1 yıl önce Özel bir duman sayesinde ilginç şekiller yapan bir keke uzaktan hoş duruyor ama ciğerlerin durumu pek iyi değildir sanırım.
Para karşılığı denizanası yemek 01:30
Para karşılığı denizanası yemek 184 izlenme - 4 yıl önce Para karşılığı denizanası yemek
Okyanusların En Derin Noktasında Uzaylı Denizanası 00:42
Okyanusların En Derin Noktasında Uzaylı Denizanası 20 izlenme - 6 ay önce ABD merkezli Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi'ne (NOAA) ait Okeanos Explorer (Okyanus Gezgini) gemisinde çalışan araştırmacıların yönettiği uzaktan kumandalı bir araç, Pasifik Okyanusu'nda bulunan ve tüm okyanusların en derin noktası olarak bilinen Mariana Çukuru'nda tuhaf bir denizanası türüne rastladı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
5 Milyar İğnesi Olan Zehirli Denizanası 01:32
5 Milyar İğnesi Olan Zehirli Denizanası 91 izlenme - 2 yıl önce Muğla’nın Marmaris ilçesinde, dalış yapan bir grubun karşılaştığı dev bir denizanası suyun altında hareketli dakikaların yaşanmasına sebep oldu. Göçmen denizanası olduğu anlaşılan canlının 5 milyar iğnesi bulunan tehlikeli bir tür olduğu belirtildi.
Akvaryumun Değişen Renkleri ile Büyüleyici Bir Hal Alan Denizanaları 00:54
Akvaryumun Değişen Renkleri ile Büyüleyici Bir Hal Alan Denizanaları 28 izlenme - 10 ay önce Akvaryumun içinde bulunan denizanaları değişen ışıklarla birlikte muhteşem gözüküyorlar. Denizanası Vikipedi: Denizanaları veya Medüzler, Scyphozoa ve Cubozoa sınıflarında bulunan, serbestçe yüzen deniz canlılarıdır. Medüzler, yassılaşmış ve yüzmeye uyum yapmış varlıklar olarak tanımlanabilirler. Vücut şekli çoğunlukla yayvan ya da kubbeli bir şemsiye şeklindedir. Poliplerden daha karmaşık yapılı canlılardır. Yüzme organı olarak bir şemsiye gelişmiştir. Bu organ sayesinde hayvan ileriye doğru hareket eder. Medüzlerin beyinleri yoktur. Bunun yerine sinir sistemleri ışığa ve kokuya duyarlı şekilde gelişmiştir. Küçük balıklarla ve diğer küçük deniz canlılarıyla beslenirler. Vücutları hidrodinamik olmadığı için yavaş yüzerler ve avlarını yakalamalarına yardımcı olacak şekilde bir dalgalanma yaratırlar. Denizanaları bir eşeysiz üreme şekli olan tomurcuklanmayla ürerler. Denizanasının çeşitli türleri dokungaçlarında zehir taşırlar. Başka bir canlının bunlarla teması halinde, denizanasının ölü olduğu durumlarda bile, zehirlenme söz konusu olabilir. Bu durum denizanası sokması olarak nitelendirilir.
Denizanalarından Şapka Yapmaya Çalışan Steve-O 01:50
Denizanalarından Şapka Yapmaya Çalışan Steve-O 69 izlenme - 2 yıl önce Jackass ekibinin en yürekli üyelerinden Steve-O, tatil için gittiği Peru'da da rahat durmadı. Sörf yapmak için gittiği sahilde kıyıya vurmuş denizanalarını gören Steve-O, Jackass'e yakışır kareler sergiledi. Kıyıya vurmuş denizanalarının üzerine atlayan ve hatta onları kafasının üzerine bir şapka gibi koyan Steve-O, denizanalarının verdiği acıya hiç aldırmadı. Steve-O, denizanası sokmasının neye benzediğini merak edenlere eşsiz bir fedakarlıkla hizmet verdi demek yanlış olmaz.
MuratABİGF Deniz Anası Taklidi Montajı|Youtuber Montaj| 00:20
MuratABİGF Deniz Anası Taklidi Montajı|Youtuber Montaj| 1 izlenme - 4 gün önce Videoyu Beğendiyseniz Abone Olmayı Unutmayınız. Web Site:http://www.masterhile.org/ Artık Hediyelerinizi Bana Kolayca Gönderebilirsiniz Mersin/Akdeniz Yeni Hal Şubesi Bengin Aygün Önerileriniz Ve Şikayetleriniz İçin:gamers-pro@hotmail.com İletişim ADresleri -------------------------------------------------- Facebook:http://bit.ly/facebooksayfa... Twitter:http://bit.ly/twitterhesabımemoli Nitrado Bağış:http://bit.ly/nitradobağışmemoli Younow:http://goo.gl/J9lW0w Google+: http://goo.gl/mhrS7s Paypal Bağış: http://goo.gl/4Ifxlz Twitter: http://goo.gl/cQfHwl
Derin Denizlerin Dev Denizanası: Styigiomedusa Gigantea - A9 Tv 01:34
Derin Denizlerin Dev Denizanası: Styigiomedusa Gigantea - A9 Tv 5 izlenme - 4 ay önce "Derinlerin gizemi" belgeselinden. http://www.a9.com.tr/izle/224978/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Derin-denizlerin-dev-denizanasi-styigiomedusa-gigantea A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Işıklı denizanaları 01:54
Işıklı denizanaları 12 izlenme - 1 yıl önce Işıklı denizanalarının haraket etmek için kullandıkları 8 sıra küçük tükcük , haraketleri ile ortamdaki ışığı kırarak bu hayranlık uyandıran gök kurşağı renglerini oluşturur. Işıklı denizanası kırmızı, mavi, sarı, yeşil renkleri elde etmek için ortamdaki ışığı toplamayı, ayna sistemi  ışığı kırarak, değişik renkleri meydana getirmeyi ve bu renkleri birbiri ardınca belirli bir düzen içinde oluşturmayı bilir. Ayrıca bu gökkuşağı renklerinin meydana gelmesi için ışığın hangi açıda kırılacağını kendisini görenlerin bulunduğu noktaya göre hesaplar. Işıklı denizanaları milyonlarca yıldır bu özelliklerini korumaktadır. Kambriyen dönemine ait 544 milyon yıllık bu ışıklı denizanası fosili , denizanalarının varoldukları ilk  andan itibaren tam ve eksiksiz bir biçimde ve mükemmel sistemlerle donatılmış olarak yaratıldıklarını gösteren yüzmilyonlarca fosilden sadece biridir. Beyni olmayan sadece gevşek bir sinir ağına sahib olan bu canlıların ışığın kırılma prensiplerinden haberdar olması , hasas açı hesapları yapabilmesi ve bedenlerindeki bu sisitemi kendilerini korumak için kullanabileceklerin bilmesi mümkün deyildir. Bu hayranlık uyandıran özellikler tüm canlılar gibi deniz analarında Allah’ın yaratdığının ve onlarda böyle bir savunma sistemi var ettiğinin delilerindendir. Gaybın anahtarları O’nun katındadır, O’ndan başka hiç kimse gaybı bilmez. Karada ve denizde olanların tümünü O bilir, O, bilmeksizin bir yaprak dahi düşmez; yerin karanlıklarındaki bir tane, yaş ve kuru dışta olmamak üzere hepsi (ve her şey) apaçık bir kitaptadır. (En’am Suresi, 59) http://www.a9.com.tr/izle/41051/Canlilar-Dunyasi/Isikli-denizanalari A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Evel Zaman İçinde 2 | Denizanası 05:12
Evel Zaman İçinde 2 | Denizanası 6 izlenme - 11 ay önce Evel Zaman İçinde 2 | Denizanası - Çizgi Film "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Deniz altındaki zehirli canlılar: Cnidaria (Knidliler) 04:04
Deniz altındaki zehirli canlılar: Cnidaria (Knidliler) 4 izlenme - 1 yıl önce "Okyanuslardaki eşsiz sanat" belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/25137/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Deniz-altindaki-zehirli-canlilar-Cnidaria-(Knidliler) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Işık saçan denizdeki canlılar 06:43
Işık saçan denizdeki canlılar 3 izlenme - 1 yıl önce A9TV Televizyonu Adnan Oktar Harun Yahya Sohbetler Belgeseller A9 TV Yeni Frekansımız: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/23189/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Isik-sacan-denizdeki-canlilar A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Işıklı denizanalarının olağanüstü savunma taktiği 02:09
Işıklı denizanalarının olağanüstü savunma taktiği 3 izlenme - 1 yıl önce Zehiri olmayan denizanası türleri elbetteki savunmasız değildir. Bunlardan kimileri kendilerini korumak için ışık saçma özelliklerini kullanırlar. Düşmanlarından kurtulmak için planlı ve metodlu bir şekilde haraket ederler. Düşmanlarından kaçarken bütün  vücudlarında ışık yanar. Ancak düşman tam onları ısırmaya kalktığında çan görünümlü hisselrindeki ışığı kapatırlar ve ışığı yanık kalan dokungaçlarını gövdelerinden ayırırlar. Böylece düşmanın dikkati, dokungaçlara çekilmiş olur. Deniz anaları da bu durumdan faydalanarak hemen oradan uzaklaşırlar.  Güneşle temas ettiğinde kısa bir süre içinde kuruyup yok olan , neredeyse tamamı sudan oluşan  bir canlı nasıl olur da kimyasal madde üretimi yapar veya nasıl olurda düşmanını yanıltacak taktikler geliştirebilir? Denizanaları sadece peltemsi bir su kitlesidir. Ancak çeşitli taktikler uygulayarak avlanmak, düşmanlarından kurtulmak gibi bilinçli davranışlarda bulunurlar. Bu bilincin ve çözümler üreten aklın denizanalarına ait olamayacağı çok açıkdır. Tüm canlıları yaratan ve onlara bütün davranışlarını ilham eden Yüce Allah’dır. Göklerde ve yerde bulunanlar O’nundur; hepsi O’na “gönülden boyun eğmiş” bulunuyorlar. (Rum Suresi, 26) http://www.a9.com.tr/izle/41052/Canlilar-Dunyasi/Isikli-denizanalarinin-olaganustu-savunma-taktigi A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Denizanaları 04:23
Denizanaları 2 izlenme - 1 yıl önce "Okyanuslardaki eşsiz sanat" belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/25142/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Denizanalari A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo