Hoşgeldiniz!

dental

Kırık Diş Nasıl Tedavi Edilir 02:14
Kırık Diş Nasıl Tedavi Edilir 85 izlenme - 2 ay önce "Diş mine tabakası çeşitli sertlik ölçüm derecelerinde sınıflandırmaya dahil edilmiş ve dünya üzerinde bulunan birçok maddeden daha sert olduğu kabul edilmiştir"Fakat yine de bazı ani ve sert durumlarda dişlerimiz kırılabiliyor. Yüz üstü düşmelerde özellikle ön dişler, sert kabuklu bir kuruyemişi kırmaya çalışırken de arka dişlerimiz kırılabiliyor. Ya da bir gazoz kapağını dişimizle açmaya çalıştığımızda dişimiz kırılabilir. Çürük varlığında direnci iyice azalmış olan bir diş en ufak bir travma ile kırılabilir.
Dental implant nasıl yapılır? 02:08
Dental implant nasıl yapılır? 703 izlenme - 5 yıl önce
KANAL TEDAVİSİ NASIL YAPILIR ? 00:37
KANAL TEDAVİSİ NASIL YAPILIR ? 32 izlenme - 3 ay önce Öncelikle ağrısız bir çalışma olması için dişe anestezi yapılarak başlanır. Daha sonra çürük oluşan kısım temizlenir ve iltihaplı pulpa çıkarılır. Kök kanalındaki tüm sinir ve doku artıkları temizlenme işlemi uygulanır. Kök ucuna kadar kanallar genişletilir ve uygun solüsyonlarla kanal yapılır. http://www.drdental.com.tr/klinik-cihazlar/endodontik-cihazlar
pal kamera 00:47
pal kamera 475 izlenme - 6 yıl önce eğitim amaçlı dökümantasyon.
Diş İpi Kullanımı Nasıl Olmalıdır? 04:03
Diş İpi Kullanımı Nasıl Olmalıdır? 158 izlenme - 2 yıl önce • Diş ipi kullanımı fırçalamadan sonra yapılmalıdır. • Diş ipi her iki elimizin işaret parmağına dolanarak ve başparmağımızın yardımıyla kullanılır. • Diş ipini dişlerinizin arasından yavaş hareketlerle ve kontrollü olarak geçirin. • Dişetini yaralayacak sert ve ani hareketlerden kaçının. • Diş ipini her dişin çevresinde c harfi çizecek şekilde ileri-geri yukarı-aşağı hareket ettirerek ara yüzü temizleyin. • Aynı işlemi her dişinizde tekrar ederek tüm dişlerinizi tam olarak yemizleyin. • Bu şekilde kullanamayan hastalarda sapan şeklinde alt ve üst çeneye uygun olarak açılandırılmış bir taşıyıcı üzerine sabitlenmiş diş ipi ihtiva eden hazır araçlar kullanılabilir.
Beyazlatma 00:54
Beyazlatma 148 izlenme - 2 yıl önce Diş beyazlatma için 2 yöntem uygulanabilir. Bunlardan biri klinikte hekim tarafından hastaya uygulanan ve yaklaşık 1 saat süren özel kimyasal ajanların ve farklı dalga boylarındaki ışık cihazlarının kullanıldığı ofis tipi beyazlatmadır. Diğeri ise, hekimin hastanın dişlerinden ölçü alarak kişiye özel ince bir plak oluşturup, hekimin direktifleri doğrultusunda hastanın kendi kendisine bu plaklara beyazlatma ajanları koyarak (evde- home bleaching) uygulayabileceği beyazlatma türüdür.
Apeks Dental 05:24
Apeks Dental 100 izlenme - 2 yıl önce İmplant
Dişler Nasıl Fırçalanmalıdır 01:26
Dişler Nasıl Fırçalanmalıdır 3 izlenme - 2 hafta önce Fırçalama da önemli olan,fırçalama süresidir.Fırçalama süresini yaklaşık 2 dakika kadar uzatmak gerekiyor.Her bir dişi yaklaşık 10 sn. kadar fırçalamak gerekiyor.Fırçayı 45 derecelik bir açıyla tutar.Dişlerin hem ön hem de arka yüzeylerini fırçalamak gerekir. www.drdental.com.tr
Dental Treatment Abroad Dentistry Abroad Dental Ca 00:51
Dental Treatment Abroad Dentistry Abroad Dental Ca 230 izlenme - 6 yıl önce dental care antalya provides cheap dental care and dental implants for patients looking for cheap dental care abroad. dental care antalya works with a network of experienced dentist in turkey
Ağız Hijyeni Nasıl Sağlanır? 02:58
Ağız Hijyeni Nasıl Sağlanır? 108 izlenme - 2 yıl önce Dişlerin iç, dış ve çiğneme yüzeylerinden bakteri plağını ve yiyecek artıklarını uzaklaştırmanın en etkili yolu dişlerin doğru fırçalanmasıdır. Çürük ve dişeti hastalığı oluşumunun engellenmesi sürekli ve iyi bir ağız bakımı ile mümkündür: • Dişlerinizi sabah kahvaltıdan sonra ve akşam uyumadan önce olmak üzere iki defa, tavsiye edilen diş fırçalama tekniği ile en az üç dakika fırçalayın. • Diş fırçanızın ulaşamadığı bölgelerdeki ve diş aralarındaki bakteri plağını diş ipi veya diş arası temizleyicilerle iyice temizleyin. • Florlu bir diş macunu ile dişlerinizi fırçalayın. • Sağlıklı ve dengeli beslenin. • En az 6 ayda bir olmak üzere düzenli olarak diş hekiminize muayene olun.
Bayram Dental Polikliniği 03:03
Bayram Dental Polikliniği 86 izlenme - 2 yıl önce Ağız Sağlığı İçin Doktorunuza Gidiniz
tay dental 02:37
tay dental 180 izlenme - 9 yıl önce www.taydental.com
Turkiye İmplant 01:52
Turkiye İmplant 49 izlenme - 2 yıl önce Turkiye de dental implant tedavisi, zirkonyum ve porselen diş kaplama, diş beyazlatma, ortodonti, kanal tedavisi ve tüm diş alanları hakkında bilinmesi gerekenler. http://turkiye-implant.com
Buharla temizlik cihazlari dental 01:46
Buharla temizlik cihazlari dental 29 izlenme - 1 yıl önce SERİDENT Diş Teknisyeni Cihazları http://www.serident.net DİŞ TEKNİSYENİ BUHAR CİHAZI KALEM KUMLAMA MAKİNESİ REVETMAN VAKUMLU KARIŞTIRICI SERİDENT, öncelikli olarak diş hekimliği ve diş teknisyenliği cihazları üretmektedir. SERİDENT, teknolojiyi yakından takip eden, kısa zamanda çok işler başaran ve en önemlisi diş teknisyenlerinin ne istediğini bilen bir kuruluştur. En önemli ilkemiz, "cihaz bir kez alınır" ilkesidir. SERİDENT öncelikle Türk diş teknisyenlerinin istediği Türkiye şartlarına uygun cihazlar ve çok ağır şartlara dayanıklı cihazları üretmek için çalışıyor. Yani makinenin kolay kullanımlı olması için elimizden gelen gayreti, hatta daha fazlasını gösteriyoruz.
Doğru Diş Fırçalama Uygulanmaz Dişler Zarar Görür Mü? 02:03
Doğru Diş Fırçalama Uygulanmaz Dişler Zarar Görür Mü? 58 izlenme - 2 yıl önce * Diş fırçalarken ağzın her bölgesine ulaşabilen küçük başlı, düz yüzeyli ve kılları yuvarlatılmış fırçalar tercih edilmelidir. * Fırça sapı düz olmalı ve avuç içinin kavrayabileceği uzunlukta olmalıdır * Fırça kılları naylon ve yumuşak olmalıdır. Renkli kıllar ve farklı yönlerdeki kılların varlığı fırçanın etkinliğini düşünüldüğü kadar arttırmamaktadır. * Kılları yıpranmış ve dökülmüş fırça kullanılmamalıdır. Diş fırçası 3 ayda bir değiştirilmelidir. * Hangi diş macununu kullanırsanız kullanın ya da hangi ağız gargarasını kullanırsanız kullanın diş fırçası ve dişipi - dişarası fırçasını düzgünce kullanmıyorsanız dişleriniz çürür ve dişeti hastalıkları oluşur. Asıl olan diş fırçalamak ve dişipi – dişarası fırçası kullanmaktır. * Diş fırçalarken dişlere fazla bastırmadan dişler fırçalanmalıdır. Özellikle daha iyi temizlendiği düşüncesi ile fazla bastırarak ileri geri diş fırçalayanlarda uzun yıllar sonra derin diş aşınmaları (abrazyon) görülmektedir.
Gülüş Tasarımı Nedir? 03:51
Gülüş Tasarımı Nedir? 50 izlenme - 2 yıl önce Estetik bir gülüş için yapılan revizyonun amacı, dişler, diş eti, dudak, kas, iskelet yapısı ve eklemleri kapsayan, uyumlu ve istikrarlı bir çiğneme sistemi geliştirmektir. Özetle gülüş tasarımı; hekimliğin ve sanatın birlikte uygulanarak, ideal gülüşün sağlanmasıdır. Beyazlatma, lamina veneer ve ortodonti tedavisi gülüş tasarımı içerisinde yapılabilecek tedaviler arasındadır.
Laminate Veneer Tedavisinin Süresi Nedir? 01:14
Laminate Veneer Tedavisinin Süresi Nedir? 40 izlenme - 2 yıl önce Lekeli Dişler: Geçirilmiş bir hastalık nedeniyle lekelenen veya çok fazla çay, kahve, sigara tüketimi nedeniyle rengini kaybeden dişler ya da genetik olarak doğal diş rengi koyu olan ve beyazlatma yöntemi ile istenilen sonuç elde edilemeyen dişler lamina diş kaplamaları ile tedavi edilebilir. Zedelenmiş Dişler: Kötü kullanım nedeni ile yıpranmış, bir kaza esnasında çizilmiş veya kırılmış dişlerde lamina veneer tedavi yönteminden yararlanılabilir. Tek bir dişiniz zedelenmiş olsa da diğer dişlerinizin rengi ile uyum sağlayarak doğal görünecek porselen lamina venerler ile tedavi edilebilir. Boşluklar: Dişleriniz arasında oluşan boşluklar (diastemalar) lamina venerler ile kolayca kapatılarak estetik gülüş tasarımı sağlanabilir. Çarpık Dişler: Çapraşık dişlerin tedavisinde öncelikli olarak ortodontik tedavi önerilmektedir. Ancak ortodonti uzun dönemli bir tedavi yöntemi olduğundan aşırı çarpık olmayan dişlerin tedavi edilmesinde lamina veneerlerden yararlanılır. Lamina veneerler dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılarak estetik ve mükemmel gülümsemeler elde edilebilir.
Dental Pro 7 Review 00:40
Dental Pro 7 Review 9 izlenme - 10 ay önce Dental Pro 7 is a 100% natural product that's made from pure botanical grade essential oils. Dental Pro 7 has been scientifically formulated to destroy the oral bacteria that causes chronic gum disease (Gingivitis and Periodontal Disease) and bad breath (Halitosis). https://youtu.be/Jl1flT5PnbQ
Dental implant ve implant protezi nedir? 01:22
Dental implant ve implant protezi nedir? 46 izlenme - 5 yıl önce Dental implant ve implant protezi nedir?
Dental implant tedavisi hangi durumlarda yapılır? 01:16
Dental implant tedavisi hangi durumlarda yapılır? 41 izlenme - 5 yıl önce
Dental Office Design Ideas 01:36
Dental Office Design Ideas 1 izlenme - 4 hafta önce http://www.apexdesignbuild.net - Dental office design, space planning and construction firm in Chicago. We work from initial design idea through construction and furnishing. Apex Design Build.
Dental İmplant - Dr. Yaren Keskin 02:10
Dental İmplant - Dr. Yaren Keskin 3 izlenme - 4 ay önce Duygu Hastanesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Doktor Yaren Keskin Dental implant uygulamaları hakkında bilgilendirme yapıyor.
Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Deyince Ne Anlıyoruz? 03:13
Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Deyince Ne Anlıyoruz? 21 izlenme - 2 yıl önce "Kron ve köprü" terimleri sabit protetik restorasyonları tanımlamak amacıyla kullanılan genel terimlerdir. Diş eksikliklerinde fonksiyon olarak en fazla tercih edilen protez tipi olmakla beraber aşırı madde kaybına uğramış dişlerin, diş dokusuna ve rengine benzer malzemeler kullanılarak yerine konması işlemine protetik tedavi adı verilir. Kron- Köprü Restorasyonları: Bir veya birden fazla diş eksikliğinde, komşu dişlerin prepare edilerek, hazırlanan dişler üzerine metal veya zirkon altyapılar hazırlanır. Üstyapıda porselen kullanılarak istenilen estetik sonuç elde edilir.Boşluk bölgeleri estetik ve fonksiyonel olarak yeniden kazanılmış olur. Metal destekli porselen kronlar: Altyapı olarak diş dokularına uyumlu, gerekli dayanıklılığa sahip ve sağlığı idame ettirebilecek diş hekimliğine özel metallerin kullanıldığı protezlerdir. Standart metal alaşımlı sabit protezler tüm dişlere uygulanabilmektedirler. Tam porselen kronlar (zirkonyum alt yapılı porselen restorasyonu):Estetiğin önemli olduğu ön bölge dişlerde ışık geçirgenliği doğal dişe benzeyen metal desteksiz porselenlerdir. Alt yapı olarak güçlendirilmiş porselen veya zirkonyum kullanılır.
Wh Synea Wa 62 A Ürün İncelemesi 01:41
Wh Synea Wa 62 A Ürün İncelemesi 2 izlenme - 4 ay önce Ürün fiyat ve özellikleri için lütfen linki tıklayın .. http://www.drdental.com.tr/wandh-synea-wa-62-a?search=synea www.drdental.com.tr
Why Regular Dental Checkup İs Something You Should Never Miss 00:59
Why Regular Dental Checkup İs Something You Should Never Miss 2 izlenme - 1 yıl önce The dental cost is one of the reasons why people refuse to have their regular dental check up.And when oral issues arises, they tend to go straight to emergency rooms. Here’s why you should follow the advice of a dentist in Jersey City why you still have to have a dental check up.
Orlando Prosthodontist | Dental Implants Orlando 01:03
Orlando Prosthodontist | Dental Implants Orlando 1 izlenme - 9 ay önce http://SmilesOfOrlando.com | Orlando Prosthodontist Dr. Martinez an Orlando area Prosthodontist has been providing dental services in the Orlando area for over 10 years. Offering an array of cosmetic, traditional, prosthodontic and oral implant related procedures. To schedule an appointment call: 407.656.8080 Also follow us on Social Media: Facebook : http://www.facebook.com/doctorjaviermartinez Google+ : https://plus.google.com/+DrJavierEMartinezDDSOcoee/posts LinkedIn : https://www.linkedin.com/in/drjavieremartinez/ Twitter : http://www.twitter.com/smilesoforlando YouTube : https://www.youtube.com/channel/UCfUUvmoaArQjsAe79BSzfcg
dental assistant school in ga 00:27
dental assistant school in ga 1 izlenme - 9 ay önce To get added information please click on the url http://dasgeorgia.com/
Conrad Casler DDS 00:26
Conrad Casler DDS 1 izlenme - 9 ay önce To get added information please click on the url http://www.caslerdentalgroup.com/