Hoşgeldiniz!

deri hastalığı

Bir Dokunuşla Derisi Kopan Kelebek Çocuk 05:57
Bir Dokunuşla Derisi Kopan Kelebek Çocuk 6.508 izlenme - 3 yıl önce Kelebek çocuk diye anılan 14 yaşındaki Kanadalı Jonathan Pitre gün boyunca sürekli derisinin kabarması ve kopması yüzünden acı içinde yaşıyor. Çaresiz annesi 35 yaşındaki Tina Boileau'da enfeksyon kapmaması için oğlunun bandajlarının sökülüp tekrar sarılmasına yarcımcı oluyor.
Uyuz Nasıl Tedavi Edilir? 01:32
Uyuz Nasıl Tedavi Edilir? 707 izlenme - 2 yıl önce Uyuz hastalığının tedavisinde hangi ilaçlar kullanılır? Uyuz mikrobundan tamamen kurtulmak için evdeki hijyen nasıl sağlanır?
Dr. Melis Mosavi - Bölgesel Saç Dökülmesi (Alopesia Areata) Nedir? - Kolantv 01:24
Dr. Melis Mosavi - Bölgesel Saç Dökülmesi (Alopesia Areata) Nedir? - Kolantv 54 izlenme - 2 yıl önce Alopesi areata nedir? Alopesi tıp dilinde saç kaybı anlamına gelmektedir. Alopesi areatada ise saçlarda aniden yuvarlak saçsız alanlar oluşturacak şekilde dökülme olmasıdır. Alopesi areatanın nedeni nedir? Alopesi areata otoimmun bir hastalıkdır. Otoimmun hastalıklarda bilinmeyen br nedenle bağışıklık sistemi kendi hücrelerini yabancı olarak görüp bu hücrelerle savaşmaya başlar. Bu durumda kıl kökleri etrafında bulunan lenfosit denen hücreler sitokin diye adlandırılan kimyasallar salgılarlar ve bu da saçlarda dökülmeye neden olur. www.kolanhastanesi.com.tr www.kolaninternational.com www.kolanbritish.com Çağrı Merkezi: 444 1 443 Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin: facebook.com/kolanhospitalgroup twitter.com/kolangroup instagram.com/kolanhospitalgroup youtube.com/kolantv
Taşa Dönüşen Çocuk 00:54
Taşa Dönüşen Çocuk 20 izlenme - 1 yıl önce 8 yaşındaki Mehdi Hasan isimli küçük çocuğun Epidermolitik Hiperkeratoz adlı akut bir deri hastalığı bulunuyordu. Bu hastalık küçük çocuğun, yürümesine, dokunmasına engel oluyordu. Bangladeş'te yaşayan küçük çocuğun tedavisi için bir hastane umut oldu. Mehdi Hasan, Bangladeş'teki Dhaka Tıp Fakültesi gerçekleşen operasyonla sağlığına kavuştu.