Hoşgeldiniz!

deve kuşu

Entarisi Dım Dım Yar - Deve Kuşu Edition 00:40
Entarisi Dım Dım Yar - Deve Kuşu Edition 137.150 izlenme - 4 yıl önce Devekuşundan düğün dernek filminin müziği entarisi dım dım yar eşliğinde dans şov
Bisikletle Yarışan Deve Kuşu 01:19
Bisikletle Yarışan Deve Kuşu 7.027 izlenme - 2 yıl önce Bisikletle yarışan deve kuşu kırdı geçirdi. Kameraya yansıyan komik ve eğlenceli görüntüler sizlerle...
Dünyanın En Büyük Sahanda Yumurtası! 04:54
Dünyanın En Büyük Sahanda Yumurtası! 6.008 izlenme - 2 yıl önce Deve kuşu yumurtası ile sahanda yumurta yapmanın tarihini tekrar'dan yazan ablamız eline geçirdiği yumurtayı pişirerek dünyanın en büyük sahanda yumurtasına imzasını attığını düşünüyoruz.
Hindistan Usulü Tavada Deve Kuşu 10:31
Hindistan Usulü Tavada Deve Kuşu 2.828 izlenme - 1 yıl önce Hepimizin evinde pratik bir şekilde uygulayabileceği tarifi kolay Hindistan'a ait olan tavada deve kuşu yemeğinin yapılışını izleyelim efem. İyi seyirler.
Deve Kuşuna Saldıran Çita Sürüsü 02:26
Deve Kuşuna Saldıran Çita Sürüsü 2.218 izlenme - 1 yıl önce Deve Kuşuna Saldıran Çita Sürüsü Deve kuşuna saldıran çita sürüsünün kameraya yansıyan görüntüleri sizlerle.
Devekuşu Nasıl Yumurtlar? 00:22
Devekuşu Nasıl Yumurtlar? 3.634 izlenme - 3 yıl önce Cüsesi gibi dev yumurtaları ile bildiğimiz devekuşu nasıl yumurtlar? Bir deve kuşu sahibi, çiftliğinde çektiği görüntü ile devekuşunun nasıl yumurtladığını saniye saniye görüntüledi. İzliyoruz.
Deve Kuşunun Oyuncak İle İmtihanı 01:41
Deve Kuşunun Oyuncak İle İmtihanı 3.908 izlenme - 4 yıl önce Deve kuşu ve emuların oyuncak ile imtihanı.
Devekuşu Nasıl Yumurtlar? 00:22
Devekuşu Nasıl Yumurtlar? 3.132 izlenme - 3 yıl önce Cüsselerinin beyinlerine göre ters orantılı olmasıyla tanıdığımız devekuşları, o devasa yumurtalarını nasıl pırtlatırlar? "O yumurta o delikten nasıl çıkar arkadaş" diyenler için gelsin.
Otoyola Fırlayan Deve Kuşuna Aracın Çarpması 00:51
Otoyola Fırlayan Deve Kuşuna Aracın Çarpması 401 izlenme - 5 ay önce ABD'nin Georgia eyaletinin başkenti Atlanta'da gerçekleşen olayda bir devekuşu aniden otoyola fırlamış ve süratli giden aracın altında kalmış. Bizleri üzen o anlar araç içinde kayıtta olan kameraya böyle yansımış.
Gaziantep Zoo 04:36
Gaziantep Zoo 9.112 izlenme - 10 yıl önce Gaziantep Hayvanat Bayçesii
Deve Kuşu Adam 01:09
Deve Kuşu Adam 4.275 izlenme - 6 yıl önce Deve kuşu adam kafasını bulduğu her yere sokuyor
Kadının Elini Isıran Deve Kuşu 00:26
Kadının Elini Isıran Deve Kuşu 256 izlenme - 9 ay önce Teksas bölgesinde bulunan doğa ve vahşi yaşam alanında otomobil içerisinden yiyecek veren kadının elini bir anda deve kuşu ısırıyor.
deve kuşu 00:34
deve kuşu 1.481 izlenme - 9 yıl önce deve deve kuşu
Deve Kuşuna At Gibi Binmek! 01:41
Deve Kuşuna At Gibi Binmek! 833 izlenme - 3 yıl önce Hayvanlara her türlü işkenceyi yapabilen insanlar para kazanmak için ellerinden geleni yapıyorlar.Ülkelerine gelen turistleri deve kuşuna bindirip para kazanan bu inekler deve kuşuna semer bile vurmuşlar.Bu videoda deve kuşuna binen ,zevkten dört köşe olan turist kızı izlicez.Deve kuşlarını alkışlarla yaşatalım .
Devekuşlarını Etkilemeye Çalışan Görevli 01:30
Devekuşlarını Etkilemeye Çalışan Görevli 189 izlenme - 10 ay önce Vahşi yaşam görevlisi devekuşları için ilginç bir gösteri yaparak onları yanına çekmeye çalışıyor. Kameraya yansıyan görüntüler sizlerle.
Hırsız Deve Kuşu 00:37
Hırsız Deve Kuşu 59 izlenme - 4 ay önce Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Deve Kuşuna Kahkahalar Atan Bebek 01:11
Deve Kuşuna Kahkahalar Atan Bebek 529 izlenme - 4 yıl önce Deve Kuşuna Kahkahalar Atan Bebek
Çocuğu Gülme Krizine Sokan Deve Kuşu 00:44
Çocuğu Gülme Krizine Sokan Deve Kuşu 155 izlenme - 9 ay önce Güney Afrika'daki Kruger Milli Parkı'nda ailesi ile safariye çıkan küçük çocuk deve kuşunun yemek yemesini izlerken gülme krizine girdi.
Devekuşuna Karşı Zorbalık Yapan Fil 00:35
Devekuşuna Karşı Zorbalık Yapan Fil 369 izlenme - 3 yıl önce Oyun mu yoksa kavga mı orası müphem; ama aynı siklette olmadıkları gerçek. izliyoruz..
dans eden deve kuşu :) 01:06
dans eden deve kuşu :) 727 izlenme - 8 yıl önce
Deve Kuşunun Yumurtlama Anı 00:16
Deve Kuşunun Yumurtlama Anı 442 izlenme - 3 yıl önce Deve Kuşunun Yumurtlama Anı İzmir Hayvanat Bahçesinde bir deve kuşunun yumurtlama anı. Deve Kuşu_____________: Devekuşu, Afrika kökenli uçamayan kuş türlerinden birisidir. Struthio cinsinin yaşayan tek üyesidir. Bazı analizler göstermiştir ki, Somali devekuşu, bayağı devekuşlarından ayrı bir tür olarak ele alınabilmektedir fakat taksonomistlerin çoğu Somali devekuşunu bir alttür olarak göstermektedir. Devekuşları kivi, emu ve diğer ratitlerle aynı altsınıfta bulunurlar (Struthioniformes). Görünüşünden ayırt edilebilir. Uzun bir boynu ve uzun bacakları vardır. Saatte 97,5 km (60,6 mph) hızla koşabilme yeteneği ile en hızlı koşan kuştur.[1][2] Devekuşları, yaşayan kuşlar içerisinde en büyük yumurtalara sahip canlılardır (Madagaskar’da yaşamış ve soyu tükenmiş olan fil kuşları ve Yeni Zelanda’da yaşamış ve yok olmuş dev moaların yumurtaları daha büyüktü). Kendileri de yaşayan en büyük kuşlardır. Devekuşlarının diyetleri genel olarak bitkilerden oluşur. Fakat omurgasızları da yiyebilmektedirler. Beş ila elli arasında birey içeren göçebe sürüler hâlinde yaşarlar. Tehlike anında ya kendilerini toprağa uzanarak saklar ya da kaçarlar. Köşeye sıkıştıklarında güçlü bacaklarıyla tekme savurabilirler. Çiftleşme düzenleri coğrafik bölgelere göre değişiklik gösterir. Aynı bölgede yaşayan erkekler iki ila yedi dişiden gruplar için kavga ederler. Kafalarıyla rakiplerine vurduklarında kolaylıkla ölebilirler. Devekuşları dünyanın her yerinde çiftliklerde üretilmektedir. Çoğunlukla dekoratif toz alıcı olarak kullanılan tüyleri için yetiştirilirler. Derileri deri endüstrisinde kullanılır.[3] Eti ise ticari amaçlı kullanılır.[4] "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
At Binen Ufaklığa Deve Kuşu Saldırırsa... 00:42
At Binen Ufaklığa Deve Kuşu Saldırırsa... 864 izlenme - 8 yıl önce
Deve Kuşuyla Yarışan Çılgın Sporcu 06:49
Deve Kuşuyla Yarışan Çılgın Sporcu 290 izlenme - 2 yıl önce Amerikan futbolu oyuncusu, deve kuşuyla yarışıyor. Deve kuşuyla yarışa giren çılgın sporcunun inanılmaz görüntüleri. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Deve Kuşu Yavrularının Dansı 00:49
Deve Kuşu Yavrularının Dansı 450 izlenme - 5 yıl önce Deve Kuşu Yavrularının Dansı
Adamı Dayak Manyağı Yapan Deve Kuşu 00:51
Adamı Dayak Manyağı Yapan Deve Kuşu 94 izlenme - 10 ay önce Güney Afrika'da deve kuşu tekmesi yememiş adam günü sonunu ısırık ve tekme sonrası ağrı ile bitiriyor. Kameraya yansıyan görüntüler sizlerle.
Deve Kuşu Yumurtasının Faydaları 02:01
Deve Kuşu Yumurtasının Faydaları 76 izlenme - 11 ay önce Deve Kuşu Yumurtasının Faydaları Yıllardır büyük tartışmalara maruz kalan ve halen incelemesi devam eden devekuşu yumurtaları büyüklüğüyle diğerlerinden farklı bir yapıda. Devekuşu yumurtalarıyla alakalı olarak bir çok efsane bulunmasının yanı sıra bu yumurtalar hakkında bazı kaynaklar şu şekilde bilgi aktarıyor; ‘’Eğer evinizde böcekler varsa veya örümcek istilasına uğramışsanız devekuşu yumurtaları sayesinde hepsinden kurtulabilirsiniz.’’ Daha öncesinde ülkemizde yetiştiriciliği bulunmayan devekuşu yumurtacılığı artık ülkemizde de aktif bir şekilde üretilmeye başladı. Marketlerde veya küçük gıda zincirlerinde kolaylıkla devekuşu yumurtası bulabilirsiniz. Bir devekuşunun yumurtası ortalama 2 kilogramdır ve bir yumurta ile rahatlıkla 10 kişi birden doyabilir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi; Devekuşu yumurtaları örümcekler ve böcekler için vazgeçilmez bir kapandır. Eğer yumurtayı çürütürseniz bütün haşereler üzerinde toplanacaktır. Yumurtaların boyu 15 santimetereye kadar ulaşabilmektedir. Normal şartlarda 12 veya 13 cm olmaktadır. Devekuşu yumurtası ile tavuk yumurtası arasındaki tek fark boy farkıdır. Normal yumurtayla deve kuşu yumurtasının lezzetleri neredeyse aynıdır. İçerisinde bulunan protein ve yağda yine aynı şekilde aynı orandadır. Fakat içerisinde bol miktarda A ve E vitamini bulunmaktadır. Kabuğu sert bir şekilde olduğu için süsleme eşyası olarak kullanılabilir. Devekuşu yumurtası özellikle camilerde kullanılır. Çünkü çürüyen yumurta ortaya bir koku salar ve haşereleri ya üzerine çeker ya da o ortamdan uzaklaşmasını sağlar. Ortalama olarak bir devekuşu yumurtası 30 ila 40 dakika boyunca pişirilmek zorundadır.
Müzik İle Kendinden Geçen Deve Kuşu 00:31
Müzik İle Kendinden Geçen Deve Kuşu 286 izlenme - 5 yıl önce Müzik Dinleyen Deve Kuşu Neler Yaptı?
Deve Kuşunun Hışmı 01:45
Deve Kuşunun Hışmı 137 izlenme - 3 yıl önce Deve kuşunun hışmı Büyük bir doğal parkta gezinen iki kadın, aracından geyiklere yemeleri için bir şeyler verirken o sırada 3-4 tane deve kuşu saldırgan bir şekilde aracın içerisinden kafasını sokarak kadının elindekileri yemeye başlıyor. Daha sonra oradan ayrılan kadınlar, bir devenin yanındayken birden yine aynı kuşlar kadınları adeta gasp ediyor. O ilginç anlar kameralara böyle yansıdı.
Deve Kuşu Yumurtasının Tanesi Bakın Ne Kadar? 01:55
Deve Kuşu Yumurtasının Tanesi Bakın Ne Kadar? 23 izlenme - 4 ay önce Çanakkale’de hobi amaçlı açılan deve kuşu çiftliği şimdilerde Türkiye’nin en büyük deve kuşu çiftliğine dönüştü. Bir tanesi 2 kilogramı bulan deve kuşu yumurtası ise 120 liradan satılıyor.
Deve Kuşu Kızın Peşinde 00:42
Deve Kuşu Kızın Peşinde 258 izlenme - 4 yıl önce Deve Kuşu Kızın Peşinde