Hoşgeldiniz!

Devlet Opera Ve Balesi

Köylerde Yaşayan Vatandaşları Operayla Tanıştırıyorlar 05:59
Köylerde Yaşayan Vatandaşları Operayla Tanıştırıyorlar 171 izlenme - 3 ay önce İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB), yaklaşık 8 yıl önce opera izleme imkanı olmayan köy ve kasabalarda bu sanatı tanıtmak için başladığı eğitim konserleri kapsamında 250'yi aşkın konserle yaklaşık 100 bin öğrenciye ulaştı.
Dostlar Beni Hatırlasın 05:56
Dostlar Beni Hatırlasın 1.089 izlenme - 4 yıl önce DOSTLAR BENİ HATIRLASIN Reji ve Lİbretto : İhsan Bengier Müzik Beste ve Düzenleme : A.Murat Gedikli Dekor : Aykut Öz Kostüm : Tülay Usta Işık : Emin Saraçoğlu Video Prodüksiyon : Ali Karaköse
Hekimoğlu'nun Operası İzleyiciyle Buluştu 02:56
Hekimoğlu'nun Operası İzleyiciyle Buluştu 414 izlenme - 4 yıl önce - Samsun Devlet Opera ve Balesi'nin sahnelediği Hekimoğlu operasının prömiyerinde, Hekimoğlu'nun köyünden Hasan Gençay'a da küçük bir rol verildi. SAMSUN (AA) - Samsun Devlet Opera ve Balesi'nin sahnelediği Hekimoğlu'nun prömiyerinde, ünlü halk kahramanının köyünden Hasan Gençay'a da küçük bir rol verildi.
Sakarya Marşı - Ankara Devlet Opera Balesi 07:07
Sakarya Marşı - Ankara Devlet Opera Balesi 283 izlenme - 4 yıl önce Ankara Devlet Opera ve Balesi SAKARYA MARŞI Beste: Ahmet Cemalettin Çinkılıç Şef: Naci Özgüç (Conductor)Naci OZGUC Ulular arasi Ankara Muzik Festivali kapsam...
Antdob'da 02:54
Antdob'da "Carmen" Sahnelendi 105 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Carmen operasından görüntüler ANTDOB'da "Carmen" sahnelendi Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), Carmen operasını sanatseverlerin beğenisine sundu.
Devlet Opera Ve Balesi, Yeni Yıl Konseri Verdi 01:28
Devlet Opera Ve Balesi, Yeni Yıl Konseri Verdi 168 izlenme - 4 yıl önce Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde düzenlenen konsere sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Yiğit Günsoy tarafından sahneye konulan konserin koreografisi Kürşat Kılıç, kostüm uyarlaması ise Zekiye Şimşek imzası taşıyor. Etkinlikte, piyanist Sait Karabulut, soprano Nurdan Aydın, tenor Göksay Yaran, bas bariton Umut Akça, keman Fahrettin Arda, viyola Sonat Serbest, viyolonsel Pelin Baysal Ateşok ve obua Bayram Bayramoğulları ile Deniz Ongun sahne aldı. Konserde dansçılar Yağızhan Danış, Özde Eren, Burak Özbek, ve Müge Ünal gösteri sundu. Yaklaşık 1 saat süren konser sonunda izleyenler sanatçıları uzun süre ayakta alkışladı.
Samsun Devlet Opera ve Balesi 01:16
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Carmen"İ Sahneledi 26 izlenme - 8 ay önce Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), "Carmen" operasını sanatseverlerin beğenisine sundu.
Şule  Başkaynak Bengier. Carmen 02:40
Şule Başkaynak Bengier. Carmen 143 izlenme - 4 yıl önce ANKARA DEVLET OPERA VE BALESİ KOROSU..CARMEN OPERASI
Mdob, Değirmendeki HazineYi Sahneledi 01:48
Mdob, Değirmendeki HazineYi Sahneledi 123 izlenme - 3 yıl önce MDOB, "Değirmendeki Hazine"yi sahneledi Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), çocuklar için "Değirmendeki Hazine" müzikalini yeniden sahneledi.
Saraydan Kız Kaçırma 01:49
Saraydan Kız Kaçırma" Operası 30 izlenme - 1 yıl önce Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) tarafından Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği "Saraydan Kız Kaçırma" operasının sezon sonu temsili yapıldı.
Samsun Devlet Opera ve Balesi Çocuk ve Genç Senfoni Orkestrası İlk Konserini Verdi 02:32
Samsun Devlet Opera ve Balesi Çocuk ve Genç Senfoni Orkestrası İlk Konserini Verdi 43 izlenme - 2 yıl önce Konserden detay görüntüler Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmen Vekili Mehmet Ortaç'ın konuşması Orkestranın performansları SAMDOB Çocuk ve Genç Senfoni Orkestrası ilk konserini verdi Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından kurulan ilk çocuk senfoni orkestrası olma özelliğine taşıyan topluluğun seslendirdiği eserler beğeni topladı Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB) bünyesinde kurulan Samsun Çocuk ve Genç Senfoni Orkestrası ilk konserini verdi.
Kuğu Gölü Balesi Antalya'da Sahnelendi 02:41
Kuğu Gölü Balesi Antalya'da Sahnelendi 10 izlenme - 6 ay önce Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), Çaykovski'nin ünlü eseri "Kuğu Gölü Balesi"ni bu sezon ilk kez sahneledi.
Samdob, 01:02
Samdob, "Hurrem Sultan"I Sahneledi - Samsun Devlet Opera ve Balesi 41 izlenme - 2 yıl önce Baleden görüntüler Detaylar SAMDOB, "Hurrem Sultan"ı sahneledi Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), ilk prömiyeri 1977'de Oytun Turfanda'nın koreografisi ve Nevit Kodallı'nın bestesiyle gerçekleştirilen bale eseri Hürrem Sultan'ı, 29 Nisan Dünya Dans Günü'nde sanatseverlerle buluşturdu.
Anlat, Şehrazat Müzikalinin, Mersin Prömiyeri Yapıldı 03:24
Anlat, Şehrazat Müzikalinin, Mersin Prömiyeri Yapıldı 78 izlenme - 4 yıl önce - MDOB, Binbir Gece Masalları'ndan sahneye uyarlanan "Anlat, Şehrazat" müzikalinin Mersin prömiyerini gerçekleştirdi Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Binbir Gece Masalları'ndan sahneye uyarlanan, Serdar Yalçın'ın bestelediği "Anlat, Şehrazat" müzikalinin, Mersin prömiyerini sanatseverlerle buluşturdu.
01:30
"Piri Reis" Büyülü Bir Yolculuğa Çıkaracak 81 izlenme - 4 yıl önce Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), dünya denizcilik tarihinin en önemli isimlerinden Osmanlı Deniz Bilimcisi Piri Reis’in hayatını sahneye taşıdığı balenin dünya prömiyeri için son hazırlıklarını yaptı.
Operanın Yıldızları Mersin'de Buluştu 02:35
Operanın Yıldızları Mersin'de Buluştu 29 izlenme - 1 yıl önce Türkiye'nin önde gelen opera sanatçıları, Mersin Devlet Opera ve Balesi'nin (MDOB) düzenlediği "Operanın Yıldızları Mersin'de" konserinde aynı sahnede buluştu.
İlkokul Öğrencilerine Klasik Müzik Eğitimi 02:45
İlkokul Öğrencilerine Klasik Müzik Eğitimi 62 izlenme - 3 yıl önce Antalya Filarmoni Derneği üyesi, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO) ve Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) gönüllü sanatçıların başlattığı "Duymayan Kalmasın Projesi" kapsamında bir okulda klasik müzik eğitimi ve konser verildi.
Mardin'de 02:39
Mardin'de 42 izlenme - 4 yıl önce Mardin'de "Arşın Mal Alan Opereti" sahnelendiMARDİN (AA) - Ankara Devlet Opera ve Balesi, Üzeyir Hacıbeyov'un ünlü eseri "Arşın Mal Alan Opereti"ni Mardin'de sahneledi.
Requiem 00:52
Requiem 41 izlenme - 3 yıl önce Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Kültür Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi ile Kültür Bakanlığı Devlet Çok Sesli Korosu'nun ortaklaşa çalışmasıyla Wolfgang Amadeus Mozart'ın son yapıtı "Requiem" Eskişehirde sanatseverlerle buluştu.
Atatürk'ü Anma Konseri 02:06
Atatürk'ü Anma Konseri 14 izlenme - 2 yıl önce Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla konser verdi.
Opera ve Bale Günleri 04:48
Opera ve Bale Günleri" Başladı 33 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nın konserinden görüntüler- Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak'ın açıklaması- Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Selman Ada'nın açıklaması "Mardin Opera ve Bale Günleri" başladı- Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, Cumhuriyet Meydanında gerçekleştireceği açılış konserinde türküler seslendirdi- Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Ada: "Etkinliklerimizi uluslararası boyuta taşımak istiyoruz" Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile Mardin Valiliğince düzenlen "Mardin Opera ve Bale Günleri" başladı.
Vals, Tango ve Opera Gecesi 01:51
Vals, Tango ve Opera Gecesi" Etkinliği Düzenlendi 6 izlenme - 1 yıl önce Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) tarafından "Vals, Tango ve Opera Gecesi" etkinliği düzenlendi.
Samdob'dan 00:50
Samdob'dan "Cumhuriyet" Konseri - Samsun 4 izlenme - 9 ay önce Samsun Devlet Opera ve Balesi'nin (SAMDOB) Cumhuriyet'in 94. yılı dolayısıyla gerçekleştirdiği özel "Cumhuriyet" konseri izleyicilerden büyük beğeni aldı.
14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali'ne Doğru 02:13
14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali'ne Doğru 26 izlenme - 3 yıl önce 14. Mersin Uluslararası Müzik Festivali'ne doğru- Festival Yürütme Kurulu Başkanı Yağcı: "Bu yıl da çok güzel, özel ve dinamik bir festivalle karşınızda olacağız" Mersin Uluslararası Müzik Festivali Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcı, 30 Nisan-24 Mayıs'ta 14'üncüsü düzenlenecek festivalin, çok özel ve dinamik olacağını söyledi.
Piazzolla Tango Gecesi 00:51
Piazzolla Tango Gecesi" Konseri 15 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Konserden görüntüler Antalya'da "Piazzolla Tango Gecesi" konseri- Konsere sanatseverler yoğun ilgi gösterdi Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) tarafından "Piazzolla Tango Gecesi" konseri düzenlendi.
5. Eskis¸ehir Opera ve Bale Günleri 00:55
5. Eskis¸ehir Opera ve Bale Günleri 16 izlenme - 3 yıl önce Operadan detaylar 5. Eskis¸ehir Opera ve Bale Günleri Eskişehir'de bu yıl 5'incisi düzenlenen Eskis¸ehir Opera ve Bale Günleri'nde, Devlet Opera ve Balesi (DOB), Vincenzo Bellini'nin "I Puritani" operası sanatseverlerle buluşturdu.
Antdob, 02:04
Antdob, "V. Murad" Balesini Sahneledi 19 izlenme - 3 yıl önce ANTDOB, "V. Murad" balesini sahneledi Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), "V. Murad" balesini sahneledi.