Hoşgeldiniz!

devrimi

Osmanlıca Bilmeyen Osmanlılar 08:21
Osmanlıca Bilmeyen Osmanlılar 8.613 izlenme - 8 ay önce Yoruma gerek yok. Ama özellikle 1.35 sonrası muhteşem.
Ulu Önder' in Giyim Kuşamı 12:01
Ulu Önder' in Giyim Kuşamı 1.621 izlenme - 4 ay önce Yılmaz Özdil, Atatürk'ün giyim kuşamına ne kadar özen gösterdiğini anlatıyor.
İlber Ortaylı - Harf Devriminin Travma, Cehalet Yarattığı Safsatadır 06:18
İlber Ortaylı - Harf Devriminin Travma, Cehalet Yarattığı Safsatadır 3.210 izlenme - 1 yıl önce İlber Ortaylı hocamız 1 gecede cahil kaldık diyenlere cevap veriyor.
Fransız Devrimi'yle Ölçü Sisteminin Alakası Ne? 04:46
Fransız Devrimi'yle Ölçü Sisteminin Alakası Ne? 2.019 izlenme - 2 yıl önce Gelişen teknoloji ve kesinlik sayesinde sınırlı erişebilirlikte olan ve güvenilemez uzun ömürlülükteki nesneler artık ışık hızı gibi evrensel sabitlere dayanan standartlarla değiştirilmekte. Sabit ölçüler artık hayatımızın o kadar vazgeçilemez bir parçası ki insanlık için ne denli bir başarı olduğunu takdir etmekte güçlük çekiyoruz. Fransız Devrimi'yle ölçü sisteminin ne alakası var?
İran - Bir Devrimin Anatomisi 42:37
İran - Bir Devrimin Anatomisi 2.619 izlenme - 3 yıl önce Şah rejimini yozlaşmış ve kukla bir yönetim olarak gören milyonlarca İranlı dalga dalga büyüyen isyanlarla günlerce sistemi protesto etti. İran şahının kaçarak ülkeyi terk etmesinden sonra, Humeyni liderliğinde İran İslam Devleti'nin temelleri atıldı. "Bir Devrimin Anatomisi" şahlık rejiminin çöküşünü, o günleri ve sonrasında yaşananları anlatıyor.
İslam devriminden önce İran ve Amerika 07:49
İslam devriminden önce İran ve Amerika 1.768 izlenme - 1 yıl önce İran Şahı Muhammed Rıza'nın Amerika ile ilişkileri ve bu durum hakkında Ayetullah Humeyni'nin görüşleri.
nisan devrimi fragman 05:16
nisan devrimi fragman 2.796 izlenme - 7 yıl önce
İran'a Şeriat Nasıl Geldi 07:34
İran'a Şeriat Nasıl Geldi 1.511 izlenme - 3 yıl önce Yobazlaşan yönetim, yok sayılan kadın hakları ve bir gecede Şahın devrilip Şeriatın gelmesi tüm bunlar bu çizgisinemada Türkçe altyazı ile anlatılıyor
Dj Doğan 03:33
Dj Doğan 2.847 izlenme - 10 yıl önce dj doğan
Devrim İçin Bir Islık Çal... 02:12
Devrim İçin Bir Islık Çal... 1.688 izlenme - 7 yıl önce
Fidel Castro'nun Türkiye'ye Gelişi 01:09
Fidel Castro'nun Türkiye'ye Gelişi 1.555 izlenme - 3 yıl önce Küba devriminin önderlerinden büyük insan ve yaşayan efsane sevgili Fidel Castro'nun 1995 yılında Türkiye'ye gelişini gösteren nostaljik haberdir. Nostaljik bir değer olur diye paylaşmak istedim. İyi nostaljiler.
Lenin'in Hayatı (Türkçe) 46:01
Lenin'in Hayatı (Türkçe) 769 izlenme - 1 yıl önce History Channel'in biyografiler serisinden, Vladimir İlyiç Ulyanov'un (Lenin) hayatını izleyeceğiz. İyi seyirler.
Harf Devrimi ve Kemalizm Gerçekleri - Derin Tarih 35:01
Harf Devrimi ve Kemalizm Gerçekleri - Derin Tarih 975 izlenme - 3 yıl önce İnternet Adresimiz http://www.fetihtv.com/ Facebook :https://www.facebook.com/fetihtvresmi Twitter: https://twitter.com/FetihTv İnternet Adresimiz http://www.fetihtv.com/ Facebook :https://www.facebook.com/fetihtvresmi Twitter: https://twitter.com/FetihTv İnternet Adresimiz http://www.fetihtv.com/ Facebook :https://www.facebook.com/fetihtvresmi Twitter: https://twitter.com/FetihTv İnternet Adresimiz http://www.fetihtv.com/ Facebook :https://www.facebook.com/fetihtvresmi Twitter: https://twitter.com/FetihTv
3 Dakikada Suriye Devrimi 02:50
3 Dakikada Suriye Devrimi 467 izlenme - 3 yıl önce 3 dakika da bizlere Suriye devrimini anlatmaya çalışmışlar arkadaşlarımız güzel de olmuş hani. Anlayana güzel mesajlar barındırıyor. İyi seyirler.
Assassins Creed Unity - Fragman 03:31
Assassins Creed Unity - Fragman 445 izlenme - 3 yıl önce Piyasaya çıkardığı tüm oyunları oynayanlarda bağımlılık yapan Assassin's Creed serisinin son oyunu olan Assassin's Creed Unity'de Fransız devrimi konu alınıyor. Bu oyunu diğer oyunlardan farklı kılan temel nokta ise belki de dört farklı assassin'i kontrol edebilme ihtimali. Youtube'dan bulabileceğiniz gameplay videolarında dört farklı assassin işbirliği içinde çalışıyor. Assassin's Creed'in bugüne kadar tüm fragmanları çok güzeldir. Bu ise en güzelleri olmuş.
Halk Bir Gecede Cahil Bırakıldı Diyenlere Sinan Meydan'ın Cevabı 02:22
Halk Bir Gecede Cahil Bırakıldı Diyenlere Sinan Meydan'ın Cevabı 326 izlenme - 3 yıl önce Evet efenim harf devrimini yok bir gecede halk cahil bırakıldı , dedemizin mezar taşını okuyamıyoruz vs gibi sebeplerle eleştirenlere Sinan Meydan bir güzel cevap veriyor, izliyoruz...
Kemalist Rejim Kafirdir - Cemalledin Kaplan Hoca Hazretleri 01:21
Kemalist Rejim Kafirdir - Cemalledin Kaplan Hoca Hazretleri 729 izlenme - 3 yıl önce Federe İslam Devleti'nin lideri yüceler yücesi mubarek Cemaleddin Kaplan hocaefendi hazretleri kemalist rejim hakkındaki görüşlerini dile getiriyor.
Ekim Devrimi Rusya Kızılmeydan 1984 02:54
Ekim Devrimi Rusya Kızılmeydan 1984 702 izlenme - 9 yıl önce ...
GTA IV - Part 16 Rus Devrimi 18:16
GTA IV - Part 16 Rus Devrimi 369 izlenme - 4 yıl önce Evet Arkadalar Facebook Sayfasnda Singleplayer ekeyim Mi Diye Sordum Sizde ek Elenceli Olur Dediniz Bende ektim, Nasl Olmu
Bir Devrimin Anatomisi Belgeseli - İran 42:37
Bir Devrimin Anatomisi Belgeseli - İran 238 izlenme - 2 yıl önce Şah rejimini yozlaşmış ve kukla bir yönetim olarak gören milyonlarca İranlı dalga dalga büyüyen isyanlarla günlerce sistemi protesto etti. İran şahının kaçarak ülkeyi terk etmesinden sonra, Humeyni liderliğinde İran İslam Devleti'nin temelleri atıldı. "Bir Devrimin Anatomisi" şahlık rejiminin çöküşünü, o günleri ve sonrasında yaşananları anlatıyor. Biraz merakınız varsa sonuna kadar izleyeceğiniz mükemmel bir belgesel
Çiğli Lisesi Ksk 03:44
Çiğli Lisesi Ksk 535 izlenme - 9 yıl önce çocukluk iste
Son Fransız Devrimi Gazisi François Dede (NTV Cumartesi) 02:55
Son Fransız Devrimi Gazisi François Dede (NTV Cumartesi) 237 izlenme - 3 yıl önce Hayattaki son Fransız Devrimi gazisi François Salle-à-Manger, devrimin çalkantılı günlerini ve uzun ömrünün sırlarını anlattı.
Nosferatu : Bölüm 5 - Andrew Amca 19:14
Nosferatu : Bölüm 5 - Andrew Amca 209 izlenme - 4 yıl önce FACEBOOK GRUBUMUZ YouTube hesabınızdan abone olmayı unutmayın!!!!
Demet Evgar'dan Gezi Selamı - 2014 Altın Portakal Film Festivali 00:47
Demet Evgar'dan Gezi Selamı - 2014 Altın Portakal Film Festivali 228 izlenme - 3 yıl önce Oyuncu Deme Evgar 2014 Altın Portakal film festivalinde; şehirlerin savaş alanına çevrildiği, otobüsler, ambulanslar, polis araçları ve sivil araçların hurdaya çevrilip yakıldığı, dükkanların yağmalandığı, kaldırım ve otobüs duraklarının yakılıp yıkıldığı, polislerin köprülerden atılarak öldürüldüğü, olaylarla alakası olmayan çocuk ve gençlerin ölümüne, ülke ekonomisinin milyonlarca lira zararına ve Turizmin baltalanmasına sebebiyet verildiği Gezi Parkı olaylarına isim vermeden selam yolladı. Sonrasında da salonda alkış patlaması. Bir diyanet mensubu vaazında olaylara değinse dini siyasete alet etme derler ama onlar sanatı kullanınca sorun yok :)
Çağdaş Uygarlık ve Kuantum Devrimi - Namık Kemal Pak 57:56
Çağdaş Uygarlık ve Kuantum Devrimi - Namık Kemal Pak 253 izlenme - 3 yıl önce Bu gün internette rastladığım ve daha önce tanımadığım için kendi adıma utandığım Namık Kemal Pak'ın Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde yaptığı "Neden Temel Bilim: Çağdaş Uygarlık ve Kuantum Devrimi" başlıklı konuşması. Namık Kemal Pak kimdir diyenler için bkz: bit.ly/1E9sKdP ve bit.ly/1vkpupD
Mustafa Armağan - Harf Devriminin Asıl Gayesi 12:36
Mustafa Armağan - Harf Devriminin Asıl Gayesi 235 izlenme - 3 yıl önce Zaman gazetesinin tarih yazarı Mustafa Armağan, Harf devrimini, gerçekleştirilmesinin asıl gayesini, sonuçlarını ve günümüze yansımalarını karşılaştırmalı olarak anlattı.
Madredeus - As Brumas Do Futuro ( Capitaes De Abril Ost) 03:39
Madredeus - As Brumas Do Futuro ( Capitaes De Abril Ost) 265 izlenme - 4 yıl önce Maria de Medeiros'un 2000 yılı yapımı filmi Nisan Devrimi (Capitães de abril) filminin müziklerinden As brumas do futuro. Ünlü Portekizli müzik topluluğu Madredeus eseridir. Beste, de Medeiros'un babası ünlü besteci Antonio Victorino D'Almeida'nındır, solist Teresa Salgueiro'dur. Sözleri: Sim, foi assim que a minha mão Surgiu de entre o silêncio obscuro E com cuidado, guardou lugar À flor da Primavera e a tudo Manhã de Abril E um gesto puro Coincidiu com a multidão Que tudo esperava e descobriu Que a razão de um povo inteiro Leva tempo a construir Ficámos nós Só a pensar Se o gesto fora bem seguro Ficámos nós A hesitar Por entre as brumas do futuro A outra acção prudente Que termo dava À solidão da gente Que deseperava Na calada e fria noite De uma terra inconsolável Adormeci Com a sensação Que tinhamos mudado o mundo Na madrugada A multidão Gritava os sonhos mais profundos Mas além disso Um outro breve início Deixou palavras de ordem Nos muros da cidade Quebrando as leis do medo Foi mostrando os caminhos E a cada um a voz Que a voz de cada era A sua voz A sua voz
Müştak Erenus - İngiliz'in Sanayi Devrimi 01:12
Müştak Erenus - İngiliz'in Sanayi Devrimi 289 izlenme - 6 yıl önce
İRAN İSLAM DEVRİMİ YAPTI DİYE ÖVÜNEN HÜDAPAR HİZBULLATLAR KAFİR MUTA HUMEYNİ TÜM KÜRTLERE KAFİR DİYO 00:30
İRAN İSLAM DEVRİMİ YAPTI DİYE ÖVÜNEN HÜDAPAR HİZBULLATLAR KAFİR MUTA HUMEYNİ TÜM KÜRTLERE KAFİR DİYO 115 izlenme - 2 yıl önce 1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ OLAN HERKESİ VE “BU ZAMANDA YAŞAYAN 8 MİLYAR İNSANIN HEPSİNİ HEM MUAYYEN HEM UMUM HEM SİLSİLE OLARAK TEKFİR EDİYORUM”ASL-İ KAFİR DİYORUM. 1333 SENE İÇİNDE OLAN: TÜM DEVLET’LERE. VE BU ZAMANDAKİ: ( 215’E YAKIN ) DEVLETLERE: “KAFİR DEVLETLER- KÜFÜR HÜKÜMETLER” DİYORUM. VE TÜM HALKINI; “HEM TEK-TEK MUAYYEN OLARAK, HEM UMUM, HEMDE SİLSİLE OLARAK, TAMAMINI TEKFİR EDİYORUM”HEPSİDE: ASL-İ KAFİRDİR. MÜSLÜMAN DEĞİLLERDİR. HEPSİ: KENDİNİ MÜSLÜMAN ( SANAN ) CEHENNEMLİK İMANSIZLARDIR! 1-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: ALİM’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 2-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: ŞEYH’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 3-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: İMAM’LARA ASL-İ KAFİR DİYORUM! 4-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: MÜCTEHİD’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 5-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: ŞEYHUL İSLAMLARA ASL-İ KAFİR DİYORUM! 6-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: MÜFESSİR’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 7-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: CUMHUR ULEMA’LARA ASL-İ KAFİR DİYORUM! 8-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: MUHADDİS’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 9-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: FAKİH’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 10-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: MÜCEDDİD’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 11-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ: TÜM CEMAAT’LERE TÜM GRUP’LARA TÜM TAİFE’LERE TÜM CİHAD CEPHE’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 1-EBU HANİFE: ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER: ASL-İ KAFİRDİR! 2-MALİKİ: ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER: ASL-İ KAFİRDİR! 3-AHMED BİN HANBEL: ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER: ASL-İ KAFİRDİR! 4-ŞAFİİ: ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER: ASL-İ KAFİRDİR! GÜNÜMÜZDE KENDİNE SÜNNİ İSMİ VEREN KENDİNİ MÜSLÜMAN SANAN ASL-İ KAFİRLERİN KÜTÜB-Ü SİTTE '6 HADİS KİTABI' KÜTÜB-Ü TİS-A '9 HADİS KİTABI' YAZARLARI OLAN: 1-BUHARİ: ASL-İ KAFİRDİR! 2-MUSLİM: ASL-İ KAFİRDİR! 3-TİRMİZİ: ASL-İ KAFİRDİR! 4-EBU DAVUD: ASL-İ KAFİRDİR! 5-NESA-İ: ASL-İ KAFİRDİR! 6-İBNİ MACE: ASL-İ KAFİRDİR! 7-MUVATTA: İMAM MALİK ASL-İ KAFİRDİR! 8-MÜSNED: AHMED BİN HANBEL ASL-İ KAFİRDİR! 9-DARİMİ: ASL-İ KAFİRDİR! GÜNÜMÜZDE KENDİNE Şİ-A İSMİ VEREN KENDİNİ MÜSLÜMAN SANAN ASL-İ KAFİRLERİN KÜTÜB-Ü ERBE-A '4 HADİS KİTABI' YAZARLARI OLAN : 1-EL-KAFİ: CAFER MUHAMMED EL-KULEYNİ ASL-İ KAFİRDİR! 2-MEN LA YEHZURUHUL FAKİH: ŞEYH SADIK ASL-İ KAFİRDİR! 3-TEHZİBUL AHKAM: EBU CAFER ET-TUSİ ASL-İ KAFİRDİR! 4-EL-İSTİBSARU FİMA UHTİLİFE FİHİ MİNEL EHBAR: EBU CAFER ET-TUSİ ASL-İ KAFİRDİR! NECDİ’LERİN HEPSİ ASL-İ KAFİRDİR. VE BU ZAMANDAKİ "BİZ NECDİ’YİZ BİZ SELEFİ’YİZ BİZ EHLİ SÜNNETİZ" DİYENLERİN HEPSİDE: ASL-İ KAFİRDİR! 1-MUHAMMED BİN ABDULVEHHAB: ASL-İ KAFİRDİR! 2-OĞULLARIDA> TORUNLARIDA> TALEBELERİDE> BABASIDA> DEDESİDE: ASL-İ KAFİRDİR! 3-İBNİ TEYMİYYE: ASL-İ KAFİRDİR! 4-İBNİ KAYYİM EL-CEVZİYYE: ASL-İ KAFİRDİR! 5-ZEHEBİ ASL-İ KAFİRDİR! 6-İBNİ KESİR ASL-İ KAFİRDİR! 7-TABERİ: ASL-İ KAFİRDİR! EN BÜYÜK: HÜCCET-BEYYİNE-DELİL-HİKMET-VAHİY-NAS'DA: 1-KUR-AN'I KERİM'DİR- AYETLERDİR. 2-KUR-AN'I KERİME UYAN SAHİH HADİSLERDİR- SAHİH SÜNNETLERDİR. 3-İCMA-İ ÜMMETİ, 4-KIYAS'I FUKEHA'YI, RED-İNKAR”EDEN: TAM BİR 'MUVAHHİD' MÜSLÜMANDIR.
Üçüncü Köprünün Dünyanın Çevresini 3 Kez Dolaşması 01:00
Üçüncü Köprünün Dünyanın Çevresini 3 Kez Dolaşması 158 izlenme - 3 yıl önce Ayaklarının yapımı biten Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde kullanılacak halatların toplam uzunluğu 120 bin kilmetre, yani çevresi 40.075 km. olan dünyanın çevresini 3 kez dolaşabilecek uzunlukta... Fazla söze gerek yok; siz onlara koyun demeye devam edin; onlar atı aldı, Üsküdar'ı geçti, başladıkları yere geri dönmelerine az kaldı... Arada taşak geçmek için "hüloooğ" da diyebilirsiniz.. Diyorsunuz zaten... Deyin amk...