Hoşgeldiniz!

Dikkat Dağınıklığı Videoları İzle

Çocuklarda Dikkat Dağınıklığı 22:55
Çocuklarda Dikkat Dağınıklığı 500 izlenme - 5 yıl önce Çocuklarda Dikkat Dağınıklığı Konusunda Başaran Yayınları Dikkat Uzmanı A. Hakan Başaran'ın Konuk Olduğu Samanyolu Televizyonu Merhaba Yenigün Program Kaydı.
Dikkat Eksikliği 11:49
Dikkat Eksikliği 245 izlenme - 4 yıl önce Başaran Yayınları Dikkat Eksikliği ve Dikkat Dağınıklığı Tanıtım Programı...
Dikkat Eksikliği 01:35
Dikkat Eksikliği 173 izlenme - 5 yıl önce A. Hakan BAŞARAN'ın Dikkat Eksikliği Hakkında Televizyon Program Kaydı.
Hastaların Dilinden: Muhammed Furkan Yağmur 01:19
Hastaların Dilinden: Muhammed Furkan Yağmur 82 izlenme - 3 yıl önce Hastaların Dilinden: Muhammed Furkan Yağmur
Uzm. Dr. Gökçe Küçükyazıcı - Dikkat Dağınıklığının Sebepleri Nelerdir ? 03:14
Uzm. Dr. Gökçe Küçükyazıcı - Dikkat Dağınıklığının Sebepleri Nelerdir ? 18 izlenme - 1 yıl önce Dikkat eksikliği tek başına görülebildiği gibi Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunun bir parçası olarak da görülebilir. Okul öncesi çağlarda gözden kaçabilmekte, farkedilmesi sıklıkla okul hayatının başlamasıyla birlikte olmaktadır. Dikkat Eksikliği Bozukluğunda En sık rastlanan yakınmalar şunlardır: - Sanki aklı başka bir yerdeymiş gibi - Soruları okumadan cevaplıyor - Dersin başına oturamıyor - Hiç tekrar yapmıyor - Sınavlarda bildiği soruları bile yanlış yapıyor - Çok basit işlem hataları yapıyor - Çok dağınık - Eşyalarını orda burda unutuyor - Sık sık birşeyleri bahane edip dersin başından kalkıyor - Başladığı işleri tamamlamakta güçlük yaşıyor - Ödevlerini hep son ana bırakıyor - Kendi başına ders çalışamıyor Dikkat Eksikliği bozukluğunda sorun, beynin ön bölgesinde (prefrontal bölge) yer alan dikkat sistemindeki işlevsel bozukluktur. Dikkat eksikliğinin tanısı ayrıntılı psikiyatrik muayene, okul ve ebeveynden alınan bilgiler ışığında çocuk ve ergen psikiyatri uzman doktoru tarafından konulmalıdır. Dikkatin Ölçülmesi Dikkatin değerlendirilmesinde kullanılan çeşitli dikkat testleri vardır. Bu testler dikkati sürdürülebilmesi, dikkatin çelinebilirliği, dikkati yönlendirme becerisi gibi dikkatin alt bileşenlerini değerlendirir, tanı, tedavi ve takip sürecinde objektif değerlendirmeye katkı sağlar. Dikkatin Değerlendirmesinde Yardımcı Testler Beyin Dalgaları Görüntülenmesi: Beyin ön bölgesinde yer alan dikkatin yürütücü fonksiyonlarının kontrol edildiği beyin bölge faliyetlerinin 30 dakika süreyle görüntülenmesi sonucunda, çocuk ve ergenlerde dikkat eksikliği tanısı kesin olarak konulmaktadır. WISC-R: Bir çeşit zeka testidir. Çocuğun/gencin dikkat becerileri konusunda fikir verdiği gibi, öğrenme alanlarında yaşanan sorunlar hakkında da bilgi vericidir. CPT: Özellikle dikkati sürdürme ve uygunsuz tepkileri bastırma becerisinin değerlendirilmesinde yardımcıdır. Stroop: Dikkatin çelinebilirliği, SAT: Dikkatin yönlendirilebilmesi gibi becerilerin değerlendirilmesinde faydalıdır. Dikkat eksikliği, Depresyon, Sınav Kaygısı ve Uyum Bozuklukluğu gibi durumlarda da sık gördümüz bir yakınmadır. Özgül Öğrenme Bozuklukluğu olan çocuklarda da Dikkat Eksikliği Bozukluğu/Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu sıklıkla birlikte görülebilmektedir. Uzm. Dr. Gökçe Küçükyazıcı Çocuk ve Genç Psikiyatristi Adres: Barboros Mah. Atatürk Cad. Ihlamur Sok. Ağaoğlu My Prestige Ofis Binası D:31 - 32 Batı Ataşehir/ İstanbul/ Türkiye Telefon: +90 216 688 14 74 web: http://www.cocukvegenc.com facebook.com/gokcekucukyazici twitter.com/Cocukvegenc
Dikkat Bozukluğu 03:48
Dikkat Bozukluğu 34 izlenme - 5 yıl önce A. Hakan Başaran'ın Dikkat Bozukluğu Konusunda Yaptığı Televizyon Program Kaydı.
Dikkat Dağınıklığının Trafikteki Sonuçları  02:13
Dikkat Dağınıklığının Trafikteki Sonuçları 9 izlenme - 2 yıl önce Dikkat dağınıklığının trafikteki sonuçları Yolda sakin sakin yürürken bile gözü telefonuna sabitlenmiş insanlardan kendimizi korumak zorundayız. Her an sırtımıza çıkabilir ya da hız kesmeden üzerimize yürüyüp kafa atabilirler.
bi bitmediniz#2 rögar  kapağı yanındaki cukurlar 01:02
bi bitmediniz#2 rögar kapağı yanındaki cukurlar 9 izlenme - 1 yıl önce bi bitmediniz ne araba sürücüsü nede yollar bi düzelmediniz hep biz dikkat edicez aynalara yola bakıcaz bir anlık dikkat dağınıklığı o rögar kapağı yanlarında ki cukara ön lastiği kaptırman la yerdesin en iyi ihtimalle jant yamulur. https://www.facebook.com/Kocakafa-154... https://www.instagram.com/kocakafamot... https://www.facebook.com/Kocakafa-154... https://www.instagram.com/kocakafamot...
Hastaların Dilinden: Samet Nuhutlu 00:55
Hastaların Dilinden: Samet Nuhutlu 12 izlenme - 3 yıl önce Hastaların Dilinden: Samet Nuhutlu
Hastaların Dilinden: Hilaynur Mızrak 00:58
Hastaların Dilinden: Hilaynur Mızrak 11 izlenme - 3 yıl önce Hastaların Dilinden: Hilaynur Mızrak
Akçay 10 Dakikaya Dikkat Çekti 00:45
Akçay 10 Dakikaya Dikkat Çekti 3 izlenme - 3 yıl önce Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay 10 Dakikalık Dikkat Dağınıklığının Müsabakayı Zora Soktuğunu Söyledi.