Hoşgeldiniz!

Dilek Doğan

Dilek Doğan'ın Polis Tarafından Vurulma Görüntüleri 04:24
Dilek Doğan'ın Polis Tarafından Vurulma Görüntüleri 31.372 izlenme - 2 yıl önce DHKP/C üyesi H.R.K.’yi yakalamak için 18 Ekim’de 16 farklı adrese operasyon düzenledi. Polisin gittiği evlerden biri de Doğan Ailesi’nin Sarıyer, Küçükarmutlu’daki adresiydi. Polisler içeride arama yaptıkları sırada, özel harekat polisi Y.M. evin 26 yaşındaki kızı Dilek Doğan’ı tüfeğiyle vurarak öldürdü. Operasyondan sonra Dilek’in polise direndiği, tahrik ettiği iddia edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması sonunda polis Y.M.’ye 26.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Dava dosyasına, polisin Dilek’in vurulduğu sırada çektiği evin aranma görüntüleri de girdi.
Dilek Doğan’ın Vurulma Anı 04:16
Dilek Doğan’ın Vurulma Anı 332 izlenme - 2 yıl önce Sarıyer'de polis tarafından göğsünden vurulduktan sonra hayatını kaybeden Dilek Doğan'ın vurulma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. 4 dakikalık görüntüde, Dilek Doğan'ın "ya ne yapıyorsun" dediği andan hemen bir saniye sonra patlama sesi duyuluyor. Ardından da Dilek Doğan'ın yerde yatan bedeni kameraya yansıyor.
Dilek Doğan Hayatını Kaybetti 00:47
Dilek Doğan Hayatını Kaybetti 196 izlenme - 2 yıl önce 18 Ekim Pazar Günü Sarıyer Küçükarmutlu'da düzenlenen terör operasyonu sırasında ağır yaralanan Dilek Doğan hayatını kaybetti. Doğan'ın, operasyon sırasında yaşanan arbedede polis kurşunu ile yaralandığı belirtilmişti.
Dilek Doğan’ın vurulma anı görüntüleri ortaya çıktı 02:40
Dilek Doğan’ın vurulma anı görüntüleri ortaya çıktı 313 izlenme - 2 yıl önce Sarıyer’deki evlerine operasyon yaptıkları Dilek Doğan’ı öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan özel harekat polisi Y.M.’nin davasına, Dilek Doğan’ın son anlarının görüntüleri girdi.
Dilek Doğan nasıl vuruldu? 02:41
Dilek Doğan nasıl vuruldu? 188 izlenme - 3 yıl önce İstanbul’da polisin terör örgütü DHKP-C’ye yönelik 16 adrese düzenlenen şafak operasyonunda 25 yaşındaki Dilek Doğan evinde vurularak ağır yaralandı. Genç kız, gece saatlerinde duran kalbi tekrar çalıştırılarak hayata döndürüldü ancak hayati tehlikeyi atlatamadı. Anne Aysel Doğan, “Polisler eve ayakkabı ile girdi. Kızım da ‘galoş giyin, sonra girin’ deyince tartışma çıktı. Silah sesi duydum ve kızım yere yığıldı. Kızımız vurulduktan sonra polislerle itiş kakış yaşadık. Sonra hastaneye getirdik kızımı. Benim kızım canlı bomba değil. Canlı bomba olsa evde mi yatar, neden vurdular?” diye sordu. Polis, Dilek Doğan’ın vurulmasıyla ilgili açıklama yapmadı, ancak operasyonun Amerikan Başkonsolosluğu’na saldırıdaki ikinci kadını bulmaya yönelik olduğu öğrenildi. Anadolu Ajansı’nın iddiasına göre ise, Dilek Doğan, ev sakinlerinden birinin polisin silahına sarılıp tetiğe basması sonucu yaralandı. Halkın Hukuk Bürosu avukatlarından Günay Dağ, polisin başka evleri de basarak kadın canlı bomba aradığını, Dilek Doğan’ın canlı bomba olmadığını söyledi. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Dilek Doğan Hayatını Kaybetti! 01:29
Dilek Doğan Hayatını Kaybetti! 129 izlenme - 2 yıl önce Sarıyer'de düzenlenen terör operasyonu sırasında ağır yaralanan Dilek Doğan hayatını kaybetti. Doğan’ın cenazesi çevik kuvvet eşliğinde Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi. Dilek Doğan, Küçük Armutlu’da düzenlenen terör operasyonu sırasında çıkan arbedede polis kurşunuyla ağır yaralanmıştı. Bir süredir Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavisi süren Doğan, akşam saatlerinde yaşamını yitirdi. Doğan’ın ölümü başta ailesi ve yakınları arasında derin üzüntüye neden oldu. Hastaneye gelen Dilek Doğan’ın yakınları uzun süre gözyaşı döktü. Haberi alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da hastaneye gelerek aileye başsağlığı diledi. Dilek Doğan’ın cenazesi daha sonra hastaneden alınarak Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Cenaze aracına güvenlik gerekçesiyle çevik kuvvet ekipleri de eşlik etti.
 Dilek Doğan'ın son anlarının görüntüleri polis kamerasında 02:02
Dilek Doğan'ın son anlarının görüntüleri polis kamerasında 77 izlenme - 2 yıl önce Dilek Doğan'ın son anlarının görüntüleri polis kamerasında
Dilek Doğan Davası Öncesi Adliye Önü ve Koridorları Karıştı 01:17
Dilek Doğan Davası Öncesi Adliye Önü ve Koridorları Karıştı 15 izlenme - 2 yıl önce polisin silahından çıkan kurşunla ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dilek Doğan`ın öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşması bugün görülecek. Çağlayan`daki İstanbul Adalet Sarayı çevresinde geniş güvenlik önlemi alan polis, toplanmak isteyen bir gruba müdahale etti. Dava başlamadan önce İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi`nin bulunduğu koridor da karıştı. Stajyer avukatların salona alınmaması üzerine tartışma çıktı. Avukatların, stajyer avukatların ve izleyicilerin bulunduğu grup, bariyerleri yıkarak koridora geçti. Bunun üzerine çevik kuvvet polisleri kata çıktı. Yaşanan gerilimin ardından duruşmanın adliyenin büyük salonunda yapılmasına karar verildi. Büyük salonda yapılacak duruşmaya stajyer avukatların da alınmasına ilişkin güvenlik görevlilerine talimat verildi.